Keresés

Részletes keresés

Esterm Creative Commons License 2005.06.27 0 0 1045

Kedves findlike!

 

Az origo keresőjébe írtam be, hogy Faliraki, Olympia, bejelöltem, hogy az egész weben keressen és így találtam több mint ezer honlapot. Persze nem az összes szól a "mi" apartmanunkról (pl.: mert van ilyen nevű hotel is). Csak végigfuttattam a szemem és ami érdekesnek tűnt megnéztem.

pl.: az apartmanhoz: www.isistraveldirect.com/olympia.htm

a városról: www.faliraki-info.com

 

Jó keresgélést!

Előzmény: findlike (1034)
elekferi Creative Commons License 2005.04.13 0 0 832

Szia Cica78!

 

Tavaly mi is ősszel voltunk, fantasztikus volt. Mi kimondottan pihenésre vágytunk, és már elég kevesen voltak a szigeten hál Istennek. Persze valaki a nagy nyüzsire vágyik. Szóval az időjárás megérkezésünkkor 33 fok meleg, távozásunkkor 30 fok meleg, de a frizura tartott... Voltak hűvösebb napok is, sőt, az egyik nap cefetül eláztunk (naná, hogy akkor kezdett el esni, amikor éppen Lindoszra tartottunk motorral :o))) de mindent összevetve nem volt az a gatyarohasztó meleg, minden szép, tiszta és élvezhető. Hozzáteszem, hogy maga a sziget a természeti látványosságait tekintve nekem nem annyira jött be, mint Korfu... Paleocicához foghatót nem láttam sehol.

amit tényleg érdemes megnézni: Rodosz városa, mind az óváros, mind az újváros része (Akropolisz, Akvárium), amit mondtak Kalithea magasságában a törökfürdő, Lindosz, ott rendesen el lehet tölteni egy egész napot, ahol csacsival is fel lehet menni a hegy tetejére... A pillangók völgyénél nem voltunk, állítólag nyár elején igazán szép, nyílván ősszel sem csúnya, bár a természetvédők kérve kérik a népet, hogy ne zavarják őket. Ha egy jó kis szórakozásra vágytok, akkor feltétlenül látogassatok el a Faliraki vizparkba, olyankor ősszel már nem is vészes a beugró... és mi életünkben nem röhögtünk annyit, mint akkor...

Szerintem ne busszal menjetek be a városba, hanem nyugodtan béreljetek autót, vagy motort. Már többen írták itt a fórumban, hogy Sergio kölcsönzője a legjobb, tényleg nagyon kedves volt, mikor bekopogtattam hozzája, és mondtam, hogy a NET-en olvastam róla, mosolygott egyet, majd annyit kérdezett: Magyarok vagytok? Nagyon jó kiszolgálásban volt részünk, igen kiváló motort katunk, ha jól emlékszem 9 vagy 10 euro/nap. Adott egy névjegyet is a következő üzenettel:

"A big thank you to all Hungarian People because they choose me to hire a scooter!"

a 6-os km egyébként a Kalithea avenue-n :o) telószáma: +30945199734. 100m-re van a Paradise hoteltól.

Mi a Hotel Princess Flórában voltunk, nagyon tetszett, szintén csönd és béke honolt.

Ha bárkinek kérdése van, keressetek nyugodtan, van egy "pár" fényképem is. Nekünk elég eredményes volt a nászutunk ott, két hónap múlva megszületik a kisfiam :)))

Üdv, Elek

szasko Creative Commons License 2004.09.26 0 0 728

Mivel SzJucus anno elkente a számat a (682)-ben, meg mivel álmodtam is róla, úgy döntöttem én is firkantok ide!

 

Annyi sok jót mondtak, hogy azt már felesleges ismételni.

 

Én anno a parás dolgokról érdeklődtem.

 

 Nos íme az én a szájízkeserítő apró-cseprőségeim:

Mi az Anré toursnál fizettünk be. A kishölgy megígérte, hogy ránéz az autóbérlésnek,a légkondinak stb. (mi itthon szerettünk volna mindent rendezni). Szept.5-én indultunk. A Princess volt a cél. Ennek ellenére másodikán még nem volt a kezünkben a részvételi jegy és az ígért e-maileket sem kaptam meg a kishölgytől!

Hát rájuknyitottam az ajtót!

