Keresés

Részletes keresés

Skarlát Boszorkány Creative Commons License 20 perce 0 0 127770

Nem voltam és nem is leszek az.

Előzmény: izé5 (127749)
z_a_p Creative Commons License 20 perce -1 1 127769

Az MNB-alapítványokat illetően nem egyszerűen az a probléma, hogy azok vagyonát (vagy annak nem tudni, mekkora részét) Matolcsy és köre „elkaszinózta”. Az is gond, hogy e „vagyon” eredeti forrását makrogazdasági nézőpontból az állam nettó pénzügyi vagyonának csökkenése (elmaradt emelkedése), banküzemi szempontból pedig gyanús, illetve mesterséges tranzakciók biztosították. A valódi probléma azonban rendszerszintű: hogyan, milyen politikai és intézményi környezetben jöhetett létre az a törvény, az abba szándékosan beékelt joghézagokkal, amellyel az MNB-vezetés tudatosan visszaélve, irdatlan közpénzeket alapítványaiba pakolhatott ki, s amely törvényre hivatkozva, a kormány úgy tehetett, mintha ehhez semmi köze nem lenne.

A kérdéses törvény a jelenleg is hatályos 2013. évi jegybanktörvény, amely formális jogi szempontból valóban lehetőséget adott az MNB egykori vezetőinek arra, hogy a jó erkölcsöt és az észszerűséget megsértve, továbbá a közjó ellenében létrehozzák a maguk szándékait szolgáló alapítványokat.

izé5 Creative Commons License 20 perce 0 1 127768

Most akkor mi van? Csak névleg lesz KATA?

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (127758)
izé5 Creative Commons License 20 perce 0 1 127767

Már elkezdtek előkészíteni egy 70 md eurós csomagot az ukiknak.

Abban már arányosan nekünk is benne kell lenni. Kösznjük Emese Pöcsike.  

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (127756)
izé5 Creative Commons License 30 perce 0 1 127766

"ez volt a megafon.

mostantól nektek kell pénzt tennetek bele."

 

Nem szükséges.

Pöcsike maga fogja megutáltatni magát. 

Előzmény: soproniirsai (127741)
izé5 Creative Commons License 30 perce 0 1 127765

Pöcsike mennyit is kapott? 

Előzmény: soproniirsai (127731)
Adad-nirari Creative Commons License 30 perce -2 1 127764

A nétó nem sérthetetlen. Az a júeszéj, és kisebb mértékben a kisbritek meg a csigazabálók.

Ha a polák vagy balti csivava kap egy taktikai nukit, vége a háborúnak, meg a nétónak is. Nem kéne addig provokálni a muszkát.

Tekintve pedig, hogy a balti csivava, a polák és a finn is átengedi a légterét a hohol drónoknak, nem kis valószínűséggel pedig egy részük onnan is indul, ez de facto ezen országok saját elhatározású, közvetlen részvétele a háborúban. 

 

 

 

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (127720)
izé5 Creative Commons License 30 perce 0 1 127763

"a forint árfolyam azért ilyen, mert megszűnt a rendkívüli jogrend, eltűnt az orbánkockázati felár."

 

Lószart mama. 

Egyrészt már a választások előtt két hónappal elkezdett javulni a forint, ami a választásokra már meg is közelítette a jelenlegi árfolyamát. 

Másrészt a mostani kurmány máris jól láthatóan elkúrta a gazdaságot, és nem kapja az eu-pénzeket, vagyis a nagy befektetői várakozás dugába sőlt, ill. dőlőben van. 

Előzmény: soproniirsai (127725)
izé5 Creative Commons License 45 perce 0 1 127762

"Oroszország rosszabb helyzetben van, mint az ellenség, pl fogyasztási korlátozások "

 

Várd ki az őszt. Aztán te is jegyre veheted a benzint. Bár lehet, hogy szerencséd lesz, mert mi kapjuk a véres olajat az oroszoktól. (Ojbán). 

Előzmény: mica-r (127714)
izé5 Creative Commons License 45 perce 0 1 127761

"az orosznak meg elfogyott az anyaga. Ember, vas, és legfőképpen, a pénz. "

 

Álomvilágban élsz, és azt hiszed a valóságnak. 

Előzmény: Eugene H. Krabs (127711)
izé5 Creative Commons License 45 perce 0 1 127760

"A nagy Oroszország nem áll jól a kis Ukrajnával szemben"

 

Rövidlátó. 

A kis Ukrajna (nyuszi) mögött ott áll Európa (éhes farkas csorda). 

Előzmény: mica-r (127708)
izé5 Creative Commons License 1 órája 0 1 127759

"Egy ideje írom, hogy a katasztrofális berlini politika elszigetelte a világban az EU-t, és persze benne Németországot. 

