BringasLevy Creative Commons License 2010.06.13 0 0 5
Minden módszernek van előnye és hátránya.

Magam, a legszívesebben úgy szállítom a biciklit, hogy ráülök és oda vitetem magam, ahová akarom. :-)
1-2 bicikli esetén, ha nincsen mód jó rögzítve az autón belül szállítani, akkor a tetőre szerelem állítva.
Nem vagyok híve sem a hátsó ajtóra szerelésnek, sem a vonóhorogra akasztásnak.
mindkét eset megnehezíti a csomagokhoz való hozzáférést. Ezen felül, nekem kerülendő macera a pótvilágításról gondoskodni, hiszen a biciklik kitakarják a hátsó világítás egy részét. Sok autó esetén a rendszám is takarásban lesz így, ami szabálytalan.
Ha már vonóhorog, akkor bérelek egy utánfutót és arra teszek annyi biciklit, amennyit akarok (amennyi fér).

Persze tisztában vagyok az érem másik oldalával is.
A tetőn való szállításra sokkal jellemzőbb a többlet fogyasztás, ami hosszú úton sokba is kerülhet. Ugyan csak a tetőn hordott bicikli, néhány helyre nem teszi lehetővé a behajtást. Parkolóházakba, biztosan nem férni így be, de vannak országok, ahol sok autós pihenő is alacsony kapukon át közelíthető csak meg.
Intenzívebben reagál az autó az oldalszélben, ha a tetőn vannak a bringák és sokkal "nagyisabb" vezetési stílust is igényel az ilyen szállítás.
ugyan ezek a gondok, sokkal mérsékeltebben mutatkoznak, ha a biciklik hátul vannak felfüggesztve.

Úgy gondolom, hogy korrekt válasz arra, hogy melyik a legjobb, legrosszabb, nincsen. Sokban függ a Te meglátásodtól, igényeidtől, az autó és a biciklik jellegétől, valamint az úticéltól.
Előzmény: vonalzoo (-)