Keresés

Részletes keresés

Ingama Creative Commons License 2024.08.05 0 0 28

"a fellelt anyagokból 6 tonna nem veszélyes és 279 tonna veszélyes hulladékot elszállítottak."

 

Athelyezték a problémàt.....

Előzmény: tarTospifta (26)
Horgossy Béla Creative Commons License 2024.08.05 -4 0 27

Hulladékgazdálkodás rendjének bűncselekménye miatt kellene elítélni. 279 tonna veszélyes hulladék, brutális.

 

Legyen itt a neve:

 

Karácsony Tibor László

 

Karácsony Tibor László 3,3(14)
Fuvarozóvállalat, Aszód

Cím: Aszód, Céhmester u. 11, 2170Telefonszám: 06 70 771 966

 

A hulladékgazdálkodás rendjének megsértése

 

248. § *

 

(1) Aki

 

a) nyilvántartásba vétel vagy bejelentés nélkül, illetve engedély nélkül vagy az engedély kereteit túllépve végez hulladékgazdálkodási tevékenységet, vagy

 

b) hulladékkal más jogellenes tevékenységet végez és az alkalmas az emberi élet, testi épség, egészség, a föld, a víz, a levegő vagy azok összetevői, illetve élő szervezet egyedének veszélyeztetésére bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

 

(2) Aki arra a célra hatóság által nem engedélyezett helyen

 

a) az emberi élet, testi épség, egészség, a föld, a víz, a levegő vagy azok összetevői, illetve élő szervezet egyedének veszélyeztetésére alkalmas vagy

 

b) jelentős mennyiségű hulladékot elhelyez, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

 

(3) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) vagy a (2) bekezdésben meghatározott bűncselekményt

 

a) veszélyes hulladékra,

 

b) különösen jelentős mennyiségű hulladékra, vagy

 

c) különös visszaesőként követik el.


Előzmény: tarTospifta (26)
tarTospifta Creative Commons License 2024.08.05 0 0 26

Igazad van.

De van nagyobb baj a szennyezéssel és a szemeteléssel

Egyik a háborúk.

A másik, az új jelenség, az akkugyártás és annak hulladékai. Na, az olyan lábnyom, amennyit a 8 milliárd Ember szemetelése meg sem közelít.

 

Idegőrlő küzdelem a vállalkozóval, aki szanaszét szórja az akksihulladékot az országban

Tavaly nyár óta három megyében három településen is botrány lett abból, hogy valaki akkuhulladékot, és feltehetően akkugyártásból származó hulladékot tett le elhagyatott épületekben, őrizetlen raktárakban.

A hatóságok visszavonták a meglévő engedélyeit, és eddig csaknem kétszázmillióra büntették. A minisztérium szerint szigorú a fellépésük, és azt állítják, a hulladékokat a vállalkozó nagyrészt elszállította, illetve az egyik helyszínen nem is hulladék van, hanem felhasználandó termék.

2023 nyara sűrű időszak volt Karácsony Tibor életében. A fuvarozással és raktározással foglalkozó férfi vett egy ingatlant, kibérelt egy másikat, majd júniusban pár nap eltéréssel egyéni vállalkozói telephelyként regisztrálta őket.

Azt írták, az abasári ügy miatt 127 millió forintnál tart a bírság,

a fellelt anyagokból 6 tonna nem veszélyes és 279 tonna veszélyes hulladékot elszállítottak.

A 103 milliós hulladékgazdálkodási bírságot megállapító határozattal összefüggésben közigazgatási per van folyamatban, az összesen immár 24 millió forintnyi végrehajtási bírságokat eddig a vállalkozó határidőben befizette, írta a tárca.

Teljes cikk:

https://444.hu/2024/08/05/idegorlo-kuzdelem-a-vallalkozoval-aki-szanaszet-szorja-az-akksihulladekot-az-orszagban

 

Olvashatunk olyan példákat, hogy egy autószereló pár liter olajat öntött patakba, azért kapott úgy 1,5 évet.

