radio100jozsi Creative Commons License 2010.07.23 0 0 20869
A mindenszentek az sajnos évtizedek óta rutinból szokásos utazással telik Mezőcsátra.
Gyöngyösön meg a főiskolán meg ahogy van vizsga, még van egy jó évem, így megyek párszor arra. Bár elsőként maradok az 1h35p-es megszokott Monor-Nagykáta-Jászberény-Jászárokszállás utamon, azt tudom vizsga kezdetéig tervezni odaérésben, de vissza már erre felé jövök, igaz csak a sima 3-ason, majd le az M31-M0K-4-es felé Monornak.

Hatvannál amúgy kár, hogy a Kerekharaszti csp-ig nem díjmentes az M3-as a 21-es főút csp-től, mert akkor még meg is érné elkerülni az M3-as felé, a 32-es főútnál felkanyarodva, de most így nem sok nyeresége van ahogy mentem ott egy jó hónapja, bár igaz, hogy Hatvan átkelése nagyon lassú, és hosszú is. Bár Hont sem a rövidségéről híres. De Gödöllő meg tiszta katasztrófa a régi 3-ason amúgy, csak így egy-egy hétvégi nap miatt nem éri nekem meg a matrica, max akkor, ha mint májusban 3 egymás utáni nap mentem Gyöngyösre, de ha már két egymás utáni napra van dolgom, akkor biztos fogok venni. Na majd kiderül, amúgy km-ben teljesen ugyan annyi, azaz 97-98 km akár az M31-M3 felé, akár az említett Nagykáta-Jászberény felé megyek Gyöngyösnek, így benzinben max a nagyobb tempó miatti magasabb fogyasztással fizetek többet a matricán kívül.

Előzmény: Törölt nick (20864)