Keresés

Részletes keresés

pk1 Creative Commons License 2024.04.11 -1 0 561

Ez a napfogyatkozás az átlagosnál népesebb vidékeken haladt át. A legnézettebbek egyike volt. A figyelmeztetésre fittyet hányók aránya vsz ugyanaz.

Előzmény: Bölcs Árnyék (560)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.04.10 0 1 560

https://hvg.hu/tudomany/20240409_teljes-napfogyatkozas-egyesult-allamok-megugro-google-keresesek-faj-a-szemem-szemuveg-nelkul

 

 

Sokan kerestek rá a Google Copilot MI -ben arra, hogy „fáj a szemem”, miután áthaladt a napfogyatkozás Amerikán – ebből arra lehet következtetni, hogy sokan próbálták megfelelő védőszemüveg nélkül megtekinteni a jelenséget.  "

atherton_ Creative Commons License 2024.04.09 0 0 559

a "könyv"(24 oldal) ingyenes.
nekem ezt a letöltő linket küldték mailben, a címbe cserébe: https://ineviq.hu/tartalmak/letoltes/4c8b48f22bc372e9292358485a4bea8d3faff1d92f11497d3dfc7238947d0c71

Előzmény: XtraP (557)
pk1 Creative Commons License 2024.04.09 0 0 558

"Megismertem és elfogadom az Általános Szerződési Feltételeket"

 

Ott olvasható. Bölcs Árnyék éppen most közölte a nagyvilággal, hogy nem ismerte meg.

Előzmény: XtraP (557)
XtraP Creative Commons License 2024.04.09 0 0 557

Nem tudom, mi van "most akkor", mert én még idáig se olvastam. Hol olvasható ez?

 

 

Kaptál linket mailben? le tudtad tölteni a leírást? kértek tőled pénzt (vagy pénzügyi adatokat) érte?

Már csak hogy tudjuk, hogyan megy ez.

Előzmény: Bölcs Árnyék (556)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.04.09 0 0 556

"Fizetés menete : 

6.1. A mindenkori Szolgáltatási díjakat, különös tekintettel az események részvételi díjaira, a Szolgáltató a Weboldalon teszi elérhetővé.

6.2. A Szolgáltató a jelentkezés visszaigazolása után a Jelentkező számára díjbekérőt állít ki, azt a mindenkori jogszabályoknak megfelelően a Jelentkezőhöz eljuttatja."

 

 

... tovább már nem is olvastam ! 

 

 

Most akkor mi van ?

Előzmény: XtraP (555)
XtraP Creative Commons License 2024.04.08 -1 0 555

Hátha valaki nem ismeri ...:

 

https://ineviq.hu/tartalmak/chat-gpt-kezikonyv

Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.04.02 0 0 554

Megint sokára ráakadtam a Google Copilot MI-re: nem is rossz, bár nekem azt üzente, hogy nem tud JavaScript kódot generálni !

Előzmény: Bölcs Árnyék (552)
XtraP Creative Commons License 2024.03.31 0 2 553

No comment.

Előzmény: Bölcs Árnyék (552)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.31 0 0 552

"Ennyire nem lehetsz skizofrén."

 

 

Vannak akiket politikai okokból, koncepciós per után zárnak börtönbe

És - evvel analóg módon - vannak akiket politikai okokból, koncepciós per után zárnak dilibe

 

 

A dili csak részben lenne "kórház", de inkább egy ellenőrizetlen fogda ! 

 

Előzmény: XtraP (551)
XtraP Creative Commons License 2024.03.31 0 4 551

mielőtt szét trolkodtátok volna ezt az egész fórumot

 

You made my day :)

Ennyire nem lehetsz skizofrén.

Előzmény: Bölcs Árnyék (550)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.31 0 0 550

Amikor a ChatGPT-nek híre-hamva se volt még, akkor téged többen olvastak?

Igen, azelőtt mielőtt szét trolkodtátok volna ezt az egész fórumot, a vallás-filozófia topikban még komolyabban filozofáltak  is volt ! 