Szintén hasonló büntit kapott egy magánszemély, mert kb 1 tonna mosógépet, porszívót, stb, tartott az udvarában.

Vagyis aki nagyban károsít az nem megy börtönbe, a kicsiben károsító megy.

Ráadásul az egyik a saját udvarában tartott gépeket, gondolom alkatrésznek.

 

 

 

Horgossy Béla Creative Commons License 2024.08.05 -2 1 25

Még egyszer leírom, hogy kurvára undorító, ahogy Orbán Ráhel eldobja a szaros pelenkát.

 

Azért vagyok kénytelen újra leírni, hogy azt is odaírhassam, mennyire rühellem ezt a tempótokat, hogy ilyen képekkel próbáltok egy teljesen normális dolgot vakvágányra tenni, elvenni az ember kedvét attól, hogy tisztaságot akarjon, hogy szót emeljen a szemetelés ellen, ócska vitákba akarjátok terelni azt, hogy jó lenne együtt tenni a tisztaságért, mert neked kurvára nem a tisztaság a fontos, hanem egy pitiáner "győzelem" az éterben, minden mást leszarsz ócska proli módjára.

 

A szaros pelenkát ki szoktad-e baszni a kocsiból?

 

Ha nem, akkor elárulnád, hogy mi a véleményed az Orbán Ráhelen kívüli 8 milliárd ember közül azokról, akik szemetelnek, és mit tennél a szemetelés visszaszorításáért?

Előzmény: Qqberci (13)
Horgossy Béla Creative Commons License 2024.08.05 -2 1 24

53-szor leírtam már, hogy mennyire szégyenteljes ez is, főleg, hogy külföldön történt, ahol még az országra is szégyent hozott.

 

Téged viszont az egész világon ez az egyetlen szemetelés zavar, vagyis a szemetelés téged nem zavar. Szoktál szemetelni? Mit szoktál eldobálni? Cigicsikk, helles doboz, csokispapír, műanyag kanál, sörösüveg?

Előzmény: Qqberci (13)
martinaxe7 Creative Commons License 2024.08.05 -1 0 23

Orbán karó

Horgossy Béla Creative Commons License 2024.08.05 -1 2 22

Végtelenül utálom, megvetem a szemetelőket.

 

https://444.hu/2024/08/05/idegorlo-kuzdelem-a-vallalkozoval-aki-szanaszet-szorja-az-akksihulladekot-az-orszagban

 

Az ilyet karóba húznám. A megbízóival együtt.

Ingama Creative Commons License 2024.06.26 -1 1 21

A zoldek nem akarjàk màr ujabban az ujrahasznositàst...ha ujrahasznositjuk a muanyagot az szerintuk azzal a veszéllyel jàr hogy tovàbbra is készitunk muanyagot és tovàbbra is hasznàljuk természetesen. A papirt miért akarnàd ujrahasznositani vagy a rongyokat? Most màr egyenesen a fatuzelést talàljàk szimpatikusnak a zoldek....A fémeket uveget ami megmaradna a hamuban azt lehetne hasznositani. Az uvegeket meg ugyis majd vissza kell vinni nemsokàra.

Előzmény: Unkrautvernichtung (19)
Unkrautvernichtung Creative Commons License 2024.06.26 0 1 20

A csomagolási üveget átveszi a bolt, most is. Betört ablak és más, speciális síküveg pedig normál háztartásban nem képződik annyi.

 

Fémhulladék pedig szintén nem képződik akkora mennyiségben egy normális családnál, hogy ne férne el a fém-műanyag kukában. Csak hogy tisztázzuk, az iparszerűen lomizók nem a normális kategóriába tartoznak.

Előzmény: egy hazafi (5)
Unkrautvernichtung Creative Commons License 2024.06.26 0 2 19

Ezt az Unióval sem ártana egyeztesd, másrészt Grétával, meg a karbonlábnyomért aggódó hisztikékkel. 

