Törölt nick Creative Commons License 2010.05.09 0 0 12

Először is: tényleg vicces, h te minden áron vitába akarsz kerülni velem, mikor én csak a rendelkezésemre álló információk alapján segíteni próbáltam neked... :S

Másodszor, lehet nem ugyanúgy olvasunk, de sztem pedig egyetért velem:

"A 2007. évi LXXXVI. tv-ben (Vet.) szerint az áramszolgáltató a tíz évvel korábbi létesítésű vezeték vagy villamos berendezésre nézve - amennyiben ezek elhelyezésére vonatkozólag vezetékjog az ingatlan-nyilvántartásba nem került bejegyzésre öt éven belül (tehát 2012. végéig) - kérheti a vezetékjog megállapítását illetve a vezetékjog bejegyzésére alkalmas határozat kiadását.

A törvény további rendelkezései értelmében, mivel a vezetékjog bejegyzése többletjogot vagy többletkötelezettséget sem a szolgáltató sem pedig a tulajdonos oldalán nem keletkeztet (mivel csak az évtizedek óta fennálló tényleges helyzetet rögzíti) így nem jár együtt kártalanítással. Tehát a dolognak látszólag annyi értelme van, hogy az ingatlan tulajdonos a tulajdoni kap III., az ingatlan terheit felsoroló részében kénytelen szembesülni ezzel a teherként szereplő bejegyzéssel."

A tény idáig tartott a cikkben- az, h ebből értékcsökkenés és banki probléma lehet nem több, mint a hölgy véleménye. Ha találkoztál már ilyennel, akkor lenne érdemes erről vitába keveredni. Annál is inkább, mert a hölgy is hozzáteszi, nem véletlenül:
"Bár a fellebbezés kimenetele kétséges..."

Egyébként pedig: ha zavar az, h szembesültél azzal, h tizen/huszon éve megy egy középfeszültség az ingatlanodon akkor fellebbezzél. Bár valóban nem értem, mire fellebbeznél pontosan? Arra, h egye meg őket a fene, h szembesítettek azzal ami tizen/huszon éve ott van és eddig nem törődtél vele most meg elkezdett bosszantani? Vagy azért, mert ugyan tizen/huszon éve együtt élsz vele de most mégis azonnal vegyék le onnan és vigyék inkább a szomszéd telke felett?... :o

Na mindegy, te dolgot mire durrogsz és mikor. Egy biztos, én tényleg csak az ismereteimet osztottam meg veled, nem vagyok se hatóság, se elmü-közeli, sőt, én is kaptam ilyen határozatot, képzeld.

Egyet viszont kérek: velem ne vitatkozz ezen tovább, részemről a témát lezártam, nélkülem puffogj tovább és bocsásd meg nekem, h informálni próbáltalak...
Előzmény: RA-TATA (11)