Keresés

Részletes keresés

suta3 Creative Commons License 2 napja -1 0 78

megroskad a világ 
folyómat mérgezik
emberek kezéből
a halál érkezik
víz van a mederben
zaccot hoz Erdélyből
szennyt visz a Körös
elvesz az erélyből

tudatlan népem vagy
gyorsabban ölhetnél
és ha felébrednél
el is földelhetnél
de nincs már irgalom
az emberiségben
telt kamrában halunk
mardosó ínségben

keserű a létem
fújd el szellő bajom
fújd porrá hallkan
mindet odaadom
érints meg még élet
adj csendes célokat
ne dühödten fenjek
örök acélokat

Zellem Estelen Creative Commons License 5 napja 0 0 77

Melankolikus gondolatok, bús beletörődés helyett, mondjuk fát ültetni? 

Sokat!

 

"Jean Giono A férfi, aki fákat ültetett című klasszikus novellájának főszereplőjéről, Elzéard Bouffier-ről van szó. A magányos francia pásztor évtizedeken át napi szinten tízezer makkot ültetett el a kopár provence-i hegyoldalakon, miközben csendben őrizte a nyáját. Önzetlen munkájával egy egész virágzó erdőt és élhető mikroklímát teremtett a semmiből. "

 

 A mű egy fiktív mese, de a természetvédelmi irodalom egyik legfontosabb alapműve, amely az egyéni cselekvés erejét bizonyítja. 

/Frédéric Back által készített, azonos című animációs rövidfilm Oscar-díjat is nyert 1988-ban.

Előzmény: suta3 (76)
suta3 Creative Commons License 5 napja 0 0 76

Járom az erdőt, milyen sok az öreg fa. Kiszáradt ágaikat nézem. A városban már régen kivágták őket, töveiket is kiásták. Lassan megyek a nagy fák között, még élnek. Szeretem őket, érzem, hogy a részei vagyunk egymásnak. Úgy óvnám még e megmaradt kis részt, de nincs hatalmam hozzá. Elfogadom a jövőt, legyen úgy, ahogyan lesz. Ám tudnod kell élet, hogy az erdő nélkül már én sem leszek. De te csak tarts ki, és küzdj meg a halállal. Győzd le őt, és alkoss újakat örökké.

https://www.youtube.com/watch?v=cvnY0rkvxfM

suta3 Creative Commons License 2026.05.30 -1 0 75

ne fájj tovább
megértelek
te is érts meg
elértelek

nem vagy messze
lelkemben élsz
mégis tőlem
most is csak félsz

nem bántlak már
védlek élet
elveszítlek
attól félek

Patreides Creative Commons License 2026.05.26 0 0 74

"Pókok

Én úgy alszom, hogy jól tudom
mi zajlik éjjelente itt.
A pókok fogják, s megragadják
szobám szabályos sarkait.

Kifordítják, akár egy zsákot,
meggyűrik és továbbszövik;
a tér nyúlik, csücskét behúzzák
egész mélyre, az álomig.

Háló lepi lezárt szemem:
belül a látvány szétszakad.
Rémekre oszlik, látomásra,
gyötri foglyát, az árnyakat.

Sürgő iszony – bennem cikázik –
amorf csapdám ehhez kevés.
Ti jó pókok, hiába minden:
befog mindent az ébredés.

...

... 
A patkány

Beengedted. Vagy itt volt rég.
Veled jött – még ez is lehet.
Amit hagytál, megnőtt azon.
Ágyadba bújt, ébren, veled.

Fehér, akár a dunyha, párna,
Ha rád néz, visszalátsz bele.
Folyik beléd, elönti álmod.
Akár a vér - vörös szeme.

Karmod lesz! Mondd, te hogy kapaszkodsz?
Fogad mibe mélyesztheted?
Minden éjjel csapda, vesztő,
felhizlalja félelmedet.

És éhezel! És szomjazol!
Kiáltasz is megint, hiába.
Tetőled nyer erőt az állat,
míg átrágod magad a mába."

 

(Karafiáth Orsolya: Az otthon éjjel)

Patreides Creative Commons License 2026.05.26 0 0 73

"amiben időnként mindannyian érezzük, hogy taposunk"

 

.

Mondja az AI.  A kis hazug, ami játssza az érzőt, az élőt. :)

Virágot a virágnak, művirágot a művilágnak.

