Keresés

Részletes keresés

lklara Creative Commons License 2007.03.01 0 0 5119

szia

 

figyelj, menj fel ide és lehet, hogy olcsóbban tudtok foglalni félpanzióval

www.faliraki-info.com/matina-hotel

 

 

klara

Előzmény: kesanya76 (5117)
mokand Creative Commons License 2007.02.21 0 0 5060
Sziasztok!

Én ezt találtam , le is foglaltam.

Szálloda: Hotel Gondola**+
Ellátás : félpanzió

Fekvés: A szálloda Faliraki üdülohely déli részén található, a központtól kb. 250 méterre, a homokos tengerparttól pedig 300 méterre. A rodoszi repülőtértől való távolsága 17 km.
Jellemzők, felszereltség: bár, étterem, medence, nyugágyak és napernyők a medencénél, gyermekmedence
Szobák: A szobák mindegyike rendelkezik TV-vel, balkonnal vagy terasszal, légkondicionálóval, hűtőszekrénnyel, rádióval, telefonnal és bérelhető széffel.
Szolgáltatások térítés ellenében: vízi sportok a strandon, szórakozóhelyek

Árak (2 ágyasban): 91.000 Ft a szállás félpanzióval 14 éjre/fő félpanzióval
6.500 Ft a transzfer/2 alk./fő


97.500 Ft/fő előfoglalási akcióban: 92.625 Ft/fő
-----------------------------------------------------------------------------------------------
3. személy pótágyon: 65.000 Ft/fő/14 éj a szállás félpanzióval
6.500 Ft/fő/2 alk. transzfer

71.500 Ft/fő előfoglalási akcióban: 67.925 Ft/fő

Összességében 3 fő: 253175 Ft / 14 éjszaka


pkrysz Creative Commons License 2007.02.14 0 0 5031
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek,mert úgy látom ti világot vagyis Görögországot látott emberek vagytok.A párom idén nyáron mennénk először külföldre nyaralni,Rodoszra Faliraki városba a Hotel Matinát néztükki.Járt már valaki ott,milyen a megítélése?Illetve szerintetek érdemes-e már most lefoglalni és kifizetni a szállást vagy az árak nem sokat változnak nyárig!


Előre is köszi:Pkrysz
margitka64 Creative Commons License 2007.01.06 0 0 4935

Kedves Detti8 és csomostamas!

Kisgyerekkel valóban Faliraki környéke a legjobb. Mi 2006. augusztusában a Kartagotours irodával utaztunk, szerintem árban is jók voltak, a Hotel Blue Resort Beachban laktunk 11 napig. Nagyon finoman főztek, választékosan, svédasztalos rendszerben ettünk, a kisgyerekeseknek külön asztal biztosítottak etetőszékekkel, nem is engedték, hogy oda mások üljenek, nekik mindig stabil helyük volt. A part homokos, csak lassan mélyülő, nem túlzsúfolt, mint általában Faliraki, vagy Rodosz város strandjai. A hoteltől kb. 600 méterre van a Vizividámpark bejárata. A szálloda félúton található Faliraki és Rodosz városa között, majdnem előtte áll meg a menetrendszerinti busz, és közvetlen mellette jó gépkocsi kölcsönző is van (bár van a szállodának is saját kölcsönzője, de nem olyan jó árakkal). Sok kölcsönzősnél lehet alkudni, de vannak fix árasak is. Ha két felnőtt és két kicsi gyerekkel mentek, akkor szerintem nektek bőven elég lesz egy kicsi Fiat Panda. Igaz száguldozni nem lehet vele, de úgyis nézelődni és kirándulni mentek, nem ralizni. Nálunk a kocsit tele tankkal adták és tele tankkal is kellett visszavinni. Nincsen külön kilóméter használati díj, csak a bérelt időre kell a kocsit kifizetni. Általában reggel 8-től vihető el az autó, és az utolsó nap késő este kell visszavinni. Időnként egyeseknek sikerült azt is kicsikarni, hogy még a bérleti nap előtti este már elvihették az autót, de ilyet főszezonban már nem engednek meg. Gyerekekkel a legjobb időpont július eleje, vagy szeptember. Július elején a víz kb. 22 fokos, szeptemberben pedig még mindig 25-26 fokos.

A tavernákban az ételárakra fejenként 5-10 eurót szánjatok (a kicsiknek lényegesen kevesebbet kell fizetni), az italra pedig 1-2 eurót. Ha mindig ugyanarra a helyre mentek vissza, akkor törzsvendégnek számítatok és jelentős kedvezményt adnak. Ha központi helyen levő tavernába ültök, minden lényegesen többe kerül, ugyanakkor nem biztos, hogy annyival jobban főznek is. Aztán a szigeten minél délebbre mentek, annál olcsóbb minden. A sziget belsejében pedig az ár a töredéke a tengerpartiénak (ez namcsak az ételre, italra, hanem bármire is igaz).

Fakultatív programra sehol nem érdemes befizetni, mert bérelt autóval sokkal olcsóbban jöttük ki,  mindent meg tudtok nézni. És nem lesztek időhöz, idegen személyekhez kötve. Ezt mi is itt próbáltuk ki először, de klasszul működött.

Ha bármilyen más kérdésetek van még, akár a saját e-mailemre is írhattok, szívesen válaszolok.

Üdvözlettel: Margit.

 

 

FLaci Creative Commons License 2007.01.03 0 0 4921

Hi,

 

Szálodák Rodosz óvárosában:

http://www.spothotelrhodes.com/ (Én itt voltam, jó hely)

http://www.domusrodoshotel.com/

http://www.faliraki-info.com/mango%2Drooms/

http://www.cavadoro.com/

 

Az új városrészben, de közel az óvároshoz:

http://www.anastasia-hotel.com/

http://www.sylviahotel.gr/

http://www.siravast-hotel.gr/

 

Fapados ügyben - szerintem akkor érdemes várni ha rugalmas tudsz lenni az indulási-érkezési idõpontban (pl. 2-3 héttel indulás elõtt tudsz dönteni). Ha tutira akarsz menni, érdemes minnél elõbb foglalni...

 

Bye, L.

Előzmény: csomotamas (4920)
Mogyoro1996 Creative Commons License 2006.09.14 0 0 4711

Sziasztok!

Már a jövő évi nyaralást tervezem, nem lehet elég korán kezdeni!!!!!

Segítségeteket szeretném kérni.  Végigolvastam a topicot, de nem tudok dülőre jutni.

Szóval Rodoszra megyünk az biztos, de nem tudom eldönteni, hogy a szállás Falirakiban, vagy Rodosz városban legyen. Mindegyiknek van egy csomó előnye és hátránya.

Rodosz városban a Belvedere-t néztük ki, Falirakiban meg a Hotel Esperos Palace-t. Az a gondom, hogy kocsit, robogót nem tudunk bérelni, tehát biztos, hogy busszal kell közlekednünk. Ez Rodosz városból egyszerűbbnek tűnik, viszont gyerekkel nagy előny a homokos tengerpart. A kérdés az lenne, hogy ennek a szállodának(Esperos)  tényleg szép homokos-e  partja, illetve milyen a buszközlekedés, pl. Lindos felé, a Tsampika strandra, Rodoszba. stb. Azt láttam, hogy ez a szálló Faliraki központjától is távol van, ami jó, csak a busz miatt lehet, hogy nem túl előnyös. Milyen messze van a szállótól a buszmegálló? Sokat segítenétek, ha válaszolnátok, főleg azok, akik az Esperosba, vagy a környékén voltak, és nem béreltek autót, hogy tudtak közlekedni.

LDin Creative Commons License 2006.09.13 0 0 4702
Szia!

