Keresés

Részletes keresés

MrJones512 Creative Commons License 1 napja -1 0 29

French kiss... meg a faszom.

 

Ez már rimjob.

Előzmény: altercator (27)
Patreides Creative Commons License 2 napja -1 1 28
altercator Creative Commons License 2 napja 0 0 27

Patreides Creative Commons License 2 napja -1 1 26

@GFrenc 23 hours ago Hát ezt nem tudom kihagyni: "Egy napon, mikor Micimackónak semmi dolga nem akadt, eszébe jutott, hogy tenni kéne valami nagyon fontosat-Elment tehát Malackához, hogy meglesse, mit csinál"

 

.

https://youtu.be/XJrE1Wc0QHA

 

 

Abendsen Creative Commons License 3 napja 0 0 25

Korábban is Kína volt a világ legnagyobb gazdasága, a tradíció adott. Aztán jöttek a nyugati gyarmatosítók, az ópiummal és a szerencsejátékokkal több mint száz évre kiütötték Kínát. Volt úgy 70-80 év, amikor Kína és India szinte minden erőforrását teljesen a brit birodalom használta fel saját céljaira.

 

Előzmény: Patreides (24)
Patreides Creative Commons License 3 napja -1 1 24

Putyinnal elég nehéz lett volna nem foglalkozni, miután három oldalról lerohanta szomszédját, Ukrajnát, vagyis megindult Európa nyugati része felé (Grúzia lerohanása 2008-ban, és a krími eset még nem irányult errefelé, bár már akkor sokkal erőteljesebben kellett volna reagálni nyugaton) és azóta is gyilkol és rombol ott, és már szinte a teljes ipari gazdaságát átállította hadi termelésre.

A genderezés primitív faszság, a sánta lőtéri ebet sem érdekli, ostoba fideszes propaganda duma, mint a háborúpártiság/békepártiság, meg a többi demagóg populista rogáni maszlag.

 

Kína nem egy ország, hanem egy birodalom. másfélmilliárd emberrel, kimeríthetetlen emberi és nyersanyag kapacitással (ahoygan India is az, de ott nincs erős, egységes hatalom, ami szigorúan, zárt rendben össze tudná tartani azt a színes, megosztott országot), így csak idő kérdése volt, mikor ébred fel, és indul rohamos fejlődésnek. Tudta ezt mindenki már a hatvanas-hetvenes években is, azóta ellopnak minden nyugati technológiát és találmányt, és a beruházási és a kereskedelmi piacot is teljesen egyoldalúan fogják fel és kezelik, technológiát és pénzt bevinni lehet, de kivinni nem, a kereskedelemben fordítva, ők elársztják a világot a termékeikkel, de a saját belső piacukat szigorúan védik, de a nyugat az olcsó termeltetés, és a hatalmas piac ígérete miatt eddig szinte mindent elfogadtak, és mindenbe belementek.

 

Viszont a Magyarország - Kína viszonylatban Kína annyival hatalmasabb, hogy itt semmilyen területen nem lehet, még csak közelítőleg sem, egyenlő felekről beszélni, itt Kína diktál, mi meg végül megszívjuk. Ma Kína a gyarmatosító Afrikában, de az eladósodott nyugati országokban is, mint például Görögország. Csak egyelőre kevésbé véresen csinálja. Minek is, ha így is elér mindent, amit akar?

 

Pár napja már azt is a kínaiak szabták meg, hogy egy magyar parlamenti képviselő nem tehet ki egy EU zászlót egy budapesti hídra.

Előzmény: kar__ácsony (23)
kar__ácsony Creative Commons License 3 napja -1 1 23

Az utóbbi években mig Washingtonban és Brüsszelben megszállottan putyinnal és azzal voltak elfoglalva, hogy minnél több dzsendert fedezzenek fel  a kínaiak  átvették  a vezető szerepet  legmodernebb chipek, napelemek, szélenergia, elektromos autók gyártásában, vagyis mindenben ami számit. Azonban szégyenszemre nem fedeztek fel egyetlen új dzsendert sem. 

