_Fefe__ Creative Commons License 2010.06.01 0 0 28
> "Én egyébként a magánkibocsátású elektronikus fizetőeszközökben látom a jövőt."
> Ez a jelen, most ez van.

Most gyakorlatilag monopólium van, meg állami garancia, köze nincs a piaci helyzethez.

> Én pedig a kamatmentes fizetőeszközben, legyen az akár magán-vagy állami kibocsátású.

Ha lenne állami kamatmentes, az nem lenne rossz, csak sajnos nem lesz :) Magán kamatmentes meg természetesen nem lesz, mert miért lenne. Szerintem egyáltalán nem ördögtől való dolog a kamat, a valódi termelőpiaci igényekhez alkalmazkodó, valóban liberalizált magánpénzpiac nem kedvezne a pénzfelhalmozásnak, így nem okozna túlzott vagyonkoncentrációt. Amíg a korlátos mennyiségű arany volt a pénz, addig valóban annak a néhány kézben való felhalmozódását okozta a kamat, de ez szerintem nem a kamat, hanem az aranypénz hibája. Nem is az uralkodók szerették az aranypénzt akkoriban, hanem a kereskedők, pénzváltók, mert nekik kedvezett a használata.

Nagyon javaslom a Money Masters c. filmet, elég komoly történelmi hátteret mutat be, szerintem szórakoztató is.
Előzmény: giotti (18)