Keresés

Részletes keresés

RnD Creative Commons License 2024.10.15 -2 3 1008

Az M4 utánpótlás magazin októberi adásából egy ötperces összefoglaló a junior-válogatott legutóbbi összetartásáról, vagyis inkább a nyári U18-as világbajnokságról. Hosszabban nyilatkozik Bohus Bea, rövidebben Virág és Polett.

 

Komolyabb kérdéseket azért egyikük sem kapott, ez a tudósítás inkább PR.

 

https://www.youtube.com/watch?v=bPYjzHNy1wE

RnD Creative Commons License 2024.10.14 -2 4 1007

Most látom - jobb későn mint soha - h egy hónappal ezelőtt U18 kapusunkat, Majoros Grétát átneveztem amikor az összefoglalót írtam az ifi-vb-ről. Mea culpa...

 

Itt a javított változat:

 

 

...ÉS A KAPUSOK

 

Minden jó ha jó a vége: fejezzük be ezt az összefoglalót két új kapusunkkal. Majoros Gréta és Lukács Bogi kiválóan megoldották a feladatukat, ezen a poszton egy év alatt valóban szintet tudtunk lépni.

 

 

 

 

Majoros Gréta - nem túlzás és nem is elfogultság - a vb legjobb kapusa volt, az elődöntőben a spanyolok ellen ő tartott minket meccsben és aztán a harmadik helyért a franciákkal az utolsó tíz percben sorra védte a ziccereket, köztük egy hetest is... nélküle nem lettünk volna bronzérmesek, az biztos.

RnD Creative Commons License 2024.10.06 -3 3 1006

A 2024/2025-ös évnek már van új saját topikja itt:

 

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9256269&la=168023534

 

Az utánpótlásról szóló kommenteket kérem h oda írjátok. Thx:)

maedros Creative Commons License 2024.10.02 0 1 1005

"Az U18-as kudarc okai és hogyan tovább……?"

 

Ez mitől lenne kudarc? Szerintem az MKSZ se tartja annak, hanem bravúr bronz!!! Nem tudom, mi lesz ennek a korosztálynak a sorsa a juniorban, valóan több a lyukas poszt, mint az elmúlt féltucat év éremhalmozó utánpótlás csapataiban, de már most vannak komolynak tűnő tehetségek, és a két év alatt számos árnyékban rostokoló kiléphet a "fényre", a válogatottba is bekerülhet. Szucsánszkitól Szabó Nináig hosszú sora van a később érő kiválóságoknak.

Előzmény: RnD (1000)
van_Persil Creative Commons License 2024.09.27 -20 0 1004

A Bohustól mit vársz?

Előzmény: studyfy (1003)
studyfy Creative Commons License 2024.09.27 0 1 1003

Furcsa összetételű keret:

Női junior válogatottunk összetartása szeptember 22-27. között zajlik Gyálon, amely pénteken 11 órakor az NB I-ben szereplő Vasas SC elleni edzőmeccsel zárul.

A női junior válogatott kerete, szeptember 22-27.

Kapusok: Hornyák Anna (NEKA), Lukács Boglárka (Bajnok DSE Nemesvámos), Majoros Gréta (PC Trade Szegedi NKE)

Jobbszélső: Varga Dalma (Győri ETO KC)

Jobbátlövő: Fazekas Virág (Rodekro-Aabenraa Handbold)

Irányítók: Keceli Mészáros Renáta (Győri ETO KC), Rédecsi Polett (Győri ETO KC), Vadkerti Luca (PC Trade Szegedi NKE)

Beállók: Szár Evelin (Győri ETO KC), Szép Nóra Viktória (Moyra-Budaörs Handball) 

Balátlövők: Balogh Veronika (Ferencvárosi TC), Kacsó Noémi (Vác), Lánczky Boglárka (Motherson Mosonmagyaróvári KC), Mózsi Villő (DKKA NKFT), Szeibert Anna (Ferencvárosi TC)

Balszélsők: Bede Fanni (MOL Esztergom), Mihály Hanna (NEKA)

 

Szövetségi edző: Bohus Beáta

RnD Creative Commons License 2024.09.20 -7 9 1002

"A lényeg: mindig a legjobbak legyenek pályán, függetlenül attól h kinek mi a neve és mi a múltja…"

 

Egy példa: a vb-n hamar kiderült h Balogh Vera gyenge formában van. Rögtön be kellett volna cserélni helyette Kriston Kírát, Kacsó Noémit vagy Szeibert Annát. Ha őket jól felkészítettük akkor ezt minden további nélkül meg lehetett volna tenni, nem tíz percre hanem hosszabb időre.

 

Helyette azonban Balogh Verát erőltettük orrvérzésig. Persze tudjuk, ő tavaly kiválóan játszott az U17-es EB-n. De az tavaly volt.... Mégis beküldtük a spanyolok ellen is az utolsó húsz percre, a pályán aztán csetlett-botlott és amikor végre feljöttünk mínusz kettőre és újra reménykedni kezdtünk gyorsan összehozott egy elhamarkodott akciót elöl majd kiállították és hetest is befújtak róla.... Ezen elment a döntőbe jutás.

 

Így járunk ha valakit a neve és a múltja miatt cserélünk be és nem a formáját nézzük.

RnD Creative Commons License 2024.09.18 -8 9 1000

Az U18-as kudarc okai és hogyan tovább……?

 

 

Tavaly az U17-es EB-n nagyjából hat bevethető játékosunk volt elöl, olyan akiktől jó játékot lehetett várni (és ide már a szélsőket is beleszámítottuk…). Így aztán ősszel az első feladatunk lett h egyenértékű cseréket találjunk belső posztokra. A négy felkészülési torna után úgy tűnt h ez sikerült is, következett egy több mint három hónapos szünet és amikor júliusban ismét összehívtuk a válogatottat  már csak be kellett építeni az újakat támadásban és védekezésben.

