Keresés

Részletes keresés

Galagonyab Creative Commons License 2023.04.04 0 0 65

És miről szólt ez a kijárási tilalom?

Előzmény: püffneki (64)
püffneki Creative Commons License 2023.04.04 0 0 64

Nem is olyan régen volt érvényben kijárási tilalom.

És most is hasonló vészhejzeti kormányzás van. 

Előzmény: Galagonyab (61)
püffneki Creative Commons License 2023.04.04 0 0 63

És még mennyi a parlamentben, hajaj.

Amikor a maréknyi ellenzék annyira zavarja őket, hogy a holdról is látható győzelmüknek se tudnak örülni.

Előzmény: helyi szende (60)
püffneki Creative Commons License 2023.04.04 0 0 62

Poénnak szántam:)

Előzmény: helyi szende (59)
Galagonyab Creative Commons License 2023.04.04 0 0 61

Mikor tiltottak meg olyasmit, hogy a természetben sétáljon bárki? Nem vagyok jogász, de egyébként gyanítom, hogy nem is tilthatnák meg.

 

De ilyen erőltetett, minden realitást nélkülöző magyarázatot mindenre lehet találni, de ettől még nem válik igazzá, hogy rajtuk múlna.

Viszont ilyen módon ellenmagyarázatot is lehet adni, hiszen mondhatom hogy ha megtiltanák tennék róla, hogy ne tilthassák meg.

Előzmény: püffneki (58)
helyi szende Creative Commons License 2023.04.04 0 0 60

Mint mindenki másnak vannak boldogabb és boldogtalanabb pillanataim, de egyiket sem Orbán vagy Gyurcsány okozza.

 

 

Ez a LÉNYEG. 

Aki folyamatosan arra van rágyógyulva, hogy bármelyik politikus napi szinten befolyásolja az életét, az egy idő után megbolondul. 

Van rá példa bőven a fórumon. 

Előzmény: Galagonyab (55)
helyi szende Creative Commons License 2023.04.04 0 0 59

Hozhatnál rá példát, ha úgy tetszik igazolást, mert anélkül nem hiszem el...

 

 

Önmagaddal sem értesz egyet? 

Vagy saját magadra nem érvényes a szabályod? 

 

püffneki 4 órája 0 0 53

 

 

Ha csak olyan helyen vagy hajlandó vitázni, ahol alátámasztások vannak, akkor ez nem a te topikod keress mást. Azon rugozni hogy hozzál mán gyerekség.

Előzmény: püffneki (56)
püffneki Creative Commons License 2023.04.04 0 0 58

És ki teszi lehetővé, hogy a szabad természetben sétálj? Háborús vészhelyzet van , meg is tilthatnák.

 

A második az tényleg rajtad áll, hogy szeretnek e veled lenni.

Előzmény: Galagonyab (57)
Galagonyab Creative Commons License 2023.04.04 0 0 57

Mondjuk boldog vagyok, amikor az erdőben, esetleg más természeti környezetben sétálok.

Mondjuk boldogtalan vagyok, amikor nincsenek mellettem a szeretteim.

Előzmény: püffneki (56)
püffneki Creative Commons License 2023.04.04 0 0 56

Hozhatnál rá példát, ha úgy tetszik igazolást, mert anélkül nem hiszem el, hogy a boldog vagy boldogtalan pillanataid nem a kormánytól függenek.

Előzmény: Galagonyab (55)
Galagonyab Creative Commons License 2023.04.04 0 0 55

"Ez a fórum ,  mint már 100x le lett irva akocsmát hejettesiti, vagy a ház előtti pletykapadot.

Ahogy ott is megteheted hogy elfogadod amit mondanak, vagy nem úgy itt is."

 

Hát az elég gáz, ha így gondolod. Ha kocsmai stílusra van szükségem, akkor a kocsmába megyek. Itt én sokszor tudtam már normális intellektuális vitát folytatni, igaz kocsmai szintűt is, meg az alattit is.

 

"akkor ez nem a te topikod"

 

Már rájöttem, de ez a topik nyitójának a hibája, nem a fórumé.

 

"Ezzel az erővel arra is kérhetnél bizonyitékot , hogy van e 156 ország , vagy nincs , hol van Finnország, mutassam meg a térképen."

 

Ezek az alapműveltséghez tartoznak, egy ilyen tanulmány eredménye pedig nem.

 

"Létezésed példája a magyar boldogtalanságnak. Bizonytalan a lakosság, mert minden politikus össze-vissza beszél, ezért egymásnak sem hiszünk."

