Keresés

Részletes keresés

Patreides Creative Commons License 2022.11.22 0 1 72

Külső hitelek miatt kifelé könnyen válhat fizetésképtelenné.

Befelé más lehet a helyzet, de akkor is...

Előzmény: Passzív befektető (71)
Passzív befektető Creative Commons License 2022.11.22 0 0 71

Az állam aligha megy csődbe mert áfa jövedéki adó és még több tucat adó állandó bevételt jelent plusz a jegybank is vehet állampapírt végső esetben, lender of the last resort.

Előzmény: Patreides (65)
emp Creative Commons License 2022.11.22 0 0 70

azért néztem nagyot, mert a cikkben van egy ilyen mondat:

 

 

... és a 20 milliónál nagyobb bankbetéttel rendelkező lakossági ügyfelek bankbetétjeinek kamatát fogja korlátozni

 

ez mintha arra utalna, hogy létezhettek ennél kisebb összegű magánbefektetők is.

sőt, lehetnek továbbra is.

 

Előzmény: Patreides (69)
Patreides Creative Commons License 2022.11.22 0 0 69

A 18%-ot a kereskedelmi bankok kapták a jegybanktól, ők a nagybefektetőknek, befektetési alapoknak 16-17%-al adták tovább. Eddig.

Meg szó van itt a 20 millió feletti magánbefektetőkről is, ez nyilván olyasmi, hogy egy bizonyos szint fölött a magánember VIP kategóriába esett a bankoknál, és neki különleges konstrukcióként felajánlottak ilyesmit.

De most az állam azt mondta, coki, álljon meg a menet, vegyétek inkább az én 11-13 százalékos állampapíromat, diszkont kincstárjegyemet, Matolcsy meg ezentúl már ne rajtam nyerészkedjen.

Előzmény: emp (66)
püfffneki Creative Commons License 2022.11.22 0 0 68

Pont erről van szó. És általában a világban, nem csak nálunk.

A kisember nem is tud ilyen lehetőségekről.

 

Persze 10 milliói sincsenek.

Előzmény: emp (67)
emp Creative Commons License 2022.11.22 0 0 67

úgy értem, "hétköznapi" ember nem is találkozott a lehetőséggel?

mert azelőtt én soha nem hallottam ilyenről.

Előzmény: emp (66)
emp Creative Commons License 2022.11.22 0 0 66

nem nagyon értem.

hogyan lehetett ezt a 18%-os kamatot megkapni?

milyen befektetés?

hol?

Előzmény: Patreides (65)
Patreides Creative Commons License 2022.11.22 0 0 65

Az állampapírra írták itt, hogy jó, de az állam is csődbe mehet... Hát ja, meg az is lehet, hogy holnap nekünk ütközik egy aszteroida, és mid kihalunk.

A kormány éppen most tett lépéseket a nagybefektetők esetében abba az irányba, hogy megregulázza a Nemzeti Bankot, Matolcsyt, aki mostanában ügyesen átcsatornázta a saját irányába a befektetők pénzét, és elvett egy jókora bevételi forrást az államtól, az állampapíroktól.

Előzmény: Passzív befektető (64)
Passzív befektető Creative Commons License 2022.11.21 0 0 64

Az állampapír a kockázatmentes hozam miatt jó, fontos szempont h vminek a tartása mennyi bevételt hoz, persze más értékálló tényező is van, akár a termőföld v tanya is jó lehet a lakóingatlan mellett.

Előzmény: hungarianprosztó (61)
Passzív befektető Creative Commons License 2022.11.21 0 0 63

Vagy szimplán venni $-t és tartani v befektetni stabil értékalapú részvénybe v indexalapba tehát akár SP500 v Dow30 és Nasdaq ETF-be?

Előzmény: hungarianprosztó (61)
Passzív befektető Creative Commons License 2022.11.21 0 0 62

Konkrétan melyik arany ETF lehet jó? 

