Gazdasági adatok és elemzések a magyar gazdaságról.
Nem idegesítjük szándékosan a másikat! Nem gúnyolódunk! Nem próbáljuk megsérteni a másik topikolót, törekszünk a normális hangnemre, toleráljuk a sajátunktól eltérő véleményt!
Mindenki úgy kommunikáljon, ahogy azt stílusában és tartalmában elfogadhatónak tartaná önmagára, vagy a szeretteire tekintve. Akinek nem egyértelmű hol a határ, az előző mondatot olvassa, és értelmezze újra!
Vigyázz! A léc alacsony!
A vélemény szabad, a stílus kötött!
A dehonesztálás, a dehumanizáció tilos! Figyelem! Ez nem csak a topikolókra érvényesen, a közszereplőkre tekintve is tilos! Mindenki emberi méltósága védett.
azt te meg sopi egyébként felfogtátok MIT jelent az, hogy ha valaki előírhatja, meg bírságolhatja Magyarországot azon az alapon, hogy a magyar törvényhozás milyen törvényeket hoz?
Nem árt tisztában lenni az EU működésével, így két évtized után, egy gizdasági szaktopikban.
Inkább ezen mantrázzatok, mint az ellopott, rabolt száz és szár milliárdokon. Az aljas indulatokra mindig lehet számítani. Kivéve amikor túltolják a barmok és akkorát zakóznak mint a csuti áprilisban.
Nem egészen bubuka. Kb. a régi magyar tranzitzónás megoldás lesz elővéve, aminél jobbat valszeg nem lehet kitalálni, el lesznek zárva a migrik (praktikusan: börtön) amíg nem döntenek a kérelmükről.
S hol vannak ezek a tranzitzónák? Hisz jövő héten már itt vannak, lehet ezrével?
emiatt nem lehet a vonatkozó jogszabályokat és joggyakorlatot olyanra átalakítani, hogy nem enged be senkit az únió, amíg nincs a menekültstátus lepapírozva
jogszabályt meg nem lehet módosítani, be van betonozva
Kitűzték a magyar törvényhozásra az eu-s zászlót. Szeriük vissza tették valójában soha nem volt ott, és nincs is ott a helye. De nem valószínű, hogy felfogják miért.
Akinek nem tetszik az EU vezetés, a játékszabályok annak kívül tágasabb. Ennyi. Ha nem tetszik a feleség, férj el lehet válni. Nem kell együtt élni és mocskot fröcsögni folyton. A másik is ba...on egyedül meg te is.
azt te meg sopi egyébként felfogtátok MIT jelent az, hogy ha valaki előírhatja, meg bírságolhatja Magyarországot azon az alapon, hogy a magyar törvényhozás milyen törvényeket hoz?
Ha betartjuk a törvényeket, és nem jön migráns, nyerünk évi 358 millió EUR-t.
csak ezt a vastag részt magyarázd már meg nekem
mi az, hogy betartjuk a törvényeket? Magyarország egy szuverén ország, mi hozzuk a törvényeket, azt is hogy migráns nem jöhet be. Nem velünk tartatják be mások. Tehát? akkor mire is szavaztál, leesett?
Őslakosok 1200 évvel? Nem lesz az kicsit kevés? Vagy netán nem egy fehér lóért seftelték anno a földet itt valami ingatlan kufártól? Akkor nem is volt Honfoglalás?
Az EU-ba való belépést nem a Tiszások szavazták meg.
ojbán nem fogadott be 350 ”migránst”, ezért fizetett a magyar állam évi 365 millió EUR büntetést. Most, ha nem akarjuk befogadni a 350 migránst, teljesen törvényesen, az EU törvényeit betartva kellene fizetni - állítólag - 20 ezer EUR-t / migráns = évi 7 millió EUR-t.
Ha betartjuk a törvényeket, és nem jön migráns, nyerünk évi 358 millió EUR-t.
·Az INSA június 6-án publikált németországi felmérése egészen rendkívüli adatokat produkált. A rendszeren kívüli (értsd: kormányon még nem volt) pártok összesített - és ezért persze összeadhatatlan - eredménye elérte a lélektani 50%-ot, amire még soha nem volt példa! Csak összehasonlításként: a Merkel-korszakot lezáró 2021 őszi szövetségi választásokon ez a mutató alatta maradt a 24%-nak, de már akkor is jóval meghaladta az évtizedeken át megszokott mértéket.