radio100jozsi Creative Commons License 2010.05.05 0 0 20282
Péntek este fél 12 felé ugyan így jártam a Könyves Kálmán-Kőbányai út csp-ban. Jövök a Hungária felől, és mennék balra a Mázsa tér felé, de a zöldhullámra pont lekésem a lámpát. Majd várok, és csak nem lett zöld, miközben már a 2. zöld hullámban haladnak az autók a Népliget felé mellettem. Aztán meglepetésre zöldre váltott. Mivel két sáv kanyarodik, én meg a jobboldaliban, és mellettem is voltak, így aztán majdnem csatt lett, mivel szemből is balra nagy ívben kanyarodtak az Orczy tér felé, ahogy én is a Mázsa tér felé. Csak éppen a lámpát programozók elfelejtették, hogy sem felfestés sincs, és a két szemből kanyarodó csak kicentizve fér el egymás mellett, főleg akkor, ha a mellettem a belülről kanyarodó is szépen kicentizve kanyarodik be, már ha ez sötétben felfestés nélkül működik is.

Na a lényeg, hogy ez a lámpa eddig nem így váltott, mert nappal most is maradt, azaz egyszerre vált zöldre az egyenesen haladó a Népliget felé, és a balra a Mázsa tér felé a két sáv, majd ez piros lesz, és akkor engedi a Könyves Kálmán másik irányát a Stadion felé, majd amikor a Népligeti irány piros lesz, akkor jönnek a kanyarodók a Mázsa tér felé. Tehát a két szemből nagy ívben kanyarodók eddig nem találkoztak egymással, na ez éjjelre akkor sikerült összehozni. Megnéztem azóta nappal, hát itt tényleg kicentizésen múlik, hogy nincs csatt, ráadásként nekem az A oszlop jókora holtteret is csinált a balra kanyarodás közben még.

Tehát nem tudom mire ez a nagy éjjeli variálás a lámpákkal most Pesten.
Előzmény: Törölt nick (20270)