hederg Creative Commons License 2010.06.06 0 0 976

Én Parkvárosi vagyok még akkor ha Vincellérnek nevezték egyesek.

A Tárnoki út feletti rész Parkváros....

 

A dolog amúgy is sántit,bár nem néztem meg a Vincellérház (ma iskola az Aradi úti oldal)mi a fene,de még az is lehet nem Vincellér.

 

Sok újlakos van,és azok döntenek olyanokról amit nem is ismernek.

 

De nem is ez a legnagyobb baj.A baj amikor egy nagy területet kreálnak egy néven.

Ennek az a hátúlütője,hogy nem könnyiti meg a tájékozádást.Ha mondjuk Postástelep-Riminyák lenne ami persze hülyeség mert Postástelep ma tizszer nagyobb mint igazából (ki hinné el a Posta Érd jelentős részén csinált lakónegyedet).

 

Az a baj Érd egy néhány ember okosságától függ.Miután se munkát nem tud adni megmarad alvó városnak.A kutyát nem érdekli ki kicsoda a nagyfejüek körében és ez lesúlytó mert sokan röpülnének ilyen teljesitmények után.

 

Szakmailag sok kontár tud jól elvegetálni miután a fővárosban esélye sem lenne itt megtalálta Amerikát (elnézést a kivételektől)

 

De a legnagyobb hiba az a konok városközpont kreálás amely nem engedi a helyi központok fejlődését.(3 db toronyház a régi buszpálya udvar helyén például hol lenne a parkoló és a több száz lakó közlekedése)

Minden egy beszükitett néhány utcára vonatkozik mint Centrum.Közlekedni nem lehet,túlzsúfolt.

Mivel a fejlesztést néhány kereskedelmi cég segitette,MÁV és az országos útépités

igazi városközpont soha nem lesz belőle.

 

Tapasztalhatod milyen az ellátás Parkváros felső részén.Üzlet,ovoda iskola egy olyan területen ahol Érd lakosságának harmada él.

 

Nos innét átjárnak vásárolni máshová (magam is),nem itt dolgoznak és sokan nem ide járatják iskolába sem gyerekeiket.

 

Mondhatnánk,igen majd most.De a város két év alatt majdnem hét milliárdot adósodott,az Eu-s dolgoknak vége...

 

 

 

 

 

 

Előzmény: sélliagrav (975)