Gólyapörkölt Creative Commons License 3 napja 0 0 22

Európának és Magyarországnak a saját érdekei szerint, pragmatikus együttműködésekre építkezve kell kialakítania a kapcsolatait, a Kelet és a Nyugat irányába egyaránt – jelentette ki Orbán Balázs az Indexnek. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint komoly lehetőségeket jelent, hogy Kína számára Magyarország felértékelődött.

https://index.hu/belfold/2024/05/14/orban-balazs-interju-kina-magyarorszag-konnektivitas-europai-unio-usa-gazdasag/

Gólyapörkölt Creative Commons License 2024.05.10 -1 0 21

https://index.hu/belfold/2024/05/09/kina-szijjarto-peter-orban-viktor-hszi-csin-ping-vasut-nuklearis-energia-szerbia/

 

Szijjártó Péter több bejelentést is tett:

  • Nagy kínai gyárak épülnek alapvetően az ország keleti felén, de az előállított termékek döntő többségét Európa nyugati felében bocsátják piacra. Annak érdekében, hogy a szállítás minél környezetkímélőbb és gyorsabb módon történjen, újabb vasúti beruházásra van szükség, egy olyan vasútvonalra, amely alapvetően a teherszállítást szolgálja, és elkerüli Budapestet. Ez a V0-vonal. Szijjártó Péter bejelentette: megindul a Budapestet elkerülő vasúti gyűrű megépítésének előkészítése közös kínai–magyar fejlesztés keretében.
  • Megkezdik az előkészítését egy olyan gyorsvasúti összeköttetésnek is, amely azt célozza, hogy a repülőtérről gyorsan, kulturáltan lehessen eljutni Budapest belvárosába. A Kína és Magyarország közötti légi összeköttetések száma rendkívüli mértékben megemelkedett, már hét nagy kínai várost lehet elérni Budapestről.
  • Megállapodtak arról is, hogy fejlesztik az elektromos autók töltőhálózatát Magyarországon, hogy az ország minél több pontján minél gyorsabban lehessen feltölteni ezeket a járműveket.
  • Szerbiával és kínai partnerekkel megkezdik Európa legmodernebb, legnagyobb, legbiztonságosabb és leggyorsabb forgalmi irányítást, átengedést biztosító nagy határátkelőhely építését Magyarország és Szerbia között.
  • Közösen készítenek elő egy energiainfrastruktúrát fejlesztő beruházást is. Magyarország, Szerbia és kínai partnerek annak a lehetőségét vizsgálják, hogy milyen módon lehetne a lehető leggyorsabban kőolajvezetéket építeni Magyarország és Szerbia között.
  • Bővül a mezőgazdasági export, lehetővé vált a cseresznye és a szarvasmarha szaporítóanyagának exportja Magyarországról Kínába.
  • Szijjártó Péter az utolsó bejelentést úgy jellemezte, hogy az minőségileg új dimenzió a kétoldalú kapcsolatokban. Abban állapodtak meg Kínával, hogy a nukleáris ipar teljes vertikumára készítenek együttműködési programot annak érdekében, hogy a villamosenergia-előállítás legolcsóbb, legbiztonságosabb és leghatékonyabb módját mindkét ország megfelelően tudja alkalmazni.

„Történelmi ez a látogatás, és a történelmi látogatáshoz méltó eredmények születtek” – zárta tájékoztatóját Szijjártó Péter.

 

nagyanyo5:0 Creative Commons License 2024.04.28 -1 0 20

Ez nem az a globalizáció!!!!!

pici mici a pók Creative Commons License 2024.04.26 -1 1 19

A kínai nép barátságos és jóléti politikát folytat a világban mindenhol.

 

Erről a barátságos es jólétről TIBET es a koncentrációs táborba zárt UJGOROK tudnanak meselni !

