Keresés

Részletes keresés

őszszakál Creative Commons License 2022.09.29 0 0 172

"Nem is beszélve ugye az ANYAG-ról."

A nagy gond, most az anyagiakkal van.(háborús infláció) :-(

Előzmény: Cleaning Cloths (171)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.09.29 0 0 171

Definiálja valaki "Isten"-t !?

... ezzel is gondok voltak és a Tudományos Definíció eleve hiányzott is.

A PIRAMIS-sal is hasonló gondok lennének, ha nem csak úgy ex hasra kell benyögni valamit.

Gond van a SEMMI fogalmával is.

Sőt gond van a TUDOMÁNY fogalmával is.

Nem is beszélve ugye az ANYAG-ról.

Előzmény: őszszakál (170)
őszszakál Creative Commons License 2022.09.29 0 0 170

... de mi is egy piramis valójában?

Tudják???...

Az, akinek van nyolc általános iskolai végzettsége, tudhatja mi az a gúla. Ha ránéz a piramisra, már van némi fogalma róla. :)

Előzmény: Cleaning Cloths (169)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.09.29 0 0 169

Ja és amiket felsoroltál, azok mik?

Mémek ... utánzás, klónozás ...azt mondják, amit mások is .

... de mi is egy piramis valójában?

Tudják???

Nem nagyon ....

Mint azt sem tudják az emberek, hogy mi is "Isten" valójában, például tudományosan.

Előzmény: őszszakál (168)
őszszakál Creative Commons License 2022.09.29 0 0 168

Az a kijelentés, hogy semmi nem az, aminek látszik a szubjektív látásmód eredménye. Ha megkérdezed az Egyiptomi piramisok lábánál ámuldozó turistákat, hogy mit látnak, 99% piramist mond, de lesz olyan is aki kőrakást mond.:)

Előzmény: Cleaning Cloths (167)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.09.29 0 0 167

.... erre én már azért kb 22 évvel ezelőtt rájöttem, hogy valójában semmi sem az aminek látszik és főként nem az aminek láttatni akarják.

Ezért lett a P-DOX Semmiben Sem Hívők vallás megalapítva.

Előzmény: Tiszta tudat (165)
őszszakál Creative Commons License 2022.09.28 0 0 166

„Tudat nélkül ez nem bizonyítható,... a 4D is problematikus, ahogyan az 1D meg a 2D, 

....elmélet ami a valóságában nem kimutatható. „

Az bizonyított tény, hogy az ember előtt is léteztek tudattal rendelkező lények. Azonban csak az ember megjelenése óta van emlékezetből, írásból alkotott történelem a Földön. A tudat nélkül is van abszolút valóság. Így az a nézet, hogy csak az létezik, amiről tudomásunk van, hamis. Az emberi elme rengeteg olyan fogalmat alkotott, amivel könnyebben értelmezi a valóságot. Az időt is ide sorolják, habár a fizika és a többi tudományág nem nélkülözheti az időt, a számítások során. Például az út és az idő hányadosa képezi a sebességet. Mivel gyakorlatilag minden mozog, a sebesség is a valóság része. Így az időt, a távolságot, a teret is abszolút létezőnek tekintem. Ami a dimenziókat illeti, a meghatározott irányokba történő kiterjedtség jelölésére, és a pontos hely pozicionálására használjuk. Azonban vannak olyan elvont dimenziók is, amik nem erre a célra szolgálnak. Például a rejtett, vagy felcsavarodott dimenziók, amiket a bonyolult matematikai számításokhoz használnak. Aztán a másvilágra, mennyországra alkalmazott más dimenziók, amik az elme szüleményei.

Előzmény: Tiszta tudat (165)
Tiszta tudat Creative Commons License 2022.09.28 0 0 165

Nagyon vágod a témát. Ilyen mélységbe nem tudok belemenni. 

Egyszer csak elkezdtem kételkedni abban amit

tanítottak. Elvonatkoztatva az elméletektöl

a valóságosan bizonyítható dolgokra alapozva,

elkezdtem el gondolkodni.

"Szerintem az idő a tudat nélkül is létezik, mivel a tudat nem egy anyag nélküli önálló létező."

Tudat nélkül ez nem bizonyítható,... a 4D is problematikus, ahogyan az 1D meg a 2D, 

....elmélet ami a valóságában nem kimutatható. 