 Ő “mórikálta” magát, hogy nem is nekik kellet, volna kiállítani azt, hanem a Neckermannak. Blablabla. Majd elárulta nevetve, hogy az már aug.26-a óta náluk van. Utána nézni valaminek? Ő ilyet nem igért! Inkább nem borítottam rá az asztalt….

 

LEGKÖZELEBB MINDIG ANNÁL A CÉGNÉL FIZETEK BE , AMELYIKKEL UTAZOM!

 

És ha lehet letisztázok mindent, ti. mikor a Florába értünk közölték velem, hogy az “elektriszitimen” csak holnap tudja bekpcsolni a légkondit! Ha Rodoszon Neckermannál béreltek autót /az angol tulajdonban lévő AVIS a partnerük / , akkor azt csak másnap reggel kapjátok meg!

 

Maga a Princess Flora:

A 801. 802. 803. 804. szobák a lobby felett vannak! Ha Dj.Nikosz húzza esténként a stílustalan egyvelegeit, végig tudod bulizni az éjszakát a teraszon!

Étkezés a Florában.

A lehető legrosszabb időpontban van! Ha kirándulni akartok, akkor a vacsorára sietnetek kell! Mi többször kihagytuk, mert az hattól nyolcig van! (Falirkaiban a Hotel Eviben pl.10-ig volt a vacsi. Talán jobb lett volna ott?)

A Flórában a siló kiadagolásakor, a pincérek –ha nem az első turnusban érkezel- mind idegbeteg rád! Megszólítás az asztalnál: TRINKEN? (ha borravalót adsz –tíz, húsz centet-, másnap már előre köszönnek. A szálloda udvarában, a kisboltban dettó. Ez nemzetközibb nyelv, mint a görög. )

A készpénzt kedvelik. Van sok automata.

Florába csak az menjen, aki tuti autót bérel vagy buszozik.

Nem Csernobil kettesszámú reaktorába cseppentetek!

Azért van ennyi szerkezetkész ház, mert ügyesen le lehet írni az adójukból!

Ha a Prassonissi fokra vagytok kíváncsiak, akkor a “Prassonissi beach” felé be kell fordulnotok, mert ha túlmentek, a következő tengerpart az aszfaltúton kb.25km: J

Faliraki éjszakai élete nem egyszerű! A tajrészeg angol hostok és hotesek ráncigálnak be a csehókba! Ez nem is gáz, meg nem is “ekszpenzív”, de az hogy Rodoszszerte nem lehet kapni egy jó Mojitót vagy egy Cuba Librét…

Na ez a gáz! Nem ismerik a mentát. Ha limemal kéred a Cubát eksztrát számolnak fel, noha a szomszéd kertjében terem!!! J

Közlekedés…

Hú! Az van ám!!! Egy kerszteződésben egymásután két STOP tábla, majd felfestve is ( magyarula:30méteren belül 3szor kell megállnod ) Viszont (bocs bagter ezen lovagolok ), a biztonsági öv 70-80 euro!!!

 Ha meglátsz egy taxit, buszt, húzódj le vagy taposs bele! ( gyorshajtás csak 50-60 euro )

Mennyire más identitás!!!

 Mégis ha azt mondanák hogy, “Na! Csomagolj! Megyünk!”

Ugye tudjátok? J

Én innen sokat okultam

Mivel SzJucus anno elkente a számat a (682)-ben, meg mivel álmodtam is róla, úgy döntöttem én is firkantok ide!

Annyi sok jót mondtak, hogy azt már felesleges ismételni.

Én anno a parás dolgokról érdeklődtem. Nos íme az én a szájízkeserítő apró-cseprőségeim:

Mi az Anré toursnál fizettünk be. A kishölgy megígérte, hogy ránéz az autóbérlésnek,a légkondinak stb. (mi itthon szerettünk volna mindent rendezni). Szept.5-én indultunk. A Princess volt a cél. Ennek ellenére elsején még nem volt a kezünkben a részvételi jegy és az ígért e-maileket sem kaptam meg a kishölgytől!

Hát rájuknyitottam az ajtót! Ő “mórikálta” magát, hogy nem is nekik kellet, volna kiállítani azt, hanem a Neckermannak. Blablabla. Majd elárulta nevetve, hogy a már aug.26-a óta náluk van. Utána nézni valaminek? Ő ilyet nem igért! Inkább nem borítottam rá az asztalt….

