Schenouda Creative Commons License 2010.07.29 0 0 6900
Persze, az Iliasznak is van egy, a Homérosz szövegéből, kibontható kódolt verziója, és néhányszor utaltam is ennek néhány elemére (a "trójai" fellegvárban lévő piramisra, amibe azt a "nőt" zárták, a Palladion elrablására egy alagúton és így tovább.)...

Azt nem mondtam, hogy ezt a nagy atlantiszi várost görög flotta ostromolta volna. Mikor Homérosz leírta Aklhillesz pajzsát, szerintem az valamennyiben "nyitja" az egésznek, ahol egy földet ír le, amit az óceán vesz körbe, és azon van ez a nagyváros, ami hogy lehetne a kisázsiai Trója...
Azt is gondolom, hogy az i.e. 4. századi Theopomposz által leírt frígiai hagyományra hivatkozott legenda, melyet Szilénosz egy szatír suttogott Midasz király füleibe - ez szintén kapcsolódott a Homérosz által leírt atlantiszi nagyváros kifosztására...

Ez a történet a távoli nyugaton, az óceánon túl lévő "Meropisz földön" játszódott. Theopomposz leírja ez a távoli földet, sok mindent mesélve, majd írja: "A városok között van két rendkívüli kiterjedésű, de ezek nem hasonlítanak egymásra. Az egyiket Makhimosznak, a másikat Euszebesznek nevezik...
Makhimosz lakói nagyon civakodóak, állandóan fegyveresek és mindig háborúznak. Szakadatlanul azon mesterkednek, hogy kiterjesszék határaikat. Városuk több nemzetet kormányoz. Ez nem számol kevesebbet, mint kétmillió városlakót...."

Theopomposz említ ott egy Anosztosz nevű helyet, ahol a levegő vöröses színű, és itt van két forrás, melyek egyikéből ha isznak, az megfiatalítja a helyet. Doru Todericiu román tudománytörténész ezt a helyet összekapcsolta az ún. "Bermuda-háromszög" egy bizonyos "csodájával, illetve hogy az Atlanti-óceán nyugati szigetein keresték régen az "örök fiatalság forrását"... (de említhetem a híres Murias városát Bimininél, ami gyógyítóhely volt a történelem előtti időkben és óvilági hajósok is felkeresték...).
Előzmény: kalamajkosz (6893)