antenn Creative Commons License 2010.05.10 0 0 18
Senkinek sincs alkörmös a kertjében?

Múlt hétvégén voltam Gödön. Alkörmös nem volt olyan sok, azoknak is kiástuk/lekaszáltuk a nagy részét.
Viszont van még pár elég agresszív gaz:
vérehulló fecskefű ("VHFF"), amivel az egész kert tele van, szerencsére simán ki lehet húzni, ki is húztam egy csomót.
bálványfa, azaz "ecetfa" (ááá...) rengeteg van, totál kiirthatatlan, abból is kihúztam, kiástam párat, de az a baj, hogy van pár nagy is, ami szórja a magokat, meg a szomszédokban nem irtják és onnan is jön át. Egyébként most jut eszembe, hogy két nagyobb ecetfa közelében is kiszáradt egy-egy diófa. Lehet hogy az ecetfa ölte meg őket? :-S
juharfa, ez mondjuk nem nagyon zavar, de van ahol nagy juhardzsungel nőtt ki. Temetőkben is szokott lenni ilyen sír.
vadszőlő: ezzel sincs baj, de a kert egyik hátsó sarkában konkréten mindent össze-vissza befutott. Azon a részen nagy akácfák állnak, meg juharfák, ecetfa is, meg gondolom még pár dolog, és minden tele van vadszőlővel.
eperfa: nem gaz, viszont meglepődtem, mert a kerítés mellett eddig egy sor kiszáradt bokor volt (az se nézett ki túl jól), most meg már egy csomó eperfa van helyette.

LP, még olvasod a topikot? Mennyi alkörmös van a kertedben? A most felsorolt gazok közül melyik?