Keresés

Részletes keresés

Haragossy Dezső Creative Commons License 2024.09.13 -4 0 83

Az már kiderült, hogy balliberális, maszopos, maszompos, micisapkás származású az illető, alighanem az impexes vonalról.

Előzmény: Új Testaccio (81)
Watchdog Creative Commons License 2024.09.13 0 0 82
Új Testaccio Creative Commons License 2024.09.05 0 0 81

Merész gondolat a nemzetközi sikkasztás, korrupció és mafiagyilkosságok kapcsán Orbány-ra 

asszociálni? (Habony, Rogány, Orbány).

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Harcossy Győző (80)
Harcossy Győző Creative Commons License 2024.09.05 -5 0 80

Tehát azért nem nyomozták ki Máltán az újságíró meggyilkolását, mert a Zóbán nem szavazta meg Brüsszelben, hogy nyomozzák ki?

Előzmény: pici mici a pók (78)
Új Testaccio Creative Commons License 2024.09.04 0 0 79

Knopp András? De rég hallottam becstelen nevét...

Előzmény: kibújtaszög (69)
pici mici a pók Creative Commons License 2024.09.04 0 0 78

Nem rezsimes, hanem balliberális, maszopos, maszompos.

 

 

Aha. EMLEKEZZUNK CSAK!    Hol is el?

 

  • A Fidesz leszavazta a máltai újságíró-gyilkosság felderítéséről szóló határozatot

EUrologus 2019.06.28. 14:07

 

https://index.hu/kulfold/eurologus/2019/06/28/a_maltai_ujsagiro-gyilkossag_felderitese_ellen_szavazott_a_fidesz/

 

A miniszterelnök offshore számláira bukkant a meggyilkolt újságíró

 

Daphne Caruana Galizia az egyik legismertebb oknyomozó újságíró volt Máltán. Többek között azt derítette ki, hogy a máltai miniszterelnök, Joseph Muscat és felesége egy panamai bankszámlán keresztül részesült abból az azerbajdzsáni korrupciós alapból, ami egész Európában kenőpénzeket folyósított. 2017 októberében gyilkolták meg: az 53 éves újságírónő épp Málta északi részén található Bidnija falu közelében autózott, amikor gépkocsija felrobbant. A valószínűleg a gyilkosság mögött álló kört tavaly novemberben azonosították.

 

 

 

Előzmény: Harcossy Győző (76)
Citizen Joe Creative Commons License 2024.09.03 -1 1 77

Magyar piacon tevékenykedő multik offshore strómanjainak egyenként hasonló pénzek vannak a számláin. Hallottam olyan bennfentes banki infot, hogy csak ciprusi bankszámlákból olyan száz van,  egyenként mind több, mint Mészáros vagyona.

 

Ami egyébként logikus is, magyar piacon ~85%-ot fednek le a multik és viszik a nagy pénzeket, a maradék a magyaroké, lehullott morzsák az asztalról, aprópénzek.

 

Mindez egyébként már a Kádár korszakban elkezdődött, 80-as években már szépen működött a rendszer és termelte a tartozást, igazából persze a 90-es években lett csúcsra járatva Bokros vezetésével. Most pedig poloska péter készíti elő a nagy visszatérést, már fenik a késeket.

 

 

 

 

 

Előzmény: gtxfan78 (63)
Harcossy Győző Creative Commons License 2024.09.03 -4 1 76
DIDORO_2 Creative Commons License 2024.09.03 0 2 75

Valószínűleg, de érdemes ránézni a hatóságnak, mert a cégnyilvántartás nem azért van hogy szét trollkodják

 

és valószínűleg valami csalás hátterének akarják használni, valószínűleg nem Magyarországon.

Előzmény: re-lax (74)
re-lax Creative Commons License 2024.09.03 -1 2 74

Masik, 500-szor reálisabb verzió az hogy kb. nyilvánvaló baromság az egész amit csak a hozzátok hasonló agyhalottak szopnak be.

Előzmény: egy hazafi (71)
DIDORO_2 Creative Commons License 2024.09.03 0 1 73

Átverés

 

"Ha ez igaz, írja még mindig hitetlenkedve a lap, akkor ez a két cég a brazil állam legnagyobb hitelezője, ugyanis az ország adósságának 2,5 százalékát hitelezik a 2036-os lejárató államkötvényekkel.

