cagicagi Creative Commons License 2010.05.13 0 0 674
Kedves Fórumozók!

24 éves vagyok, és három hónapja zúg a fülem. Egyik éjjel kezdődött, órákat járkáltam a lakásban, és füleltem, honnan jön ez az éles, morze-jel szerű hang, mire rájöttem, a fejemből, a jobb fülemből...nem estem kétségbe, reméltem, reggelre elmúlik, de nem múlt el, csupán elhalkult. A mindennapokban nem okozott gondot, csak este, lefekvéskor, mikor minden elhalkult körülöttem, éjjel folyton felébredtem, és füleltem, hallom-e. Nappal is ez volt, kerülnöm kellett a csendesebb helyeket, mert ott mindig hallottam. Iszonyúan kínlódtam, mert nekem megfázáson kívül még nem volt semmi betegségem. Három hétig húztam, majd elmentem a fülészetre, ahol csináltak egy hallásvizsgálatot, amiből az orvos megállapította, hogy enyhe hallóideg kopásom van. Betarevin nevű gyógyszert írt fel, valamint nyugalmat, kiadós táplálkozást, kevesebb kávét. Elkezdtem szedni a gyógyszert, kb 6 nap múlva elkezdett halkulni, majd időnként már teljesen el is múlt egy-egy napra. Most a második hónapnál tartok, amióta szedem, és már csak akkor van egy kicsi esti zúgásom, amikor sűrűbb, stresszesebb nap van mögöttem. Az orvos szerint három hónapig szükséges szedni, és majd megnézzük, mi lesz, ha abbahagyom.

Őszintén megértem mindenkinek a helyzetét, aki hasonló cipőben van, mert én így még nem szenvedtem, mint ezzel...Amikor a gyógyszer szedése után az első olyan este volt, hogy nem zúgott, csak feküdtem az ágyon, nem hagytam magam elaludni, mert annyira élveztem, hogy csend van körülöttem:)