LEGKÖZELEBB MINDIG ANNÁL A CÉGNÉL FIZETEK BE , AMELYIKKEL UTAZOM!

És ha lehet letisttázok mindent, ti. mikor a Florába értünk közölték velem, hogy az “elektriszitimen” csak holnap tudja bekpcsolni a légkondit! Ha Rodoszon Neckermannál béreltek autót /az angol tulajdonban lévő AVIS a partnerük / , akkor azt csak másnap reggel kapjátok meg!

Maga a Princess Flora.

A 801. 802. 803. 804. szobák a lobby felett vannak! Ha Dj.Nikosz húzza esténként a stílustalan egyvelegeit, végig tudod bulizni az éjszakát a teraszon!

Étkezés a Florában.

A lehető legrosszabb időpontban van! Ha bolyongni akartok, akkor a vacsorára sietnetek kell! Mi többször kihagytuk, mert az hattól nyolcig van! (Falirkaiban a Hotel Eviben pl.10-ig volt a vacsi. Talán jobb lett volna?)

A Flórában a siló kiadagolásakor, a pincérek –ha nem az első turnusban érkezel- mind idegbeteg rád! Megszólítás az asztalnál: TRINKEN? (ha borravalót adsz –tíz, húsz centet-, másnap már előre köszönnek. A szálloda udvarában, a kisboltban dettó. Ez nemzetközibb nyelv, mint a görög. )

A készpénzt kedvelik, de van sok automata.

Florába csak az menjen, aki tuti autót bérel vagy buszozik.

Nem Csernobil kettesszámú reaktorába cseppentetek!

Azért van ennyi szerkezetkész ház, mert ügyesen le lehet írni az adójukból!

Ha a Prassonissi fokra vagytok kíváncsiak, akkor a “Prassonissi beach” felé be kell fordulnotok, mert ha túlmentek, a következő tengerpart az aszfaltúton kb.25km: J

Faliraki éjszakai élete nem egyszerű! A tajrészeg angol hostok és hotesek ráncigálnak be a csehókba! Ez nem is gáz, meg nem is “ekszpenzív”, de az hogy Rodoszszerte nem lehet kapni egy jó Mojitót vagy egy Cuba Librét…

Na ez a gáz! Nem ismerik a mentát. Ha limemal kéred a Cubát eksztrát számolnak fel, noha a szomszéd kertjében terem!!! J

Közlekedés…

Hú! Az van ám!!! Egy kerszteződésben egymásután két STOP tábla, majd felfestve is ( magyarula:30méteren belül 3szor kell megállnod ) Viszont (bocs bagter ezen lovagolok ), a biztonsági öv 70-80 euro!!! Ha meglátsz egy taxit, buszt, húzódj le vgy taposs bele! ( gyorshajtás csak 50-60 euro )

Mennyire más identitás!!! Mégis ha azt mondanák hogy, “Na! Csomagolj! Megyünk!”

Ugye tudjátok? J

Én innen sokat okultam. http://www.rodosz.lap.hu/

mr_betus Creative Commons License 2004.09.08 0 0 698
Szia,

Nem ismerem az Eugenia-t, de en a Florat javaslom.

Ervek mellette:

- a keleti oldalon van, ahol tobb a latnivalo (es szerintem szebb a kornyezete)
- nem olyan 'nagyvaros' jellegu, mint Ialyssos, de eszakra ott van Rodosz varos, delre meg Faliraki, az udulo kozpont
- ha elindultok delnek, Falirakiban mar remek homokos strandok vannak
- a hotel bejaratatol delnek indulva, a lampas keresztezodesnel a Koskinou-ba vezeto uttal szemben van a Kalithea autokolcsonzo, jo aron adnak kocsit (jobb aron, mint a hotel/5K altal javasolt Drive)
- nem fuj ugy a szel


Ervek a Flora ellen:

- az apartman nem nagy szam (a dolgok ugy altalaban rendben vannak, de nem egy luxus)
- a szallodai reszrol nem tudok nyilatkozni
- a reggeli kisse egysiku, de eleg jo (a vacsorat nem tudom)

Ennyit tudtam segiteni. Nehany tovabbi tipp:
- megnezni: Monolithos, Lindos, Pillangok, Het forras (at az alaguton!), Agathi beach, Rodosz varos, Lindoszon uvegfeneku hajo (ha utoszezonban van egyaltalan), Ialyssosban a nagy feher kereszt

- szerintem inkabb autot bereljetek

- a viz az osszes kozkutnal ihato

Nekunk a sziget _teljes_ megismerese (gyakorlatilag jobban ismerem, mint Bp-t) harom nyaralasba telt. B-)))

mr. betus

Előzmény: elekferi (695)
Gargravarr Creative Commons License 2004.07.30 0 0 583

Szia Lippy!