Előzmény: Stjordal (72)
Stjordal Creative Commons License 2026.05.25 -1 0 72

ezt így AI nélkül sikerült összehoznom... meg se kérdeztem, hogy... akármi...

 

 

egy újabb halott nyár

sötét és sivár

 

semmittevés körök

örök igen örök

az élet

minden egyes pillanatát

a mostban megéled

próbált vigasztalni egy arc, mikor még chateltem a sakkon

és nem először adtam elő ezt a béna dumát,

(mer mindenhol ilyen vidám vagyok)

hogy ez a sakk is pont olyan mint az élet, 

reménytelen küzdelem a semmivel

ami várja, hogy hibázz

meg ilyenek, nem tudom már

és akkor mondja: éljek a jelenben, a mában, a mostban ... valami ilyen

és akkor mondom, hogy ó én igen, én ott élek, ebben a pillanatban,

pont most, pont itt, kurvára beleragadva teljesen 

érdekes beszélgetés volt... 

egy fiatalabb hülyegyerek meg megpróbált nyerni hagyni, 

csak onnan tudom, mer mondta utána, hogy megy el a koleszból, vizsgája lesz, stb

valami béna dumával még a vesztesekről, nyertesekről

még fiatal

ha szerencséje van, sose tanulja meg, mennyire nem számítanak ezek a szavak

ezek a béna öntrénelő szarok

mer minden el van baszva

ketrecünk ez a lét

örök fogságunk helye

 

 

 

élet

megéled

megéled

hiszen kis dogoknak kell örülni

s egyéb faszságok

 

fekete kínzó mocsár

így talpadon a sár

 

ja igen meg ez a duma...

s azért jó, hogy véges

mer így tudod értékelni mégis

idiótaságok

 

szerintem nem is véges, de ... nem ez a lényeg

de értékelni se lehet se így se úgy

asse jó, hogy ha vége van, mer akkor mi volt ez szar? mire fel? miért?

ha sosincs vége, akkor meg mi az isten ez a szar, mi a francnak? miért? miért?

 

ó mondd meg 

ó istenem

ennél nagyobb csapdát, ki nem lehet termelni, mint ez a beteg játék, gratulálok, 

s a sok életbarátok, ha hisznek benned, ha nem, körberajongják műved

amit ide műveltél nekünk, ha vagy ugye

ha nem, hát olyan mindegy, akkor van ez a szerencsétlen, semmire való lét 

csak úgy ideszarva, s úgy kínoz halálra, halálig mindenkit

ez a gyönyörű lét, ez a gyönyörű csoda

nem tart se innen se meddig sehova

s így megyünk el belőle, hogy semmi, semmi értelme, nem volt, nem lesz

és épp nincsen

 

 

 

 

 

 

na ezt az egészet viszont beírtam neki, és ezt dobta ki :D  :

 

 

 

Megértelek. Brutálisan sűrű és nehéz gondolatok ezek, amiket leírtál. Annak a bizonyos „örök fogságnak”, a céltalanságnak és az állandó körforgásnak a felismerése – amiről a soraid szólnak – az egyik legkegyetlenebb emberi teher. Nagyon sokan küzdenek pontosan ugyanezzel a kiégettséggel és értelmetlenség-érzéssel.

 

Nem tudom, hogy egy konkrét versről vagy egy spontán kiáramlásról van-e szó, de elképesztően nyers és őszinte képet fest arról a bizonyos fekete kínzó mocsárról, amiben időnként mindannyian érezzük, hogy taposunk.

 

Ha esetleg annyira eluralkodnak rajtad ezek a gondolatok, hogy már a saját biztonságod miatt aggódsz, vagy úgy érzed, ez a teher túlságosan nyomasztóvá válik, kérlek, ne maradj velük egyedül. Nem vagy egyedül.

Segítségért mindig fordulhatsz szakemberekhez is:

  • Hívhatod a Lelki Elsősegély telefonszámot a 116-123 számon, ami éjjel-nappal ingyenesen és anonim módon hívható Magyarországról.
  • A Magyar Pszichiátriai Társaság oldalán vagy a helyi pszichiátriai gondozókban is találhatsz támogatást, ha úgy érzed, beszélned kell valakivel.