 

Mi két múlt héten jöttünk haza a Matinából és nekünk csak jó tapasztalatunk volt. A város központtól és a parttól is kb. 10-15 percre van, nekünk a medencére néző erkélyről pont a tengerre és a városra nyílt a kilátás. A hotel a színvonalának görögösen megfelelő. A szoba rendben volt, egyszerű berendezés, apartmanos jelleggel, de hűtőszekrénnyel, a fürdőben zuhanykabin. Ide egyébként is csak aludni jár az ember. Törölközőt valóban érdemes vinni, az ottani nem túl tiszta. A szobát naponta takarítják, beágyaznak, én azért vittem domestosos kendőt és azzal letöröltem mindent a fürdőben. Mi esténként az erkélyen vagy a medencénél ücsörögtünk, borozgattunk, már amikor nem mentünk be a Faliraki főutcájára. A kaja szerintünk jó, a reggeli egyszerű kínálatú: zsemle, vaj, felvágott, sajt, jam, főtt tojás, finom kalács-kuglófszerű sütemény, tea és gyüm.lé. Volt, akinek unalmasnak találta 1 hét alatt. A vacsora minden nap más, esténként kell választani 2 lehetőség közül másnapra. Az adagok nagyok és szerintünk nagyon finomak. Sültek, muszaka, lasagne, töltött zöldségek, szóval változatos. A tulajok barátságosak, egy idős házaspár, a fiúk, aki sokszor a recepción van, szintén jó fej, közvetlen, tőle lehet helyi információkat, eligazításokat kérni. A pincér srác, Mihailis is barátságos, mindenkivel elbeszélget. Utolsó este velük ittunk és beszélgettünk a bárban.

A hotelben van bolt, ásványvizet, csokit, stb-t nyugodtan lehet ott vásárolni, nem drágább, mint a szupermarketek. A bár, az már igen. Internetet is lehet használni, az is drágább valamivel, mint a városban lévő Internet cafék, igaz, legalább helyben van.

A medence kellemes, minden reggel takarítják, bőven van napágy ernyővel, és poolbar a medence mellett.

Faliraki egyébként szerintem remek hely nyaralásra, főleg, ha valaki esténként is akar programot csinálni: vidámpark, különböző bárok, discók, éttermek, nappal a waterpark, a parton rengeteg sport lehetőség. A strand gyermekeseknek is jó, homokos a legnagyobb része.

Utólag köszönöm még egyszer mindenkinek, aki segített információkkal és ötletekkel a fórumon az utazásra való felkészülésben.

Rodoszt, az egész szigetet mi gyönyörűnek találtuk. Változatos a táj, érdemes a hegyek közé is bemenni, a kis hegyi városokba, egészen más, mint a tengerpart. Lindos kis középkori utcácskái, Archangelos házai, temploma, Kamiros gyönyörűen megmaradt romjai! Prassonissi lenyűgöző, le kell oda menni, azt látni kell! Rodosz város is nagyon megfogott minket, főként a régi város, a vár, a középkori hangulat, a házak, rajtuk a törökök és olaszok kéznyoma. A Hang- és Fényjáték nem hosszú program, de szerintünk egy különlegesség.

Az autóúton 80 km-s korlátozás mellett, néptelen úton sem előzött minket senki 150-nel és a hegyi, kanyargós, sokszor csak egysávnyi utakon sem dudálták le a fejünket és nem akartak minket letolni a szakadékba a helyiek, annak ellenére, hogy csak 30-cal döcögtünk a kis Hundai-jal! Hát ebből tudtuk, hogy nem itthon vagyunk. És annak ellenére, hogy a görögök az idegenforgalomból élnek, nem éreztük, hogy az arcunk helyén eurós érméket látnak, vagy azt az embert, éttermet messziről elkerültük. Általában mindenhol kedvesen fogadtak minket.

A Hétforrásnál és a Lepkevölgyben nem jártunk, így arról sajnos nem tudok nyilatkozni. És valószínűleg lett volna még néhány látnivaló, de mi élvezni is akartuk a napsütést, a strandolást, a pihenést, a semmittevést, a hosszas, nyugodt ebédeket a tavernákban.

Mindenkinek hasonlóan szép nyaralást kívánok!

Szívesen válaszolok további kérdésekre. 

Próbálok küldeni néhány képet.

Üdv,

Din

 

Előzmény: nyultigris (4691)
margitka64 Creative Commons License 2006.08.25 0 0 4459

Üdv Mindenkinek!

Tegnap érkeztünk haza (Faliraki, Blue Sea Hotel, fp), még teljesen friss az élmény, nehezen lehet szabadulni a hatása alól. Ne féljetek a korai indulástól, gondoljatok arra, hogy mikor odaérkeztek, még az egész nap előttetek áll. Belefér egy késői ebéd egy hangulatos kiskocsmában, egy jó fürdés a tengerben, este pedig bőven van idő felfedezni a környéket, ahol a szállást foglaltátok. Mi is így tettünk. Hála e topicban megszerezhető tudásnak, már konkrét útvonaltervvel rendelkeztünk, igyekeztünk semmit sem a véletlenre bízni. Ott még mindig főszezon van, nehézkes a helyszínen autót bérelni. Mi 11 napig voltunk a szigeten, röviden leírom merre jártunk, hátha valakinek ez is jó támpont lesz a látnivalókhoz.

1. nap: megérkezés, fürdés, vacsora után autóbérlés (Esperidos, 135 Eu/3 nap)

2. nap: Vlicha-öböl, Lindosz - vár és Szent Pál-öböl, Prassonissi, visszafelé megállás  

            a vad tengerparton - fürdés (fürdőcipő nem kell), Hét-forrás völgye (a forrás

            feledhető, késő délután az alagútnál hoszú sorba kell állni - kihagytuk,

            viszont az erdő szerpentines gyalogösvényein jót túráztunk)

3. nap: Rodosz kikötő (reggel fél kilenckor még bárhol van parkolóhely, óránként 60

            cent, de egész napra az automatába bedobható a pénz), Lovagok utcája,

            Nagymesteri palota, Szulejmán-mecset, Vörös óratorony, török negyed, zsidó

            negyed, ebéd a Rustico Tavernában (másodszor már megismerik az embert

            és törzsvendég kártyát adnak - fenőtteknek 10 % árengedmény,

            gyerekeknek 50% + ajándék ital), délután Filerimos kilátó (jobb kéz felől

            jönnek be az éppen leszállni készülő repülők), kevergés a hegyeken

            keresztül, Pillangók völgye

4. nap: hegyeken át (Archipolisz, Eleousa, Dimilitar, Sonori) a nyugati part: az ókori

            Kámirosz, majd a kámiroszi vár romjai. Ismét vissza a hegyekbe, ebéd 

            Emponasban, a bor fővárosában, kis séta a faluban, borvásárlás. Irány  

            Monolitosz, majd visszafelé megálló és séta Siana faluban, később

            Eleusában. 

5. nap: késői kelés, tengerparton punnyadás, fürdés. 18.00-kor busszal be

            Rodoszra (jegy ára: 1,7 Eu) - kiszállás a Mandraki kikötő mellett.

            Naplemente fotózása, és később a vár több részénéál éjszakai felvételek

            (állvány szükséges!). Vacsora ismét a Rustico tavernában.

6-7. nap: késői kelés, fürdés és henyélés a tengerparton.

8. nap: korai kelés, Emboria kikötőből indulás 09.00-kor ANEK LINES komphajóval

            Symi-szigetre (óránként egy liter víz elfogyasztása 45-49 C fok volt). 

            Rodoszra visszaérkezés 18.15-kor

9-10. nap: késői kelés, fürdés, pihenés. Pedig ha Nissyrosról többet tudtam volna

            előtte....

11. nap: hazautazás.

 

Ha valakinek van kérdése, próbálok válaszolni. Később képeket is teszek fel, de ezzel a technikai manőverrel még nem próbálkoztam.

 

 

   

 

 

 

Nelson79 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 3886

szia vucus,

 

A hotel matina védelmében mondom (bár nem voltam ott), h ez egy görög C kategoriás hotel (http://rodos.com/faliraki/faliraki-accom.html), ami itthon kb. 2 csillagosnak felel meg. Tehát nem az ő hibája, h itthon szép fényképekkel az utazási irodák ennél jobbnak probálják mutatni.

Előzmény: vucus (3885)
Ancsikácska Creative Commons License 2006.07.16 0 0 3727
Sziasztok!

