Babco Creative Commons License 2010.06.24 0 0 4
Nekem kb. ugyanennyi idős volt a lányom amikor fogorvoshoz vittem, mert hiába volt a rendszeres fogmosás és a cukros italok kerülése (szinte csak vizet kapott), az egyik fogacskája elkezdett feketedni. Akkoriban ő is és az akkor kb 1-1,5 éves kicsi is a házidokinál olyan szintű hisztériát rendezett, hogy szinte lehetetlen volt a vizsgálat. Sikoltozás-üvöltés-ficánkolás... ami csak kell. Emlékszem egyszer a doktornő arcára: kinézett a rendelőbe hogy ki vár még rá, meglátott minket... azt az arckifejezést nem lehet leírni, pedig mindig maximálisan aranyos és kedves volt hozzánk, a lányoknak semmi okuk nem volt félni.

Én rettegve vittem a fogorvoshoz, ilyen gyomorgörcsöm akkor sem volt, amikor én mentem gyökérkezelésre. A fogorvos közölte, hogy úgy üljünk bele a székbe hogy az ölembe veszem, ne féljen. Erre a lányom közölte hogy egyedül akar (de azon a hangon, ahogy egy hisztéria kezdődik), én majdnem elájultam az idegességtől, ő egyedül beült a székbe, kinyitotta a száját és olyan tündérien viselkedett, hogy el sem hittem hogy az az én gyerekem. Az orvosi vizsgálatokkal sincs azóta semmi baj. Úgyhogy fel a fejjel, meg lehet próbálni a körzetist is ha még nem voltál máshol.
Előzmény: barhelg (3)