 

Mint mindenki másnak vannak boldogabb és boldogtalanabb pillanataim, de egyiket sem Orbán vagy Gyurcsány okozza.

Előzmény: püffneki (53)
Never Man Creative Commons License 2023.04.04 0 0 54

ezért egymásnak sem hiszünk

 

 

Eleven elrettentő példája vagyok ennek - egyszer csak azon kaptam magam hogy már nem csak a politikusoknak nem hiszek el semmit, hanem az ujságoknak sem, tévének sem, közösségi médiáknak sem és a fórumozóknak sem - meg sem említve a történelem könyv nevű meséket. De ez egyáltalán nem jelent boldogtalanságot, sőt ellenkezőleg: nem kell tépelődnöm semmi olyanon amit hallok vagy olvasok, ez a kiegyensúlyozottság egyik biztosítéka.

 

Kiegyensúlyozott ember nem szorul rá hogy mások mondják meg neki lesz-e világháború, mi lesz az inflációval, igazságos volt-e Trianon, vagy covid-járvány alatt érdemes-e a tengerparton nyaralni/telelni, meg hogy milyen színű szőnyeg kerüljön a szobámba, illetve milyen étel az egészséges, és kell-e szoronganom a klímától.

 

Tele van a világ tengernyi marhasággal, és még csak most jön a mesterséges intelligencia, ami elárasztja a világot sosem látott hülyeségekkel amit a legtöbb ember simán be fog nyelni (úgy kell nekik!) - természetesen kap hozzá precíz linkeket, amik olyan helyekre mutatnak amit szintén az MI állított össze vagy a haverja.  A link (eufémisztikusabban: "tudományos hivatkozás"), azt üzeni az emberek 99%-ának, hogy itt van az írás arról amit mondunk, hagyd abba a gondolkodást!  És lőn.

 

 

Már most érdemes tréningezni ezekre az évekre - de félelem nélkül, nem aggódva a jövőért.

Előzmény: püffneki (53)
püffneki Creative Commons License 2023.04.04 0 0 53

Ez a fórum ,  mint már 100x le lett irva akocsmát hejettesiti, vagy a ház előtti pletykapadot.

Ahogy ott is megteheted hogy elfogadod amit mondanak, vagy nem úgy itt is.

 

Ha csak olyan helyen vagy hajlandó vitázni, ahol alátámasztások vannak, akkor ez nem a te topikod keress mást. Azon rugozni hogy hozzál mán gyerekség.

 

Ezzel az erővel arra is kérhetnél bizonyitékot , hogy van e 156 ország , vagy nincs , hol van Finnország, mutassam meg a térképen.

 

Létezésed példája a magyar boldogtalanságnak. Bizonytalan a lakosság, mert minden politikus össze-vissza beszél, ezért egymásnak sem hiszünk.

 

A lakosság nagy része 1723 ban még nem is tudott irni, és mégis beszélgettek egymással, sőt szerződések is köttettek.

Előzmény: Galagonyab (52)
Galagonyab Creative Commons License 2023.04.04 0 0 52

Az két külön szint, hogy befolyásolják, és hogy rajtuk múlik.

 

Nem az a lényeg, hogy ki kit tart lustának. A topiknyitásnál illendő a forrásmegjelölés (ha van), mondjuk úgy íratlan szabály, de te még többszöri kérésre sem tetted meg. Ha ez elmarad, a többieknek nem kell felkutatni azt, hogy honnan vetted.

Gondolj bele, hogy milyen arányban áll az, hogy te valamit megosztasz, és beteszed a már meglévő forrást azzal, hogy nem teszed és mindenki másnak kell keresgélni, amíg meg nem találják. Arról nem beszélve, hogy a kereső lehet, hogy egy másik hasonló forrást fog találni más eredménnyel és elbeszéltek egymás mellett.

Előzmény: püffneki (51)
püffneki Creative Commons License 2023.04.03 0 0 51

Sajnos a politikai vezetők befolyásolják az életünket.

Pl háborút indithatnak.

Adóztathatnak, büntethetnek.

 

Te engem tartasz lustának , én téged . 1:1

Előzmény: Galagonyab (49)
helyi szende Creative Commons License 2023.04.03 0 0 50

:-)

Szerintem hiányzó önreflexióvan van dolgunk.

 

 

Előzmény: Galagonyab (49)
Galagonyab Creative Commons License 2023.04.03 0 0 49

"ő az ország példaképe"

"rajta és csapatán múlik hogy mennyire boldog a lakosság"

 

Na jó, azt hiszem így már mindent értek. Na a te életedet a politikusok határozzák meg, akkor rólad bármit elhiszek.