 

Ezek után meglepetéssel fogadtuk amikor a világbajnokságon kiderült – már az első meccseken – h Bohus Bea idén két emberre építette a támadó játékunkat: Fazekas Virág és Keceli Reni kellett h nyolc meccsen át a hátukon vigyék a csapatot. Ezért védekezésben igyekeztünk őket amennyire lehet tehermentesíteni (Virág esetében egy olyan jobbszélsővel aki korábban nem védekezett j2-ben ezért vele a játékunk hátul rögtön gyengébb lett.....) És ehhez jött még a balszerencse: beállóban és mindkét szélen szinte teljesen csődöt mondtunk, így a nem éppen optimális keret-kialakítás is hozzájárult ahhoz h elöl kétszemélyes csapat lettünk (by chance and by design.... mondanák az angolok). Belső poszton a cserék ígéreteseknek tűntek de ők szigorúan csak akkor kerültek pályára amikor a kezdősor már nem volt használható, vagy még akkor sem.... Nem egy közülük olyan kevés játékidőt kapott a vb első meccsein mintha valójában formába sem akartuk volna őket hozni.

 

Keceli Reni és Fazekas Virág öt meccsen át bírta az extra terhelést elöl, majd - amire számítani lehetett - hullámvölgybe kerültek, éppen a dánok elleni rangadón. De semmi baj: a többiek nélkülük is megverték a dánokat. És aztán az elődöntőben a spanyolok, majd a bronzmeccsen a franciák ellen is két legjobbunk gyenge játékán túllépve értük el azt amit elértünk: nem a teljes sikert, de mégis egyértelműn sikert: a vb-3. helyet.

 

Az elődöntőbeli kudarcot Fazekas Virág a spanyolok kiváló védekező játékával magyarázta. Ez igaz, de azért tegyük hozzá: ha nincsenek használható szélsőink és beállónk akkor igencsak megkönnyítjük ellenfelünk sikeres védekezését (Virág persze a saját csapattársairól ilyet mégsem mondhatott..... ezért mondjuk mi helyette.)  Próbálkozhattunk volna átlövésekkel a távoli zónából, de erre játékosunk akkor már nem volt a csapatban. Ráadásul a spanyolok nem is annyira jó kapusa aznap megbabonázott minket: Gassama az elődöntőben 48% védett, azok után h tavasszal, két felkészülési meccsen még semmi problémát nem jelentett nekünk (április elején 1/12 volt a lövőstatja ellenünk…)

 

Most ezért búslakodjunk.....? Legkevésbé sem. A helyzet az: van nem is egy hanem két nagyon jó U18-as válogatottunk. Az egyik Renivel és Virággal és még egy-két játékossal, a másik Reni és Virág nélkül, de mindenki mással. És ez a két válogatott külön-külön is megvert szinte mindenkit. A világbajnokság egyik – ha nem a legfontosabb – tanulsága h Reni és Virág nélkül is nagyon jók vagyunk. Most már csak egy feladat maradt: el kell érni h ez a két külön válogatott jövőre egy válogatott legyen. Kapjon mindenki lehetőséget és legyen egyforma esélye pályára kerülni, ha jó formában van. Játsszon egy félidőt Reni és aztán egy félidőt Kacsó Noémi. Harminc percet Virág és aztán húsz percet Vadkerti Luca (aki jól tudja őt jobboldalon helyettesíteni bár idén nem vittük ki a vb-re). Kapjon Czenki Petra egy félidőt és mutassa meg h ő mit tud irányító/átlövőben.... És ha Virág amúgy sem védekezik akkor kipróbálhatjuk jobboldalon Kiss Diát, aki szintén balkezes és csak azért maradt ki a válogatottból – feltételezem -  mert védekezésben nem az igazi. Virág csak nem fogja ezt zokon venni....

 

A lényeg: mindig a legjobbak legyenek pályán, függetlenül attól h kinek mi a neve és mi a múltja…

És mindenki egyformán jól legyen felkészítve h amikor becserélik ki tudja hozni magából a maximumot. (Idén ez nem így volt…)

 

Kellenek új beállók és szélsők, de még fontosabb h belső posztokon végre igazi rotáció legyen. És egymás helyére bátran becserélhető játékosok. Hagyjuk a hierarchiát, a csapat sikere a fontos. El sem tudom képzelni h ezt bárki máshogyan gondolja…

 

RnD Creative Commons License 2024.09.14 -5 8 999

Ennyi statisztika után nézzük a játékosokat:

 

 

 

BEÁLLÓK

 

Március elején a NEKA a Budaörs csapatával mérkőzött az U19-es bajnokságban: magabiztos győzelem de ami igazán fontos: ezen a meccsen Szép Nóra, az ellenfél beállója kilenc gólt lőtt az akadémistáknak… és Bohus Bea azonnal behívta őt az U18-as válogatottba. Nyáron már ő volt Szár Evelin helyett és itt kezdődtek a gondok...

 

Evelin a csapat egyik legjobbja, kipróbált játékosunk, első számú beálló, az ő távozásával ez a poszt igencsak meggyengült. Szép Nóráról hamar kiderült h a válogatottban jelenlegi formájában használhatatlan: a legnagyobb probléma nem is a beálló játéka hanem a védekezése.... amint becseréltük szinte rögtön kiállították, mindjárt az első meccsen ARG ellen egymás után kétszer is. Bohus Bea a védekezést mindig is nagyon fontosnak tartotta, így aztán Nóra hamar a kispadon talált magát, és Bohus bizalmát teljesen elveszítette. Az utolsó hat meccsből ötször nem is került pályára, csak DEN ellen küldtük be egy félidőre. Négy hét nem elég arra h egy ilyen komplex posztra egy teljesen új játékost be tudjunk építeni. Így végülis nemcsak kitettük a csapatból az első számú beállót de nem is került be helyette más aki átvállalhatta volna a feladatot…...

 

Ez nem Szép Nóra hibája, inkább Bohus Bea volt itt túl optimista. Az ötlet maga jónak tűnt: egy ilyen magas, erős felépítésű beállóra szükség lenne ezen a poszton, és Nóra kétségtelenül tehetséges. De legalább egy év komoly munka kell ahhoz h a válogatottban is bizonyítson. Aztán h megkapja-e ezt vagy most már teljesen leírtuk őt.... ez még a jövő zenéje.