Előzmény: Gólyapörkölt (15)
Gólyapörkölt Creative Commons License 2024.04.26 -2 0 18

Úgy tűnik, hogy az Európai Unió kardot ránt Kínával szemben, ugyanis felgyorsítja az európai versenytársakat aláásó, vállalatoknak nyújtott, tisztességtelen pekingi támogatásokkal szembeni fellépését. A Politico arról ír, hogy gyakorlatilag egy évek óta építgetett kereskedelmi háború végére tehet pontot az Európai Unió, ha végre hajlandó keményen fellépni Pekinggel szemben.

https://index.hu/gazdasag/2024/04/26/europai-unio-kina-peking-kisvallalatok-vizsgalat-hszi-csin-ping/

 

Gólyapörkölt Creative Commons License 2024.04.22 -1 0 17

Így van, mindenki otthon döntse el, hogy kit és miért szeret. A kínai globalizáció jótékony természete az élet minden szférájában érezhető.

Előzmény: Never Man (11)
Gólyapörkölt Creative Commons License 2024.04.22 -1 0 16

A kínaiakra időnként panaszkodnak a fokhagyma miatt, de a fogyasztása egészséges életmód, így nem elítélendő.

Előzmény: Dead Tribe (10)
Gólyapörkölt Creative Commons License 2024.04.22 -1 0 15

A kínai nép barátságos és jóléti politikát folytat a világban mindenhol. Hát lehet nem szeretni és ellenezni a globalizálódás melletti igyekezetét? A nemzetköziség egyesíti a Föld lakóit és hozza el a világbékét.

Előzmény: pici mici a pók (12)
Patreides Creative Commons License 2024.04.21 -1 1 14

"Érdekes milyen szakértőket nyom mostanában az Index "

 

.

Ez egyéb témákban is igaz, például most olvastam az Indexen Králl Bernarda cikkét (a címe: "Titokzatos, mohaszerű anyag borítja a Napot"), amiben a Napot ő kövezkezetesen bolygónak titulálja.

Egyszerűen nincs olyan alacsony szint, aminél lejjebb erős elhatározással (a hozzáértés és az értelem helyett a politikai megbízhatóság első helyre helyezésével a munkatársak toborzásánál) ne lehetne leszállni.

 

Politikai és gazdasági témák esetén a fidesz-kormány által létrehozott intézmények szakértőit kell megkérdezni nyilván, hiszen azok "függetlenek"... a valóságtól, leginkább.

 

De iagzán bevadulni az Index akkor szokott, amikor legfőbb kiadott feladatát teljesíti, vagyis Karácsony Gergely lejáratásában munkálkodik. Ez talán az Őrs Vezér téri hajléktalanokról és roppant veszélyes bűnözőkről, az "életveszélyes" "elviselhetetlen" helyzetet "bemutató" "tényfeltáró" cikksorozattal kezdődött, de folyamatosan előbukkant, különösen választási kampányok idején.

 

Közben azért alibiből megjelentetnek időnként olyan "kemény" "ellenzéki" személyiségektől véleménycikkeket, mint Fodor Gábor, aki a Hír tv és az M1 bájerzsolti színvonalú beszélgetőműsorainak rendszeres szereplője.

Előzmény: pici mici a pók (13)
pici mici a pók Creative Commons License 2024.04.21 -1 1 13

Nagyon odapörkölt ez a topik! :-))

 

Igen Kína a bajnok... 

 

 

 

  • Jen Hszüe-tung realizmusa magának a hatalom működésének a realizmusa. Úgy véli, a nagy államok közötti változó anyagi erőviszonyok befolyásolják, hogy mely eszmék, ideológiák és rezsimek lesznek leginkább befolyásosak. A professzor szerint egy olyan nagy, felemelkedő állam, mint amilyen Kína, vonzó a kevésbé előnyös helyzetben lévő államok számára, és ezért elképzelhető, hogy a távol-keleti óriás átírja a jelenlegi globális értékrendet.
  • bár még nem világos, hogy melyik ideológia fogja felváltani a liberalizmust, és válik új globális értékrenddé, egy feltörekvő állam – például Kína – hivatalos ideológiájának lesz a legnagyobb esélye az egyetemes elfogadásra, mivel a hátrányos helyzetűek hajlamosak utánozni az előnyös helyzetűeket.