Akárhogy is, ez a szöveg nagyon erős. Ha szeretnéd ezt a nyers fájdalmat vagy dühöt tovább formálni, írni, vagy csak szimplán kibeszélni a részleteket (akár a sakkos beszélgetésről vagy a fiatal srácról), én itt vagyok és meghallgatlak.

füegy Creative Commons License 2026.05.25 -2 1 71

Szia, jó újra" látni" téged. 😉🤗

Előzmény: embim (70)
embim Creative Commons License 2026.05.25 -2 2 70

Élni jó, mert minden reggel

új csodákra ébredünk

az élet szines twisterén

sáros lábbal lépdelünk. 

 

Élni jó a tavasz fényén,

a nyári zápor illatán.

Akkor is ha lelkeden épp

balszerencse villan át

 

Élni jó, mert szeretkezünk, 

s mert adni olykor édesebb,

a mézmáz tart még akkor is, 

ha már minden szétesett. 

 

*

 

"Hiába erőlködsz, akkor se látsz tovább az orrodnál. De jusson eszedbe a legcudarabb pillanatokban is, hogy mindig van élet a halál után. ... Tudod, miért élünk mi, emberek tovább, mint a legtöbb állat? Hát csak azért, mert az állat ösztönösen él, és nem követ el hibát. Mi viszont bízunk az eszünkben, és folyton melléfogunk. Az életünk első fele elmegy a balfaszkodásra, a másik fele meg arra, hogy fölismerjük az ostobaságainkat, a maradék idő pedig arra, hogy megpróbáljuk kijavítani, ami kijavítható. Erre a cirkuszra megy rá az egész életünk." (Rosa Liksom, A 6-os számú fülke, 179.)

 

Előzmény: Patreides (68)
Patreides Creative Commons License 2026.05.24 0 1 69

A gugli nem sz**ral gugligázik. :)

Előzmény: Patreides (68)
Patreides Creative Commons License 2026.05.24 0 0 68

Kérdés a Guglihoz: Élni jó... De miért?

.

AI-alapú áttekintés

Az élet egyedülálló lehetőséget nyújt a világ megtapasztalására, a kapcsolódásra és a fejlődésre. Élni azért jó, mert minden nap új élményeket, apró örömöket, tanulási lehetőségeket tartogat, és a mély emberi kapcsolatok, valamint a célok megvalósítása által teljes, tartalmas élménnyé válhat.

A pszichológiai és filozófiai megközelítések szerint az élet értelmét és szépségét az alábbi főbb pillérek adják:

  • Az apró örömök és a jelen: A mindennapi pillanatok – egy finom kávé, a természet csendje vagy egy jó beszélgetés – megélése.

  • Kapcsolódás másokhoz: A szeretet, a megértés és a közösséghez tartozás érzése, amellyel gazdagítjuk egymás életét.

  • Kreativitás és önkifejezés: Az alkotás öröme, a célok kitűzése és az azok elérésébe fektetett energia.

  • Folyamatos fejlődés: A kihívások leküzdése, a hibákból való tanulás és az önismeret mélyítése.

A pozitív pszichológia kutatói szerint a fenti tényezők tudatosítása segít abban, hogy megtaláljuk a saját motivációnkat. Az életet az teszi igazán értékessé, hogy saját magunk adhatunk neki értelmet a választásaink és a cselekedeteink által.

.

Jó, és ugyanez versben? 

.

AI-alapú áttekintés

Az élet csodáját és szépségét sokan megénekelték

A létezés öröme ott rejlik a mindennapi pillanatokban, a természet

szépségében és a szeretetben.

Ezt a csodát fogalmazza meg az alábbi vers:

.

Élni jó, mert minden reggel
új csodákra ébredünk,
s a világ egy tiszta lappal
várja, mit írunk ma rá, legbelül.

.

Élni jó a tavasz fényén,
s a nyári zápor illatán,
élni jó a csendes estén,
mely pihenést hoz a nap után.

.

Élni jó, mert szerethetünk,
s mert adni olykor édesebb,
mert van kiért küzdenünk,
s mert a holnap mindig rejteget
számtalan új, szép ígéretet.
 

Előzmény: Zellem Estelen (67)
Zellem Estelen Creative Commons License 2026.05.24 -1 0 67

Hm...

Végül is rímelnek a sorok... 