 

Hát ez attól is függ, hogy mit szeretnél jobban. Pihenni, vagy kirándulni.

Csak katalógusból nézve tudok ajánlani.

Kalithea-ban: Hotel Aldemar Paradise Royal Mare (5*-os)

Faliraki: Hotel Rodos Palladium (szintén 5*-os)

Faliraki: Hotel Olympos Beach (4*-os)

Kiotari: Hotel Rodos Princess (4*-os)

Ezekbe én is szívesen mennék. Tapasztalat sajnos nincs.

Előzmény: lippy (582)
kihiszieztel Creative Commons License 2004.07.22 0 0 544

Na sorban válaszolgatok (csak közben meló is van így több részletben):

 

buszjáratok: mi csak a Rodosz-ba menő busszal utaztunk, légkondis, tűrhetően közlekedik, igaz odafelé vártunk rá jó 25 percet tűző napon (du. 5-kor mentünk be hogy lássunk még vmit), igazán előbb is lehetett volna menni, mert Rodosz városa a kőfalak, fás ligetes részek miatt több árnyékot ad és nem elviselhetetlen, így hamar ránk is sötétedett, kevesebbet láttunk/fotóztunk mint akartunk, egyszerűen mesés, nem lehet Rodosz óvárosával betelni, a középkori utcák, sikátorok, virágos, zöld részek, csodaszép! :)

Asszem éjjel 10-11-ig jár v. hogy a busz. Mi inkább taxival jöttünk haza (légkondis taxi) 12 euróért hazahozott, hát nem haltunk bele 3-an, és kényelmes, gyors volt! :) De megbízható a buszjárat is, akkor nem derült ki miért késett, ám jött s ez a lényeg (asszem 1,3 v. 1,6 euró volt a busz ára/fő 1 irányba).

 

Csúszdaparkot ne hagyjátok ki, megéri, nagyon klassz!!! :) Oda is taxival mentünk, állítólag jár vmi busz, de ahhoz is (taxihoz is amúgy!) be kell sétálni Faliraki kp-jába (templomhoz kb.) és lerak a busz előtte, ám mivel dombon van a park, fel kell tűző napon kutyagolni, vagy várni az ingyenes(!) kisvasút szerű akármire ami felvisz a bejárathoz. A taxi pedig mindösszesen 5 euróért visz el. Hát meggondolandó hogy utóbbi mellett döntsetek... 19 euró az egész napos jegy (félnapos nincs asszem) de megéri, nagy élmény, mi nagy lovak imádtuk a csúszdákat és szép, guszta, menjetek el!!!

 

Ja asszem 7. v. 7.30-tól van 10-ig reggeli és tényleg nagyon kedvesek, készségesek, szerintem ez tűrhető időpont...

 

Érdekes amikor mi mentünk, mi is az utolsó szobát foglaltuk le éppen (sőőőt képzeld mi épp akciós áron kaptuk már meg, aznaptól vált épp azzá!)... és amúgy összesen rajtunk kívül ET (szintén azzal utaztunk!) a Szigetre 60 főt hozott és szétszórta a városok között, Falirakin 3 helyre raktak utasokat (Nest ap, Kantas ap. és Gondola hotel) és a Gondolában 3 "család" szállt meg. Nagyon jó fejek voltak, nem volt semmi affér, semmi gond. Mi a szigettúrára fizettünk be, a Magdaléna (eszméletlenül tájékozott, végtelenül kedves nő, nagggyon segítőkész majd meglátjátok!!) végig beszélt, már rászólt a sofőr hogy kiszárad a szája!!! :)) Mindent-mindent elmondott amit csak tudni lehet, növények, történelem, tárgyak, emlékek, háborúk, emberek, szokások stb... :) Na ha gondoljátok ezért (220 km-es túra, pillangók völgyével) érdemes mindenképp befizetni, hogy halljátok amit "kell" Rodoszról. De ha autóval mennétek akkor is kérhettek szerintem tőle tanácsot, elmondja biztosan merre menjetek, mit nézzetek meg!

