laszlo68 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 15785
Sziasztok! Jelenleg Rafailovici-n vagyunk, az időjárás változó, özönvízszerű esőtől kedve a trópusi melegig, de Budva és Becici környéke nagyon szép. Pénteken este 8-9 között indultunk Szegedről (majd 1 óra a határnál), és szombat 12-re értünk ide, az út csodálatos, de már is több dolog van amit másképp csinálnék: először is hiába volt viszonylag friss IGO Primo térképeim, a táblákat is érdemes nézni. Furcsa volt először, hogy Belgrádban belvárosi városnézésen voltunk, majd egy darabon Nis felé az autópályán vitt a gps, és nem a Cacak tábla felé. A pályán nem nagy távolság után (1euro) Cacak felé fordultunk. A tapasztaltabbakat kérdezném, érdemes-e erre jönni, vagy nem (nem volt forgalmas ez az út, de elég bevezető volt a hegyi utazásba)? Cacak után jött a feketeleves - a gps rövid-re volt állítva - olyan hegytetőn vitt át, hogy nem mertem megfordulni sem, a kisebbik lányom sírva fakadt, hogy élni akar még. Épp hajnalodott, meg is álltunk, hát nem fogjuk elfelejteni. Pozega után már a tábla után mentem, viszont Uzice-be ismét városnézésen voltunk. Akkor már megértettem a gps-t, hogy ha köztes útvonal van megadva, csak városként, akkor nagyvonalúan a település kellős közepébe benavigál. Bijelo Polje-nél ezt már csak kb. két utcányira rontott a helyzeten, Podgorica előtt meg kikapcsoltam a köztes állomást, így gyorsan túljutottunk rajta. Nagyon szép a Bijelo Polje-Podgorica útvonal, este álmomban is kanyarogtam.
Nem foglaltunk előre szállást, mert legutóbb a Balatonon 20eFt-ért egy iszonyat szálláson voltunk. Második érdeklődésünk 60 euro/nap, nem túl messze a parttól, de annyit nem ért a szállás. A harmadik bejött: kétszobás (igaz csak 1 klímás), teraszos közvetlen kilátással a tengerre, a szálló bejárata az egyik vendéglő mellett nyílik, de szerencsére nem zajos, és tax-al 54 euro/nap 4 főre (némi alkudozással).
Azért azt meg lehet állapítani, hogy Budva és Becici eléggé drága, és a plázs is elég zsúfolt.
Üdv Mindenkinek, a többit később.
Előzmény: KrisztinHaynee (15737)