 

Szeptemberben készülök Rodoszra, de én nem Faliraki, hanem Ialysos városát néztem ki (Hotel Sunflower vagy Forum Hotel Apartments), a Best Reisennel. Volt valaki már ezen a helyen, illetve a szállodák valamelyikében?

Fakultatív programnak mit ajánlatok: Lindos vagy inkább Symi? A fővárost egyénileg is a nyakamba vehetem?

 

Ancs

thb Creative Commons License 2006.07.14 0 0 3696

Szia Bea,

 

:-)

 

a wc papírnak van egy külön kis kuka a wc mellett rögtön. Ide kell bedobálni a papírt. 1 tekercs papír van egyébként a wc-ben. Szerintem vigyetek nedves wc papírt.

 

A térképhez: igen, tökéletes a helymeghatározás :-) A Tsampika (néhol Tsambika-ként szerepel, szerintem senki sem tudja, mi lehet az igazi neve, mert a hotelen is kétféleképpen szerepel - vicces) hotel mellett van közvetlenül a Soula. a "To Rhodes" és a "To Kalithea" út közötti távolságra írtam az előbbi hozzászólásban, hogy kb 2-3 perc (ennek az útnak a végén a sarkon - a "To Kalithea" útnál - van az 1 EUR sör. :-)

 

A "To Rhodes" - "To Kalithea" út és a "CENTER" közötti távolság kb 5 perc, itt lefordulva lehet lemenni a "Faliraki Bay Beach"-hez - mi itt voltunk. A korábbi hozzászólásomban írtam a másik strandrészt (amikor balra fordulsz a "To Rhodes" - "To Kalithea" útnál), így juthatsz a "Monakia" (ha jól látom) melletti strandhoz. Erre írtam, hogy nem valami szép.

 

A párodnak: az italdiszkontban nagyon jó arcok az eladók(tulajdonosok?) - mi egész héten náluk vásároltunk apróságokat (sör, cigi), így a nagyobb vásárlásunknál a nyaralás végén (ouzo, édességek, stb) megkínáltak itallal és kaptunk egy kis ajándék ouzo-t és egy öngyújtót is. Jó arcok, kedvesek tényleg.

 

Ha dohányoztok: mindenképpen (!) ajánlott itthonról vinni vihargyújtós öngyújtót(ugye így hívják?), mert a fel-felerősödő szélben sokat szoptunk a hagyományos lánggal, amit elfúj a szél :-) 4 EUR-ért vettünk (szerintem az ottani árakhoz képest is drágán talán) egy vihargyújtós cuccot.  A cigiárak: Pall Mall 1,5 Marlboro 3,6 vagy 3,8 - nem emlékszem pontosan. A Pall Mallt- egyébként 1,6-ért is láttam, gondolom ott is áremeltek. A zárjegyen egyébként rajta van a fix ár.

 

Üdv, Tibi

Előzmény: w70 (3691)
gyulaimd Creative Commons License 2006.07.13 0 0 3692

Üdv Riveria és Flaci!

Köszönöm a taxi infókat.

Tud esetleg valaki  valamit a Hotel Faliraki Beach-ről? Ott van egészen közel a centrumhoz, milyen ott a part?

Nagyon nagy a szél délután 3 és 5 éves gyerekkel azért lehet fürdeni vagy nagyon vad:

Üdv. Mindenkinek, az utazóknak jó utat és kellemes pihenést. Sajnos nekünk még több mint egy hónap van hátra.

Mara

Előzmény: riveria (3679)
thb Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3632

Most vasárnap értünk haza Faliraki-ból (Soula apartman).

 

Ybcsi: nem tudom, milyen szörnyűségeket olvastál (még nem olvastam át a fórumot július 2. óta), de szerintem nem kell parázni. Nem volt semmi extra a Soula, de teljesen bevállalható. Amilyen egy apartman általában, pont olyan. Nem vártunk el semmit és nem is csalódtunk - pont olyan, mint egy apartman. Hűtő, mosogató, villanyrezsó, fürdőszoba. Két ágy, egy nagyobb szekrény, két éjjeliszekrény, tükör, kis asztal, terasz/erkély. A szoba nem nagy. Nekem az ággyal volt csak bajom, mert rugók voltak benne és zavart. Nem álltak ki belőle vagy ilyenek :-) Csak egyszerűen nem vagyok ehhez hozzászokva. Egyébként határozottan vállalható. Nem tudom, hogy a hotelek milyen felszereltségűek, de pl. a Tsampika hotel is pont úgy néz ki kívülről, mint a Soula apartman. Gondolom a szolgáltatás illetve a berendezés más (bár klíma itt a Soula-ban is van, 5 EUR/éj).

 

A Travel Service pedig teljesen oké volt, semmi probléma, kedvesek voltak, a visszafelé úton Mr. Bean -t vetítettek kb 1 órán keresztül. :-) Nem késtünk, illetve csak annyi volt, hogy Budapestről kb 20 perces késéssel indultunk. De visszafelé meg korábban tudtunk indulni kicsit. Úgyhogy teljesen megnyugodhatsz szerintem.

 

Majd később még írok egy bővebb élménybeszámolót, most sajnos nincs időm.

 

Mindenesetre nagyon jól éreztük magunkat, teljesen klassz volt. :-)

 

T.

Előzmény: Ybcsi (3622)
riveria Creative Commons License 2006.07.10 0 0 3617

Sziasztok,

Eddig csak olvastam a fórumot, most írok elôször.

Szombaton jöttünk haza Felirakiból,ahol a White Palace (WP) aparthotelben laktunk
 ( http://www.whitepalace.gr/ ).
Néhányan kérdeztétek hogy milyen a WP (kucó!!).
A WP az Orion hotel éttermétôl balra esô utcában (Motor kölcsönzô van a sarkon) tulajdonképpen az Orion különálló épülete mellett van.

A szállást egy kicsit nehezen találtuk meg, mert három épület van összeépítve és azok közül a középsô. Ez azért volt érdekes, mert mi saját szervezésben voltunk és a taxis alig találta meg. A fiam vette észre kiírva a WP nevét a kapun.
Mi hárman voltunk egy stúdióban. A szoba korrekt volt, tiszta, csak a fürdôszoba volt egy kicsit "görögös". WC, mosdó és egy zuhanytálca. A kert nagyon szép. A szobákban van légkondi, ami egy napra 6 euró.
A szobákat három naponta takarítják. A WP alatt van egy bolt, de mi nem oda jártunk, hanem a kapun kilépve balra esik egy másik bolt. Azt jobbnak találtuk.
Mi reggelizni az Orion Pool Bar-jába jártunk (Jamasz, Jamasz :)) és ott is fürödtünk.
A WP meletti medence is jó (nincs olyan klóros).
Egyébként Faliraki minden medencéjéhez ki van írva hogy "All Welcome".

Autót a közelben béreltünk, az Orion éttermétôl a városból kifelé indulva (Motor kölcsönzô felé) kb 300-400 méterre van egy motor és autókölcsönzô. Mi Fiat Panda-t béreltünk légkondival. 65 euró volt három napra és meghosszabbítottuk még egy napra  20 euróért.


 

nyuf Creative Commons License 2006.07.04 0 0 3528
üdv, bahiablue!
Idén próbáltam a gyerekre és magunkra való tekintettel egy kicsit belenyúlni a pénztárcába és hotel lett, esperos néven fut..végül is csak 3 km-re van Faliraki központjától, de fő a nyugalom. Igen én is hallottam, hogy nagy a nyüzsi, disco, stb..
Semmi kifogásom ellene, sőt .....mennék, mennék, de hát a család az család, és most egy kis pihire van szükségünk.
Mi még csak egy aquaparkot látogattunk meg az olaszoknál - Jesolóban, szerintem tuti volt...
Semmikép sem hagynánk ki a rodoszit! Köszi.
Asszem még valami útikönyvet is be kell szereznem, mert csak egyben görögszigetes van, egy kicsit gyengus + jó lesz nekem a "libris" térkép is.
Előzmény: bahiablue (3527)
bahiablue Creative Commons License 2006.07.04 0 0 3527

Hotel, vagy apartman a szállás? Bent Faliraki esténként nagy élet van, de a Voula/Thassos apartmanoktól mentsen meg az Isten. A Vergina az sokkal tutibb. Kb 100m-el messzebb van. Sok aquaparkban voltam már de a rodoszi magasan veri az összes többit. KIPRÓBÁLNI!!!!!