 

A lap még annak is utánajárt, hogy a 2036-os lejáratú kötvényeket az államkincstár nem bocsátott ki az elmúlt években a kincstári beszámolók szerint, ugyan vannak 15, 20, 25 és 30 éves brazil államkötvények is, pont azokban az években, amikor ezek kifutása 2036-ra esett volna, viszont egyik fajtából sem szerveztek aukciót. "

 

https://szeged.hu/cikk/bizarr-de-igaz-negybillio-forinttal-emelte-a-torzstokejet-egy-magyar-ceg

martinaxe7 Creative Commons License 2024.09.03 -1 1 72

Fideszes mikroadomány

Előzmény: questt (60)
egy hazafi Creative Commons License 2024.09.03 -1 1 71

Ez a "mintapolgár" is jó helyen volt jó időben, hogy ekkora vagyona lett hirtelen? Akárcsak a többi fideszes politikus és kormányközeli oligarcha?

Azért azt bírom, amikor az ilyen gazdagodásokat azzal tudják le egyesek vigyorogva, hogy: "na de ki az, aki nem lop"?

Na baszd meg, hát például én nem lopok! És nem is szeretném, ha ez népszokássá válna és idővel a lopás is csak azért legalizálódna, mert sokan csinálják.

martinaxe7 Creative Commons License 2024.09.03 -1 0 70

Hány kamionban fér el xx milliárd dollár kp?

 

És mennyi idő +számolni? 

kibújtaszög Creative Commons License 2024.09.03 -1 0 69

Fogadjuk el, hogy úgy van, ahogy írod.

 

De akkor sem értem, h egy ilyen céghez miként találnak egy olyan kézbesítési megbízottat, aki öt nyelven beszél, Moszkvában végzett és hosszú ideig a külügyben dolgozott?

 

Nem mellesleg, ha nem tévedek, a kézbesítési megbízottunk apósa Knopp András, egykori emeszempés főmufti, aki 1989 után - finoman fogalmazva - nagyon sötét üzletekben vett részt.

Előzmény: mapapajoe (59)
mmormota Creative Commons License 2024.09.01 0 1 68

Vagy Stadler meg az "Utolsó vacsora" festmény. :-)

Előzmény: mmormota (67)
mmormota Creative Commons License 2024.09.01 0 1 67

Egyáltalán létezik ez a pénz? Vagy valami szélhámosság, bemondásra csináltak egy tőkeemelést vagy ilyesmi. 

Pl. volt néhány évtizede egy "feltaláló", aki azt állította, megtalálta a rák gyógyszerét, itt van a törzsoldat ebben az üvegben. Ezt az oldatot egymilliárd dollárra értékelte, és erre mint alaptőkére céget alapított.

Előzmény: gtxfan78 (63)
Salakos II. Lajos Creative Commons License 2024.09.01 -5 1 66
Előzmény: questt (62)
Új Testaccio Creative Commons License 2024.08.31 -1 0 65

Tu veux la bagarre?

Előzmény: re-lax (55)
questt Creative Commons License 2024.08.31 -1 0 64

Ja és mind magyar, mert én azokról írtam, elég észrevehetően.

Előzmény: gtxfan78 (63)
gtxfan78 Creative Commons License 2024.08.31 0 1 63

https://www.forbes.com/billionaires/ idén listáz 2692 olyan embert akinek legalább 1 milliárd dollárja van.

Lehet név alapján is keresni benne, "gyorgy"-re az egyetlen találat Gattyán György 1.1 milliárddal. És még van 15 george, közte George Soros, de a Janink nincs közte.

 

Így még maradt az az eset, hogy nemcsak Zuckerbergnél, de Mészárosnál is nagyobb korszakos zsenivel állunk szembe, hiszen egy év alatt kellett, hogy 38-szorozza a vagyonát. Esetleg nevet változtatott egy nemátalakító műtét után, azért ezt se vessük el teljesen.

questt Creative Commons License 2024.08.31 -1 1 62

Írjál neki kérdezd meg tőle.

 

A cikk nem írja.

Előzmény: Salakos II. Lajos (61)
Salakos II. Lajos Creative Commons License 2024.08.31 -6 1 61

Ez az a Batka, aki faszfotót akar küldetni kamaszokkal a miniszternek?

