Elkezdődött a Trump vs Putyin csata. A ruszkik már nyomják a szöveget, hogy ők aztán nem változtatnak semmit az ukrajnai céljaikon. Eközben Trump és Musk "bátorító" telefonbeszélgetést folytattak. Trump megoldja a világ problémáit? Hatni fog a ruszkikra? Vagy mégsem?
„A tizenkilenc drón becsapódása nem lehet véletlen. Lehet egy téves célpont, lehet kettő, de nem tizenkilenc” – fogalmazott Kellogg. Szerinte Vlagyimir Putyin orosz elnök tudatosan cselekszik, jelet küld, és próbálja felmérni, meddig tolhatja el a saját határait.
Dolgai célirányosak, jelet küld, és szeretné hallani a választ – meddig feszegetheti még a határokat
– fogalmazott Donald Trump amerikai elnök különmegbízottja, aki a történelmi párhuzamra is felhívta a figyelmet. „Már láttuk ezt a filmet Európában. Emlékeznek, amikor Chamberlain azt mondta, hogy békét hozott Európának, és mi történt utána” – mondta, jelezve: ha nem vesszük figyelembe a történelem tanulságait, a világ a harmadik világháború felé sodródhat.
„Volodimir, el tudod találni Moszkvát? (…) Szentpétervárt is el tudod találni?” – kérdezte Trump a megbeszélésen. A források szerint Zelenszkij erre azt válaszolta: „Természetesen. Megtehetjük, ha adnak nekünk fegyvereket.”
Oroszország, amely vasárnap ünnepli az orosz flotta napját, „biztonsági okokból” lemondta az erre az alkalomra tervezett nagyszabású haditengerészeti parádét Szentpéterváron – jelentette be a Kreml orosz hírügynökségek jelentése szerint. Mindeközben a szentpétervári repteret is le kellett állítani egy dróntámadás miatt.
Putyin nem talál jó választ Trump keménykedéséreKontroll.hu#háború#USA#patriot
Moszkvát nem izgatja az ukránokkal való egyeztetés, Trumppal viszont kénytelenek lesznek tárgyalni. Fogy az idő az ötvennapos ultimátum ketyeg, az amerikai elnök pedig kemény szankciókat helyezett kilátásba.
Hivatalos tárgyalási javaslatot küldött Ukrajna Moszkvának, hogy felgyorsítsa az egyeztetéseket. Rusztem Umerov korábbi védelmi miniszter, a nemzetbiztonsági tanács titkára már a jövő héten találkozna az orosz delegációval. Volodimir Zelenszkij is megismételte, hogy a béke érdekében kész személyesen találkozni Vlagyimir Putyinnal.
„Mindent meg kell tenni a tűzszünet eléréséért” - jelentette ki az ukrán elnök nem sokkal azután, hogy szombat hajnalban mint 30 rakétával és 300 drónnal támadták Ukrajna számos térségét. A Kreml nem reagált az ukrán tárgyalási javaslatra, az Egyesült Államoknak viszont üzentek.
„Előbb vagy utóbb biztosan sor kerül Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök találkozójára, de ennek még nem jött el az ideje. Hatalmas munkának kell ezt még megelőznie” – mondta Dmitrij Peszkov, az orosz elnök szóvivője az Interfax orosz hírügynökség szerint.
Putyin szóvivője azt mondta, hogy az „ukrajnai rendezés hosszú folyamat lesz”, amely nagy erőfeszítést igényel mindenkitől. „És valószínűleg Washington egyre inkább megérti ezt” – tette hozzá Peszkov. A szóvivő szerint az amerikai elnök kijelentései arra utalnak, hogy mielőbb rendezni szeretné a háború ügyét.
Donald Trump amerikai elnök kijelentette, hogy a világ hamarosan látni fogja Washington reakcióját Oroszország ukrajnai bombázására – írja az Unian.
Egy újságírókkal folytatott beszélgetés alkalmával az amerikai vezetőt arról kérdezték, tud-e arról, hogy az orosz erők drónokkal támadták a harkivi kórház szülészeti osztályát.
Donald Trump elnök csütörtökön az elmondta, hogy megállapodást kötött a NATO-val, mely szerint az Egyesült Államok által küldött fegyverek költségeit a NATO „száz százalékban” ki fogja fizetni – írja a CNN.