 

Seres Lizát második számú beállónak az elmúlt szezonban szintén Bohus Bea építette fel, az U17-es EB-n még ő sem játszott. Március elején már a legjobb védőnknek számított középen és elöl is megbízhatóan lőtte a gólokat. Sőt, még júliusban is hibátlanul értékesítette a helyzeteit GER ellen a két felkészülési meccsen (8/8).  Ehhez képest....  a világbajnokságon árnyéka volt önmagának. Védekezésben rengeteg hiba, elöl meg alig lehetett megtalálni, sosem mozdult a labda felé. A bronzmeccsen FRA ellen már javult a helyzet (4/5) de előtte gyakorlatilag beálló nélkül játszottunk amikor Liza volt fent.

 

Ez az inaktivitás annyira nem jellemző rá h adja magát a kérdés: mi történt vele….? Egy elképzelésem lenne, persze ez csak ötlet: a vb-n a meccseket nem légkondicionált csarnokban játszottuk és a hőséget Liza különösen nem bírta, képtelen volt ilyen körülmények között a játékra koncentrálni (az biztos h ránézésre igencsak megviselte őt ez a kánikula…) Ha csak ez a gond, akkor amint itt Európában megfelelően temperált pályán játszhat, rögtön a régi lesz, pont olyan jó mint tavasszal. Reméljük tényleg ez volt az akadálya annak h Kínában bizonyítson....

 

Első számú beállónkat itthon hagytuk, a két másik különböző okokból gyengén teljesített, ezért nem meglepő h egy idő után vészbeállókkal próbálkoztunk: Vári Arinával és aztán az elődöntőben ESP ellen Kriston Kírával. Ők azonban a klubcsapatukban nem ezen a poszton játszanak, ezért nem is jelenthettek valós megoldást a problémára.

 

 

 

 

SZÉLSŐK

 

Szélsőink igen gyengén szerepeltek ezen a világbajnokságon: szélről 32/69 lőttünk kapura, ez nem több mint 46% és ezzel a harminckét csapat közül vb-23. lettünk, India és Nigéria után (47-47%) megelőzve Egyiptomot és Japánt (46 és 44%). Az élen álló franciák és németek mögött a lemaradásunk nem kevesebb mint 20%:

 

(gólok szélről/lövések szélről)

  1. FRA   35/53  66%

  2. GER  38/58  65.5%

  3. SUI  34/54  62.9%

  5. DEN 39/64   60,9%

  7. CRO  34/58   58.6%

10.  SRB  36/68  52.9%

17.  ESP  33/67  49.2%

 

21. IND  22/47  46.8%

22. NGR  28/60  46.6%

23. HUN  32/69  46.3%

24.  EGY  18/39  46.1%

                                                 

 

Még kevésbé ad okot az optimizmusra ha megnézzük h a világbajnokságon az első öt helyezett csapat szélsői külön-külön hogyan is teljesítettek:

 

 

 

Itt is a lista végén szerénykedünk, egyedül a világbajnok spanyolok szélsőinél vagyunk jobbak (a sors iróniája....) Rengeteget próbálkoztunk, ha megnézzük erről a listát – a legtöbb szélső lövés kapura – a 7. vagyunk hatvankilenc kísérlettel. De a lövőszázalékunk csak a huszonharmadik (46%). Nem adtuk fel, de úgy tűnik h szélsőink igen, hiába kapták a többiektől rendületlenül a labdákat.

 

Papp Dorka – közülük a legjobb – így is megérdemli a bizalmat és a biztatást. DEN ellen kiválóan játszott (5/7 + 2 kiharcolt hetes) és három másik meccset is jól lehozott, igaz ezek közül csak SRB számított fontosnak (+ ARG KAZ). Ő szélsőben ugyanaz mint Misi irányítóban: nem technikás de erőből megold sok mindent. „Gyakran hiányzik a lendület a lövéseiből, nem ugrik elég magasra vagy előre, (távolról) próbálja besuhintani a labdát a hosszú oldalra” mondta róla Borsos Attila aki szélső lévén végülis nem tájékozatlan ebben a témában. Papp Dorka lövőrepertoárja szerinte némileg egysíkú, ezen feltétlenül változtatni kellene.

 

Dorka fontos szerepet kapott védekezésben is, Virág helyett ő volt a j2 védő. Itt gyakran kaptunk róla gólokat – nem mondhatjuk h biztos pont lett volna hátul – de ez nem meglepő ha figyelembe vesszük h korábban a klubcsapatában nem védekezett ezen a poszton, szerintem teljesen új volt neki ez a feladat. Itt ugyancsak javulni kell és akkor komoly jövője lehet Dorkának, mert a felnőtt NBI-ben egy kettes poszton jól védekező szélső nagy kincs.

 

Varga Dalmát ezen a világbajnokságon üldözte a balszerencse: szemfüles labdaszerzéseiből ellenünk fújtak be hetest és kiállításokat, aztán ő lőtt gólt de a labda ’megfésülte’ a kapus fejét oldalról, ezért gól helyett mi kaptunk két percet, majd jött az öngól a Kína elleni meccsen és az 1/5 lövőstat a második héten DEN SRB ESP és FRA ellen…”Ő nagyon sematikusan lő, szélről nem figyeli h mi történik a kapuban, csak eldönti előre h mit akar lőni és aztán vagy bemegy vagy nem...”: tudva h Dalma milyen okos lány, Borsos véleményét némileg hitetlenkedve fogadtam. Kizártnak tartom h ne figyelne oda a kapusra bevetődés közben.... de tény az is hogy a rövid sarkot pontatlanul lövi és igazából már tavaly sem volt felállt fal ellen megbízható a játéka. Idén aztán a labdaszerzései sem sikerültek.... Dalmának szinte mindenben javulnia kell ahhoz h jövőre is biztos pont legyen a válogatottban....

 

Bede Fanni gond nélkül lőtte a gólokat a hazai felkészülési tornákon, ígéretes balszélsőnek tűnt... amíg el nem kezdődött a világbajnokság. Tétmeccseken aztán hipp-hopp elszállt minden bátorsága, ahogy mondani szokták „lefagyott” (egyedül a leggyengébb ellenfél, Kazahsztán ellen ment a játék, nem véletlenül: azon a meccsen 7/8, a többi hat meccsen 3/12…) Van ilyen sajnos, bár az utóbbi négy-öt korosztályban a magyar válogatottban ez nem fordult elő. De hát nincs mit tenni: ha Fanni tétmeccseken nem tud gólt lőni, akkor mi értelme őt nevezni……?