 

Az újrahasznosítás azért kicsit értelmesebb ettől, figyelemmel arra az apróságra is - nem tudom, hallottál-e már róla, de hogy ugye a bolygó készletei nem végtelenek.

Előzmény: Ingama (6)
Unkrautvernichtung Creative Commons License 2024.06.26 0 2 18

Nem árt, ha van hulladékgyűjtő edény. 

 

Az, amiből a zöld, környezetéért annyira aggódó Karácsony olyan 3000-et szereltetett le.

Előzmény: egy hazafi (8)
Qqberci Creative Commons License 2024.06.26 -4 0 17

Oban egy igen szép skót sziget, kicsit sem zavar. Jó a whiskyje...

Előzmény: Horgossy Béla (14)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2024.06.26 -1 0 16

Viszont minden nap van Karácsony, igaz nem szent!!!!

Előzmény: Ingama (15)
Ingama Creative Commons License 2024.06.26 0 0 15

Dehàt itt làthatoan minden tele van màr szeméttel az ut szélén... ellenben semilyen szemétgyujto nincs.....

Előzmény: Qqberci (13)
Horgossy Béla Creative Commons License 2024.06.25 -1 2 14

Ebbe kapaszkodtok, mert titeket nem a szemetelés zavar, hanem a Óbán.

 

Én ezt a szemetelést is elítélem, különösképpen, hogy külföldön történt, amivel az országra is szégyent hozott.

Előzmény: Qqberci (13)
Qqberci Creative Commons License 2024.06.25 -3 1 13

Igénytelen, ócska prolik, akik szemetelnek.

 

Igazad lehet...

 

Előzmény: Horgossy Béla (10)
Horgossy Béla Creative Commons License 2024.06.25 -1 0 12

Sokszor több évesnek tűnő szemetet szedek össze.

 

Ebből gondolom, hogy a rendszeres szemétszedés nemcsak az újat csökkenti, hanem a régiek felszámolására is alkalmas.

 

Olyan is volt már, hogy szemetelőkkel szedettem össze szemetet, de nemcsak a sajátjukat, hanem egy egész nagy területen órákig szedték fel a csikkeket.

 

Annyi elismerő szót életemben nem kaptam még a környékbeliektől.

Előzmény: Horgossy Béla (11)
Horgossy Béla Creative Commons License 2024.06.25 -1 0 11

De a proli nem fog gyorsan megváltozni.

 

Mit tehetünk mi, akik rühelljük a szemetelést?

 

Felszedjük a szemetet, az szerintem már sokat számít. De akkor tényleg következetesen, folyamatosan.

 

A cigicsikkeket nincs gusztusom felszedni, olyan undorítóak, és olyan mennyiségben vannak. Arra jogszabály kellene, hogy a tetten ért cigicsikk-eldobó felszed mondjuk 10 000 cigicsikket 100 napon belül, és bemutatja leszámolásra. 100 cigicsikk megvan 1 óra alatt, amennyi proli van, vagy annyi se kell.

Horgossy Béla Creative Commons License 2024.06.25 -1 0 10

Igénytelen, ócska prolik, akik szemetelnek.

 

Vajon a saját lakásukban is eldobják a csikket, a nejlonzacskót, vagy csak a közös helyeket basszák így szét, teszik undorítóvá?

Előzmény: egy hazafi (8)
pk1 Creative Commons License 2024.06.25 0 1 9

"mint régen"

 

Mikor történt a váltás?

Előzmény: Ingama (6)
egy hazafi Creative Commons License 2024.06.24 0 3 8

Szerintem a szemetelés nem a jólét és a fogyasztás, hanem a nemtörődömség és az igénytelenség jele.

Semmi baj nem lenne, ha a sok hülye egy picikét jobban odafigyelne maga és mások környezetére, tisztaságára, nyugalmára, és ez kifejeződne például abban, hogy a szemetet is mindig a megfelelő helyre: kukákba, hulladékgyűjtőkbe juttatnák.

egy hazafi Creative Commons License 2024.06.24 0 0 7

Igen. Erre létrehozott hőerőművekben a szemét elégethető lenne és energiát nyerhetnénk ezáltal belőle.