De most már minden csak a istenkéjükről szó ! 

Helyreállítani sem lehet, mert azok az emberek már mesze járnak, és ugye most már van ChatGPT is ! 

Előzmény: XtraP (549)
XtraP Creative Commons License 2024.03.31 0 2 549

Látom, elolvastad. A mínuszból ítélve részben meg is értetted. :D

Előzmény: XtraP (548)
XtraP Creative Commons License 2024.03.31 -1 1 548

Azt hiszem ez az internet egy újabb eleme-tünete ! 

 

Én úgy látom, hogy ez inkább a te tüneted. Gondolj bele: feltűnően kevesen panaszkodnak arra, hogy nem találnak maguknál intelligensebbet. Igaz, te meglehetősen kivételes vagy, de szerintem azért nem ennyire. 

 

Mindenki a ChatGPT-féléken csüng, és pl. én is - hiába írok rendkívüli dolgokat a tanulmányaimban - mások a blogjaikban, nem olvassák: mert a ChatGPT miatt már rá sem keresnek a Google-val ! 

 

Amikor a ChatGPT-nek híre-hamva se volt még, akkor téged többen olvastak?

 

 

(el szoktál gondolkodni azon, hogy bizonyos dolgok oka nem a környezet, hanem te magad ...?)

Előzmény: Bölcs Árnyék (547)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.31 0 0 547

Azt hiszem ez az internet egy újabb eleme-tünete ! 

 

 

Mindenki a ChatGPT-féléken csüng, és pl. én is - hiába írok rendkívüli dolgokat a tanulmányaimban - mások a blogjaikban, nem olvassák: mert a ChatGPT miatt már rá sem keresnek a Google-val ! 

 

 

Nekem ez elégé nagy gondot okoz, ti hogyan vagytok evvel ?

Előzmény: XtraP (546)
XtraP Creative Commons License 2024.03.31 0 1 546

Hát így tényleg nehéz. Ha valakinél a földkerekségen csak az akadémikusok okosabbak, de ővelük meg sehogysem jut dűlőre ...

 

Így jártál.

 

Meg mi is.

Előzmény: Bölcs Árnyék (545)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.31 0 0 545

Az elmúlt napokban csak olyat kerestem, de nem találtam ! 

 

 

De találtam egy tipikus aszimmetrikus galaxist :

https://pcforum.hu/hirek/27476/szupernova-robbanas-fekete-lyuk-felvetel-sn-2023ixf

 

 

, Az ilyenek szoktak átfordulni ♥ ; 

Előzmény: XtraP (544)
XtraP Creative Commons License 2024.03.29 -1 1 544

 a ChatGPT igazat adott nekem

 

Keress valami olyan entitást, aminek az IQ-ja a tiédnél magasabb (szerintem némi ráfordítással sikerülni fog),  és annak a véleményében fürödj. (Vagy a helyzet már most is ez?)

Előzmény: Bölcs Árnyék (537)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.29 0 0 543

"Szerinted a galaxisok olyan T-alakúak, mint ez a kilincs a videón?"

 

 

Már vártam, hogy valaki észre vegye ! Ezek szerin nem mindenki sík h*lye itten ♥ 

 

 

Igen, ha a tárgy alakja - a kereszt irányú tengelyére nézve - szimmetrikus, akkor nincs teniszütő jelenség

 

 

csak hogy:

1. ez a  galaxis  billeg = a keresztben aszimmetrikus ! 

 

2. ha a galaxis két spirál-karjára kb. merőlegesen egy másik spirál kart képzelünk, és e másik spirálkar két oldala nem egyenlő, akkor is jelentkezik a teniszütő jelenség, csak a galaxison belül történik ! 

 

3. a galaxisok tényleges ütközése után a sérült galaxis aszimmetrikus, ahol az egyes ilyen eseteknek "kilincs szerű alakjuk" lehet . 