 

Mihály Hannáról így utólag mindenkinek az a ziccer jut eszébe amikor a spanyolok ellen Pálmai Liza egy villámgyors passzal megjátszotta őt balszélen és onnét Hanna – ajtó-ablak helyzetből – a kapus kezébe adta a labdát… Róla tudni kell h ő eredetileg nem balszélső hanem irányító, az utóbbi egy-két évben képezték át erre a posztra a NEKÁ-ban. Ez persze azzal jár h a lövőrepertoárja nem lesz az igazi, viszont számíthatunk tőle ügyes labdaszerzésekre és a szokásosnál aktívabb és pontosabb védekezésre. Hanna ezeket mind tudja, de most Kínában nem nagyon sikerült az ilyen erényeit megmutatni. Echte balszélsőként viszont még nem válogatott szint....

 

 

Előzmény: RnD (998)
RnD Creative Commons License 2024.09.14 -4 6 998

BALÁTLÖVŐK

 

 

Érdemes megnézni h négy balátlövőnk hány gólt lőtt és mennyi játékidőt kapott:

 

 

 

Ezt a posztot nem vettük túl komolyan. Egyedül Balogh Verának jutott bőven játéklehetőség, ő tavaly az U17-es EB-n az egyik legjobbunk volt átlövőben mindkét oldalon. Bátran – szinte már vakmerően – kézilabdázik és mindenféle sziporkázó akciókra képes (a szélre adott asszisztokat igencsak látványosan készíti elő például…) Egy éve még kiváló átlövéseket is tudott, ezek idén majdnem teljesen eltűntek a játékából: az U17-es EB-n FRA és DEN ellen kilencszer talált be a távoli zónából, most a vb-n kilenc meccsen összesen háromszor, NOR SRB ESP és FRA ellen mindössze egyszer (1/11). Szinte csak betörésekből és hat méterről lőtte a góljait, a rangadókon ráadásul gyenge lövőszázalékkal (2/7 2/5 4/8 és 2/7). Egy átlövőtől ez nem elfogadható: még a legjobb stat – a spanyolok elleni 4/8 is inkább 3/7 mert a negyedik gólt az utolsó percben szerezte amikor már minden mindegy volt… Sziporkázó megoldások helyett szertelenség és meggondolatlanság: Vera egy év alatt semmivel nem lett jobb, inkább csak romlott... Persze alig múlt tizenhét éves, van még bőven ideje de azért ez a világbajnokság az ő esetében talán egy – időben jött – figyelmeztető jel is lehet.

 

Pálmai Lizának egy szuper meccs jutott, a dánok elleni győzelemben komoly része volt. Általában csereként küldtük be, egyre kevesebb játékidővel, a második héten már csak öt-hat perceket kapott támadásban (védekezésben a rövid oldalon mindig lehoztuk…) Ez azért így is nyolc-kilenc támadást jelentett, de vagy nem volt szerencséje vagy hamar több hibát is elkövetett és Bohus Bea nem volt vele türelmes. SRB ellen inkább az előbbi: beállt, kiharcolt egy kiállítást, adott két passzt ziccerbe balszélre, amit aztán szélsőink kihagytak..... ESP meccsen eladott egy labdát, aztán szuperül megjátszotta a balszélsőt (persze ez a ziccer is kimaradt) majd pontatlanul próbált passzolni előre a hatosra Virágnak és volt egy átlövése is, a kapu mellé..... máris jött helyette Polett. FRA ellen amint beállt lőtt egy gólt betörésből aztán próbálkozott egy átlövéssel, közben Polettet kétszer is jól megjátszotta (ezek amolyan fél-asszisztok voltak) majd középről talpról kilenc méterről megint a kapust találta el, ebből majdnem kaptunk egy indulásgólt .....és rögtön vissza is ült a kispadra.

 

Egy biztos: Lizi bizonytalankodását elöl Bohus Bea nem sokáig tűrte, ha nem jöttek tőle gólok rögtön lecserélte. Mondhatjuk erre h a dánok elleni meccset is technikai hibával és egy rontott lövéssel kezdte, az asszisztok csak ezután következtek, majd egy lépéshiba és egy eladott labda, és csak aztán egy kiharcolt hetes és két gól még az első félidőben……azaz ha Lizi kapott játékidőt és tudta h nem fogják lecserélni akkor hamar belejött a játékba. Utóbbiban nehezítette az is h Renivel és Fazekas Virággal szemmel láthatóan nem volt kialakult játékkapcsolata, ha ők is fent voltak alig került helyzetbe elöl. Így Lizinek maradt mindössze egy meccs – igaz, egy fontos meccs – ahol igazán megmutathatta mit tud.

 

 

Kacsó Noémi egy kipróbáltan gólveszélyes balátlövő, de a válogatottba csak az utóbbi időben került be, ezért aztán ’ki kellett várni a sorát’ amíg becserélték. Pálmai Liza, Polett és Szeibert Anna is előtte volt a csapathierarchiában (és ezt Bohus Bea mindig figyelembe vette.....) Noémit az első meccsre nem is neveztük, a kazahok ellen tessék-lássék kapott lehetőséget, mintha annyira nem is akartuk volna őt formába hozni.... Végül két meccsen azért bizonyíthatott: DEN és ESP ellen lőtt 4-4 gólt, a balul sikerült elődöntőben ő volt a leginkább ígéretes játékosunk elöl, persze egy idő után már az ő lövései sem jöttek be, akkor lecseréltük..... és csak a végén küldtük vissza. A bronzmeccsen FRA ellen aztán már egy perc játékidőt sem kapott. Nekem úgy tűnik h messze nem hoztuk ki belőle támadásban amit lehetett volna, egy olyan válogatottban ahol a második héten már nem volt túl sok kapura veszélyes játékosunk.....

 

Szeibert Anna távoli zónából verhetetlen volt, március elején a Kárpát-kupán rengeteg gólt lőtt. Most a vb-n jóval visszafogottabban kezdett - 1/4 és 2/5 ARG és KAZ ellen – ezzel aligha győzte meg Bohus Beát, ezért a következő két meccsről – NOR és CHN – kihagyta..... majd váratlanul becserélte őt a dánok ellen az első félidő közepén. Anna még két percet sem töltött a pályán, megsérült – eltört az orra – és ezzel véget is ért számára a világbajnokság. Nem úgy tűnt mintha Bohus Bea túl nagy szerepet szánt volna neki, az első négy meccsen kapott harminc perc játékidő legalábbis nem ezt mutatja.....