Előzmény: őszszakál (164)
őszszakál Creative Commons License 2022.09.27 0 0 164

... "végtelen nincs" , én az univerzumra úgy értem, hogy ott a vége ahol az utolsó atom van. Azon kívül semmi. „

Véleményem szerint, a téridő struktúra végtelen 4 D halmaz, aminek az anyag nélküli része az üres halmaz.

Az anyag pontszerű elemi részecskéi, a 4D halmaz véges részhalmazát képezik. Ezért az alaphalmazban tudnak sűrűsödni, és ritkulni, ami a részecskék tulajdonságaiból adódik. Szintén a részecske tulajdonságból erednek a kölcsönhatási mezők, amik a részecskeritkulással kitágulnak, a sűrűsödéssel összehúzódnak. Ezt a kiterjedt hatótávot lehet az univerzum határának tekinteni, a téridő struktúrán belül.

„Ez egy nagyon rejtélyes dolog, "végtelen ideig fennáll"! Hogyan lehet idő nélkül gondolkodni? 

Mivel mozgást mérünk mozgással /óra/ kialakul

az emberben az időtudat,.... közben minden csak mozog, átalakul " idő nélkül", a Tudat itt bejátszik. „

Mivel minden egyes téridő kvantum mozog, amíg létezik, a teret és az időt jeleníti meg. A végtelen sok, nem egyidejűleg létező téridő kvantum, a végtelen teret és időt jeleníti meg. Az anyag mozgásán, (sebességén) keresztül tudjuk mérni az utat, és az időt. Egy téridő kvantum létezési ideje és mérete nem mérhető meg számunkra, mivel a határozatlansági tényező tartományán belüli entitás. (a Planck távolság és idő nagyobb)

A tudat akkor lép be a képbe, amikor a mozgási sebességek, az atomok mérettartománya, megfelelő az érzékszerveink számára. A tudatunk is az anyaghoz kötött, mivel az agy tevékenységéből felmerülő fenomén, jelenség.

„Ezt avval lehet bizonyítani, hogy egyes kultúrákban

nem mérik az időt, nincs nekik időtudatuk. 

A másik, hogy vannak olyan tudat állapotok, amikor

nem érzékelhető az idő. Alvás, meditáció,.. „

Szerintem az idő a tudat nélkül is létezik, mivel a tudat nem egy anyag nélküli önálló létező. Ami olyan élőlényekhez kapcsolódik, amik véges ideig élnek. Ami az időmérést illeti, óra nélkül is megy. Már a korgó gyomor, az éhség is „óraként” szolgál a tudat számára. (ideje enni valamit)

Az alvással töltött idő, az ébrenlét alatt kikövetkeztethető. A meditáció lényege éppen az, hogy kizárjuk tudatunkból az időhöz, időtartamokhoz való kötöttséget. De ez is bukik, ha kijelentem előre, hogy csak egy órát meditálok.

Előzmény: Tiszta tudat (163)
Tiszta tudat Creative Commons License 2022.09.27 0 0 163

... "végtelen nincs" , én az univerzumra úgy értem, hogy ott a vége ahol az utolsó atom van. Azon kívül semmi. 

Folyamatoknál  a ciklusokon belül van

kezdete meg vége. 

"Ennek a diszkrét elemekből álló téridő struktúrának alaprezgése, fluktuációja van, ami szintén végtelen ideig fennáll." 

Ez egy nagyon rejtélyes dolog, "végtelen ideig fennáll"! Hogyan lehet idő nélkül gondolkodni? 

Mivel mozgást mérünk mozgással /óra/ kialakul

az emberben az időtudat,.... közben minden csak mozog, átalakul " idő nélkül", a Tudat itt bejátszik. 

Ezt avval lehet bizonyítani, hogy egyes kultúrákban

nem mérik az időt, nincs nekik időtudatuk. 

A másik, hogy vannak olyan tudat állapotok, amikor

nem érzékelhető az idő. Alvás, meditáció,.. 

Előzmény: őszszakál (162)
őszszakál Creative Commons License 2022.09.26 0 0 162

„Mivel a semmi mindennek a hiánya,

abból lehetetlen hogy legyen energia, majd anyag. „

Osztom a véleményed.