 

Előzmény: NevemTeve (542)
NevemTeve Creative Commons License 2024.03.29 0 2 542

Szerinted a galaxisok olyan T-alakúak, mint ez a kilincs a videón?

Előzmény: Bölcs Árnyék (530)
Elminster Aumar Creative Commons License 2024.03.28 -1 2 541

"el is tettem akkor a fórumra: nem nagyon érdekelte senkit "

 

Talán, mert a tőled megszokott silány hulladék volt.

Ugyanis te magad lehet, hogy világraszóló zsenialitásnak érzed az összes kósza ötletedet, de az objektív megfigyelők ezeket a helyükön tudják kezelni. És az ötleteid gyakorlatilag kivétel nélkül silány hulladékok objektíve.

Előzmény: Bölcs Árnyék (540)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.28 0 0 540

Én csináltam ez előtt vagy 8 évvel ilyen általad mondott programocskát, jól is működött már nem tudom, hogy mennyi db pontra .

Fel is tettem akkor a fórumra: nem nagyon érdekelte senkit  ♥ 

Előzmény: Elminster Aumar (538)
Elminster Aumar Creative Commons License 2024.03.28 -1 2 539

"a ChatGPT igazat adott nekem"

 

Menjetek szobára!

Előzmény: Bölcs Árnyék (537)
Elminster Aumar Creative Commons License 2024.03.28 0 2 538

"rosszul számolták ki"

 

Ha csak úgy nem!

Ugye "Itt rajtam kívül mindenki bolond, csak én vagyok villamos!"

 

Nyugodj meg: a feladathoz elegendő a newtoni gravitációelmélet használata, azzal meg egy másodéves informatikus össze tud dobni egy száz-százezer tömegpontot tartalmazó galaxis-ütközés szimulációt. Csupáncsak számítási teljesítmény kérdése.

De ha nem vagy programozó informatikus, akkor nálad ehhez sokkal jobban értők megcsinálták a szoftvert, és te megveheted pár euróért:

Előzmény: Bölcs Árnyék (536)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.28 0 0 537

a ChatGPT igazat adott nekem

Előzmény: Elminster Aumar (534)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.28 0 0 536

"számítógépes szimulációját megtalálhatod"

rosszul számolták ki

Előzmény: Elminster Aumar (535)
Elminster Aumar Creative Commons License 2024.03.28 -1 1 535

"de például a galaxisok ütközése után is látható, hogy a galaxis részben megtartja az alakját, ami arra utal, hogy bizonyos értelem összetartó test a galaxis ! "

 

Egy lófszt tartja meg az alakját.

A neten milliónyi galaxisütközés számítógépes szimulációját megtalálhatod, meg persze ott vannak az ütköző galaxisokról készült csillagászati képek is, amik mutatják, hogy qrvára nem tartják meg az alakjukat.

 

Itt van egy kisebb GIF (nagyobbat nem lehet ide belinkelni):

 

Úgyhogy röviden és tömören: megint hülyeségeket beszélsz. (De ezt tőled megszokhattuk.)

Előzmény: Bölcs Árnyék (533)
Elminster Aumar Creative Commons License 2024.03.28 -1 1 534

Baromság.

Marhára semmit nem értesz a fizikából.

Előzmény: Bölcs Árnyék (533)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.28 0 0 533

Értelek, de nincs igazad, mert ugyan valóban nem szilárd anyag a hagyományos értelemben, de például a galaxisok ütközése után is látható, hogy a galaxis részben megtartja az alakját, ami arra utal, hogy bizonyos értelem összetartó test a galaxis ! 

Előzmény: Elminster Aumar (532)
Elminster Aumar Creative Commons License 2024.03.28 -1 2 532

Nagyon nem érted te a mechanikát sem.

 

Rávezetésképpen: nem ugyanaz az eset egy SZILÁRD test mechanikája, mint egy lazán gravitációval összetartott tömegpontok mechanikája.

Előzmény: Bölcs Árnyék (530)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!