 

 

 

KECELI RENI ÉS FAZEKAS VIRÁG

 

 

Tavaly is, idén is a válogatott két legjobbja, hátukon vitték a csapatot....

 

Mint ebből a táblázatból kiderül, a legjobb formában NOR CHN és SRB ellen játszottak, a második hét elején. Utána viszont hamar hullámvölgybe kerültek, a három komoly ellenféllel szemben már nem tudtak bizonyítani (illetve Keceli Reni a bronzmeccsen valamennyire….) De a lövőteljesítmény - 1/2 0/2 5/8 Reninél, 0/0 2/11 2/5 Virágnál – ne szépítsük: gyenge. Így aztán némileg váratlanul arra a következtetésre kell jutnunk h a világbajnokság legfontosabb meccsei közül kettőt - DEN FRA - a két legjobb játékosunk nélkül nyertük meg és a harmadikon, az elődöntőben úgy kaptunk ki három góllal a spanyoloktól h ehhez az eredményhez Reni és Virág csak két gólt tudtak hozzátenni (2/13). A két legjobbunk - pont amikor kellett - nem volt a legjobb. A formaidőzítésben valami nagyon

félrecsúszott ....

 

Fazekas Virág tavaly és idén is bekerült a torna All-Star csapatába. Az U17-es Európa-bajnokságon ő volt a legjobb akciógóllövő 41 góllal (41/55). Most a világbajnokságon ő lett a legjobb heteslövő: a heteseket 27/28 lőtte, akcióból viszont 27/53 (51%). Ez jóval gyengébb mint egy éve amikor 75% lőtte a gólokat mezőnyből (41/55), az idei akciógóljaival a legjobb harmincba sem jutott volna be.

 

Én jobban örültem Virágnak: tavaly a legjobb akciógóllövőnek mint Virágnak: idén a legjobb heteslövőnek. Ez csak azt mutatja amit látni lehetett amúgy is, mármint h Virág idén gyengébb volt mezőnyből, ráadásul ugyanazt a két-három akciót erőltette (leginkább: befutás a védőfalba onnét átlövés/betörés, ha egyik sem, akkor passz jobbra egy méterre a csapattársnak aki oldalt követte az akciót....) A spanyolok elleni meccsen riasztó látvány volt ahogy teljesen átgondolatlanul ugyanazt és ugyanazt erőltette..... sajnos Virág lövő- és akciórepertoárja igencsak beszűkült, itt egyértelmű a visszalépés. És a kondíciójával is akadnak problémák: bár védekezésben ezen a vb-n végig kíméltük, ennek ellenére csak öt meccset bírt erőnléttel, ami ezen a szinten kevés.

 

 

Keceli Reni sem bírt sokkal többet és az ő játéka is egysíkúbb lett: tavaly 31 gól mellett még hat hetest is kiharcolt (hét meccsen), idén 30 gól mellett már csak egy hetest (nyolc meccsen). Betörésekre most már ritkábban vállalkozott, a legtöbb indulásgólt viszont ő lőtte (10/11). A játék irányítása is a feladata volt, ő adta középre a beállónak és jobb- és baloldalra a két szélsőnek a passzokat. Ez az irányítójáték nem volt túl sikeres: Reni meglehetősen sematikus és ezért elővételezhető átadásokkal próbálkozott, a beállónak szánt passzait második szándékból különösen könnyen olvasták az ellenfelek. De az is igaz h beállónk és szélsőink sem voltak mégcsak jó formában sem, ezért hiába kaptak labdát, a helyzeteket sorra elpuskázták. Reni irányító játéka valószínűleg javulni fog amint a csapattársai is jobbak lesznek. Védekezésben őt kevésbé kíméltük: kettes poszton kifejezetten jól védekezett amíg bírta erőnléttel, utána viszont egyre-másra kaptuk róla a gólokat, ezért gondosan be kellett osztani az ő játékidejét is.

 

Virág és Reni is beleadott mindent és még annál többet, efelől semmi kétség... de ez most valamiért nem volt elég. Szeretnénk őket végre hét-nyolc meccsen át jó formában látni.... talán majd jövőre.

 

 

 

 

KRISTON KÍRA

 

 

Kíra az idei év felfedezettje, tavasszal ő volt a legjobb formában a válogatottból. Végre kapott megfelelő játékidőt és hamar bizonyított is. Középen a védekezésünket nélküle nehéz lenne elképzelni és elöl is gólerős játékos, jól lát a pályán. A támadás befejezéseket is szereti variálni: láttunk tőle sikeres átlövéseket  hét méterről és egyet-kettőt kilenc méterről is.... utóbbiak még csak próbálkozások, de reméljük h javul majd ezekben is.  

 

 

 

Kíra azon kevés játékosunk egyike aki a vb utolsó meccsein volt a legjobb formában. DEN SRB ESP és FRA ellen 12/15, az elődöntőben és a bronzmeccsen 7/8, ő erőnléttel is végig bírta…

 

 

 

VÁRI  ARINA

 

Arina egyértelműen a legjobb védőjátékosunk kettes poszton és hármas poszton is nagyon jó. Ennek ellenére Bohus Bea módjával küldte csak pályára, a dánok ellen nem nevezte, a spanyolok és a franciák ellen kicsit több mint negyedórát kapott. Így aztán nem is tudta megmutatni h mit tud valójában...

 

Támadásban egy idő után vészbeállóként küldtük pályára, nem tudom korábban játszott-e ezen a poszton (az ETO-ban ő balátlövő). Meg is kapta aztán h ’elöl nem mutatott semmit’ de erről nem tehet: az lett volna csoda ha éppen ebben a legtöbb előképzettséget és összeszokottságot igénylő szerepben tudott volna hirtelen bizonyítani.

 

 

 

 

....ÉS A KAPUSOK

 

 

Minden jó ha jó a vége: fejezzük be ezt az összefoglalót két új kapusunkkal. Mészáros Gréta és Lukács Bogi kiválóan megoldották a feladatukat, ezen a poszton egy év alatt valóban szintet tudtunk lépni.