És sok-sok telepített erdővel, növényzettel bőségesen megtisztítható lenne az így esetlegesen szennyeződő levegő.

Inkább a levegőt kellene így szennyezni a szemét által, mint a talajt meg az óceánokat, mert azt növénytelepítéssel lehetne ellentételezni. És az őserdőket is szigorúan védeni kellene már csak emiatt is.

Előzmény: Ingama (6)
Ingama Creative Commons License 2024.06.24 -2 1 6

Minden szemetet el kellene égetni vàlogatàs nélkul mint régen de nagyon hatékony légszurovel....Utàna a fémek szétvàlaszthatoak a hamutol.

Előzmény: egy hazafi (5)
egy hazafi Creative Commons License 2024.06.24 0 1 5

Egyetértek veled.

Annakidején a szelektív hulladékgyűjtő udvarba vittem tőlünk minden olyan dolgot, ami már nem kellett, a papírtól kezdve az üvegekig. Útközben oda még én is felszedtem az ilyen szemeteket, amik az utamba kerültek és odavalók voltak (lesték is a járókelők, hogy mit csinálok).

De sajnos ezeket a hulladékgyűjtő udvarokat már rég megszüntették, pedig ezekből is értékes nyersanyagokat nyerhet a gazdaságunk, hogy csak egy hasznát említsem.

Most ugyan van a háznak papír- és műanyaggyűjtő kukája, de hiányolom, hogy pl. az üveget és fémet továbbra is csak a közönséges szemét közé kell dobni ahelyett, hogy azt is gyűjtenék.

Előzmény: Horgossy Béla (-)
pk1 Creative Commons License 2024.06.24 0 0 4

A 0-áson a manilai Pasig folyó - de az igaz, hogy attól még budapesti szemét is akadhat ott, lévén közvetlen vízi összeköttetés ezzel is. Meg az is gyanús, hogy részben gazdagállamék szemétexportja is közre játszhat.

Előzmény: nagyanyo5:0 (2)
Qqberci Creative Commons License 2024.06.24 -4 3 3

A kisemmizett mókásőrök, akik itt trollkodnak az alamizsnáért...

Előzmény: nagyanyo5:0 (2)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2024.06.24 -4 3 2

Nem is kevés, főleg Bp.-en:((((

Előzmény: dave_dömper (1)
dave_dömper Creative Commons License 2024.06.23 -2 3 1

"Máshol hogy oldják meg? Szerintem nem a prolik száma a döntő, azok mindenhol vannak."

 

Bizony - bizony Vánnyadt Vánnyadtovics Vinyov. Mintha csak magam mondtam volna. Ide is jut belőlük.

Előzmény: Horgossy Béla (-)
Ingama Creative Commons License 2024.06.23 -4 0 0

Előzmény: Horgossy Béla (-)
Horgossy Béla Creative Commons License 2024.06.23 -3 4 topiknyitó

Azt hiszem, nagyon sok embernek és szereplőnek kellene fellépnie a szemetelés és a szemetelők ellen.

 

Azon túl, hogy a végtagjaikat törném el, jó lenne rájönni, hogyan lehetne megtisztítani az országot a szeméttől.

 

Undorítóvá tud tenni a szemetelés bármit.

 

Törvény van ellene, de kb. betarthatatlan. Felkelsz, és ott van egy sörösüveg vagy energiaitalos doboz, csokis papír a házad előtt, mit csinálsz?

 

El szoktam menni egyedül szemetet szedni, és ha kuka közelében látok szemetet, fel szoktam venni, és beledobom. Látom értelmét, de ettől még nem lesz tiszta az ország.

 

Máshol hogy oldják meg? Szerintem nem a prolik száma a döntő, azok mindenhol vannak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!