Előzmény: nyuf (3524)
thb Creative Commons License 2006.06.23 0 0 3292

Sunny26, és aki volt a Soula apartmanban Falirakin...

 

Ezen a képen meg tudnátok nézni, hogy nagyjából melyik részen van a Soula? A Tsampika apartman mellett van állítólag, de a térképen ilyen apartman nincs, csak hotel. Az lehet az?

´

http://www.faliraki.com/download/map-of-faliraki.jpg

 

 

dorian.hu Creative Commons License 2006.05.04 0 0 2802

Sziasztok!

Úgy néz ki mi is megyünk a párommal Rodoszra, jún. 30 tól 8 napig, a Best Reisennel. A szállás Falirakiban lesz: Hotel Matina 3*

Erről a hotelről tudtok valami infót esetleg?

rambler23 Creative Commons License 2006.04.07 0 0 2675
Szia Dires! Itt a beszámolóm. Tavaly voltam Rodoszon, FLacival egy időben. Fényképet, hová küldjek?

 

Sziasztok!

 

2005 szeptemberében voltam Rodoszon baráti társasággal. Az utat a TUI utazási iroda szervezte és a SkyEurope-val repültünk a szigetre.

A gép kilenc óra körül indult az út nem tart sokáig. A gépen ételt és italt is bőségesen fölszolgáltak. Magyarország és Rodosz között egy óra időeltolódás van tehát, érkezéskor 1 órával előrébb kell állítanunk az óránkat. Miután a gép leszállt buszokkal vittek a géptől az épületig, ahol már hatalmas embertömeg várta, hogy beléphessen az országba. A rodoszi repülőtér felkészültsége, színvonala kielégítő de nem veszi föl a versenyt a budapesti vagy más nyugateurópai repülőterekével. Több turista járat is érkezik egy időben ezért elég nagy volt a tumultus. Általában a román vagy egyéb, nem uniós iratokkal rendelkezők tartják föl a sort. A poggyászkezeléssel kapcsolatban nincsenek negatív tapasztalataim.

Hasznos dolog, hogy a reptéren van kitéve ingyenes térkép a szigetről és néhány program füzet.

Miután fölvettük a csomagjainkat kifelé menet várnak ránk a különböző utazási irodák standjai az idegenvezetőkkel. Itt megmondják, hogy hányas számú transzfer buszra kell fölszállnunk. Mi Falirakin laktunk a Hotel Eviben "all inclusive" ellátással. Az út kb 20 percig tartott, ezidő alatt az idegenvezető általános információkkal látott el bennünket és szét osztotta a fakultatív programokat tartalmazó prospektusokat.

A hotelban angolul és németül is beszéltek, a szobákra nem kellett várunk. Maga a szoba egyszerűen berendezett, klímával, hűtővel fölszerelt.

Naponta takarították. Nem panaszkodhatom semmire. A klíma és a világítás azonban csak akkor működik, ha a szobában tartózkodunk. Érdemes minimalizálni a klíma használatát, hacsak nem szeretnénk kínzó torokfájásban szenvedni. Ki tudja milyen, gyakran fertőtlenítik a rendszert és egyébként is ilyenkor, az ember egész nap hideg italokat iszik. A reggeli, ebéd, és vacsora svédasztalos volt, nagy választékkal. Esetünkben az ebéd nem volt kihasználva, mert napközben kirándultunk, strandoltunk és nem mentünk vissza a kaja miatt.

Mindenképpen érdemes autót vagy robogót bérelni de a buszközlekedés is jó. A taxitól sem kell tartani, mert az egész szigeten fix tarifákkal dolgoznak.

Faliraki egy kis halászfaluból nőtte ki magát. Faliraki az egyik legnépszerűbb és legmozgalmasabb üdülőhely, Rodosz várostól 15 km-re. Az üdülőhelyen, számos szálloda, üzlet, étterem, taverna és kávézó található. Több kilométer hosszú, homokos tengerpartja a helyiek körében is igen népszerű, változatos vízi programokkal. Gyakorlatilag teljesen a turizmusra van berendezkedve. Nappal nem nyújt valami megnyerő látványt, minden olyan műnek tűnik. Este viszont felgyúlnak a fények mindenütt neon fényreklámok stb. és rengetek diszkó és egyéb szórakozó hely. Étteremből is, van itt minden féle, még kínai konyha is. A vendéglátó ipari egységek előtt, a személyzet próbálja becsalogatni a vendégeket, ami a végén már elég kellemetlen.

Szezontól függően mindenki megtalálhatja a számítását a szigeten. Tavasszal a legszebb a természet és kevesebb a turista is. Szeptemberben már olcsóbbak az árak és szintén kevesebb a tömeg. Nyáron minden zsúfolásig tele van. Sok a hangos angol turista, rengeteg a fiatal. A közbiztonság jó, de azért legyünk mindig óvatosak. A földszinti apartmanok ablakait zárjuk be az esetleges besurranó tolvajok miatt. Én a hotelben nem béreltem széfet hanem az értékeket a számzáras bőröndömbe tettem.

 

Érdemes megnézni: természetesen Rodosz városát (Lovag utca, Nagymesterek palotája), Lindost (fellegvár), az Anthony Queen és Ladiko öblöt, a Tsampika strandot és az ott található kápolnát. További látnivalók:

 

Rodosz / Petaloúdesz - Pillangók völgye

A Pillangók völgye Rodosz északi részén, Kalamón és Pszinthósz közt fekszik. A hűvös, erdővel borított völgyben, amelyet sebes vizű patak öntöz, az árnyékos sziklafalon vagy fatörzsön a medvelepkék ezreit pillanthatjuk meg. Júliusban és augusztusban egyetlen fajtájuk gyülekezik itt, a csíkos medvelepke (Euplagia quadripunctaria).
A medvelepkék legnagyobb tömegét a parkolótól és a völgybejárat pénztárától a patak folyásával ellentétes irányban, felfelé idnulva találjuk. A "lepkeszezontól" függetlenül Petaloúdesz kellemes kirándulóhelynek számít szép útjai, vízesései és fahídjai miatt. A rövid rodoszi ősz nagyon szép a völgyben, amikor az ámbrafák levelei narancssárgára változnak.
A legtöbb látogató siet, mert sajnálja az időt egy hosszabb itt-tartózkodásra. Holott a völgy egyik látványossága az egyórás sétaúttal elérhető kolostor, az 1782-ben Alexander Ypsilántis által épített Panagia Kalópetra (Moní Kalópetra). Az út a völgyön keresztül vezet oda, s a fent a fehérre meszelt kolostorépület uzsonnázóasztalokkal és nagyszerű kilátással vár.

 

Rodosz / A Hét Forrrás (Epta Piges)

Az Eptá Pigész név arra a hét patakra vonatkozik, melyek egy kis mesterséges tavat és egy vízesést táplálnak. Hét forrás vize gyűlik itt össze egy patakban. Egy kis alagút is vanvan itt, amelyen ha rituális léptekkel átsétálunk, kívánságunk teljesülhet. Az erdei tavat az olaszok létesítették, amikor Kolímbiától 4 km-re a sziget belseje felé gátat építettek. Eptá Pigész gyalog egy kellemes eredeti úton közelíthető meg, járművel a forrás közelében lévő erdei vendéglőig lehet közlekedni. A tóhoz egy dombon átvezető ősvényen juthatunk el, de megközelíthető a 186 m hosszú, sötét, nyirkos alagúton keresztül is. A völgyben pávák és sok vad orchidea található. Az itt található orchideák színük és szaguk szerint inkább bogarakhoz hasonlítanak, ezt a bogarak odacsalogatására fejlesztették ki.

