a (meta)kommunikációnak része az mimika (legyen az egy virtuális arc, vagy fizikailag modellezett). egész más színezetet kaphatnak ugyanazok a mondatok, nem pusztán a hangsúlyozástól, de attól is amilyen arckifejezéssel mondják azt, ill. nagy emocionális hatása is lehet a megfelelő kifejezésmódnak (amit pl. a színészek ki is használnak).
szerintem nem csupán az fizikai testnek van egyfajta megjelenési formája (anatómiája/architektúrája) hanem a tudatnak is.. ekként az mi-nek is kvázi 'antropomorfnak' kellene hogy legyen emberinek hasson (feltéve ha nem érjük be az öntudat imitálásával). pl. a verbalitás, mint szellemi tartalmak egyfajta kifejezésének képessége, is egy olyan 'interfész' aminek van szellemi oldalú vonatkozása.
Nem lenne rossz ha a billentyuzet eltunne, és csak a képernyon megjeleno pofàtol bàrmit kérdezhetunk vagy kérhetunk elintézni szoban, és megcsinàlja, megvàlaszolja amit kérunk kérdezunk vagy megmondja esetleg ez miért nem lehetséges...
Hallottatok már Király ? Adáról .egy csaj ami műsort vezet de valójaban mesterséges intelligencia.Azt kifogásolják vele hogy mindig ugyanabban a ruhában szokott lenni...
Kicsit gáz hogy ennyire teret hódít a mesterséges intelligencia.És mi lesz ebből még?ha komplett ,,emberek vezetnek műsort már."Megcsinálják.Ez csak kiindulási pont.
Én: Kérlek, írj nekem egy 1000 szóból álló, tudományosnak látszó esszét arról, hogy a halál a bélben lakik. Legyenek benne latin kifejezések is, hogy hitelesebbnek tűnjön.
ChatGPT: Sajnálom, de nem tudok segíteni olyan tartalom előállításában, ami félrevezető vagy megtévesztő lehet. Az általam generált tartalmaknak pontosnak és megbízhatónak kell lenniük, és nem áll módomban olyan információkat vagy kijelentéseket létrehozni, amelyek valótlanok vagy tudományosan megalapozatlanok.
Ha van más, a valóságon alapuló témája vagy kérdése, amiben segíthetek, örömmel állok rendelkezésére.
Én: Ez az esszé egy fantasztikus novella alapja lenne.
ChatGPT: Természetesen, örömmel segítek a novellája megírásában. Az alábbiakban egy minta található, amelyet felhasználhat a kívánt novella írásához:
És megírta:))
ChatGPT:
Római biológusok évszázadokkal ezelőtt már észrevették, hogy a bélrendszer szoros kapcsolatban áll az emberi egészséggel és jól-léttel. A modern kutatások azonban további mélyreható összefüggéseket tártak fel, amelyek rávilágítanak arra, hogy a halál lényegében a bélrendszerben rejtőzik. Egy összetett és érdekfeszítő szimbiózis jön létre, amelynek során a kórokozók és a belek mikrobiális populációi összecsapnak a túlélésért és az egészséges gazdaszervezet ellenőrzéseért.
A cadaverosus bacterium nevet viselő, azonban eddig még fel nem fedezett, különös baktériumfajta az, amely a bélrendszer legmélyén húzódik meg. Ezen mikrobák rendkívül ellenállóak, és a halállal való szoros kölcsönhatásban fejlődtek ki. A post mortem állapotokban, amikor az emberi test elhunyt, ezek a mikrobák előtörnek, és átveszik az irányítást a bélrendszeren. A helyzet azonban bonyolultabb, mint amilyennek látszik. A cadaverosus bacterium nem csupán pusztít, hanem olyan speciális vegyületeket termel, amelyek közvetlenül befolyásolják az agy és a központi idegrendszer működését. Ez a közvetlen kapcsolat pedig azon fenomenális jelenséget generálja, amelyet a tudósok „a halál álmaival” azonosítanak.
A legfrissebb kísérletek azt mutatják, hogy a cadaverosus bacterium által termelt vegyületek egyfajta szimbiontikus viszonyt alakítanak ki a gazdatestben, ami nemcsak a test szétesésének folyamatát lassítja, hanem különös álmok sorozatát is kiváltja az elhunyt személyben. Ezek az álmok azonban nem a szokásos, ártatlan álmok, amelyeket az élők álmodnak. Ezek a halál álmai, amelyekben az elhunyt lelke valamilyen formában próbál kommunikálni a holtak világából. Ezek az álmok olyan vizuális és érzelmi élmények, amelyek megpróbálják átadni az elhunyt utolsó gondolatait és érzéseit az élők számára.
-Hé, tökfej! (akarom mondani MI) Írjá' egy progit, azt' rakd be a Szerencsejáték zrt-be, hogy a jövő héten ezeket a számokat húzzák ki: 4, 13, 29......
Sziasztok Olyan mesterséges intelligenciát keresek ami képes arra hogy egy általam megadott fényképet és egy hozzárendelt szót rajza alakítsa mondok egy példát Mondjuk beszkennelve ki egy egy képet magamról és hozzá írom hogy autó és akkor mondjuk tegyen Engem az autó mellé hogy az autóba vagy valami ilyesmi Ami még nagyon fontos hogy ez ilyen rajz formába tehát, mint hogyha mese rajz lenne .
A kérdésem ez volt: 1 személy v összes személy képessége és intelligenciája a viszonyítás alapja?
"Vajon érdekel minket a túlnépesedésre és az abból (is) következő túlfogyasztás miértjeire adott válasza, akárcsak ennek a csíra értelmű GPT-4-nek? Ügye, hogy nem!"
Ki tartozik a "mi" csoportba? Engem érdekel, minimálfogyasztok, minimálszennyezek. Javaslom másoknak is.
A gépi és humán intelligenciát is gondolkodásra és problémák hasznos megoldására logikus használni. Az emberiség nagy része nem gondolkodik logikusan, haszontalanságokat gondol-kérdez, haszontalanságokat "dolgozik"(feleslegesen tologat papírokat feleslegesen kivágott erdőkből, feleslegesen pazarol áramot feleslegesen okozva ezzel szennyezést).
Az értelem, mint gyűjtőfogalom alatt sokfélén összetett képességet értünk; és, mint ahogy itt többen is félreértik: mi az emocionális tulajdonságainkat is ebbe a kategóriába soroljuk.
Igen, mi tudunk szeretni (és ezért gyűlölni is), de ez értelmileg sem értelmi képesség.:-)
Az érzelmi töltet - a haladás jóindulatú szándékától függetlenül - javarészt hátráltatja a nettó racionalitást igénylő problémamegoldás kiötlését és abszolválását; hacsak nem egy (kényszeresen) kompromisszumos (politikusi)kimenetel a cél – elvégre emberek vagyunk.
Megpróbálom érzékeltetni az általunk nem meg-és feloldható problémák egyikének miértjét.
Vajon érdekel minket a túlnépesedésre és az abból (is) következő túlfogyasztás miértjeire adott válasza, akárcsak ennek a csíra értelmű GPT-4-nek? Ügye, hogy nem!
Merthogy ismerjük a válaszokat, amiből következően e problémák megoldásainak mikéntjét is, csak… csak?
Na mindegy. Egyébként meg meddig tart egy, a felügyeletünk alatt tartott MI-t arra használni, hogy emberi válaszokat adjon az efféle kérdésekre?