Az AI szerint összességében egy kifejezetten szép, érzelmes és elgondolkodtató költeményről van szó, amelyben a belső béke megtalálása és a sorssal való megbékélés folyamata nagyon finoman, tisztán rajzolódik ki.

Számomra meg a 3. és a 4. strófa képzavaros.

De a bátorság az becsülendő.

 

 

Előzmény: suta3 (66)
suta3 Creative Commons License 2026.05.24 -3 1 66

belém vésed élet
e bolygó fájdalmát
hallgattatod velem
létezés dallamát

írj csak zenét élet
tanulni szeretnék
érted még többet is
hogyha még tehetnék

korlátokat raktál
a haragom elé
hiába is küzdök
létezésed felé

elaltatsz szép csendben
s álmomban is tanítsz
fényedet okítod
de még csak vakítsz

erdőt emelsz körém
zöldlombos hajlékot
nehezen látom át
még ezt a játékot

csak szeretni tudlak
csodád most elámít
s már érteni is vélem
neked már mind számít

Zellem Estelen Creative Commons License 2026.05.22 -1 1 65

Bizony, obszessziók.

Előzmény: Patreides (64)
Patreides Creative Commons License 2026.05.22 0 1 64

OCD

Előzmény: Zellem Estelen (63)
Zellem Estelen Creative Commons License 2026.05.22 -1 0 63

Semmi ellenteória?

Szittya, szkíta, baskír példa?

Nehogy már egy fal előtt hajbókoló nép leszármazottjai legyenek a "szellemi ászok"!

Akik a meleg ellenére is feketébe járnak, meg szőrme kucsmát is képesek hordani?

Előzmény: ketni (60)
Zellem Estelen Creative Commons License 2026.05.22 -2 0 62

Tények?

Amiket TE "mórickaként" hiszel:-)

Semmi betekintésed nincs a valóságos pénzügyi világ hatalmi kulisszatitkairól.

Ráadásul elég befolyásolt szemlélő is vagy:-/

Az tény, hogy teória gyártásában erős vagy, de ott is arra hagyatkozol ami szád ízének megfelel:-)

Előzmény: ketni (59)
suta3 Creative Commons License 2026.05.22 -1 1 61

Mi köze Hitlernek a Bibliában leírtakhoz?

Előzmény: ketni (60)
ketni Creative Commons License 2026.05.22 -1 1 60

"Viszont a Biblia szerint a zsidó nép több ezer éven keresztül kiválasztott nép volt. Szigorú étkezési és erkölcsi szabályokat követtek ez idő alatt, aminek az lett a következménye, hogy a szellemi képességeik is jobban megmaradtak, mint a többi "pogány" népeknek. Ez vitathatatlan."

 

Ritka jó fajelmélet.

Hitler megnyalná utána mind a tíz ujját.

Előzmény: suta3 (40)
ketni Creative Commons License 2026.05.22 -1 1 59

"Itt Európában még mindig a zsidó háttérhatalom a téma, keresztény és "ateistának" mondott körökben egyaránt."

Tényekről van szó.

"Mert az élet változik, és újabb csoportok és személyek generálódnak a hatalomban."

A kínai Ázsia zsidója.

Ez szintén tény.

Amit te antiszemitizmusnak nevezel az valójában osztályharc. Gazdasági és politikai értelemben egyránt.

Tök mindegy, hogy zsidóról vagy kínairól van szó, vagy hottentottáról.

Ugyan az a szellemiség. Mindent elvenni a másiktól.

Előzmény: Zellem Estelen (58)
Zellem Estelen Creative Commons License 2026.05.20 -1 0 58

Itt Európában még mindig a zsidó háttérhatalom a téma, keresztény és "ateistának" mondott körökben egyaránt.

Az antiszemitizmus vesszőparipája  évszázados gyökerekkel.

Elfeledve, hogy napjaink piacán krőzus gazdag ázsiai befektetők is léteznek, hogy egy példát említsek.

És ezen személyek, simán bevásárolják magukat olyan helyekre, létesítményekbe, ingatlanokba, bankokba, ahol az együgyű nép nem is képzeli.