„Szerintem végtelen sincs, meg idő sincs. „

Szerintem van végtelen folyamat, amikor a potencia ciklusonként átalakul. A fékezett erő, átalakul mozgóvá, amivel kiterjeszti a teret. Ez a folyamat megfordul, és bevonzódik abba a pontba, ahonnan kiindult. Ezzel véget ér egy „munkavégzési”ciklus. Ez egy adagot, térkvantumot, helyet képez. Így az időnek is megnyilvánul egy adagja, tartama. Ez a téridő-kvantum, amiből végtelen sok keletkezik/elenyészik, amivel egy végtelen struktúrát képez. Ennek a diszkrét elemekből álló téridő struktúrának alaprezgése, fluktuációja van, ami szintén végtelen ideig fennáll.

Előzmény: Tiszta tudat (160)
Tiszta tudat Creative Commons License 2022.09.26 0 0 161

Az is ellentmondásos hogy a tudomány

szerint a kozmikus infláció pillanatában

a tér tágult ki, most meg csak az anyag gyorsulva távolodásáról beszélnek,... pedig jelenleg ez a távolodás növeli az univerzum méretét, a teret.

Akkor hogy is van ez?.. először volt aztán már nem? 

Előzmény: Tiszta tudat (160)
Tiszta tudat Creative Commons License 2022.09.26 0 0 160

Ha az anyag energia, meg fordítva, 

... akkor az a titokzatos, hogy honnan van az energia?

Mivel a semmi mindennek a hiánya,

abból lehetetlen hogy legyen energia, majd anyag. .

Szerintem végtelen sincs, meg idő sincs. 

Őrűltségnek hangzik, de ezeken már sokat

agyaltam. 

Előzmény: Tiszta tudat (159)
Tiszta tudat Creative Commons License 2022.09.26 0 0 159

Elvileg semmit nem ismerünk mi van

odabent, csak az eseményhorizontot

lehet vizsgálni.

A szingularítás is egy elmélet. 

De mi van akkor ha az univerzum összes

anyaga már odabent van?

Lehet az már egy olyan kritikus tömeg

ami szétveti. 

Havking egyik elmélete szerint is felzabálják

egymást a fekete lyukak. Aztán idővel elpárolognak.

Logikusabb ha a tágulást idővel a gravitáció megállítja, és visszafordúl a folyamat. 

és visszaforful a 

Előzmény: őszszakál (158)
őszszakál Creative Commons License 2022.09.26 0 0 158

Az lenne a kérdésem ismerjük-e hogy, egy fekete lyuk milyen típusú anyagot tartalmaz, és van e benne szingularitás? Annyi biztos, hogy gravitációsan vonzó. Azonban mi lehet az oka egy átfordulásnak, amikor „robbanásszerűen” taszító lesz? Ezzel indítva egy új ciklust a tágulás leállásáig, amikortól a vonzás lesz a ciklus második fele.  

Előzmény: Tiszta tudat (157)
Tiszta tudat Creative Commons License 2022.09.26 0 0 157

Igen, szép elmélet, de mint már írtam ez

időbeni ábrázolási következtetés eredménye,....

de a valóságban térbeni a tágulás,... ami

vizuálisan elképzelve

úgy fordul magába hogy megáll a tágulás egy ponton, majd  szűkűl a tér. 

A lufi felfuvódik, majd leereszt. 

A semmiböl valami az számomra is kizárt, de ha feltételezünk egy olyan kezdeti objektumot mint pl. egy gigantikus fekete lyuk, ami a fizika törvényei alapján kitágul, majd összehúzódik,.... az járható. 

... ahogyan a feldobott kő visszahullik. 

Előzmény: Cleaning Cloths (140)
lxt Creative Commons License 2022.09.21 0 0 156

Általánosan bevett módja a problémamegoldásnak: mindent számba veszünk, amit tudunk (és amit csak tudni vélünk) a megoldásra váró problémáról; de csakis azt!… majd, miután mindezek ellenére se jutunk eredményre, felsoroljuk mindazon közismert, mármint általánosan elérhető ismereteket, melyekről immár azt is tudjuk, hogy nem vezetnek eredményre – viszont, legalább nem tűnünk hülyének.

Marad tehát a tudomány határait sértő tévelygés ötletelés (mint minden forradalmi áttörés) lehetősége, és persze az ismereteink határain belüli (potenciátlan) toporgás kudarca – ami csakis a tévedések kockázatát felvállalni képtelen foteltudósok számára jelent szellemi kielégülést.

emp Creative Commons License 2022.09.21 0 0 155

majd föltettél egy kérdést nekem címezve:

Patreides  3 napja    0 1 35

"egy világsláger feldolgozását énekli"

.

Hol az a világsláger? Nem tettél be linket.

