Dulifuli Creative Commons License 2010.05.21 0 0 11826
Ismét kösz a válaszokat. Végül mégis máshogy oldottam meg, mert nem akartam mindig kétszer szűrni. Ezért, mivel az adatok között elég sok olyan pár vagy hármas volt, aminek az eleje ugyanaz, és egy / után jön valami más, szétszedtem ezeket úgy, hogy a / kimarad, az utána következők meg egy új oszlopba menjenek. Így az eredeti oszlopban már ezernél kevesebb különböző adatom van, és működik a szűrés az XP verzióban is. Csak az volt a szívás, hogy az én gépemen valami gebasz van az Excel működésével. Az az értékbeillesztős trükk végül mégsem vált be, és a SZÖVEG függvénnyel se mentem sokra, mert nálam egyszerűen nem működik, vagy ha néha mégis, akkor nem jól. Még a Súgóban szereplő példát bemásolva egy új táblázatba sem adja azt az eredményt, amit kéne. Így aztán máshogy nem tudtam szöveggé konvertálni a számokat (mert enélkül nem akart működni a szűrés), csak úgy, hogy az egész oszlopra beállítottam a szöveg formátumot, aztán minden olyan cellánál, amelyik csak számokat tartalmaz, belekattintottam a szerkesztőlécbe, aztán nyomtam egy Entert (vagy van ennek más egyszerű módja is?).
Elvoltam vele egy ideig, de most legalább működik, és az Office verziót se kellett lecserélnem. Bár lehet, hogy majd megpróbálom feltenni a 2007-est is az XP-s mellé. Apropó, 2007: elképzelhető, hogy az okozhat ilyen hibás működést, hogy az Office 2007 konverter is fent van a gépemen? Szerintem ugyan annak nem illene ilyenkor is beleszólni a működésbe, de hát ki tudja ezt egy Microsoft programnál?
Előzmény: SQLkerdes (11815)