Zitka Creative Commons License 2010.08.16 0 0 2947

No, közben hazajöttem, és megnéztem a vetőmagos ládikámat, hogy ne írjak hülyeségeket. :-))

 

Tőled kaptam háromféle magot: Brandy Wine Pink, Great White, és Aunt Ruby's German Green.

 

Sajnos ez utóbbiból nem lett palántám, pedig nem volt "klasszikus" palántadőlés. A másik kettőből 4-4 tő lett, jó nagyar nőttek. Ahogy említettem, a Pink van kicsit lemaradva, de talán ez fajtajelleg. Egyelőre még vad zöld mind.

 

A bugyros ezek szerint nem tőled van. Azt saccolom, hogy a boltban vett "Marmande" lehet. Ilyet idén ültettem először. A nálam sztenderd fürtös lugasparadicsomból is van három tő (ebből palántát vettem), de idén nem túl bő a termés. Van még Roma fajta is, ezt is magról vetettem. A korai zömökön alig volt pár szem. Lett viszont - csiribá-csiribú, fogalmam sincs hogyan :-))) - egy nagy tő San Marzano, és egészen elvarázsolt helyen, a garázslejárónk szélső kb. 40 cm-es füves sávjában két koktélparadicsombokor. Egyiket sem kacsoltam, hihetetlen, hány oldalhajtása van...! Van, amelyiket 5 karóval szurkáltam körül. :-)

 

 

Előzmény: beetee (2946)