Előzmény: questt (60)
questt Creative Commons License 2024.08.31 -1 1 60

Jandó Zoltán

2024. augusztus 29. 04:47• Pénz, Vállalat

Egy rejtélyes magyar vállalkozó papíron tizenötször gazdagabb Mészáros Lőrincnél

A cégek vagyona az iratok szerint teljes egészében brazil államkötvényekben van, a kép illusztráció. Fotó: AFP/Europress

„Hibernált állapot a tulajdonosi cél elérése érdekében, ezért nem lehet bevétele és költsége sem, így adóalapja sem”. Ez az első mondata a két talán legfurcsább magyar cég szó szerint megegyező 2023-as beszámolójának. A dokumentumok mindössze egyoldalasak, pedig lenne mit magyarázni az éves jelentésekben. A vállalatok ugyanis hivatalos céges irataik és beszámolóik alapján külön-külön is ezermilliárdos nagyságrendű vagyonnal rendelkeznek. Ráadásul a tulajdonosuk is ugyanaz, aki ez alapján Európa ötödik, a világ 36. leggazdagabb embere kellene, hogy legyen, akkora vagyonnal, ami másfélszer nagyobb, mint az ismert 100 leggazdagabb magyaré együttvéve.

....

Kósa Lajos esete az 1300 milliárddal

A politikus elvállalta, hogy államkötvénybe fekteti egy csengeri háztartásbeli nő felfoghatatlanul nagy, bő 4 milliárd eurós örökségét. Szerinte átverték, az üzlet nem jött össze.

Szerző Batka Zoltán

Publikálva: 2018.03.13. 20:00

Népszava fotó

A magyar honvédelmi költségvetés háromszorosának megfelelő összeg felett rendelkezhetett volna Kósa Lajos tárca nélküli miniszter, ha összejön az a fantasztikusan hangzó állampapír-ügylet, amelyről a Magyar Nemzet közölt dokumentumokat kedden. Bár Kósa szerint az egész „humbug és szélhámosság”, a jövő héten a parlament nemzetbiztonsági bizottsága vizsgálná ki, hogy mi történt: Egy átlátszó, ezermilliárdos blöffel lóvá tették a minisztert, vagy valami komolyabb, akár pénzmosási gyanút is felvető történetbe bonyolódott a Fidesz debreceni erős embere? Annyi viszont már most biztos: ahhoz képest, hogy miniszterként százmilliárdos fejlesztésekért felel, Kósa feltűnően hiszékeny volt. Emellett kiderült azt is, hogy ha kell, akkor közszereplő létére titokban áll állampapír-strómannak.

...

 

Mennyi milliárdos van Magyarországon aki gazdagabb „Mészárosnál”!

  1. Egy 2018. március 13-án a Magyar Nemzetben megjelent cikk szerint Kósa Lajost még Debrecen polgármestereként valaki felhatalmazta, hogy 43 milliárd eurós (1300 milliárd forintos) vagyona felett rendelkezzen, és azon államkötvényeket vásároljon. 

  2. A lap által közölt, közjegyző által hitelesített papírokon az is szerepelt, hogy az 1300 milliárd forintból 800 milliót Kósa Lajos anyukájának kell “ajándékozni”.

 

 

mapapajoe Creative Commons License 2024.08.31 0 0 59

Akkor is csak a NAV vizsgálódhat alapos gyanú nélkül is, egy cégnél, vállakozásnál. Nem hiszem, hogy nem egyéni akció, akkor nem ennyire ostobán csinálják, ha ebben egy egész apparátus benne van.

Előzmény: seymour_ (54)
re-lax Creative Commons License 2024.08.31 -2 0 58

Ki az a 'nyitnátok', csimpi? Én ugyan nem nyitnék egyet sem. Egy ilyen ügyről ugyanezt írnám. Az egyetlen valódi különbség túl a fantáziáidon az lenne hogy a fiesznek tizedennyi propaganda-médiafelülete se lenne egy ilyen ügyet futtatni + szerintem ekkora blődségel nem állnának elő.

Előzmény: seymour_ (56)
kibújtaszög Creative Commons License 2024.08.31 0 0 57

Talán még a Pesti Srácok...

 

https://pestisracok.hu/tag/oknyomozo-riportok/

Előzmény: Új Testaccio (49)
seymour_ Creative Commons License 2024.08.31 0 1 56

És szerinted mi lenne, ha baloldali kormány alatt történne ugyanez? Százával nyitnátok a topikokat. Ja, csak nehogy szegény Orbánt báncsák.

Előzmény: re-lax (55)
re-lax Creative Commons License 2024.08.31 -1 0 55

Igazi IQ-dús reakció.

Előzmény: Új Testaccio (34)
seymour_ Creative Commons License 2024.08.31 0 0 54

A NAV még saját magának is tartozik. Illetve ha felülről azt mondják, hogy ez így jól van akkor jól van. És elég valszínű, hogy bármi is menjen a háttérben, biztos lesz belőle még két-három stadion meg egy aksigyár.

Előzmény: mapapajoe (52)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!