 

Ja, hat igen. Bajnok mert elképzelhető hogy lesz esélye mert úgy véli bar meg nem világos de a kiszolgált gyengébbek hajlamosok hogy Kínát válasszak majd... :-)))

 

 

Érdekes milyen szakértőket nyom mostanában az Index es kik ellen/mellett...

 

 

 

 

 

pici mici a pók Creative Commons License 2024.04.21 0 1 12

nem szabad támogatni az ellenglobalizációs folyamatokat.

 

Szóval a KINAI professzor pofázik a bezarkozo TRUMP-i (vámot Kinai ellen, védjük a hazai piacot, kitiltani a cegeiket  UGYANUGY MINT KINA TESZI mindenki mas ellen) a politika ellen ?

 

 

Wow de meglepő! :-))

 

Következő topikod mi lesz? Breaking News, Levai Aniko dicséri Orbán politikáját?

Előzmény: Gólyapörkölt (-)
Never Man Creative Commons License 2024.04.21 0 0 11

Mi itt a családunkban szeretjük, más meg azt szeret akit akar.

Előzmény: Gólyapörkölt (2)
Dead Tribe Creative Commons License 2024.04.21 0 0 10

A kínaiak is büdösek, csak máshogy.

Előzmény: Gólyapörkölt (4)
Egyszer voltam egyenlítő Creative Commons License 2024.04.21 0 0 9

Ilyen a hagyományos kínai filozófia. Nem gondolkodik országokban, birodalmakban, az ég alatt van a középső világ, és kész.

Patreides Creative Commons License 2024.04.20 -2 2 5

"nagyon veszélyes korban élünk, a világ nem előre megy, hanem hátra"

 

.

Magyarország viszont előre megy, nem hátra.

Így a világ régen mögöttünk van.

Kiléptünk a világból.

Körülöttünk sötétség, és lebegünk a vizek felett. És mondá az Úr...

Aztán felébredünk, mert a bilibe ért a kezünk.

Előzmény: Gólyapörkölt (-)
Gólyapörkölt Creative Commons License 2024.04.19 -3 0 4

Tegnap a Simicska 30 éves kung fu mesterségét ünnepelték, és hivatkoztak a magyarság keleti eredetére. Mert ugye nehogy már büdös halszagű finnugorok legyünk.

Előzmény: seymour_ (3)
seymour_ Creative Commons License 2024.04.19 0 0 3
Előzmény: Gólyapörkölt (-)
Gólyapörkölt Creative Commons License 2024.04.19 -2 0 2

Akkor most szeretjük a globalizációt vagy nem? :-D

Előzmény: Südosttangente (0)
Never Man Creative Commons License 2024.04.19 0 0 1

Szeretem a kínaiakat, tőlük szoktam zoknit vásárolni. Magáll egy autó a ház előtt és a futár ideadja a csomagot. Nagyon jó zoknit árulnak, nem csoda ha mindenhol azt veszik.

Előzmény: Südosttangente (0)
Südosttangente Creative Commons License 2024.04.19 0 0 0

gl0balizáció

Gólyapörkölt Creative Commons License 2024.04.19 -2 0 topiknyitó

Előadásának összefoglalásaként a professzor kijelentette:

nagyon veszélyes korban élünk, a világ nem előre megy, hanem hátra, nem szabad támogatni az ellenglobalizációs folyamatokat.

 

Jen Hszüe-tung az ókori kínai politikai gondolkodást fejtegető írásaival és a kortárs geopolitikai eseményekről vallott „morális realista” nézeteivel, illetve elemzéseivel szerzett magának világhírnevet. A kínai professzorról ebben a cikkünkben írtunk bővebben, Eric Hendrikset, a Danube Institute vendégkutatóját kérdeztük. A holland Kína-szakértő kifejtette: Jen Hszüe-tung szerint egy olyan nagy, felemelkedő állam, mint amilyen Kína, vonzó a kevésbé előnyös helyzetben lévő államok számára, és ezért elképzelhető, hogy a távol-keleti óriás átírja a jelenlegi globális értékrendet

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!