DRLS Creative Commons License 2010.07.26 0 0 15783

nekem Herveg Novi nem tetszett.

 

Mi Barban laktunk az elején, egy-két nap tenger és Stári Bar kipipálása után nekem uncsi volt, így elkezdtünk utazgatni. Ulcinj szerintem gyönyörű (értve ez alatt az óvárost, nem a putrikat).

 

Azután visszafelé autóztunk - Sveti Stefan is nagyon szép. Budván nem álltunk meg, gondolom, "nyaralóváros".

 

A Kotori öböl kihagyhatatlan. Bármelyik parti falucskáját ajánlom (nekem Perast tetszett legjobban), és maga Kotor is kötelező. Fel lehet lépcsőzni a városfal tetejére (hegytető!), csodálatos a kilátás.

 

 Megszálltunk még Zelenikában, de ahogy kezdtem - az északi rész (Kotor után-előtt) nekem nem jött be.

 

Ja, és nemtom ki hogy van vele, de a két ott töltött hétből három napot ...khm... turistabetegséggel töltöttem (nagyrészt a mellékhelyiségben). És nem, nem ittam a csapvízből. Szerintem a csatornahálózatuk (esetleges hiánya?!) lehet a baj - sokan küzdöttek arrafelé ilyesmivel.

 

A víz? Nos, szép (tiszta és hideg) volt. Bar-nál vihar után viszont a partközeli részen összegyűlt a szemét (flakonok, fagyiszacskók, tisztasági betét...). De mint mondtam, ez jópár éve volt, lehet, azóta változott a helyzet. A Kotori öböl sokkal melegebb és tisztább volt.

Előzmény: KrisztinHaynee (15780)