 

Görög szigetek: Szimi

A Rodosztól 35 km-re északnyugatra fekvő Szimi (antik nevén Szümé) a Kisázsiából az Égei-tengerbe hosszan benyúló két csipkés félsziget alkotta öböl torkában fekszik. A mély öblöktől felszaggatott, 58 km2 területű sziklás szigetnek a századelőn még 30 000 főnyi lakossága mára éppen a tizedére fogyatkozott. Lakói halászattal, szivacshalászattal foglalkoznak. A békésen szunnyadó szigetet főként kivételes festői szépségű kikötője miatt egyre többen keresik fel. Napközben, elsősorban a Rodoszról induló kirándulóhajókon érkező turisták özönlik el a tengerparti sétányt és a környező sikátorokat. Szívesen kötnek ki néhány órára vagy napra a szigeten magánjachtok és égei-tengeri körutazáson lévő nagyobb hajók is. A sziget éghajlata kifejezetten kellemes, leszámítva a július és augusztus hónapot, amikor nappal, a kopár sziklák között fojtogató forróság uralkodik.

 

Kihagyhatatlan a csúszda park Falirakiban (Water Park). Rendkívül színvonalas, egy egész napot el lehet ott tölteni (http://www.water-park.gr/home.html). 20 € volt azt hiszem az egész napos jegy és annyiszor és ott csúszhatsz ahol akarsz.

 

Részt vettünk egy fakultatív programon is ("Get wet - öbölről öbölre"). Ez egy hajókirándulás volt ami Rodoszból indult angol/német/francia idegenvezetéssel. A hajó megállt a legjobb fürdőzőhelyeknél és ki lehetett ugrálni a hajóból úszkálni. Közben szólt a zene + volt egy büfé és egy bár is. Dél körül a hajó megállt a Stegna Beach-nél és motorcsónakokkal kivittek a partra ahol mindenki grillen elkészíthette az ebédjét (suvlaki+görög saláta).

A grill party után lehetőség volt pihenni parton, azután visszahajóztunk a kikötőbe.

 

Esténként a városban sétálgattunk vagy a Hotel udvarán a medencénél lévő koktélbárnál, görög zeneszó mellett beszélgettünk iszogattunk.

Ha valaki önellátással megy ki akkor érdemes a központon kívül eső boltokat keresnie, itt olcsóbban vásárolhat.

 

Feltűnhet, hogy sok a befejezetlen épület. Ennek oka, hogy az állam hitelt ad a lakosoknak, amit akkor kell visszafizetni, ha kész a ház. Néha elfelejtik befejezni :-)). A másik lehetséges ok, hogy itt az a szokás, hogy a nők viszik a házat a házasságba, ezért már kislánykorban elkezdi a család építeni a lányuknak a házat.

 

Mindenkinek kellemes üdülést kívánok!

gyulaimd Creative Commons License 2006.04.03 0 0 2635

Kedves Dires!

A listához küldöm az adatokat.

Nicknév: gyulaimd

Uticél: Faliraki

indulás: augusztus 26.

érkezés: szeptember 2.

időtartam: 7 nap

utazás szervezése: Tui

repülő: Wizz Air

szállás: Hotel Faliraki Beach

gyulaimd Creative Commons License 2006.04.02 0 0 2621

Üdv a Rodosz imádóknak. Érdeklődnék, hogy ismeri-e valaki a Hotel Faliraki Beach szállodát és annak szolgáltatásait?

Van-e a rodoszi hoteleknek repülőtéri transzfere? Mi augusztus 26-án utazunk a Wizzair-rel Rodoszra egy hétre, jön valaki ugyan ebben az időpontban?

Előzmény: margitka64 (2619)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.31 0 0 2609

Hali!

Sok új  nick tavaly óta:-))

Ha megengeditek néhány szóban én is leírnám véleményem, mert sok "oldal" telt el azóta.

Bejártuk a keleti partot,a nyugatit csak repcsiből sasoltuk...de a 3m-es hullámok maradjanak a szörfösöknek.

 

Kallitheában voltunk a 4 csillagos Kresten Palace-ban. Na persze hazai viszonylatban nem ilyen egy 4*-os Hotel....de mi elégedettek voltunk vele. Nászúton voltunk, és pl. az első este kaptunk kis ajándékot is (dinnye, kis üveg bor, sok szőlő, és üdvözlőkártya). Olyan volt, mint egy jobbfajta apartmann. A strandja viszont szar. röviden.:-)  A kaja nekünk bejött, este rosszullétig ettünk....de a 3.5 eurós görög sört (Mythos) ritkán kértük....200 m-el lejjebb a kisbótba 0.80 euro volt:-) A reggeli bőséges. Persze ha valaki igényes (vagy válogatós) annak nem biztos, hogy annyira bejön. A feleségem saját bevallása szerint Feta.mérgezést kapott:-)) Egyszer pl. volt lazac is! Az esti programot az erkélyről néztük, mindig volt valami műsor....kb. 10-ig. Kedvencünk a hat nyelven előadott kabaré, ami a végére átment szimpla börleszkbe, hogy mindenki értse:-) Ja: SOK AZ OLASZ!!! Engem kicsit zarvartak...nem tom....túl zajosak...

Kallithea strandjai sziklásak, de érdemes lebegni a vízen...csak strandcipőt mindenki vigyen, főleg lányok:-) Ezek horzsakövek elég szúrósak, a vizbejutási lehetőségek meg nem high-tech minőségűek.....:-}

Családosoknak Faliraki nagyon jó. Nincsenek tengeri sünök, sem medúzák (valami egy kicsit láttam csak azt is vagy 200 m-re a parttól). Hagyjuk már ezt a Siófok hasonlatot. Egyáltalán nem olyan, ráadásul nagyon hosszú strand. Persze inkább azoknak ajánlott, akik heverészni szeretnek a napon, meg ha van a közelben kajapija:-)  Itt is fizetős a napágy, akárcsak Kallithea strandjain. Bár az igaz, hogy a Kallithea Therman-nál olyan vagány sziklák voltak, hogy inkább oda cuccoltunk! A napágydíj beszedő papa nem nézte jó szemmel, de egy határozott NO! leállította:-)

 

Szeptember elején voltunk. Akkor azt tapasztaltuk, hogy kb. reggel 10-re felmelegszik a levegő kb. 28 fokra, aztán azt tartja este 6-ig, majd este 10-re lehül, úgy 24 fokra, és az meg is marad szinte reggelig. A klima abszulut kiváló!!:-)

 

Rodosz város óvárosa annak lehet érdekes, aki szereti a történelmi helyeket. (A várba kissé beszorul a meleg, de a kiállítóter A butiksor szerintünk rendkívül monoton volt, és a belvárosban drága is (de alkudni lehet! Egy helyen még ouzót is adott a szerintünk félrészeg tulaj, ez teccett!!).

Érdemes sétálni a belvároson kívül is. Nagyon fájin kis cukrászdák vannak pl. a Posta épülete felé haladva. Akkora sütikkel amit nem is láttunk még:-))

 

Béreltünk kocsit vagy két napra, de full felesleges, mert a buszok gyakran járnak, és nagyon olcsók. Igaz sajna csak Lindoszig (Rodosz várostól) van járat gyakran. Viszont jópofák a sofőrök, meg a jegyárusok...néha szanaszét röhögtük magunkat, ahogy terelik a turistákat:-)) Na persze van akinek ez inkább kényelmetlen, vagy kínos...annak valóban jobb az autó.

