SchefferJ Creative Commons License 2010.06.24 0 0 1391
Azonban egy dologhoz szivesen használnék számítógépet:

Egy hangszintetizátor program, ami néhány billentyű leütésével előállít egy hangszekvenciát és a terepasztal adott pontján lévő kis hangszórón lejátsza.

Egy templom harangozása, az emberek zsivalya, a város zaja illetve a hangosbemondó üzenetei "...gyorsvonat érkezik a második vágányra, a vágány mellett kérjük vigyázzanak..." szerű mondatok. (Jobb esetben én szeretném összeállítani a mondatot, rosszabbb esetben beégetett mondatokkal dolgozunk...)

1. Az egyik nehézség a hangprogram (ingyenes/olcsó magyar TTS programról nem tudok)

2. A másik nehézség az, hogy a PC/notebook hangkártyája általában egy kimenet van. Tud-e valaki olyan szerkezetet, ami egy bemenetű és sok kimenetű (sok alatt értem, hogy legalább 8)

A Trainmodules.hu-nak van egy hangszórós megoldása amibe 45 mp-nyi hangot tudsz belepakolni és mondjuk 4 vagy 8 bemeneten tudod kiválasztani, hogy mit játsszon le. A 45 mp azonban limitálja a felhasználhatóságot. A statikus témáknál jó (harangozás, tehénbőgés, ipartelep hangja, de a hangosbemondó funkciót nem tudom megoldani.

A másik lehetőség a hangszóróátkapcsoló (ebből én 4 vonalast már találtam, de nekem 8 kéne)

Ötletek?