1ibolya Creative Commons License 2010.07.10 0 0 8807

4-5nm.-en vannak a kinti ketrecben.2 pár. Nem hallottam ilyet,hanem pont fordítva,hogy simán lehet őket nagy családban is együtt tartani.Persze biztos hely függő.(méret).Azért beraktam 4 odut,biztos ami biztos.Ennek csak az a hátránya,hogy ha lesznek kölykök,nehogy beltenyészeted legyen.Ha lesznek picik,külön fogom rakni őket.Vagy veszek máshonnan még 1 párt,vagy majd a kölyköket szeretném elcserélni,vérfrissítés miatt.Állítólag monogámok.Ha már van párja,nem szexel mással.Kiváncsi leszek ez igaz-e.Főleg nálad,hogy 2 lányra jut 1 fiú.Majd mesélj,hogy elfogadják-e mindketten párjuknak.Sajnos ezeket csak hallottam,a tapasztalat még hiányzik:-)

A rózsabogarat ismerem,de még nem mertem adni nekik.Nálad ezek szerint szeretik.Kipróbálom.Lárváját még nem találtam(nincs komposzt)Viszont most tele a kert a bogarakkal.

Szinte mindent megesznek.Napi 1 joghurtot simán bevernek.Mézet kapnak,a sárga dinnyének a magját is eszik.Tegnap fogtam nekik szöcskéket.

A fekete diót ismered?1kedves mókusos ismerősömtől kaptam pár szemet.Nagon kemény.Egész nap rágcsálják.Ettem túrórudit,kaptak belőle.Érdekes,hogy nem egyforma az izlésük.Az egyik csak a csoki részt ette,a másiknak nemkellett a csoki,csak a túró:-)Azt vettem észre,hogy minden evők,csak az a lényeg,hogy új legyen.Oda vannak az új kajákért:-)

 

 

Előzmény: roli310 (8804)