_Fefe__ Creative Commons License 2010.07.23 0 0 15018
> Hát ezekre a kérdésekre szeretnék pontos, érthető válaszokat kapni.

Pontos választ nehéz lenne adni, hiszen szubjektív hangminőségről van szó. Mindenki másra érzékeny igazán, és a futómű meg a hangszedő (meg a lánc többi eleme) teljesen más jellegű tökéletlenségekkel "gazdagítják" a visszajátszott felvételt. Én speciel a sebességingadozásra elég érzékeny vagyok, míg pl. a hangszedők tonalitásbeli eltéréseire kevésbé. Volt már olyan (ráadásul hifis "karrierem" legelején), hogy egy komplett lánc minden elemét életemben először hallottam, és a legelső benyomásom az volt, hogy "hű, ez egy jó futómű". (egy Roksan Radius 5 volt amúgy) Holott minden elem hozzájárul a hangzáshoz, de a "stabilitás" szubjektív érzete, a sebességingadozás hiánya egy lemezjátszós rendszerben biztosan a futóműnek köszönhető (meg a jó felvételnek persze, de az azért általában ilyen szempontból jobb, mint a mi lejátszóink).

A kutya pedig nem feltétlenül az egzotikus technikai megoldásokban, hanem az apró részletekben van elásva :) Hogy a Thorensek konkrétan mitől jók, azt a Thorens mérnökeitől kérdezd.
Előzmény: Törölt nick (15017)