Keresés

Részletes keresés

püffneki Creative Commons License 2023.12.28 0 1 51

Ha a fim 12 éven aluliaknak nem való, akkor ne adják este 9 előtt.

És ha reklám után folytatódik a film akkor jelenjen meg a korhatár.  Tegnap nem igy volt.

Nem az elejétől láttam a filmet, de közben semmikor se mutatták, direkt figyeltem.

 

Csak és kizárólag a reklámok voltak tegnap ártalmasak.

Előzmény: Törölt nick (50)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.27 0 0 50

Igen van igazságod, másfelől a hírdető fizet, mégpedig annak megfelelően, hogy

mikor adják le a reklámját (reggel, este, főműsoridőben) és az milyen hosszú.

Ha ez lement, más már nem érdekli, illetve nem is szólhat bele.

De asszem (nem nagyon nézem) a filmek előtt is ott a kötelező korhatár jelzés.

A közmédia mostani egyik átka, hogy ott is mehet reklám, de legalább nem szakítható meg egy film ezzel, mint pl a TV2 nél, ami viszont kormány kézben van szintén. Viszont a reklám, bevételi forrás,

ez hozzáadódik az ország vagyonából (120 milliárd Ft / év) elúszott összeghez. A mindenkori

média törvényeket kellene betartani, különös tekintettel a közszolgálati televizíóra (lásd BBC TV)

Előzmény: püffneki (48)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.27 0 0 49

OK, asszem értettem elsőre is. Ott csak a film kategóriákat jeleztem a másik társnak, hogy milyen

típusú mozikat keresel a szabadon vehető földi csatornákon egy idős embernek.

Úgy tűnik félreértetted, ez a fórumozás átka, hogy mindent komótosan "szájba kell rágni". (mosoly)

Előzmény: püffneki (47)
püffneki Creative Commons License 2023.12.27 0 1 48

Egy borzalmasan véres , erőszakos film  vetitésekor a köztes reklámok előtt megjelenik a felirat, hogy 12 éven aluliaknak nem ajánlott.

Röhejesen siralmas.

Lövöldözés , erőszak nézés az nem baj, csakis a reklámok ártanak.

 

És ezt a hirdetők tűrik.

 

Mit tenne az ellenzék? Illetve mit tesz majd?

püffneki Creative Commons License 2023.12.27 0 1 47

Egyáltalán nem.

Az adónkból fizetett 6 csatorna valamelyikén adják folyamatosan a magyar filmeket és ne kelljen külön fizetni érte ezt keresem.

Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.27 0 0 46

Igen köszi,  "Püffneki" keres ilyesmit.

Előzmény: hangulatos többség_ (44)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.27 -1 0 45

Az évek múlása nem azonos Magyarország nagy történelmével.

 

Az utóbbi ídők Nagy Történelme:

1988. dec. - 1990. Magyarország kiugrása a szovjet fogságból, a rendszer megváltoztatása,

Magyar Köztársaság, parlamenti demokrácia, piacgazdaság ........

2004. Május 1. Magyarország az Európai Unió tagja végre, ahova mindig is tartoznunk kellett volna.

Semmi más különösebb itt nem történt, a mindennapi élet játszmái becsapja az embert.

 

(Tisza Kálmán legalább már közel volt ahhoz, hogy államférfinak lehessen nevezni, ne csak politikusnak,

mert a Kiegyezés ellenzése helyett irányt váltva a Dualizmus híve lett. No ő kellett volna Lenin

helyett az orosz polgárháború lezárására, akkor nem lett volna bolsevik Szovjetunió. Csak mesélek ...)

Előzmény: PárhuzamosAleksz (43)
hangulatos többség_ Creative Commons License 2023.12.27 -11 1 44
Előzmény: Törölt nick (41)
PárhuzamosAleksz Creative Commons License 2023.12.27 0 0 43

 hiszen már soha nem lehet történelmi személyiség (hacsak nem lesz királyság). - Hát a történelmet ezek szerint nem ismered. A Patás beírta magát a történelembe, ő az eddigi leghosszabb ideje hivatalba lévő miniszterelnöke Magyarországnak, Tisza Kálmánt előzte meg. De ebben nem csak a Patás, hanem az ellenzék teljesítménye is benne van.