 

Na jó terjedelmes voltam, remélem segítettem (s talán másnak is), pusza!

Előzmény: Satra (542)
dulles Creative Commons License 2004.06.12 0 0 480
helló!én tavaly rodosz városban voltam,ami szerintem izgalmasabb mint faliraki.Bár az igaz,mi utószezonba voltunk,és a tenger falirakinál szebb,mivel ott sziklás.Azon a parton valószínűbb a szél, de ha meleg van akkor ez nagyon kellemes tud lenni.én a neckermannal voltam,és nem volt panaszon,a hotel belvedere-ben.rodosz városban éjjel nagy nyüzsi van,az óvárosban,és a belvárosban is.lejjebb találsz beszámolót ami tartalmasabb
Előzmény: kihiszieztel (479)
kihiszieztel Creative Commons License 2004.06.11 0 0 479
Sziasztok, örömmel olvasgattam a topikot, még nem szóltam hozzá, mert nem láttam értelmét addíg, amíg el nem dől, utazunk v. sem. Nos tegnap eldőlt úgy tűnik, ám most rémüldözöm. Tegnap beszélt a barátnőm az ET egyik emberével és egyelőre örömhír: a kinézett 3 ágyas szoba a Hotel Gondolában (ismeri vki, vélemény???!!!!!) mától(?) akciósan, olcsóbban foglalható. Úgyhogy elvileg megyünk 3 csaj oda. (Azért oda, mert mi kifejezetten nyüzsi helyre vágytunk, tehát így lett Faliraki és a 3*-os hotelhez viszonylag közel a kp. és a tenger is, s ez volt a cél!)

Nos mivel ilyeneket írtok előttem, kérdezem, mielőtt 5-6 felé bemennénk az irodába befizetni a reggelis utat júli 7-14 között: mire figyeljünk még? (Amúgy elég óvatoskák vagyunk, nem naívak..., tehát alapból is figyelünk pár dologra.) Szóval?

mr_betus Creative Commons License 2004.04.21 0 0 428
Tavaly is Rodoszon nyaraltunk, de akkor már a Blue Sea hotelben (Faliraki) szálltunk meg, pont ezért mert nincs a Kresten közelében semmi és még a tengerpart is sziklás.
Idén is Rodoszra megyünk a változatosság kedvéért. :))) Az 5kontinensnél már meg tudták mondani hány órakkor indul a repülőgép?
Nekünk azért lenne fontos mert lefoglaltuk az autót interneten keresztül és a hotel elé hozzák a megbeszélt időpontra. Kellemetlen lenne ha nem lennénk ott. Mi a 6:30-as indulásra számítunk mint már 2 éve.
Árak... mi (2 személy) már 20 EURO-ból kijöttünk borravalóval együtt. A jégkrémek 1.5 EUR-tól kezdődnek. Ásványvíz 0.40-től kapható. Természetesen nem mindegy hogy hol, mert az árak nagyon változóak. De ez a főszezon volt. Autót most 14 napra 495 EUR ért fogunk bérelni. Szintén főszezon.
mr_betus Creative Commons License 2004.04.21 0 0 426
A környék az nagyon csendes és nyugodt, pont ezért van az hogy semmi nincs a közelben. Mondjuk ha gyalogoltok valamennyit akkor ilyen kisebb üzletek vannak. Ezek is olcsóbbak mintha a hotel boltjában vennéd meg. Mi csak egyszer vettünk vizet a megérkezésünk napján, de többet nem.
A tengerpart sziklás vagy kavicsos. Erről is láthatsz egy képet a macskás kép után jön ahol a napernyők is vannak. Balra kb. 100-200 méterre is van egy starnd de az is kavicsos.
Szerintem érdemes autót vagy motort bérelni, mert a legközelebbi homokos strand Faliraki ami kb. 7 km-re van onnan.
Előzmény: mr_betus (424)
Norbaja Creative Commons License 2004.04.18 0 0 417
Hi!