 

 

 

Mészáros Gréta - nem túlzás és nem is elfogultság - a vb legjobb kapusa volt, az elődöntőben a spanyolok ellen ő tartott minket meccsben és aztán a harmadik helyért a franciákkal az utolsó tíz percben sorra védte a ziccereket, köztük egy hetest is... nélküle nem lettünk volna bronzérmesek, az biztos. „Végy egy jó kapust” és nekünk kettő is van, így aztán lehetünk optimisták. Megvertünk már mindenkit, itt az ideje végre EB-t/vb-t nyerni.... 

 

RnD Creative Commons License 2024.09.13 -4 8 997

Balogh Vera a bronzmeccsen...

 

RnD Creative Commons License 2024.08.31 -5 6 996

A francia szövetségi edző, Olivier de Lafuente egy-két szakmai érvvel is előállt amivel a kudarcot próbálta magyarázni az U18-as vb-t követően:

 

-- Nem volt elég idő összerakni a csapatot. "Ebben a szezonban egy hetünk volt erre decemberben, egy hetünk áprilisban, aztán még egy június végén és közvetlenül az elutazásunk előtt valamennyi. Ilyen rövid idő alatt nem lehet a támadójátékban kialakítani a megfelelő játékkapcsolatokat, nem lehet elöl összecsiszolni a támadásokat...."

 

-- Így is csak egy góllal kaptak ki a bronzmeccsen. "Ez igazán frusztráló. Ezen a szinten a győzelem vagy a vereség néhány hibán, néhány apró részleten múlik....Fogalmazzunk úgy h most mi eggyel többször hibáztunk... De előtte az első félidőben és utána is bőven volt lehetőségünk arra h ne engedjük el a magyarokat...Támadásban most jobbak voltunk mint az elődöntőben a dánok ellen. Voltak helyzeteink csak a kapusuk kifogott rajtunk..."

 

"A magyarok a végén egy kicsivel jobbak voltak..." fogalmazott a bronzmeccsről a cikk írója is.

 

Érdekes módon arról h a magyar csapat az ötvenharmadik percig magabiztosan vezetett 3-4 góllal - és ha olyan bőven volt lehetőségük 'nem elengedni' minket akkor ezzel miért vártak az utolsó néhány percig - erre hiába várjuk a választ. A cikkben egy szó nincs arról h majdnem a teljes bronzmeccsen mi domináltuk a játékot és azok a bizonyos helyzetek, amelyeket aztán Majoros Gréti szuperül kivédett, a mérkőzés legvégén voltak. Előtte a franciák ötven percen át nem sokat mutattak...

 

De erről hallgatnak. "Csak a végén egy kicsivel jobbak voltak...." OK, ha nekik ez kell az önbecsülésükhöz, higgyék ezt. Pas de problème...

 

 

 

 

RnD Creative Commons License 2024.08.31 -3 4 995

A franciák rendkívül büszkék a 2006-os korosztályos csapatukra. Amióta tavaly megnyerték az U17-es Európa-bajnokságot (és előtte az EYOF-ot) azóta szinte csak szuperlatívuszokban beszéltek róluk a francia szövetség honlapján. És elvárták tőlük a Grand Slam-et, azaz h az EYOF és az EB után a világbajnokságon is győzzenek majd.

 

"Ez a csapat nem ismeri a vereséget" nyilatkozta róluk a szövetségi edző Olivier de Lafuente "még nehéz helyzetekből is győztesen tudunk kijönni". Igaz aztán kicsit visszafogottabban azt is hozzátette h "az Európa-bajnoki győzelmünk tavaly volt és arra Kínában nem kapunk plusz pontokat. Ez itt egy új verseny lesz..." De a szövetség honlapja ezután is úgy fogalmazott h ez az U18-as vb arra lesz jó h a csapat tovább erősítse a francia hegemóniát a saját korosztályában.

 

Nagy volt a várakozás, ennek megfelelően a kínai vb-ről nem kevesebb mint hat cikk jelent meg két hét alatt a szövetség honlapján és mindegyikben hosszan idézték Olivier de Lafuente véleményét a torna éppen aktuális szakaszáról.

 

Ezzel szemben az MKSZ honlapján Bohus Bea három hét alatt egyszer sem nyilatkozott és persze egy cikket sem írtak a vb-ről .....csak feltették a stat-ot. Ennyit arról h nálunk mennyire 'hájpolják' az utánpótlás eredményeket és más országokban - például a franciáknál - ezek mennyire nem számítanak...

 

 

A világbajnokság mint tudjuk nem alakult jól a franciáknak, az elődöntőben kikaptak a dánoktól. Itt még azzal vigasztalták magukat h "amennyiben ebből a kudarcból vissza tudunk jönni (a bronzmeccsen) az megint újabb bizonyítéka lesz annak h ez egy igazán ütős korosztály". A francia up-válogatottak még egyszer sem tudtak érmes helyen végezni az U18-as világbajnokságokon "ezért most itt a lehetőség egy történelmi győzelemre" A vereségek után rendszerint nagyon összekapja magát bármelyik francia válogatott .....tették hozzá

 

Aztán persze ebből nem lett semmi, a bronzmeccsen mi győztünk, nem ők. A szövetség honlapján nem is nagyon titkolták a csalódást:

 

"Csapatunk nem került fel a dobogóra és kudarccal végződött az a próbálkozásunk h megszerezzük az első francia érmes helyezést az ifjúsági vb-n..... Így aztán minimum két évet kell még várnunk arra h egy új korosztály elérje ezt a célt. Az U20-as válogatott győzött a junior vb-n de az ifik nem követték a példájukat..... Most is csak egy gólon múlt, ráadásul a végén mi támadhattunk..."

 

Olivier de Fuentes próbált jó képet vágni a kudarchoz: "Azért remélem a lányok büszkék arra amit az utóbbi két évben elértek. Sokan szívesen cserélnének velük, még akkor is ha a legjobb négy között mi végeztünk a legrosszabb helyen. Ne felejtsük h vannak olyan kézilabdában igencsak élen járó országok akik itt a legjobb négyet csak távolról nézhették [egyértelmű utalás a norvégokra]..."