Előzmény: Törölt nick (40)
püffneki Creative Commons License 2023.12.27 0 1 42

Köszi , kedves vagy. De a TVn meg tud nyomni pár gombot, és ez adja neki a függetlenség érzését.

Most volt  Mici néni, és Abigél, amiket jól ismer, csak 24 én nem volt semmi.

 

Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.26 0 0 41

Tartaléknak egy könnyed film (1965). 99 évesen minden szereplőt jól fog ismerni. Laza kikapcsolódás.

https://ok.ru/video/1249121798674

Előzmény: püffneki (39)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.26 -1 1 40

A "Háboru és Béke" (film 1956) ezt a 3 és félórás verzióját Anyám (RIP) 97 éves korában nézte végig,

a kaját oda készítettük Neki, teljesen belefeledkezett. Remélve, hogy segít, itt nézhető ........

https://videa.hu/videok/film-animacio/haboru-es-beke-1956-audrey-hepburn-henry-fonda-6Znc6l5ykjCoyheZ

 

"Ellenzéknek témát" ... erre nincs ötletem, a lakosság nagy többsége már rég "ellenzéknek" számít,

a "szabadságharcos" meg eljátssza, hogy minket (magyarokat) képvisel.

A helyzet az, hogy annak idején a nagyok kizárták a vezetésből a sértődött kisfiút, aki így kudarcnak

éli meg a munkahelyét, hiszen már soha nem lehet történelmi személyiség (hacsak nem lesz királyság).

 

A Fidesz felső vezetői és családtagjai is többnyire valamilyen kommunista pozicióban voltak, és most

hirtelen sokan lettek hithű keresztények, miközben Magyarország Eu -ban 13. az ateista listán.

De sebaj, ez ma ilyen, és nem csak a Fidesz persze, tudomásul kell venni.

"Fejlődő demokrácia" vagyunk.

 

1947 -ben szovjet irányítás alatt vezették be azt az idióta gazdasági rendszert a diktatúrával együtt.

Még ma sincs a hazai viszonyoknak megfelelő gazdasági terv-rendszer amivel normálisan lehetne

élni-boldogulni, mert nem a lakosságot szolgálja, hanem egyfajta improvizációs színjáték a kormány részéről. Magyar Köztársaság, parlamenti demokrácia lealázása. Kb ennyi ...... 

Előzmény: püffneki (39)
püffneki Creative Commons License 2023.12.26 0 0 39

2 dolgot akarok a topikkal.

 

Vmi nézhetőt karácsony délutánján egy 99 éves számára

És témát az ellenzéknek.

 

A mennyije van Lőrincnek már elég uncsi.

Fzolee Creative Commons License 2023.12.25 -1 2 38

Mivan, Viktorkanak kell egy ujabb indok, h. meghosszabithassa a veszhelyzetet?

Előzmény: Okossy Domonkossy (32)
Never Man Creative Commons License 2023.12.25 0 2 37

Na, megint tanultam valamit hogy van egy nyomorult közszolgálati TV (Public Broadcasting Service). Jó sokat néztem tévét arrafele (van néhány száz csatorna), de ezt az adást nem láttam és nem is hallottam róla, olyat se ismertem akinek az anyósa hallott volna róla, de kétségkívül azt írják a neten hogy létezik.  Az egy szál közszolgálati rádiót az NPR-t (National Public Radio) azt ismerem, régebben sokat hallgattam,  Diane Rehm-nek voltak jó dumálós műsorai (nem semmi a csaj, már Nixon elnökkel is csinált riportot, most 87 éves, 60 éves korában betegség miatt elveszítette beszédképességét és újra tanult beszélni)

Előzmény: Törölt nick (33)
ahmezo Creative Commons License 2023.12.25 -1 0 36

Izzadságszagú az erőlködésük a libsiknek a koviddal.