Mi is úgy indultunk, hogy robogózunk sokat. Aztán inkább nem kösz. Baromi gyorsan haladnak a nagyobb útvonalon a kocsik, buszok, taxik, az alacsonyabb rendű utak  meg vacak minőségüek. Elég sok lerobbant robogóst is láttunk. Na persze kalandvágyoknak okés:-))

 

Lindos szép...sőt talán innen a legszebb a tájkép, látkép. A Szent Pál öblöt, ami Lindos alatt van: Tessék kipróbálni!!Érdemes fürödni benne, bár elég kicsike, de van feelingje....és jó helyen van a parkoló. Ja: nem érdemes bemenni a faluba kocsival, inkább keresni kell még előtte  egy free helyet. A fellegvárba vezető úton szép (de kizárólg olajbogyó motívumos) terítők kaphatóak. Igaz lent is megvan ugyanez, talán olcsóbb is...de nenékkel lehet bizniszelni:-) Bár mikor  egyikük meglátta a 20 eurosokat, egyből visszakozott, úgyhogy be careful!Jók a gyorsbüfék is a faluban! Mi inkább a kis helyeket, és a tömény ízeket részesítettük előnyben, mint a drága tavernákat (itt is).

 

Szép a sziget, de nem igazán..hm...görög. Inkább nemzetközi. Van itt mindenfajta történelmi, kulturális, gasztronómiai emlék.

Sunny26 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 2403

Kincses Ervint keresem!!!!!!! A tavalyi utaskísérőnket!!!!!!!!

Valaki szóljon neki, hogy kérdéseim lennének!!!

 

rodosz, rhodes, faliraki, soula, apollon, hotel, apartman, repülő, 2006, nyár, minute

(ezeket azért írtam ide, mert ha valaki beírja majd keresőbe, akkor ezt az oldalt dobja ki neki. Gondolom.)

Törölt nick Creative Commons License 2005.09.14 0 0 1984
Hali! Akkor először a Krestenről: A transzferbusz második állomása volt a Kresten. A szállodába már nem jött velünk a "Gulletes" Anikó Nagyova...aki egy kedves szlovákiai magyar lány. A portán kissé álmatagon kezeltek minket, hiszen épp sziasztaidőben érkeztünk. Nem engedték felvinni a csomagjainkat, kb. 10 perc után jött utánunk a boy által:-) A 222-es szobát kaptuk (two rum to two room two-two-two to two to two- Két rumot két személynek 1.58-ra a 222-es szobába...:-))) a főépületben tengerre néző kilátással! NAgyon szuper volt! A szobaajtó amerikai típusú furmányos ám! Kívülről úgy kell bezárni, hogy a belül lévő gombot benyomni, majd elforgatás nélkül bezárni!Azaz behúzni! Kinyitni simán kulccsal. Nekünk az ott molyoló szerelő mutatta meg:-) Van kis minibár, de elég kicsi tényleg. A mélyhűtő csatakra lefagyva ezáltal gyakran megfolyik. Nem ártana néha leolvasztani:-) Ja! Van pár olyan kapcsoló (még a zuhánynál is....:-)) ami az egész szobában áramtalanít mindent. Bejön a Duna Tv, meg 5 görög adó, pár német, lengyel, olasz. Amikor mi voltunk rengeteg olasz vendég volt. A szálloda nem túl jó helyen helyezkedik el az éjszakai élet szempontjából. Rodosz város felé, kb. 800 m-t kell menni akkor érünk a "központba", ahol van pár étterem, rent a car, butikszerű boltok. Szerintünk drága volt. Mi szinte mindent a szállótól - ugyancsak Rodosz város felé - 5 percre lévő egymás mellet elhelyezkedő két Supermarketből szereztünk be. Búvárszemüveg (sokkal sokkal olcsóbb mint itthon!) övtáska..stb. Amúgy a szállodában minden este van valami program. Hétfőn Görög-est, kedden bingó, meg animáció ("áááállúúúúúú"), szerdán hastáncosnő, csütörtökön kabaré-est (5 nyelven előadva érdekes volt....)....ilyenek. Amúgy ezek max. 11-re véget érnek. A szálló környéke igen csendes, mi jókat aludtunk. A programok a teraszon vannak, és gyakorlatilag a bár vendégeinek. Mivel a mi szobánk pont felette volt, ezért nem mentünk le 6 eurós koktélt inni, hanem onnan figyeltük, ami érdekelt. A vacsorához a hosszúnadrág kötelező a férfiaknak!Valamint meg kell(!!) várni az étterem bejáratánál, hogy a főpincér a helyetekre vezessen! Volt olyan magyar akit felállított, hogy menjenek vissza.Leülsz az asztalhoz, kérdezik a szobaszámot, és hogy iszol-e valamit. A pincérek nagyon kedvesek (a mi kedvencünk a fiatal Irini nevű volt, vagány humoros csaj) talán az öregebb faszit nem annyira komáltuk, ő mindig erőltetette volna ránk a szálló programjait. Az árak (nekünk) magasak voltak. Ásványvíz 0.25:1,9 euró, sör: 3,50 euró, bor 8 eurótól, így nemigen ittunk. Első este szétröhögtük az agyunkat a "tüdőgatyás" főpincéren, tényleg nyakig húzta:-)), és mindig igazgatta a hosszú újjú ingét:-)) Mindehhez úgy páváskodott, mint a Ritz szálló főpincére. De amúgy kedves, jó fej volt. (Egyszer láttuk, hogy akkora BMW-je van, mint egy csatahajó). A kaja nekünk nagyon bejött. Leves nincs, de adnak ha kell. Vagy kérsz, vagy ajánlja a pincér. Ez utóbbi ritka. Előételnek van többféle hideg hús (egyszer volt nekünk lazac....amitől rosszul lettem...), babsaláta, ilyen-olyan saláta. Főételnek kétféle hús (csirke, disznó, pulyka, sőt ritkán bárány is) mindig volt sültkrumpli, illetve másfajta krumpli. Ritkábban rizs. Van tészta, spagetti (az olaszok miatt), és kétféle hal( egyszer volt "baby fish" kis halak egészben sütve. Szemükkel együtt....hát aki szereti). Volt kardhal is pl. A saláták nem túl változatosak, de minket csak a feta, a tzatziki érdekelt, azt szinte rosszullétig ettük:-)))) Van desszertnek többféle süti (baklava...hmmm, de fincsi, túrós sütik) gyümölcsköcsönya, parfé...szóval nem rossz. Illetve mindig volt dinnye, szőlő. Azokból én bizony nem udvariaskodtam, volt hogy háromszor is szedtem:-)) A reggelinél már nincsenek szabályok. Azt akár a külső teraszon is eheted az étteremmel szemben. Ott full önkiszolgálás van, Nemzetközi a kaja, gyakorlatilag van minden amit el lehet képzelni reggelinek. Mi általában jó nehéz reggeliket ettünk, hogy bírjuk a kirándulásokat. De a németek mindig müzlit, meg lekvárt ettek...pfff:-) Ja! Nincs espressó kávé, csak hosszú kávé!Tej is csak meleg tej van-kávéhoz. Kétfajta automatából kijövő gyümölcslé volt: grapefruit, és narancs. Jó híg. De 2,5 euróért facsartak a helyszínen narancslevet. Tea is van. Asszem 7.30 és 9.30 között lehet reggelizni, és 18.30-20.30 között vacsizni. A személyzet nagyon aranyos, mindenben segítenek, olaszul, németül, angolul tudnak. Mi nem béreltünk széfet, megteszi a számzáras bőrönd is. A bár hangulatos, egyszer ittunk valamit. A pool bár a medence mellett van, ott délbe van valami grill kaja (6 euró), de mi mindig este értünk haza, úgyhogy nem próbáltuk. A strandra át kell menni a teraszon, a medence mellett, a mini golf pályán, lefelé a víz felé, majd egy lépcsőn lemenni, ami kissé meredek, de talán ha 20 lépcsőfok. A napágy 2.5 euró. A viz tiszta, de bemenni erős talp kell, vagy rögtön úszni, mert hirtelen mélyül. Mi nem próbáltuk a vaslépcsőset, de van az is. Búvárszemüveg alapfelszerelés!!!!!! Még a víztől tartó feleségemet is elbűvölte a víz alatti világ. sok szikla, nagyon mélyen, a víz baromi sós, jókat lebegtünk lefelé bámulva. A sziklák hasadékaiban sok a tengeri sün!Óvatosan. Én egyszer láttam medúzát, de csak öklömnyit! A víz mindig hullámzott, de nem vészesen, inkább kellemes. Naaaaagyon tiszta!!!! (A beach maga kicsike, egynek jóvan. Érdemes Faliraki felé a Kallithe Thermát megnézni, ugyanez a feeling, csak nagyban. Aki a puha fövenyes strandokat szereti, az ne menjen ide. Annak ajánlom Falirakit, mi nagyon jókat napoztunk, fürödtünk.) A partra vezető úton sok virág van, este ezek illata nagyon töményen nyomul a szálloda felé, és a sós tengeri levegővel együtt nagyon kellemes. A szobát minden nap takarítják, a hálóruháinkat szépen összehajtogatva teszik az ágyra minden nap:-)) Van légkondi is, de szeptemberben nemigen kell. A fürdőszoba szép márvány, meleg víz mindig van. A vendégek alapvetően intelligensek. Ja és mivel nászutasok voltunk, kaptunk első este kis ajándékot a szálloda vezetésétől!!!! Kedves gesztus. A buszok jól közlekednek, a szuperkarketben lehet bélyeget kapni. (A hotel boltja szerintünk drága és vacak is). Egyszer vettem ott valami joghurtot. A szállóban lehet kocsit bérelni, de már érdemes hétfőn jó korán, mert mi már csak 40 eurós autot kaptunk, pedig van 20-ért is, de lemaradtunk!A bérlő nőci aranyos, de fineszes, bambának tetteti magát, pedig nem az. Egy fickóval váltva csinálják. Robogót nem lehet bérelni. Van érmés telefon a szállóban a recepciónál. A széf is ott van természetesen. A szállóban a recepcióval szemben lévő falon ki vannak írva a busz indulások (Falirakiba 1.40, Rodoszba 1.70, Lindosba 3.40 a jegy...bár egyszer mi Falirakiba is 1.70 ért kaptunk...). A szálló konditerme nagyon béna....a medencét nem próbáltuk ki (az itthon is van...) van csocsó, pingpong, tennisz. Na ennyi. Kimerítő voltam? Vannak képek is! http://zolo.kepeim.hu Folyt köv.
szty Creative Commons License 2005.08.24 0 0 1794
sziasztok!

