Klinika által publikált cikkől ollózva:
"Mivel egerek, patkányok és egyéb rágcsálók kiirtására használják, számos patkányirtó tartalmaz véralvadásgátlót. Miután az állatok lenyelik, ezek a véralvadásgátlók lerakódnak a májban, ahol megakadályozzák az alvadási faktorok normál szintézisét. Négy általános aktív összetevő a véralvadásgátló patkányirtókban: a dikumarol (más néven warfarin)difacinon, brodifakum és bromadiolon.
A patkányirtók ízletesek, hogy odavonzzák a rágcsálókat, de ez teszi azokat kutyák számára is vonzóvá.
Néhány hasonló irtószer, mint a dikumarol, csak rövid ideig aktív a szervezetben. Más mérgek 4-6 hétig is megmaradnak a szervezetben, ami a kezelés meghosszabbítását jelenti. Éppen ezért fontos, hogy az állatorvos pontosan tudja, milyen patkánymérget nyelhetett le. Ők speciális vérvizsgálatot is alkalmazhatnak a vérben lévő véralvadási faktorok szintjének meghatározására. Ezek a tesztek hasznosak a patkányirtó mérgezések diagnózisának felállításában és a kezelés nyomon követésében is. A kezelést addig kell folytatni, amíg az alvadási faktorok el nem érik normális szintjüket.
A patkányirtó mérgezés tünetei gyakran fel sem ismerhetőek. Ezek gyakran nem is jelentkeznek több napon keresztül (belső vérzéssel is járhatnak), tehát sok gazdi nincs tisztában azzal, hogy kedvence mérget evett. Előfordulhat, hogy a belső vérzést még az orvos sem veszi észre! A leggyakoribb jel, amelyre a tulajdonosok felfigyelnek, az a véres nyál az itatótálkában."
Bárium a patkányméregben:
Bárium-vegyületek
A bárium az ún. alkáli földfémek csoportjába tartozik, amelyek a Mengyelejev-féle táblázat második oszlopában találhatóak. Elég erős (2+) kationt alkot, vegyületei többnyire ionos kötésűek, vízben elektrolitként viselkedik. Pillanatnyilag a következő bárium-vegyületek ismertek chemtrailekből: bárium karbonát (BaCO3), bárium oxid (BaO), bárium hydroxid (Ba(OH)2) és bárium hydrát (BaH2O2) +- bárium titanát (BaTiO3). Ezek a vegyületek higroszkópikusak, vagyis megkötik a vizet, pontosabban a molekuláik – bár reakcióba nem lépnek - mintegy "körbepárnázzák" magukat az enyhén dipólus vízmolekulákkal. A bárium titanát kristálykái mindemellett bizonyos elektromagnetikus frekvenciákat "foglyul tudnak ejteni" (captures) hasonló módon, mint ahogy a rádió is el tud fogni bizonyos frekvenciákat, majd amikor a kristály rezgésbe jön, ezt elektromos áram formájában adja tovább.
A báriumnak egészséges hatása nincs, káros hatásai a dózistól függnek. Kis mennyiségben izomstimuláló, nagyobb adagban már az idegrendszerre is hat, akár paralízist is okozva. Akut és szub-krónikus mennyiségben hányást, hasmenést, majd a pulzusszám leesését és magas vérnyomást okoz. Még nagyobb mennyiségben szívelégtelenségeket és -gyöngeséget, szívritmuszavarokat, szorongást, nagyon nagy mennyiségben (BaCO3: kb. 5 gr, BaCl2: kb. 1 gr egy adagban egy 70 kilós ember számára) akár halált is okozhat. Ezek elsődleges oka, hogy felborítja a sejtek metabolizmusának alapjaként működő ún. K/Na „pumpát” ami a sejtfalak nagyobb véráteresztéshez vezet. E tulajdonsága miatt pl. a bárium-karbonát a patkánymérgek egyik gyakori összetevője.
Tünetek: bágyadt, kedvetlen, nem eszik, nyálkahártyái világosak, gyakran porcelánfehérek lehetnek. Sötét, híg hasmenés, szemek alatti kötőszövet világosodó, halvány lilás. Hányás, melyben vér van. Orrvérzés, véres vizelet. A friss vér megjelenése mindig komoly tünet...ott már dolgozik a mocsok méreg...belül is. Máj-vese..stb. és szívproblémákat okozhat.
Én úgy értelmezem ezt, hogy míg a dikumarol alvadásképtelenné teszi - felhigítja a vért - addig a bárium karbonát utat tör neki...és egy apró nyomásra, mint a szivacsból, mindenütt vér szivároghat...a sorrend persze egyedi. Minden szervet képes letarolni. Ha felmerül a gyanú, azonnal párnákra a blökit és futás vele klinikára. Konakion injekció az ellenszere és egyidejű, egyéb szerveket védő kezelés. Kutyus mozgását korlátozni, hiszen egy rossz mozdulat az életébe kerülhet.