Krétán először az Eurot. al voltunk Agia Marina-n a Tony's apartmanban. Másodszor Kalamakiban a West Travellel az Eleana Venus apartmanban, harmadszor pedig az 5 kontival szintén Agia Marinában a Mylonakis apartmanban. Az első út tök vak sötéten lett kiválasztva, last minute akcióban, no internet szaktanácsadás, no egyéb csak utikönyv. Szerencsére nagyon beletrafáltunk, mert az apartmanháztól kb 100 m-reáll meg a zöld színű busz, ami kb 11 óra tájban hoz vissza utoljára Chaniaból, és helyijárat nem pedig távolsági. Plataniast mindig nézegettük, hogy jó lenne egyszer oda menni, de mindig lebeszéltük magunkat. Az Irini apartmant sajnos nem ismerem, de ha ellátogatsz a Kréta fórumba (bocs de nem tudok linkelni, az Utazás témakörben találod), most látom, hogy te vagy az utlsó hozzászóló, szóval ott majd segítünk, mielőtt itt még megfednek minket.

Rodoszon Kalitheában voltunk a Princess Florában. Csak a végére sült le annyira az arcunk, hogy át merjünk menni a hotel strandjára. Az, ami az apartmanházhoz van a legközelebb, az egy szabadstrand, és nem "takarítják" az alját. Kb 3 m-t lehet beljebb menni, utánna át kell kavarni a tengeri fű felett. Hát elég bizar. A hotelhez pedig ha bemész az tök kultúrált. Hál istennek tudtunk relatív hosszabb időre autót bérelni, így körbe jártuk a szigetet, s szinte mindenhol fürödtünk (Faliraki, Tsambika, Lindosz, Ixia, stb.)
Az apartmanhotel, a "családias", hát kapja be az 5 konti. A főépület és a hotelépület között volt egy híd, na mi pont ott kaptunk szobát. Kb a 6-ik napon lesétáltam a recepcióra és kértem a légkondícionálást. Amúgy nyitott ajtó mellett tök jó lett volna, csak minden második este, hol a hollandoknak, hol a németeknek, hol pedig az angoloknak volt búcsú estjük. Így olyan volt, mintha a DJ Bobo az ágyünk szélén énekelt volna....
De amúgy tök jó volt, kb a nyolcadik naptól már nagyon élveztem.

Üdv mindenkinek:

Norbaja

Előzmény: Becky74 (414)
suteb Creative Commons License 2003.02.19 0 0 170
A legközelebbi strand az a Ladiko öböl ami 650 m-re van a hoteltől. Ezt nem ismerem mert nem voltunk ott, de itt már írta valaki, hogy ez nem olyan zsúfolt, de sziklás és kavicsos. A másik az Anthony Quinn öböl ami 850 m-re van a szállótól. Ez egy nagyon szép öböl, de nagyon zsúfolt, szintén sziklás, kavicsos. Amúgy a hotel az egy nyugodt helyen tartózkodik mert a környék nem annyira ismert. Falirakitól 2,5 km-re van. Faliraki a legzsúfoltabb hely ami létezik Rodoszon, sok hotel, disco, bár, étterem van itt. A tengerpartja viszont elég szép és homokos csak néhol kavicsos. A többi hotel a sziget nyugati részén van ami sokkal szelesebb. Az Esperos Village Kalithea és Falirakiban határán található a hegyoldalba épült. Szintén nagyon szép szálló, de a tengerpart szintén messze van kb. olyan távolságban mint a Cathrin hotel esetén. Viszont ez még nyugodt környék mert nem Faliraki központjában van. A közelében van a water park.
Mind a kettő hotel nyugodtabb környezetben helyezkedik el, de ennek az a hátránya, hogy minden messze van. Bár ez a távolság még mindíg nem olyan nagy mint ami nálunk volt tavaly. Mi Kalithea-n voltunk a Kresten Palace hotelben. Csendes környék volt csak minden nagyon messze. A tengerpart is sziklás volt és, ha nem akartuk a sziklákon összezúzni magunkat akkor autóval elmentünk Falirakiba és ott strandoltunk ill. amikor Lindosban jártunk akkor ott. Elhatároztuk ha visszamegyünk Rhodosra akkor Falirakiban fogunk lakni valahol közel a homokos strandhoz. 2 hétre megyünk és az autóbárlés 2 hétre kicsit húzós lenne.
Előzmény: Tajpan (169)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!