Törölt nick Creative Commons License 2010.06.19 0 0 36
"De mi lehet a címben ez a "szórókon"? Valami ókori bölcseleti utalás?"

Óhogyne:)
A zókor bölcseleti horizontján – gondolat és kép szervesítésének poétikájában – nagy szerepet jáccik a képzelőerő.
A korszak melyet feleleveníteni próbáltam, egy szokatlan bölcseleti távlat, a filozófiai és a lírai dikciónak halovány ötvözési kísérlete. Kritikai szempontok alapján, brit tudósokat szégyenítő tanulmányba foglalhatnánk a HUSZ-t. Magam is a költészet, és a filozófia rokonsága mellett érvelek, mivel szerintem mindkettő közös célja a „létprobléma megfejtése”. A bölcseleti és a lírai diszkurzus viszonyának dilemmái természetesen szorosan összefüggnek a szimbolizáció fentebbi kérdéskörével, mint ahogy maga e viszony a HUSZ-on, minden korábbitól radikálisan eltérő, azóta is újra fel-felbukkanó, máig ható értelmezést nyert. Eszerint a HUSZ-on olyan hozzászólások is születnek, olyan egyetemes megnyilatkozások, melyek nemcsak az egyes műfajokat, hanem az irodalmat, a filozófiát, sőt a vallást is egybeolvasztja, valamint képekkel inicializálja (lásd én puncim, vagy képek a hímtagomról topik és hasonlók) az egészet. A gondolat legmagasabb képessége olyan esztétikai formába öntése, mely az egész emberi létezést átfogja....vagy valami milyesmi.

Szigorúan szerintem.
*írás közben könnyezik és fuldokol*
Előzmény: jelenvalólét (32)