Előzmény: emp (33)

megadtam a linket az eredeti slágerről, amit kértél, erre betettél valami teljesen értelmezhetetlen klippet.

részemről lezárva.

Előzmény: Patreides (93)
őszszakál Creative Commons License 2022.09.21 0 0 154

Kösz a választ. Számomra érthető. :)

Előzmény: construct (149)
vaporyebirjó zabsztarjára Creative Commons License 2022.09.21 0 0 153

aha. hát ez érdekes.

Előzmény: construct (152)
construct Creative Commons License 2022.09.21 0 0 152

A Föld tengelyforgását pedig lassítja ugyanennek a mechanizmusnak a visszahatása. Úgy tudom, hogy 1.4 milliárd évvel ezelőtt egy földi nap 18 órás volt. Ez a lassulás nem egyenletes, néha-néha gyorsuló időszakok is vannak. Mert a dolog nem csak a földi árapálysúrlódás következménye, hanem hatnak rá a Hold árapály deformációi, meg a többi bolygók mozgásai is.

construct Creative Commons License 2022.09.21 0 0 151

Nem!

Mert a Föld forgása húzza maga után a dagálypúpokat, a dagálypúpok meg a Holdat. Így közvetve a Föld gyorsabb forgása gyorsítja kicsit a Hold keringését, amitől az egyre magasabb pályára áll.

Előzmény: vaporyebirjó zabsztarjára (150)
vaporyebirjó zabsztarjára Creative Commons License 2022.09.20 0 0 150

ez nem úgy hangzik mint amikor a vitorlát a hajón lévő ventillátorral hajtjuk meg? :)

construct Creative Commons License 2022.09.20 0 0 149

No mégis megvan a magyarázat:

A Földi óceánokban keletkező árapály púpjai elvileg mindig a Hold felé mutatnának. De mivel a Föld forgása gyorsabb, mint a Hold keringése körülötte, s mivel van a víznek belső súrlódása, a Föld némileg magával ragadja a vízpúpokat, így azok nem pont a Hold irányába, hanem kissé eléje mutatna. A púpok tömegének gravitációs vonzása így kissé gyorsítja a Hold kerületi sebességét. Ezzel a megnövekedett kinetikus energiával csak nagyobb gravitációs potenciál tud egyensúlyt tartani, amit a Földtől való nagyobb távolságban talál meg. (Az utolsó következtetést a Holddal együtt keringő rendszerben szemléletesebben írhatjuk le: a kerületi sebesség növekedésével nő a Holdra ható centrifugális erő, ami feljebbi pályára emeli.)

(Hasonló dolog ez, mint amikor egy orbitális pályán be akarjuk várni a mögöttünk haladót: Ehhez nem fékeznünk kell, hanem gyorsítani, mert így magasabb pályára kerülünk, amin lassabb a keringési idő.)

Előzmény: őszszakál (148)
őszszakál Creative Commons License 2022.09.20 0 0 148

A nem tudom, egy korrekt válasz, kösz. De olyan, mint egy villa széna a kérdés boglya tetejére. :(

Előzmény: construct (147)
construct Creative Commons License 2022.09.20 0 0 147

Nem tudom. Kicsit utánanéztem a magyarázatnak, de amit találtam, nem tartom meggyőzőnek, ezért inkább nem terjesztem.

Előzmény: őszszakál (146)
őszszakál Creative Commons License 2022.09.20 0 0 146

Az elektromágneses erő, 42 nagyságrenddel erősebb, mint a gravitációs erő. Azonban az elektromágneses hatások semlegesítik, kiegyenlítik egymást, ezért a semleges atomokat, molekulákat, a vonzó gravitációs hatás formálja kézzelfogható testekké, tömegekké. Az, hogy a Hold nagyon lassan, de folyamatosan távolodik a Földtől, mire vezethető vissza? Fel felfelé gurul a lejtőn?

Előzmény: construct (142)
Jimmy the Hand Creative Commons License 2022.09.20 -1 0 145

Köszönöm a rengeteg időt, amit a fejtágításomra áldoztál. Még emésztenem kell, de szerintem nem volt hiábavaló.

Jimmy the Hand Creative Commons License 2022.09.20 -1 0 144

jólvanna, befejeztem.

Előzmény: vaporyebirjó zabsztarjára (143)
vaporyebirjó zabsztarjára Creative Commons License 2022.09.20 0 0 143

kezdünk eltérni a topik témájának topikjának témájától :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!