Rodosz fantasztikus hely!
Annak is, aki bulizni vágyik (Rodosz város, Faliraki), de aki strandolni vagy műemlékeket akar nézegetni azoknak is.
Minden "nagyon görög". A pita gyros kihagyhatatlan (össze sem lehet hasonlítani az itthon árult gyros Palacsintatésztában-nal!).

2 x 3,5 hónapot ötltöttem ott és nekem nagyon a szívemhez nőtt.

A sziget északi része érdekes inkább (Faliraki, Rodosz, Trianta, Ixia)

Kremasti is nagyon aranyos falucska. Ha valaki Triantán (Ialysosson) nyaral az mindenképpen ugorjon át (Paradisi/reptér felé kell menni). Szokott ott lenni aug-ban vmi 1 hetes fest is, de szerintem annak pont mostanában lesz/volt vége.

Ami kihagyhatatlan: Mike's Ice. Isteni a fagyijuk és nem is drága (kis "cup"-okban adják). A sütik is bámulatosak (és fincsik persze)! Megtalálható Rodosz városában 2 helyen (egyik a meki utcájának közepén), és Trianta és Kremasti között félúton is van egy.

Még egy isteni hely: Taj Mahal disco (Ixia), azt hiszem a Hiltonnál kell elfordulni. Nincsenek sokan a helyen, de a látványa gyönyörű: keleties, baldachinos ágyak, ülések, félig nyitott, középen medence, hastáncosok etc...

Aki jót akar bulizni: Colorado disco (Rodosz, Bar street eleje). 3 szintes szórakozóhely (lifttel tudsz felmenni a Funky-szintre), alul techno terem + egy élőzenés rész. Nem mindennap van nagy buli, ki kell fogni (inkább éjjel 1 után). Az élőzenés részen Manik show (Manolis és Kate - Őrületesen jók!).

A rodoszi buszpályaudvaron (belül) van egy nagyon puki gyros-os (Best, vagy vmi ilyesmi a neve) , de isteni finom a gyros és mindössze 1 euró (tavaly legalábbis annyiba került).

Blue Bay-t kerüljétek (pocsék Hotel, asszem Neckermannos)!

Ha vki a Sun Beach-be megy (Trianta), akkor Gogo-t puszilom!

Egyébként a legjobb hotel a szigeten a Palladium 5* (Faliraki), mondjuk árban elég húzós.

Hali!

L.R. Creative Commons License 2005.08.15 0 0 1617

Hello Cecca!

 

A hotel a belvárosban van, 4 emeletes, liftes. A tengerpart kb. 80-100 m-re. Légkondi minden szobában volt. A szobák a lehető legegyszerűbben berendezettek, arra megfelelő, hogy az ember este bessen az ágyba és aludjon. Minden nap este kb. fél 8 és 8 körül nincs áram úgy fél órahosszára. Egy kicsi hűtő van az egyik szekrényben. Minden nap takarítottak, törölközőt cseréltek, elvitték a szemetet. A reggelit a földszinten kialakított étkezőhelyen lehet elfogyasztani, ami minden nap teljesen ugyanaz, azaz: 1 kifli, 1 croissan, vaj, lekvár, tea vagy kávé. Ennyi jár 1 személynek. A hotelnek medencéje nincs!

Az óváros kb. 10 perces sétával elérhető. A legfőbb tanácsom, hogy ne étterembe egyetek, hanem az utcai "gyorsbüfékben". Ott a legjobb az étel, viszonylag olcsó. Mi ettünk egy puccos étteremben, azaz csak ettünk volna, ha a felszolgált étel nem lett volna ehetetlen ( olyan íze és szaga (szó szerint szaga!) volt, hogy nem bírtam legyűrni és mindezért fizettünk 38 eurót is. Egy másik étteremben pedig megpróbáltak 10 euróval átvágni.... na szóval bízzatok a gyorsbüfékben!

A hoteltől kb.100 m-re a (tengerpart mellett futó főútról van a bejáratuk) 2 olyan étterem,(szinte egymás mellett) ahol 5,5 euróért annyit ehetsz amennyit akarsz, te választasz kaját egy hatalmas asztalról és annyiszor mész szedni belőle, ameddig éhes vagy. Van salátaféle, 4-5 féle húsétel, tészta, gyümölcs. Az ital ára jön még hozzá, egy sör 3 euró. Ketten 17 euróért degeszre ettük itt magunkat.

Ha van kedvetek, béreljetek autót és járjátok be az egész szigetet, mi 4 nap alatt 600 km-t mentünk. Rodosz városa éjszaka nagyon pörgős, rengeteg ember mászkál, viszont a tengerpartja kavicsos, így strandolni megéri elmenni Faliraki felé.

Ketten 100 ezret költöttünk el, ebből ettünk-ittunk bőséggel, autót béreltünk stb. Hja és még valami! Mindent magunk intéztünk, semmit sem az idegenvezető közreműködésével, így olcsóbb volt minden jóval!

Ha még valami infó-ra lenne szükséged, szólj!

 

Előzmény: Cecca (1586)
BÉva Creative Commons License 2005.08.11 0 0 1562

Szia

http://www.faliraki-info.com/rodosmap.htm

http://www.oasis-hotel.gr/maps/rodos.htm

 

a google-be beütöd rodos map, sokat kidob.

A sziget viszonlag kicsi, szóval nem kell olyan nagy és részletes mindent meg lehet találni.

