18:00 Denmark vs Egypt
20:30 Croatia vs Spain

Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.08.10 -8 0 203

Meg valószínűleg fejben nem voltunk ott eléggé.

Szinte pillanatok alatt a negyeddöntős esélyből lesz egy 11. helyért zajló meccs Szaúd-Arábiával.

Hát ez van.

Előzmény: Fradista Utazó (202)
Fradista Utazó Creative Commons License 2023.08.10 0 0 202

Ez a mérkőzés megmutatta a keret mélységét, ill. annak a hiányát. De mondjuk ez nem baj, az utánpótlás-keretek mélysége kb. teljesen lényegtelen.

Előzmény: Tonio 2.0 (201)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.08.10 -8 0 201

A lányokkal történtek fényében ma már kevesen fetisizálják az utánpótlás eredményeket, úgyhogy akkor nem visszük túlzásba az örömködést, akkor a másik véglet esetén se kell temetni, de ez kezd csúnya lenni...

szabopalesz Creative Commons License 2023.08.10 0 0 200

Na, Egyiptom 1:10 alatt ledolgozott 3 gólt, komoly, hogy mit vesztettek el a feröeriek.

Fradista Utazó Creative Commons License 2023.08.09 0 0 199

Hittem az IHF cikkének, ez hiba volt, elnézést. A mérkőzés holnap lesz, de legalább tényleg 20 órakor.

Előzmény: Fradista Utazó (198)
Fradista Utazó Creative Commons License 2023.08.09 0 1 198

A 9-12. helyekért ma 20 órakor játszunk Észak-Macedónia ellen.

Fradista Utazó Creative Commons License 2023.08.08 0 1 197

A lövőstatisztikák 28/50 és 28/52, nincs jelentős különbség (a mienk a rosszabb). 13 technikai hiba, a horvátoknál 16.

Az első félidőben érzésre kellett egy kis idő, hogy a csapat megtalálja a játékot, meg Csörgő 5 eladott labdája (17 perc játékidővel) se segített.

Előzmény: szabopalesz (195)
Fradista Utazó Creative Commons License 2023.08.08 0 1 196

De kár ezért a meccsért, és milyen, milyen nagyon kevésen múlott...

Ma ez a csapat csapatként játszott. Ehhez Csörgőt le kellett ültetni, az is igaz. Ha Tóth Levente mérföldekkel hasznosabb tagja a csapatnak, mint Csörgő Kristóf, az ugye vet fel kérdéseket. Egy picivel több önbizalom, egy picivel pontosabb lövések, és meg is lett volna.

(A tegnapit meg "csak" meg kellett volna nyerni. És akkor minden mennyivel szebb lenne, mint így).

Előzmény: Bamberg58 (189)
szabopalesz Creative Commons License 2023.08.08 0 1 195

Nem érdemeltünk volna továbbjutást, borzasztó sok volt a hiba, kihagyott helyzet. De azért egy ilyet be kell verni, ami kimaradt a végén.

Fradista Utazó Creative Commons License 2023.08.08 0 0 194

Ahhoz képest, hogy a házigazdával játszunk, nincs tömeges érdelődés.

Fradista Utazó Creative Commons License 2023.08.07 0 2 193

Így van, teljesen egyetértek. Ez főként Kis Ákoson ment el, ill. azon, hogy egyénileg a csapat nagy része nem üti meg a szintet.

Mindazonáltal, ha valaki vezéregyéniség akar lenni, akkor nem engedheti meg magának, mint Csörgő Kristóf ma, hogy a crunch time-ban több rossz megmozdulása legyen, és egyetlen jó se.

Előzmény: Tonio 2.0 (192)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.08.07 -8 3 192

A mai amúgy az edzőn ment el. Megállt a csapat, és semmilyen segítség nem jött a padról.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.08.07 -8 0 191

Horvátoknak lehet, hogy tét nélküli lesz, és a portugálok gólkülönbsége sokkal rosszabb, mint a miénk.

Fradista Utazó Creative Commons License 2023.08.07 0 0 190

Feröer megverte a németeket 30-28-ra. Feröertől Óli Mittún 13/20 és 11 gólpassz.

Ő egyébként konkrétan Tórshavnban született.

Bamberg58 Creative Commons License 2023.08.07 -11 0 189

Megjegyezném, a horvát válogatott ellen minimális esélyt sem látok.