Előzmény: Okossy Domonkossy (32)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.25 -1 1 35

Persze a "következő kormány" (ahogy írod), első dolgai fontosabb lesznek mint a média,

hiszen ezzel nincs más dolga mint a valódi közmédia törvény betartása, a közpénz normális elosztása.

 

De Dániától (mintapélda) nagyon messze vagyunk, hiszen ahhoz értékrend változás szükséges,

ami még több évig eltart.

 

Jelenleg egy olyan kisebbség oszt direktívákat, amelyik talán a parlamentbe se

jutott volna be, ha nincs uszálya az agresszivan karriermániákus emberkének (nem ambició, az más).

Ezért kell a vallási vonal is a propaganda forgatókönyvbe, ami ingoványos talaj is egyben.

Előzmény: püffneki (31)
Ifj. Subássy Géza Creative Commons License 2023.12.25 -7 0 34

És itt is ugyanolyan ócska, lásd az eredeti példányra adott válaszomat.

Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.25 -1 1 33

Bocs, de ide másoltam a saját irományomat ebben a tárgyban, (lustaság is van a világon).

 

Most a magyar köznek nevezett tv -re évi 120 milliárd Ft úszik el. Ezt is a szőnyeg alá söpörjük.

A vehető földi csatornák közül (kb 12) csak mindössze egy nincs a kormány irányítása alatt.

A "közmédia" nálunk egy folyamatos hatalmi korteshadjárat, propaganda forgatókönyvek közvetítése,

illetve más médiák elöli hely foglalása. A mai magyar társadalomhoz köze nincs.

A szovjet uralom alatt messze nem ment ekkora állami prop gépezet, mert 56 után a barakk fellazult.

 

A lengyeleknek ebből (is) elegük lett, léptek:  vezetők leváltása, ideiglenes pénzmegvonás.

 

Nálunk bőven elég lenne 2 köztv csatorna, pl TVM1-2, vagy MRTV1-2 ... stb néven.

ha valódi közszolgálati csatorna lenne, még a 2 is sok.

 

USA -ban mindösze 1 azaz egy (!) pici köztv virít, ráadásul alig van benne kormány-pénz,

magán intézmények dotálják, ugyanakkor a tömeg a klasszikus, híres nagy magán tv állomásokat nézi.

 

A BBC tv - radio belső csatornái vezet közszolgálatiságban, minden angolhoz szól politikai pártfüggetlenül ahogy kell. (nem azonos a "bbc-world service" műholdas dísz-csatornával). A közmédia tükre is lehet egyben egy országnak, lásd É-Korea, Kina, Oroszország, vagy éppen mi.

Előzmény: püffneki (31)
Okossy Domonkossy Creative Commons License 2023.12.25 0 1 32
püffneki Creative Commons License 2023.12.25 0 0 31

Okés amit irtál, de nem nagyon segit abban, hogy mit is várok a következő kormánytól köztévé ügyben.

Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.25 -1 1 30

Volt nálunk német-magyar fasizmus és szovjet-magyar kommunizmus.

A Szovjetunió bolsevik létrejötte 40 évre fogta vissza a kisebb közép- kelet Eu államok fejlődését.

 

Bár összedőlt az egész, de a mocsárból való kiút hosszú. Jelenleg kávét, csokoládét osztogatnak

a mocsárban lévő lakosságnak, a helyett, hogy valaki egy ágat nyújtana be amivel kirántják az

embereket, hogy kilábaljon a fogságból. A gazdasági élet kiszolgálja a külső nyomuló nagy tőkét,

a helyett, hogy lenne egy hazai testhez álló program, amihez mi hívnánk ide alkalmas vállalkozót.

 

A hatalomhoz pénz kell, de ez csak a jelenlegi kormány birtokában van, ez az ország vagyona.