 

"Az pedig, hogy nem akarod használni a guglit lustaságból, vagy mert nem értesz hozzá nem az én hibám"

 

Tehát mivel te lusta voltál linket betenni az anyagról, amiből hanyagul idevetettél pár sort, nem te vagy a hibás.

Értem...

Előzmény: püffneki (41)
a-benetton Creative Commons License 2023.04.01 0 2 48

Ha az kamu, hogy megkérdeznek sok ezer ember különböző országokban és azok válaszolnak, hogy boldogok vagy nem és ebből következtetéseket vonnak le mint a társadalomtudósok általában, akkor kamu. Ha meg azt hiszem, hogy aki boldognak tartja magát és ha kérdezik, megmondja, az boldog, akkor nem kamu.


És ennek megértéséhez talán még érettségizni se kell.

helyi szende Creative Commons License 2023.03.31 0 0 47

Nem utalok, hanem alátámasztottam a tegnapi Qubit cikkel.

 

Előzmény: püffneki (45)
püffneki Creative Commons License 2023.03.31 -1 0 46

Pont ez a fórumozás. Csupáncsak csevegés a kispad hejett a világhálón.

Előzmény: helyi szende (43)
püffneki Creative Commons License 2023.03.31 0 0 45

na tessék te is csak utalsz valamire.

Előzmény: helyi szende (42)
helyi szende Creative Commons License 2023.03.31 -2 0 44

az hát!

 

Előzmény: max val bircaman szeredőc (32)
helyi szende Creative Commons License 2023.03.31 -1 1 43

Ez nem fórumozás, hogy bemondasz valami botorságot, és mások keressék meg a forrást.

Totál komolytalannak tűnsz.

 

 

Előzmény: püffneki (41)
helyi szende Creative Commons License 2023.03.31 -3 0 42

Ha ennyire frusztrált vagy OV miatt, akkor ne ilyen álságos Blikk-szintű áltémával állj neki panaszkodni a fórumon!

 

Ez a "kutatás" egy 100%-ban kamu - a tegnap betett qubit cikk prímán illusztrálja.

Blikkfangos, kattintásvadász hír.

Előzmény: püffneki (41)
püffneki Creative Commons License 2023.03.31 0 1 41

Az Hogy OV miket csinál az mindig fontos , ő az ország példaképe.

rajta és csapatán múlik hogy mennyire boldog a lakosság .

 

Sztem 6 pont az aránylag nem rossz. Szűk körben sokkal kevesebbnek érzem.

 

Az pedig, hogy nem akarod használni a guglit lustaságból, vagy mert nem értesz hozzá nem az én hibám. Van ilyen adat guglizva elérhető.

Mutatja a beirásod,  mijen boldog vagy.

Előzmény: Galagonyab (40)
Galagonyab Creative Commons License 2023.03.31 0 0 40

Azért jövünk ezzel, mert így illik, mégpedig azért mert így van értéke.

Ez így annyi, mint egy kattintásvadász cikkcím tartalom nélkül.

 

Az meg, hogy Orbán hogyan szokta ezt csinálni, vagy nemcsinálni, pont irreleváns.

Előzmény: püffneki (38)
BölcsebbTestvéreidTanácsa Creative Commons License 2023.03.31 0 0 39

Tudatlanság okozataként az emberiség addig ismétli a leckét amíg meg nem tanulja vagy ki nem pusztul saját maga által.

Előzmény: Never Man (30)
püffneki Creative Commons License 2023.03.31 0 1 38

Jöttök mindig ezzel hogy kellene vmi igazolás a részemről.

OV se igazolja sehunse, hogy ötödáron kapjuk a gázt, v olajat, csak úgy bemondta a képünkbe.

 

Március 20 a boldogság világnapja , emiatt volt téma a hiradóban.  csak 2022 est sikerült találnom, ha te is megteheted , beirod a gugliba 

Előzmény: Galagonyab (36)
Galagonyab Creative Commons License 2023.03.31 -1 0 37

Nem kamu, csak nem azt mutatja, amit mutatni hivatott. Persze egyáltalán nem könnyű azt mutatni, kvázi lehetetlen.

Előzmény: sarsand (33)
Galagonyab Creative Commons License 2023.03.31 0 0 36

De miét nem tettél be erről valami anyagot? Hány ország szerepel a listán? Nagyon nem mindegy, hogy 51-ből vagyunk 51-dikek, vagy 200-ból. Mi volt a mérési metódus? Legalább vmi kis információt, ne csak annyit, hogy irigyeljük a finneket.

Előzmény: püffneki (15)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!