Előzmény: hungarianprosztó (61)
hungarianprosztó Creative Commons License 2022.11.21 0 0 61

Akkor miért nem váltod át, amikor épp jó az árfolyam  Euróra? 

amúgy ne hallgass az amatőrökre. Hosszútávon az arany is garantálja a forint devalválódása miatti veszteség kompenzálasat hiszen usd-ben van denominálva a világpiaci ár, tehát már közép, hosszútávon is tökéletes befektetés. 

Előzmény: Black_70 (-)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.11.21 0 0 60

Majd gyakorítják az alkimisták.

Előzmény: Patreides (56)
Passzív befektető Creative Commons License 2022.11.21 0 0 59

Vannak elektronikus fizetési eszközök, digitális jegybankpénz is lesz, az arany spekulatív, bányarészvényként és ETF-ként jóhet szóba, utóbbi esetben valódi arany áll mögötte, BlackRock és Vanguard alacsony spreaden kínálja árjegyzés mellett, a bávnál nem érdemes venni.

Előzmény: Patreides (58)
Patreides Creative Commons License 2022.11.21 0 0 58

Erre valószínűleg a dió és a bárány is kevéssé alkalmas.

Előzmény: Passzív befektető (57)
Passzív befektető Creative Commons License 2022.11.21 0 0 57

Egy ipari fém, fizetésre és tranzakciókra fizikai formában alkalmatlan.

Előzmény: Patreides (56)
Patreides Creative Commons License 2022.11.21 0 0 56

Az arany értékállóságát hosszabb távon az Univerzum elemgyakorisági mutatója szavatolja. :)

Előzmény: Passzív befektető (55)
Passzív befektető Creative Commons License 2022.11.20 0 0 55

Meggyet és cseresznyét, szilvát már termeltem otthon. Az arany nagyon spekulatív eszköz, inkább akkor aranybánya részvény v amely cég befektetési aranyat önt. Az arany árfolyama a $-tól függ, sehol se fizetnek vele, a fizikai aranynál nagy a spread tehát vételi-eladási különbség. André Kostolányi szakértői érvelt az arany standard ellen, akadályozza a gazdaság fejlődését amelyhez a pénzmennyiség növelése kell hiszen nő a GDP azaz a termelés a tech fejlődés miatt.

A lényeg h az arany az árfolyama alapján nem igazán értékálló, bevételt nem termel a tartása.

Alulárazott részvény jó befektetés, OTP Richter ilyen, emellett olcsó ingatlan akár telek tanya termőföld bánya v erdő, emellett $ mert abból értékalapú részvények vehetők, bár az USA részvénypiac drága.

Előzmény: W_B (53)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.11.20 0 0 54

Petőfi.

Előzmény: W_B (53)
W_B Creative Commons License 2022.11.20 0 0 53

Termeltélt te már gyümölcsöt eladásra???

Eléggé melós, és érteni kell hozzá.

Állattenyésztés meg még inkább.

 

Azt kérdezte a topiknyitó, hogy mibe fektesse a pénzét, hogy ne értéktelenedjen el.

 

ARANY.

Előzmény: Passzív befektető (52)
Passzív befektető Creative Commons License 2022.11.20 0 1 52

Lehet ott gyümölcsöt is termelni, állatokat is tenyészteni és jó áron eladni.

Előzmény: Patreides (48)
Patreides Creative Commons License 2022.11.20 0 2 51

Kockázat nélkül nincs kudarc. :)

Előzmény: Maketheworldabetterplace (49)
püfffneki Creative Commons License 2022.11.20 0 1 50

Csak azzal nem számolt, hogy jön vmi diómoly.

 

Semmit nem lehet eltárolni költség nélkül.

Előzmény: Patreides (48)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.11.20 0 0 49
Előzmény: Patreides (48)
Patreides Creative Commons License 2022.11.19 0 0 48

"Ja, telek, tanya egy mobilházzal és kész lehet ott termelni a diót."

