kalimbadaluna Creative Commons License 2010.05.19 0 0 2263
Sziasztok! Kb fél éve kezdtem el dolgozni a fent említett cégnél. Alapvetően számomra teljesen jónak tűnik a cég filozófiája, de kíváncsi voltam mások véleményére a céggel kapcsolatban, ezért elkezdtem keresgélni. Olvasgattam ezt a fórumot (persze végig nem volt időm olvasni) és olvastam sok véleményt. Úgy gondolom, hogy ezeknek a véleményeknek a fele mit sem ér, hisz nagyon sokan úgy vagdalkoznak a szavakkal, hogy azt sem tudják miről beszélnek. Valamint szerintem az is badarság, ha valaki 1ember munkája alapján ítéli meg másik több 1000 emberét. Véleményem szerint egy tanácsadó korrektsége csakis a saját erkölcsétől függ. Mivel szeretnék én is azon tanácsadók közé tartozni, akik becsülettel végzik a dolgukat, ténylegesen segítenek az embereknek és méghozzá nem úgy, hogy én azt hiszem, hogy az segítség amit csinálok közben meg nem, hanem hogy az tényleg az ügyfelek érdekeit szolgálja. Úgy gondolom hogy jó struktúrába kerültem, mert a vezetőim hozzáállása is teljesen korrekt és úgy látom, hogy tényleg az ügyfelek érdekei a fontosak, nem pedig az, hogy minél több jutalékot hozó terméket sózzunk rá. Persze bennem is felmerül a kérdés, hogy tényleg van olyan cég, akinek az a célja hogy segítsen az ügyfelein? Úgy gondolom, hogy létezik, hisz aki hosszú távra tervez, annak az a célja, hogy az ügyfelei elégedettek legyenek. Szóval lenne pár kérdésem és kíváncsi lennék, hogy kinek mi a véleménye ezzel kapcsolatban. 1. A tanultak, látottak, tapasztaltak alapján úgy gondolom, hogy az OVB alapgondolata teljesen jó és hosszú távon működőképes. A kérdésem az, hogy van-e olyan cég aki ezen felül még tud jobbat, többet nyújtani? (úgy gondolom, hogy egy olyan cégre aki megkeresi az ügyfeleinek a számukra szükséges dolgok közül a legmegfelelőbbet, mindezt ingyen mindenkinek szüksége van és szívesen használná a szolgáltatását, persze az már csak a tanácsadótól függ, hogy ezt így is teszi) 2. Hallottam már azt is hogy nem az OVB a legjobb jutalékos az elején, de később viszont az egyik legjobb. A kérdésem itt az, hogy ez tényleg így van-e? Van-e jobban fizető cég aki legalább ilyen komoly mint az OVB? (mivel hosszú távra tervezek így egy olyan cégnél szeretnék dolgozni ami hosszú távon nagyon jól hoz, mert akartak már átcsábítani másik céghez ahol több jutit kaptam volna, de amint belekérdezgettem az ottani működésbe, mondtam hogy köszi majd máskor) 3. Sokat olvasni, hogy az OVB fix termékekkel dolgozik. Úgy gondolom, hogy nem létezik olyan cég aki le lenne szerződve az összes biztosítóval, bakkal stb, hanem mind1ik azt csinálja, hogy megkeresi a piacon fellelhető legnagyobb és legjobb ajánlatot adó cégeket és a flotta kedvezményével ad még hozzá némi +t, ami a mezei ügyfél számára nem elérhető, így téve ezzel még vonzóbbá, hogy rajtuk keresztül intézzék a dolgokat. Kíváncsi lennék van-e olyan cég, ami nem így működik, hanem ténylegesen megkeresi az összes közül a legjobbat? (mint ahogy írtam, szerintem nincs ilyen, tehát ez egy olyan dolog amit minden ilyen cég így csinál) 4. Azt is sokat olvastam, hogy az OVB terméke így szar úgy szar és hogy van egy csomó jobb termék náluk, azonban konkrétumokat nem láttam sehol. 3 termékkel kapcsolatban érdekelne az, hogy miért nem jó, mi az ami jobb nála és miért? - OVB 72 mi a rossz benne, mi az ami a piacon fellelhető és jobb nála - Flex Invest ll mi a rossz benne, mi az ami a piacon fellelhető és jobb nála - AXA hitel OVB 72 vagy Flex Invest ll megtakarítással kombinálva, miért rossz ez és mi az ami jobb nála? mivel én még nem vagyok tisztában rengeteg dologgal és ezeknek a kiszámolásával ezért ha valaki ezekre tud nekem konkrét választ adni, számokkal alátámasztva azt megköszönném! (mert azzal nem sokra megyek, hogy az szar mert csak ez meg sokkal jobb mert csak) a pl kedvéért a hitel legyen jelzálog alapú szabadon felhasználható 10misi, a megtakarítás meg legyen havi 25.000. A megtakarításokkal kapcsolatban még lenne annyi kérdésem, hogy én úgy tudom, hogy ha időtartamra pl 20 év vagy ha pl éves rendszerességgel fizeti az ügyfél azért több juti jár, ez igaz? Mert mi mindig élethosszra és havi rendszerességes fizetést javaslunk az ügyfélnek. 5. Ez egy rövid kérdés, mennyire van telítve ez a piac idehaza? Én úgy gondolom, hogy még nem nagyon és hogy nagyon nagy lehetőségek vannak ebben a szektorban, főleg hogy jelenleg az emberek bizalma nagyon kevés a pénzügyi emberekkel kapcsolatban. Szóval az eddig tapasztaltak alapján nekem pozitív benyomásom van az OVB-ről, de szeretnék olyan tanácsadó lenni, akit szívesen hívnak fel az ügyfelek, mert tudják hogy megbízhatnak bennem és jól is járnak velem, mivel én is hosszú távra tervezek és látok fantáziát ebben a piacban. A válaszokat előre is köszönöm! További szép napot!