Neo218 Creative Commons License 2010.07.03 0 0 150
Sziasztok!

Én is nagy gondban voltam, mikor ajtót kerestem! legalább egy hétig napi 5-6 órát csak erre fordítottam. Sikerült megtalálni a 3 legkomolyabb céget, akik komoly biztonsági ajtót készítenek. A csak mobil elérhetőséggel rendelkező vállalkozók alapból kiestek. A 3 cég, a DTP, 3 Nosi és Nívó, ebben a sorrendben. Ezután következett az ár/érték meghatározása. Mi az az érték amit meg szeretnék védeni.
Mivel nem őrzök nagyobb mennyiségű készpénzt, értékes műtárgyat, a műszaki cikkek nem többmilliósak. Így én a Nívó mellett tettem le a voksom, ahol az árajánlat alapján 160 ezer Ft-lett a kiválasztott ajtó (nem alap). 3 db Mauer C14-es zárral. De hogy biztos legyek a dolgomban, megkérdeztem egy biztonsági szakértőt is (Szőcs Ádám, www.hevederzar.hu). Az Ő oldala nagyon sokat segített a döntésben. Mivel márkanevek és cégek említése nélkül leírja, mire figyeljünk, hogy gondolkodik egy betörő. Érdekes olvasmány ajánlom. Valamint felhívja a figyelmet a kínai ajtók hiányosságaira. Tetszett, hogy nem a kínai ipar gyalázza, hiszen ők csak alkalmazkodtak a felvevő piachoz. Egy két mondaton én is mosolyogtam, hisz autónk biztonságára képesek vagyunk több százezret költeni. Otthonunk védelme kapcsán meg fintorgunk, ha egy záras 20 ezer Forintos zárat ajánl. Egy szó mint száz, a véleménye alapján a profi ajtók közül a legolcsóbb, de maximális védelmet nyújtó ajtót választottam. Ennyi nekem elég is volt, hogy egy független szakember is megerősítette a döntésemet. Mielőtt még valaki elkezd gyalázni, hogy reklámozok valamit, meg más nevében írok. Jelzem, hogy nem állítok valótlanságokat, csak a tapasztalataimat és véleményemet írtam le, hogy másnak könnyebb dolga legyen. Amikor én keresgéltem nagyon nehezen találtam meg a szükséges információkat és nagyon örültem volna, ha valaki leírt volna egy hasonló segítséget, támpontot, hogy merre induljak el.