tengelykereszt Creative Commons License 2010.06.15 0 0 6839
Szerintem 2000 év is szinte emberemlékezet. Ha erre azt írja egy pimasz újságíró hogy még mindig zárva van, orcátlanul hazudik és hülyének nézi az olvasóit.

Aztán. Ha a rómaiak bezárták, előtte nyilván nyitva volt. Találtak is majdnem olyan firkákat a lenti kamrában, amiket ókori turisták hagytak ott. Az viszont nem teljesen biztos hogy a rómaiak zárták le, lehet h előttük a perzsa uralom alatt történt.

De ez most mindegy, lényeg hogy tettenérés történt. :)

Ez a fotó lentről készült, pár emlettel lejjebb az eredeti főbejáratnál a folyosó pedig tőlünk elfelé, befelé lejt, tehát innen nem látható. A mostani bejárattól balra följebb kell menni, van ott egy keskeny lépcső, ami nem eredeti, hanem már a modern korban vágták a romos oldalfalba. Onnan föntről be lehet kukkantani, de rácsos ajtó van ott. A te képeden és ezen is látszik 2 vékony rúd, azok a lépcső korlátjai. Azért nem ott engednek be, mert meredek és sok turista seggencsúszva érkezne le a legalsó kamrába, ehelyett a cél a fölső sírkamra.

Ennyi. Szerintem a cikkíró másra gondolt, én tudom is, kiváncsi vagyok te megtalálod-e az infot.
Előzmény: menroting (6836)