Fradista Utazó Creative Commons License 2023.08.07 0 2 188

Na most, Kovács ma 14/17-et lőtt, csak összehasonlításul. A baj az, hogy a többiek összesen is csak ennyit - lényegesen több kísérletből (15/26).

Onnan kezdve, hogy a portugálok kijöttek nyitottra Csörgő és Kovács ellen, tisztán övék volt a meccs, csak az volt a kérdés, mennyi idő alatt fordítják meg. Láthatóan semmi elképzelésünk nem is volt, mit is kellene ilyenkor játszani, holott gyakorlatilag biztosra vehet, hogy minden ellenfél így védekezik ellenünk. Már tavaly az U18-ban is ezen ment el az utolsó három meccs. Beállóból volt talán két kapuralövésünk az egész meccsen, szélről három, ami egy nyitottat védekező csapat ellen elég komoly luxus.

De még így is meglehetett volna, ha a második félidőben mutatunk bármit, ami hasonlít védekezésre, és a kapusok nem egy kirakatbábu hatékonyságát hozták volna.

Előzmény: RnD (170)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.08.07 -8 1 187

Hát ez elég nagy földbe állás volt.

Bamberg58 Creative Commons License 2023.08.07 -11 0 186

Könnyelmű játék, lenézett ellenfél, megérdemelt magyaros vereség.
Kár volt Csörgőt visszahozni, elment rajta a meccs.

protosfinx Creative Commons License 2023.08.07 -1 1 185

Amúgy, borzalmas volt a második félidő s pláne a vége! Ezek tényleg kiakartak kapni?

protosfinx Creative Commons License 2023.08.07 -1 1 184

Hol tanítják ezeknek a bíróknak, hogy egy védő öleléséből a talajra csúszó támadónak kell itélni, (rendszerint két percet is a védőnek).

protosfinx Creative Commons License 2023.08.07 -1 1 183

Honnan vannak a fiúk meccsén a bírók, mert nagyon nem kedvelnek minket!

RnD Creative Commons License 2023.08.06 -1 1 182

Könnyen lehet - mivel a feröeriek dán állampolgárok, feröeri állampolgárság nincs - h Dániából minden feltűnés nélkül átkerül oda jónéhány tehetséges sportoló és aztán hivatalosan Feröer néven szerepelnek.

Előzmény: Fradista Utazó (176)
RnD Creative Commons License 2023.08.06 -2 1 181

Zakkant, de Érdhez semmi köze.

Előzmény: protosfinx (180)
protosfinx Creative Commons License 2023.08.06 -2 3 180

Nem foglalkozom a rögeszméiddel! Maradj Érdnél és az ottani kézilabdánál! Csak azt nem értem, hogy mitől zakkant meg olyan sok érdi okostojás!

Előzmény: Bamberg58 (178)
Fradista Utazó Creative Commons License 2023.08.06 -1 5 179

Speciel az U21-ben jobban szerepeltünk, mint Feröer meg Dánia, a dánokat konkrétan meg is vertük, nem kis részben NEKÁ-s játékosokkal. Szóval, ha a NEKA senkit se képez, akkor a dánok végképp nem.

protosfinx Creative Commons License 2023.08.06 -2 0 177

Nekem valami bűzlik Dániában! A szigetek Dánia részét képezik (a Dán királyság része, autonóm területeként), csak különleges státuszuk van s mindössze 50.000 lakosuk. No, ha ebből ha csak a 17-35 éveseket számítjuk, az a lakoságnak alig 1/3-a lehet tehát 15-16.000 fő. Ennyiből  ennyi tehetséges sportoló számos sportágban nem lehetséges! Valami suskus lehet a dánokkal. A KI focicsapat (amely kiverte a Fradit meg a svéd bajnokot) elhíresztelte magáról, hogy félamatőr s a játékosai napi szinten villanyszerelésből, pék, halász, stb. munkából élnek. Ami hosszú távon lehetetlenség.  Nagyon bűzlik.....

Fradista Utazó Creative Commons License 2023.08.06 0 0 176

Feröer az U21-ben is továbbjutott a csoportból. Nem tudok tényleg semmit a kiválasztásról, képzésről, de kétségkívül feltűnő eredmény.

Előzmény: szabopalesz (172)