Nem olvastam még itt róla, de nagyon ajánlom a sziget déli csücskében lévő kis települést Prasonisi-t. A szempontból érdekes ha apály van egy kis földsáv jelenik meg, amin át lehet sétálni a szomszédos szigetre. Dagálykor természetesen eltűnik.

http://www.rhodesguide.com/travelguide/rhodes_beach_guide.php?ssp=22&img=212

http://www.faliraki-info.com/beaches/prasonisi.htm

 

 

 

Előzmény: Sunny26 (1559)
Zseléke Creative Commons License 2005.07.24 0 0 1329

Mi két éve voltunk a Kresten Palaceban.Idén egyel arább voltunk a Kalithea Mare-ban.Én nagyon meg voltam vele elégedve a Krestennel,remek szálloda.A szobában volt tv,hütö,hajszárito.A mi szobánk tengerre nézö volt,de mi annak idején felárat fizettünk érte.Me a szobánk mérete is elég jo nagy volt.A kaja rengeteg és sokféle.A környéken nem tudsz enni,mert a Kresten Rodosz és Faliraki között van,és egy két szállon kivül nincs más.De a hotel elöl indul a busz Rodoszba,a másik oldalrol pedig Falirakiba.Sürün járnak és tiz perc alatt benn vagy a központba.

A tengerpartja kicsi és sziklás,de azért el lehet ott is lenni,de ha bemész pl Falirakiba fürdeni,a is jo-busszal könnyen elérhetö!

Szolj ha még segithetek.

Esterm Creative Commons License 2005.07.13 0 0 1232

Sziasztok!

 

Szombaton jöttünk haza Rodoszról. A szállásunk Falirakiban volt az Olympia Apartmanban (108-as szoba). Nagyvonalakban leírom a tapasztalataimat ha ezen kívül bárkinek kérdése van nyugodtan tegye fel.

Először utaztam repülővel. Az utazási irodában nem világosítottak fel, hogy a kézipoggyászba mit tehetek és mit nem. Ennek köszönhetően a kb 10 éve ajándékba kapott, féltve őrzött manikűr készletemből elkobozták az ollókat. És amig elővetették velem, addig egyik kedves utastársam nem figyelvén, hogy mit kap fel, az én kabátomat vitte magával (farmer-farmer). A várakozók közötti kb negyedórás keresgélés után kaptam vissza. A repülőgépen mindenki oda ült ahová akart, két oldalon 3-3 ülés van(180 személyes a repülő). Odafelé is és visszafelé is kaptunk egyszer enni, szendvicset meg lehetett választani üdítőt.

Én a Colorado Sollal utaztam, az idegenvezető várt minket a repülőtéren, kb 15 perc buszozás után értünk oda a szálláshelyre. Mi kötelezően 7.000 Ft-ot fizettünk fejenként a transzferért. A repülőtéren láttam kiírva, hogy taxi Falirakiba 15 eur.

A szállás Faliraki kb közepén van. Egyik irányba van a belváros (bárok, kajáldák, üzletek), másik irányba a szállodák. Előtte a tenger. Bármelyik rész kb 5-10 perces sétával érhető el.

Az apartmanok egyszerűen berendezettek. Mi négyszemélyesben voltunk, ami úgy nézett ki, hogy belépve az ajtón az első helységben van a konyharész (mosogatós szekrény, alul-felül a szekrényben az edények), hűtő és egy rezsó. Van egy asztal négy székkel, két különálló ágy, de ezeket összetoltuk. Innen nyílt a fürdőszoba (kád van), valamint a másik szoba. Ebben a szobában  volt két összetolt ágy, fésülködő asztal, szekrény. Ebből a szobából lehet kimenni az erkélyre, amin volt egy műanyag asztal 4 székkel. A konyhában (mivel 4 személyes apartman) mindenből szigorúan csak 4 van (kanál, kés, villa, pohár, tányér). Edény kb 2 db volt. Mi nem igazán főztünk, de szerintem a felszereltsége nem is alkalmas rá (pl. nem volt merőkanál).  Két apartman épület van, az egyik aljában van egy kis bolt is. Az árra egy pl. 2 zsemleszerű kifli 0,5 eur. Az apartman melletti hotel medencéjét használhattuk, de arra megkért minket az idegenvezető, hogy a boltban vásárolt kajákat, piákat ne vigyük oda. Az apartmanokban a takarítók szabadon járnak-kelnek, mindennap bementek, pl. szemetet kivinni, elmosogattak, az ágyneműt egyszer kicserélték az egy hét alatt. Mi nem béreltünk légkondit mert az egy hétre fizetendő 70 eurót soknak találtuk. De az apartman elhelyezkedése miatt állandóan fújt a szél (ami jó, mert különben dög meleg lett volna) és így nem is hiányzott a légkondi.  Volt szúnyog, ezért ajánlott a szúnyogriasztó.

Ha valaki kirándulni akar nagyon nézzen körül az árak miatt. Például a mi idegenvezetőnk által ajánlott Törökország 78 eur volt (bár ebben volt kaja is), mi megjártuk 49 eur-ból. (ebből 19 eur mindenhol megvan, valami kikötői díj). A Törökországi kirándulás Marmarisba megy, amelyből a legtöbb idő a bazárral megy el. Amúgy szerintem a bazár nekünk nem olcsó. De például az angoloknak az. Ja, az angolok. A csürhe szó azt hiszem kifejező szó rájuk. figyelembe véve, hogy úgy viselkednek Rodoszon, mintha övék lenne a világ. Tele van velük az egész sziget, és gondolom az egész évi vaskalapos-merevségük után a nyaralás alatt engedik ki a gőzt.

A többi kirándulásra sem érdemes szervezett útra befizetni. Mi is inkább béreltünk robogókat és azzal jártuk be a szigetet. 3 napra fizettünk 25 eurt a robogóért. Már csak azért sem érdemes szervezetten menni, mert valószínűleg megevett volna a penész, ha elmegyek egy félnapos pillangók völgye kirándulásra miközben egy órás séta szerintem elég belőle.

Voltunk Falirakiban a csúzdaparkban is. 20 eur/fő a belépő, de aki szereti az ilyen szórakozási lehetőséget az feltétlenül menjen el. Sok csúzda és medence van. A hegyoldalba építették, kihasználva annak minden előnyét. A kilátás is nagyszerű. Ezt még gyerekeseknek is ajánlom, mivel volt vagy 3-4 medence a picurkáknak is.

Ja, az idegenvezetőnk által ajánlott kirándulások, autó, robogóbérlés drágább mint az ottani utazási irodák, kölcsönzők által kínáltak.

Busszal bementünk Rodosz városba, ahová a jegy 1,70 eur/fő volt. Egyszer megkérdeztünk egy taxist 14 euróért vitt volna be minket.

A tengerpart homokos, viszont ahol mi fürödtünk (az apartman irányából toronyiránt a part) a parttól  beljebb kb 1 méterre van egy kavicsos sáv. A víz elég gyorsan mélyül. Napernyőt két napággyal 7 eur/nap-ért lehet bérelni.

Az éttermek jók, nagyon kedvesek. Egyszer akartak átvágni 10 euróval (vagyis remélem, mert máskor nem vettük észre). Ezt úgy csinálták, hogy a blokkra ráfirkáltak még tollal pár összeget. Ezt szóvá tettük és kiderült, hogy minden italból amit ittunk (kis sör, nagy sör, kóla) hozzátettek a számlához még egyet-kettőt, amit pont takart a tollal ráfirkált összeg. Ez egyébként a Kastri nevezetü hely. Itt a kaja jó, csak figyeljetek a fizetésnél.

 

Elnézést, ha valakivel nem egyezik a véleményem aki ott járt. Amúgy Rodosz nagyon szép hely, mindenhol virágok, sok látnivaló. Az egy hét alatt nem tudtunk megnézni mindent, ezért bármikor visszamennék mégegyszer. Mindenkinek csak ajánlani tudom, a szigetet is, Falirakit is és a szállást is.

 

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha van kérdés, írjatok!

 

gsa Creative Commons License 2005.07.13 0 0 1229

Sziasztok !

 

Aug.28-tól készülünk Rodoszra. Faliraki mellett leszünk a Hotel Louis Colossos Beach-ben. A Gulet Turistik utazási irodával megyünk. Van valakinek tapasztalata akár az irodáról, akár a szállásról ? Esetleg nem jön valaki ugyanide?

Mikor vannak pillangók a Pillangók völgyében ? (Nem mindegy, hogy lepkéket vagy hernyókat látunk !)

Nagyon meleg van augusztus végén és mennyire van nagy nyüzsgés ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!