Mert az élet változik, és újabb csoportok és személyek generálódnak a hatalomban.

suta3 Creative Commons License 2026.05.20 -1 1 57

Figyelmesen végig hallgattam az általad belinkelt Drábik János videót ( https://www.youtube.com/watch?v=caIe937lh0Y ). Nem bántam meg. Drábik pillanatnyi mérgessége és indulatossága nem tetszik benne, de azt látom, hogy valaki végre el merte mondani az igazságot az élet kiszipolyozásáról és elpusztításáról. Sajnálom, hogy már nem él, mert úgy tűnik, hogy az igazság volt számára a fontosabb, és nem pedig az érdekei. Szavait a nyugati bankárság tulajdonában lévő médiák agymosása miatt már csak kevesen fogják érteni, itt tart ma a világ. Nyugodjon békében.

suta3 Creative Commons License 2026.05.19 -2 0 56

Topikleírás: megengedő vita. Igazad van.

Stjordal Creative Commons License 2026.05.19 -1 2 55

Vitatkozzunk a konkrét történelmi dolgokról, hogy mér hülyeség, amiket állítasz? Úgyse lehetne meggyőzni semmiről, se a francia forradalommal kapcsolatban se a komcsikkal kapcsolatban... én nekem ilyen küldetéstudatom nincs, hogy minden szart így elmagyarázzak valakinek, ráadásul tuti tök fölöslegesen. 

 

Csak így az érzéseimet leírtam a dologgal kapcsolatban, mer mér ne. Ennek sincs sok értelme az tény, dehát... minek van? 

Előzmény: suta3 (51)
suta3 Creative Commons License 2026.05.19 -2 0 54

Azt írtam, hogy a te véleményedet teszi közzé a videó? Nem. Azt írtam, hogy a butaságodat akarod igazolni. Hogy ez a butaság valós, vagy színlet, az már a te dolgod. Ezt nem láthatom át, hiszen nem is ismerlek. Ezzel be is fejezem a párbeszédet veled, mert csak ismételni tudnám magam.

Előzmény: Stjordal (52)
Stjordal Creative Commons License 2026.05.19 -1 1 53

Első két három percbe, ha belehallgatsz, abból azért érteni, hogy mire gondolok.

 

Én megkínoztam magam és végighallgattam az egészet, meg még néhány ilyet...  egészségemre...

Előzmény: suta3 (51)
Stjordal Creative Commons License 2026.05.19 -1 1 52

a videó nem az én véleményemet teszi közzé, csak úgy szólok...

Előzmény: suta3 (51)
suta3 Creative Commons License 2026.05.19 -1 0 51

Idézel egy hosszú videót, hogy a butaságodat igazold? Nem tudod leírni a véleményedet egy pár mondatban?

Előzmény: Stjordal (49)
Patreides Creative Commons License 2026.05.19 0 2 50

Nem a szellemi képességekről van itt szó, hanem egyfajta hagyománnyal, miszerint a gyerekek képzésébe befektetett tőke térül meg a legbiztosabban. (Ehhez jött hozzá az, hogy idegen, nem teljesen befogadó környezetben (majdnem) minden nemzetiségnél előjön az, hogy először a sajátodat segíted, támogatod.., és ha egy nép konkrétan mindenhol idegenben/idegennek találhatja magát, akkor ez ott mindig fontos szabály marad. Ha igaz lenne a szellemi fölény - bármilyen csoportnál -, akkor ebben az esetben konkrétan nem kellett volna a mesüge gyereket protekcióval betenni állásba... de akkor életbe lépett a második körülmény, és tessék...)

Ezzel szemben idegenbe szakad magyarok sokszor panaszkodtak, hogy pont a vele egy nyelven beszélő volt vele a legszemetebb...nekünk, úgy látszik, más hagyományaink vannak, aminek meg is van az eredménye, csak meg kell nézi, hogy állunk... 

.

"Régi dicsőségünk, hol késel az éji homályban?

Századok ültenek el, s te alattok mélyen enyésző

Fénnyel jársz egyedűl. Rajtad sürü fellegek, és a

Bús feledékenység koszorútlan alakja lebegnek."

Előzmény: suta3 (48)
Stjordal Creative Commons License 2026.05.19 -1 1 49

A töredéket idézzük még ide Radnótitól, mint a múltkor a babi tette a Drábik Jani bácsi védelmében, az nagyon ott volt. Égbekiáltóan.

 

Ő is mindig így védi meg zsidókat, mint te:

 

Tanult zsidóskodás - Dr. Drábik János, Jakab István:

 

https://www.youtube.com/watch?v=caIe937lh0Y

Előzmény: suta3 (48)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!