 

"Ez igaz, de nem hiszem h vigasztalná a lányokat, akik tavaly hozzászoktak a sikerekhez és most üres kézzel kell h visszatérjenek Franciaországba" folytatta panaszos stílusban a szövetség honlapja. "Itthon aztán jönnek az újabb edzések, megpróbálják majd javítani a hibáikat. És a mostani frusztrációjukon hamar túllépnek. Mint az előző korosztályok, akik 2006-ban, 2008-ban és 2010-ben eljutottak az U18-as vb-n a négy közé, de aztán nem tudtak érmet szerezni. És reméljük h a jövendő generációk tízszer annyi erővel küzdenek majd ezért az éremért ami eddig számunkra mindig elérhetetlennek bizonyult..."

 

 

RnD Creative Commons License 2024.08.31 -3 5 994

Néhányan kongatták itt a vészharangot de mint kiderült a dánoknak és nekünk volt a legkevesebb technikai hibánk ezen a vb-n. Azaz a korosztály egyik legpontosabban játszó csapata vagyunk.

 

 

Technikai hibák

(top-8 csapat)

meccsek/technikai hibák/átlag

 

1. DEN  8  100 12.50

2. HUN  8  110   13.75

3. ESP   8  113  14.13

.......

8. FRA   8   132  16.50

.......

11. SRB   8   134  16.75

12. GER   8   143  17.88

.......

14. JPN    8   145   18.13

15. CRO   8   147   18.38

RnD Creative Commons License 2024.08.31 -3 5 993

Kapusvédések

(top-8 csapat és legalább 90 lövés)

 

 

(1. Langaard Leah NOR  43/94 46%)

Madsen Zenia  DEN  41/93  44%

Majoros Gréta 50/129  39%

Gonzalez Léane  FRA  57/149  38%

Nielsen Freja Fonseca  DEN 61/163 37%

Kraljevic Nika  CRO   54/155 35%

Cinku Tatjana SRB 93/268  35%

Sekiguchi Karen JPN 52/154  34%

Fujiwara Hirari JPN 34/101 34%

Gassama Cissokho Goundho  65/196  33%

 

--a legjobb lövőszázalékkal a norvég kapus védett, őt beírtam a lista elejére bár NOR vb-10. lett

--érdekes h a spanyolok 'rettegett' kapusa - a meccs legjobbja ellenünk - éppenhogy befért a 34-es lista végére

 

 

Hetesvédések

minimum 8 heteslövés

 

2. Majoros Gréta 3/9 33%

 

--egyedül a nyolcmeccses csapatok közül a legjobb 10-ben...:)

 

RnD Creative Commons License 2024.08.31 -3 6 992

Hetesek

 

Heteslövésekben mi voltunk a legjobbak..... ha ez a verseny egy heteslövő világbajnokság lett volna, mi lettünk volna a legjobbak.

 

Hetesgólok

 

lövőszázalék

 

1. HUN 35/38 92.1%

2. AUT  24/28  85.7%

3. FRA   22/26  84.6%

4. SUI    21/25  84%

5. DEN   20/24  83.3%

6. SWE   18/22  81.8%

7. NOR 12/15  80%

...............

28. ESP  22/34 64.7%

 

Legtöbb hetesgól

meccs/hetesgólok/átlag

 

1. HUN  8  35  4.30

2. KOR  7 28  4.00

3. EGY  7  26  3.70

......................

10.  FRA 8 22 2.70

11. ESP 8 22 2.70

12. DEN 8 20 2.50

 

Legtöbb heteslövés

meccs/heteslövések/átlag

 

1. IND  7 38  5.40

2. KOR 7 36 5.10

3. HUN 8  38 4.70

3. EGY  7 33 4.70

 .................

7. ESP 8 34 4.20

...........

15. FRA 8 26  3.20

........

22. DEN 8 24 3.00

RnD Creative Commons License 2024.08.31 -3 6 991

Gólok, akciógólok és kapott gólok az U18-as vb-n

 

Tavaly az U17-es EB-n mi lőttük a legtöbb gólt és akciógólt (216 és 196 hét meccsen) Most a vb-n nyolc meccsen néhányan azért megelőztek minket:

 

Gólok (top-8 csapat)

 

FRA 246  30.70/meccs

DEN 239  29.80

JPN 235  29,30

HUN  229  28.60

GER  227 28.30

ESP  212  26. 50

CRO 196  24.50

SRB  191 23.80

 

 

Akciógólok (top-8 csapat)

 

FRA 224

DEN 219

GER  215

JPN  215

HUN  194

ESP  190

SRB   172

CRO  168

 

Kapott gólok (top-8 csapat)

hetesgólok is

 

DEN 158 19.75

CRO 159 19.88

ESP  164 20.50

FRA  165  20.63

HUN  167 20.88

GER   186  23.25

SRB   190  23.75

JPN    192 24.00

RnD Creative Commons License 2024.08.29 -4 5 990

A lövőstat-nál és a rontott lövéseknél is mezőnygólok és mezőnylövések (hetesek és heteslövések nem).

Előzmény: RnD (989)
RnD Creative Commons License 2024.08.29 -4 7 989

Lövőstat a vb-meccseken:

Technikai hibák és rontott lövések a vb-meccseken:

 

--a miénk és mellette jobbra az ellenfélé mindkét oszlopban

 

 

 

RnD Creative Commons License 2024.08.29 -4 6 988

Kiharcolt hetesek:

 

Fazekas Virág  8

Balogh Veronika 7

Kriston Kíra  5

Seres Liza  5

Pálmai Liza  3

Papp Dorka  3

Szép Nóra 2

 

Keceli-Mészáros Renáta 1

Varga Dalma  1

Mihály Fanni  1

Rédecsi Polett  1

Vári Arina   1

 

 

Sokkal több hetest harcoltunk ki és sokkal többen mint tavaly az Európa-bajnokságon, amikor

összesen öten hoztak össze 28 hetest. Akkor így nézett ki ez a lista:

 

2023 U17 EB

 

Balogh Veronika   8

Szár Evelin   7

Keceli-Mészáros Renáta  6

Fazekas Virág   6

Baranyi Dorottya   1

 

Tegyük hozzá: az EB-n eggyel kevesebb meccset játszottunk, hét volt összesen, most a vb-n nyolc.