Baloldal csak hörögni tud erre. Nyilván sérti a bálványát a valóság én meg kimondom tehát akkor én vagyok a hülye."

 

Ez így logikus:-))))......a loppsibolsi logika szerint.

Előzmény: Völva (127706)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 1 órája 0 0 127758
izé5 Creative Commons License 1 órája 0 1 127757

" az eu-nak korlátlan pénze van."

 

:-(((((

A hét legnagyobb baromsága. 

Előzmény: soproniirsai (127705)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 1 órája 0 0 127756

nincs az ev vegeig sem megoldva, nem eleg a 90MRD ejro addig.

Előzmény: Völva (127747)
izé5 Creative Commons License 1 órája 0 1 127755

"az export és a beruházások teljesítménye még nem nyújt kellő alapot a teljes bizakodásra."

 

Ez az, ami nem rajtunk, hanem az eu-n múlik. 

Előzmény: Fővadász fegyverhordozója (127695)
izé5 Creative Commons License 1 órája 0 1 127754

Jóval korábban épült, és te gyorsan elfeledkezel az inflációról. 

Előzmény: mica-r (127693)
izé5 Creative Commons License 1 órája 0 1 127753

"Az emirátusokban 88% a migrik aránya."

 

Úgy nem tudunk beszélgetni, ha mindig mást értesz egyes fogalmak alatt, mint én. Azt mondd meg, hogy mennyi migráns él segélyen az arab emirátusokban. Sztem legfeljebb egy tucat. Akinek nincs munkája, az mehert az emirátusokból akárhová, vagy éhenhalhat az emirátusokban.

Szóval te a vendégmunkások arányával próbálsz kábítani, de a vendégmunkás az nem migráns. Az papírral érkezett, és előbb-utóbb haza fog menni. 

 

"Sírnivaló a fogalmatlanságod. "

 

Én ugyanezt mondom rólad. El is mondtam, hogy miért. 

Előzmény: Eugene H. Krabs (127691)
izé5 Creative Commons License 1 órája 0 1 127752

"ez Európa nagy titka vonzereje

Előzmény: izé5 (127751)
izé5 Creative Commons License 1 órája 0 1 127751

"Ez a te szubjektív értéktéleted. Ettől még a csádi migrinek lehetne jó célpont. Csak oda nem mehet.

 

es ez most hogy jon ide?"

 

A csádi migri mehetne a saját iszlám kulturájába, mondjuk Kuwaitba, de nem oda megy, hanem Európpába. Miért is? Mert itt nem kell dolgoznia, Kuwaitban meg (ha egyáltalán beengeik, kidolgozhatja a lelkéz. 

Hát ez Európa nagy titka. Eltartja a lusta migriket. 

Előzmény: ZOH (brüsszelita) (127690)
izé5 Creative Commons License 2 órája 0 1 127750

"Nyilván más nem egyezett volna meg, ha nagy projekt van :-)))"

 

Épp az a lényeg, hogy egy csomó polgármesteri hivatal kis volumenü megrendelésére hajtottak, és azokat is nyerték. 

Előzmény: mica-r (127689)
izé5 Creative Commons License 2 órája 0 1 127749

Akkor te már nem lehetsz jó tiszás. 

Előzmény: Skarlát Boszorkány (127688)
Völva Creative Commons License 2 órája 0 1 127748

LOL

Előzmény: soproniirsai (127745)
Völva Creative Commons License 2 órája 0 1 127747

Az arabusok nem igen mondtak ilyet. Egy arab lehet mondta, neked meg előadták mint az arabusok véleményét. 

Remek lenne ha vége lenne hamarosan, de azon kívül, hogy ez most a hivatalos mantra az EU-ban mi is mutat erre? Még tárgyalás sincs, mindkét fél finanszírozása az év végéig megoldott, utána Ukrajnáé nem. 

Előzmény: soproniirsai (127743)
mica-r Creative Commons License 2 órája -1 0 127746

Ezek kezdenek szaporodni Kinában is

Előzmény: izé5 (127740)
soproniirsai Creative Commons License 2 órája -2 0 127745

nem az én adómból megy.

Előzmény: Völva (127744)
Völva Creative Commons License 2 órája -1 1 127744

Mostantól kontroll van nem megafon. Nagy előrelépés :))

Előzmény: soproniirsai (127741)
soproniirsai Creative Commons License 2 órája -1 0 127743

hogyne

én nem vagyok annyira okos mint te, meg annyira nem is érdekel.

de meglepett tegnapelőtt, hogy az arabusok szerint is rövidesen vége.

Előzmény: Völva (127732)
izé5 Creative Commons License 2 órája 0 1 127742
Előzmény: Eugene H. Krabs (127685)
soproniirsai Creative Commons License 2 órája -1 0 127741

ez volt a megafon.

mostantól nektek kell pénzt tennetek bele.

Előzmény: Völva (127733)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!