Trump elmondta, Patriot rakétákat küldenek a NATO-nak, amely aztán szétosztja azokat. Mark Rutte NATO-főtitkár csütörtökön beszélt Trump elnökkel, és közölte, hogy szorosan együttműködik a szövetségesekkel Ukrajna segítségének biztosításában.
Marco Rubio amerikai külügyminiszter szintén megerősítette, hogy az Egyesült Államok „aktívan” tárgyal az európai országokkal a Patriot rakéták Ukrajnával való megosztásáról. Rubio azt javasolta, hogy azok az országok, amelyek Patriot rakétákat rendeltek halasszák el a szállítást, és inkább ajánlják fel Ukrajnának azokat.
A hét elején Trump már utalt arra, hogy a kormány fontolgatja újabb Patriot légvédelmi rendszer küldését Ukrajnának és megjegyezte, hogy ez egy „nagyon drága rendszer”.
Trump csütörtöki interjújában azt is előrevetítette, hogy hétfőn „fontos nyilatkozatot” fog tenni Oroszországról, de további részleteket egyelőre nem közölt. Az elnök kijelentette: „Csalódtam Oroszországban… hétfőn fontos nyilatkozatot fogok tenni Oroszországról”.
A titkosszolgálat központja közelében felrobbant egy Putyin elnöki flottájához tartozó luxuslimuzin. A 330 ezer eurós Aurus Senat lángokban áll. Az eset újabb bizonyíték lehet arra, hogy még Moszkva legszigorúbban őrzött területei sem biztonságosak az ellenséges támadásokkal szemben.
Kuleba halálos fenyegetést küldött a békeszerződés aláíróinak MH 2025. február 9. vasárnap. 15:12
Aki aláírja a NATO elutasítását tartalmazó békedokumentumot, még „túlélheti”. Aki nem hajlandó visszaszerezni az elvesztett területeket, azt fizikailag is megölhetik. Ezt a véleményét Dmitro Kuleba volt ukrán külügyminiszter fogalmazta meg egy interjúban, amelyet a Kp.ru szúrt ki.
Dmitro KulebaFotó: AFP/Anatolii Stepanov
– Aki feltételesen aláírja a dokumentumot, amellyel elutasítjuk a NATO-t, annak még van esélye a fizikai és politikai túlélésre – mondta a volt miniszter.
Viszont a véleménye szerint az, aki aláír egy szerződést a földről való lemondással, azt vagy megölik, vagy kivonják a politikából. Nagyon nehéz lesz „megfogalmazást” találni a területi kérdésre, ebben biztos.
"Nagy szívességet fogok tenni Putyinnak és Oroszországnak, amelynek a gazdasága zuhan. Állapodjunk meg most, és hagyja abba ezt a nevetségesháborút. Ez csak rosszabb lesz. Ha nem állapodunk meg, akkor nem lesz más választásom, mint adókat, szankciókat kivetni mindenre, amit Oroszország elad az Egyesült Államoknak"
ahmezo meg sunyin HAZUDIK rola hogy a Kreml tagadja.
De majd Orban! O lesz a fonok es Trump meg Putyin ide rohan! :-)))))))
A megválasztott amerikai elnök csütörtökön a Floridában található Mar-a-Lago villájában beszélt arról, hogy „Putyin elnök találkozni akar” vele. Ugyanakkor a Kreml szóvivője szerint az Egyesült Államok hivatalosan még nem kért találkozót Oroszországtól. „Jelenleg nincsenek ilyen tervek” – mondta Dmitrij Peszkov.
Igen, ugy nez ki Trump becsicskul Putyinnak :-))))- Közben meg akit Trump a titkosszolgálatok élére szán a napokban szedték le a mirotvorecről az ukránok.
trump beígérte hogy békét teremt. ha ez sikerülne, az úgy tűnne mintha putyin csak egy csicska lenne, akivel trump azt csinál amit akar. tehát logikus hogy putyinék nem mennek ebbe bele...
trump azt sugallta az ígéreteivel hogy együttműködik putyinnal, emiatt lesz béke, és ez olyan együttműködés lesz amivel putyinék is egyetértenek. na most épp az látszik hogy ezt most putyinék csicskukásnak látják, és nem mennek bele...