 

Legjobbnak választott játékosok (kétszer nem tőlünk...):

 

HUN-ARG: Keceli-Mészáros Reni

HUN-KAZ: Bede Fanni

HUN-NOR: Keceli-Mészáros Reni

HUN-CHN: Fazekas Virág

HUN-DEN: (Anne Plougstrup)

HUN-SRB: Keceli-Mészáros Reni

HUN-ESP: (Goundo Gassama Cissokho)

HUN-FRA: Keceli-Mészáros Reni

 

 

higgadt1899 Creative Commons License 2024.08.29 -2 1 987

Értem, köszi, hogy leírtad! 

Ugyan nem kizárt, de nem is túl valószínű, hogy egy csaknem 17 éves lány még tovább nőne, így 175 centijével átlövőként úgy gondolom, hogy továbbra is főleg betörésekre alapozva tudna csak boldogulni - ez a gondolatom egyik eredője. (Ebben némi változást eredményezhetne, ha a mindkettőnk által emlegetett erősödése abban is megnyilvánulna, hogy jobb rugókra tesz szert, de nekem úgy tűnt, hogy az ő atlétikai profiljából fakadóan nem ezen a téren várható a legnagyobb előrelépés.) 

A másik az, hogy bár kétségtelen, hogy irányítóból sikerült az utóbbi években a legtöbb felnőtt szinten is ígéretes lányt kinevelni, azon a poszton az ő kiemelkedő agilitása, agresszivitása talán még hasznosabb lehetne, mint átlövőben, ahol én továbbra is azt szorgalmaznám, hogy az alkatilag arra a posztra leginkább alkalmas lányokat kutassuk fel és képezzük. 

Ugyanakkor az is igaz, hogy Balogh Vera játékában kevés arra utaló jelet láttam, hogy mások megjátszására nagy hangsúlyt fektetne, így felvetésem minden bizonnyal eleve tárgytalan. 

Előzmény: Isthy1 (984)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.08.29 -2 2 986

Azt nyilatkozta, hogy "a maximumot tették bele" - én ezt úgy értelmeztem, hogy ez azt jelenti, hogy most ennyi volt bennük. Nem azt mondta, hogy ennél jobbat el sem tud képzelni...

Előzmény: Isthy1 (985)
Isthy1 Creative Commons License 2024.08.29 -3 3 985

https://www.utanpotlassport.hu/2024/08/28/igazi-csapatmunka-volt-bohus-beata-az-u18-as-vb-bronz-utan

 

Én inkább azt mondanám, hogy pár játékos cipelte a hátán a csapatot, mint hogy igazi csapatmunka volt.

(Ha a stábnak - élén a szövetségi edzővel - ez volt a maximum, akkor az nem valami bíztató)

Isthy1 Creative Commons License 2024.08.29 -2 2 984

Az összegzésedben írt egyik gondolattal nem értek egyet. Balogh Veronikát sztem ne tereljék az irányító poszt felé. Van belőlük rengeteg már így is a különböző válogatottakban. Ellenben átlövőből nem állunk valami jól, tartsák a posztján és képezzék ott tovább. Még nagyon fiatal, nőhet és erősödhet a poszthoz, a dinamikáját megtartva jó átlövő lehet belőle, amiben mostanság nem dúskálunk.

Előzmény: higgadt1899 (973)
RnD Creative Commons License 2024.08.28 -2 4 983

Kiállítások összesen és meccsekre lebontva:

 

--az utolsó sorban itt is feltüntettem h az adott meccsen ellenfelünk hány kiállítást kapott.

 

A stat-ot itt jelentősen rontja az ARG meccs ahol a két lengyel jv boldog-boldogtalannak osztogatta a két perceket (legalábbis a mi lányainknak). Utána szerintem szóltak nekik h inkább ne tegyék, mert a DEN meccsen aztán már teljesen normálisan fújták a két perceket.

 

RnD Creative Commons License 2024.08.28 -2 4 982

Heteslövések/hetesgólok az U18-as világbajnokságon:

 

Alul az összes hetesgól/heteslövés az adott meccsen

     + és h érdekesebb legyen a legutolsó sorba beírtam az ellenfelek hetes statját is.

     (ebből kiderül h jóval több hetest harcoltunk ki és pontosabban is lőttük őket mint ellenfeleink)

 

RnD Creative Commons License 2024.08.28 -2 4 981

U18 válogatottunkról gólstat + kiharcolt hetesek meccsekre lebontva

 

a kiharcolt hetesek a gólszám mellett zölddel

 

a táblázatban   jelöli ha valakit az adott meccsre nem neveztek

                     -- jelöli ha valakit neveztek de nem lépett pályára

                     a gólszámnál nincs beírás: a játékost nevezték de az adott meccsen nem lőtt kapura (0/0)

                     a gólszám 0 :  az adott meccsen lőtt kapura de nem lett belőle gól (0/1 0/2 0/3 etc.)

                     'csak zöld szám a meccsnél' a játékos nem lőtt kapura de hetest/heteseket kiharcolt 

 

 

 

 

 

Pear02 Creative Commons License 2024.08.28 -2 2 980

Na igen, ez is beszédes tábla, sok mindenre rávilágít. 

Előzmény: RnD (978)
RnD Creative Commons License 2024.08.28 -1 4 979

 

Ü18-as világbajnokság: részletes játékosokra lebontott lövőstat:

 

--jobboldalon 2+2 oszlopban az összesített lövőstat 1) az összes meccsen és 2) hét meccsen (KAZ nélkül)

 

itt is   jelöli ha valakit az adott meccsre nem neveztek

         - jelöli ha valakit neveztek de nem lépett pályára

 

Érdemes ezt a lövőstatot a játékidővel együtt nézni a kevésbé foglalkoztatott játékosok esetében (erről lásd az előző hsz-t).

 

 

 

RnD Creative Commons License 2024.08.28 -1 4 978

Meccsidő az U18-as világbajnokságon.

 

Többen nem kaptak túl sok játékidőt.

 

  jelöli ha valakit az adott meccsre nem neveztek

-- jelöli ha valakit neveztek a meccsre de nem lépett pályára

15min  külön feltüntettem ha valaki 15 percnél kevesebbet volt pályán

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!