 

.

Aztán röpke nyolc-tíz-tizenöt év, és lehet piacra vinni a rengeteg diót. :)

Előzmény: Passzív befektető (47)
Passzív befektető Creative Commons License 2022.11.19 0 0 47

Ja, telek, tanya egy mobilházzal és kész lehet ott termelni a diót. Az állam azért marad fizetőképes mert állandó bevételei vannak, áfa jövedéki adó és még számos adótétel.

Előzmény: Black_70 (46)
Black_70 Creative Commons License 2022.11.19 0 2 46

Nem akarnék én ezen vitatkozni, de van egy olyan oldal, hogy: https://allampapir.info/allampapir-allamcsod-eseten/

 

Nos, ott olvasható:

"Mi történik az állampapírokkal államcsőd esetén?

Az állampapír egy kölcsönt megtestesítő értékpapír. Államcsőd esetén az állam az állampapírok után nem fog tudni kamatot fizetni, és az is lehet, hogy a névértékének csak bizonyos részét, vagy semmit sem fizet vissza. Az állampapírba rakott pénzünk államcsőd esetén elveszik, örülhetünk, ha legalább valamennyit visszakapunk belőle."

 

Egyébként a fórum kissé félrement, mert én eredetileg arra lettem volna kíváncsi, hogy létezik-e olyan befektetési forma, ami nem ingatlan, nem tőzsde, nem bankbetét, nem állampapír, nem euró, nem dollár, nem arany...stb., hanem valamilyen "egyéb" befektetéssel mentené meg a  pénzünket.... (pl. bármilyen vicces: wc papír volt az egyedüli ilyen ötlet), én erre lettem volna kíváncsi.

Anno (vagy 15 éve) Klapka György mondta: én veszek egy telket, diófákat ültetek rá, mert "abban van pénz". Nos, igaza lett, mert ma már a dió ára is az egekben van, a bejglihez meg ugye kell... okos ember volt, rengeteg jó ötlettel.

Ilyen ötlet kellene ezen a fórumon, mert akkor sokunknak lenne arra lehetősége, hogy megőrizzük a pénzünk értékét, és ne függjünk egy banktól, vagy brókerektől, vállalatoktól (részvények miatt)...stb.

 

 

Előzmény: Patreides (45)
Patreides Creative Commons License 2022.11.19 0 0 45

"Bankbetét, államkötvény sem megfelelő, mert bármikor einstandolhatja az állam.."

 

.

Kormányok, vagy éppen rendszerek jöhetnek, mehetnek, azért a Magyar Állam létezik.

Az államkötvényen ugyanolyan állami garancia van, mint az állam fizetőeszközén.

Ha egy kormány odáig menne, hogy visszamondja a garanciát, attól még később, egy másik kormány, vagy egy másik rendszer idején az állam ezt visszacsinálhatja, vagy ha nem, perelhető.

Kivéve, ha egy ország teljesen bezárkózik, mint Észak-Korea, és nem törődik a nemzetközi rosszallással. De akkor az elvesztett pénz lesz a legkisebb gondja az embereknek.

Előzmény: Black_70 (-)
Passzív befektető Creative Commons License 2022.11.19 0 0 44

Az Erstenél az OCO megbízásnál melyik a stop loss és melyik a take profit? ezt azért kérdem mert nem így van megadva, hanem h limit és stop piaci tehát ezt a 2 árat kell megadni. Vki tudna ebben segíteni légyszi?

Philip Fisher könyvében szerepel az a rész h mikor adjunk el, az OCO erre alkalmas. 

Passzív befektető Creative Commons License 2022.11.19 0 0 43

Egyetértek, valójában semmi értelme olyan papírokba fektetni mint quantumscape, nikola, Rivian és Lucid, a jövőre vonatkozó információ hiánya miatt ez spekuláció v inkább hazárdjáték mintsem értékalapú befektetés.

Előzmény: Mr Reacher (42)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!