tévéguru Creative Commons License 2010.08.06 0 0 22
most újra kimentettem Mpeg 2 (DVD)-be premiere-el, ugyanazokkal a beállításokkal, ugyanannyi idő alatt, ugyanolyan méretben elkészítette, csak most egybefűzte a képet és a hangot, és gyönyörű képet csinált. A fene se érti, egyszer ilyet, másszor olyat hoz össze...

> Ez több, mint 1000 DVD esetében egy kicsit mondhatni kivitelezhetetlen, ...

bocsi, "több mint 1000 VHS felmásolása esetében" akart lenni. A DVD-vel bekevertem most.


A VHS-eket nem DVD-re szeretném, merthogy a DVD-kkel az a bajom, hogy nagyon könnyen elveszik róla az adat. Szép és jó, hogy 60 FT egy DVD, és a nagy táskába becsúsztatva kis helyen elfér, viszont a VHS-ek megvannak 94 óta és működnek, lejátszhatók, a DVD-k közt meg sokszor van olyan, hogy 1 hét alatt lejátszom 10x, és utána már nem is megy, mert annyira szétkarcolódott.
Ezért szeretném külső DVD-re felírni őket, és ha már lejátszom, akkor valami rendes kártyával felvinni egyből a vinyóra, nem pedig kiírni asztali DVD íróval DVD-RW-re, majd onnan felmásolgatni a gépre. Van 2 db 1TB-os külső vinyó kezdésnek hogy az archívum alapjai le legyenek téve, és aztán folyamtosan ahogy lesz pénz fel kell másolni valahogy 1200 kazit meg 1000 DVD-t vinyókra. Abban valahogy jobban megbízok, hogy nem karcolódik meg és veszik el, plusz onnan DVD íróval fogom, és kiírom ha kell valamire.
Amúgy van több VHS magnó is meg asztali DVD író is, de mivel gépre kell, ezért gondoltam tuner vásárlásra, csak nem tudom milyet vegyek ami olcsó de jó, megbízható...
Előzmény: PETYUS (21)