NGA Creative Commons License 2010.07.03 0 0 1419
Én ezt nem értem. Én kb 20 éve dolgozom grafikus-tördelőként, és pc-n. Évekig a legnagyobb magyar könyváruháznak tördeltem nyelvi mutációkat, ahol szintén más európai grafikai stúdiókból kaptuk az eredeti anyagokat. Kb 70%-a annak is PC-s Quark volt. A cégnél volt Mac is és PC is az asztalomon, párhuzamosan kellett dolgozni. Azt azért hozzáteszem, hogy a Mac-el lehetett a legnagyobbat szivni, a pc-s anyagok viszonylag egyszerűen összeálltak. Engem nem nagyon érdekelt min dolgozom, mivel azért a mac-es és a pc-s szoftverek között max pár % eltérés van, a PS, Illustrator, Indesign, Quark az szinte teljesen azonos, azonban a nagyobb gondot a korrekt PDF előállítása jelentette a betűkészletek, karakterkészletek különbözősége miatt, mivel sok esetben Dubai-ban, Kinában stb nyomták a könyveket.
Jelenleg a gépen XP fut, kb 2 éve lett feltelepítve, csak a szükséges szoftverek vannak rajt, tisztességes vas van alatta, és eddig tökéletesen futott, a programok is. Kb ennyit a nagy mac-pc ellentétről.