Ha valaki kintről szerzi valahogy (tehát nem a mi zsebünkből), azt tűzzel-vassal üldözik.

 

Vagyunk 10 millióan, ebből 7 millió a választópolgár, vidéken kb 2-3 millió szavazott a jelenlegi emberre.

Ez egy számtani győzelem, és nem a mai fásult, fáradt, pénzhajszában-létfenntartásban elfoglalt

magyarok álláspontja. Politikusaink vannak, de államférfiak nincsenek, talán szakértői kormány segítene.

 

Buta dolog mindenféle fantázia nevet erőltetni bármelyik párt irányzatra, ezek csak ostoba direktívák,

9 millió magyar állampolgár várja, hogy hasonlóan éljünk-gondolkozzunk mint pl Dánia, amely jelenleg

Eu legboldogabb országa. Persze náluk nem volt szovjet gyarmatosítás, de pl a náci megszálláskor

egyemberként fogtak össze honfitársaik védelmében. Még van mit tanulnunk bőven, nem szégyen.

püffneki Creative Commons License 2023.12.25 0 3 29

Egyelőre az a helyzet, hogy karácsony napján nincs nézhető magyar film, v karácsonyi zene időseknek.

 

Elég ha Kunhalmi beigéri, hogy ha én leszek a ME akkor lesz.

 

 

Előzmény: hangulatos többség_ (27)
hangulatos többség_ Creative Commons License 2023.12.25 -11 0 27

Egyelőre csak demonstráltad a saját selejtes óvoda kiscsoportos nívódat. 

Előzmény: Lester F. (25)
treadet Creative Commons License 2023.12.25 -2 3 26

Az álkeresztény falusi, egyedül élő mamóka háborgó lelke nem tud megnyugodni. Magában sem tud belenyugodni abba, hogy hithű kommunistából, a Dagit követe, egy évtizedre libsi lett, majd bár nem tudta mi az, polgári, később keresztény, végül a zsebpárti alázatos jobbágya. Szép, értékes életív. Nem csoda, hogy karácsonykor is dől belőle a fekália egész nap.

Előzmény: Lester F. (23)
Lester F. Creative Commons License 2023.12.25 -1 3 25

Csak megmutattam, hogy mekkora faszságokat írsz. Ügyes vagy, hogy rájöttél...

Előzmény: hangulatos többség_ (24)
hangulatos többség_ Creative Commons License 2023.12.25 -10 0 24

Ha ennyire megszorultál, hogy az én szövegemet kényszerülsz átcímkézni, megértő leszek, és megengedem, hogy mindig ezt csináld, mikor érthető okokból elfogynak az érveid.

Előzmény: Lester F. (23)
Lester F. Creative Commons License 2023.12.25 -1 2 23

Mivel az általad támogatott mocskos jobbernáci magyar példa a szemen köpése mindannak, amit a demokráciáról tudni érdemes, ezzel nagyjából azt is tisztáztuk, hogy egy ilyen szájából mennyit ér a balliberálisozás..

Előzmény: hangulatos többség_ (13)
hangulatos többség_ Creative Commons License 2023.12.25 -10 0 22

Szóval egyelőre te nézted ezt a bizonyos gyűlöletömlést, én meg nem. Ehhez képest nem kicsit frusztráltan nem tudsz belőle idézni, hanem velem foglalkozol. Ezek a tények, őket győzködd.

Előzmény: Uahiez (19)
seymour_ Creative Commons License 2023.12.25 0 1 21

"Győzelem esetén mit csinálna az ellenzék a köztévével?"

 

Eddig mit csinált bármelyik oldal a köztévével? Mindenki kisebb vagy nagyobb mértékben a saját hülyeségeit tolta rajta. Mit csinálna? Orosz- és keletpárti hírek és műsorok helyett újabb amcsi- és nyugatpárti műsorokat tolnának, ahogy eddig is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!