Keresés

Részletes keresés

pártos1234 Creative Commons License 2022.07.02 0 0 202

Szegényke enyhén terhelt. Vagy nem is enyhén. Ö fogja szétrombolni Brüsszelt, a vaksi szemével, a hájas testével, a hanyatló intelligenciájával. Hát ja.

Előzmény: Desert Rat (196)
Törölt nick Creative Commons License 2022.07.02 -1 0 201

Csak belterjes.

Előzmény: felsoalsovaros (199)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.07.01 -4 0 200

Folyamatban van.

Előzmény: Desert Rat (196)
felsoalsovaros Creative Commons License 2022.07.01 -1 0 199

"Megtanultam angolul, s kiderült, hogy bár hová megyek a világon nem tudok elveszni."

---
Ha valaki megtanul angolul az nem veszik el a világon, ha pedig nem tanul meg, akkor az egy elveszett ember.

Előzmény: Törölt nick (194)
Törölt nick Creative Commons License 2022.07.01 0 0 198

Egy rövid videó, ami bemutatja, hogy nagyon is jól kijön egy kutymó meg egy cicmók:

 

https://www.youtube.com/watch?v=q_wBnN6mRVE

Előzmény: Törölt nick (197)
Törölt nick Creative Commons License 2022.07.01 0 0 197

Még tegnap a hvg-n kommenteltem, és jött egy kis zűr, inkább töröltem magam. Többekkel jóban lettem, és nem tudtam sajnos elbúcsúzni tőlük.

 

A legközelebb álló hozzám Gabriela, aki miatt végül is úgy éreztem, hogy törölnem kell magam, mert  egy hozzászólásomra reagált, és féltem, hogy letiltják.

 

Gabriela! Te hüle tyúk! Remélem, hogy ezen nem sértődsz meg, mert bóknak szánom!Imádtalak, minden megszólalásodat, pedig elárulom, hogy kezdetben a cicmókos képeidtől frászt kaptam!Töröltem magam, mert te már régen  ott vagy, én meg már régen fél lábbal vagyok itt. Szerencsére nem a sírban a másik fél lábam, hanem ahova költözünk a családommal, NÉmetországba.

Sajnáltam otthagyni a csapatot, a hátmégaszúnyogot. Köszönöm, hogy befogadtatok!

Továbbra is követlek titeket, hajrá, adjátok nekik! Ripityom, zool, különleges helyetek van a szívemben. Köszönöm!

 

Ha valaki volna itt, aki netán kommentel a hvg-n is, megköszönném, ha átadná az üzenetemet Gabrielának!

Itt meg is említ,(Ray) örülnék ha valaki átadná az üzenetemet a helyemben, én már nem tudom megtenni, sajnos. Köszönöm!

 

https://hvg.hu/itthon/20220630_Marabu_Feknyuz_Hoseg

 

Bárki teszi, óriási köszönet érte!

Desert Rat Creative Commons License 2022.06.30 0 2 196

Csak tessék kérem! :-)

Előzmény: max val bircaman szeredőc (195)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.06.30 -4 0 195

A lényeg: szétromboljuk Brüsszelt, s pont.

Előzmény: Desert Rat (192)
Törölt nick Creative Commons License 2022.06.30 0 0 194

Els˜ életemben 1970-ig azt hittem Hegyeshalomnál vége a világnak. Igy lettem a szocializmusban domesztikálva. AztÝn egy véletlen folytán átkerültem pár napra a vasfúggöny másik oldalára. Attöl kezdve mindenem elkezdett viszketni.

1972-ben végleg útra keltem. Megtanultam angolul, s kiderült, hogy bár hová megyek a világon nem tudok elveszni.

 

Előzmény: Desert Rat (180)
Törölt nick Creative Commons License 2022.06.30 -1 0 193

Van akit az szült. Meg is látszik.

Előzmény: max val bircaman szeredőc (179)
Desert Rat Creative Commons License 2022.06.30 0 1 192

Az emberek különbözőek és csak egyetlen dolog nyújthat bizonyosságot, ha kipróbáljuk. Esetleg nem sikerül, dehát "na és?"

Előzmény: max val bircaman szeredőc (191)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.06.30 -5 0 191

Kétlem.

Előzmény: pk1 (190)
pk1 Creative Commons License 2022.06.30 0 1 190

A jenkik szerint nem oly ritka eset ez. És még a dixiek szerint sem.

Előzmény: max val bircaman szeredőc (187)
Desert Rat Creative Commons License 2022.06.28 0 0 189

A legreménytelenebb helyzetben sem érdemes feladni.

 https://www.youtube.com/watch?v=geOqbM03Hf0

Előzmény: felsoalsovaros (185)
felsoalsovaros Creative Commons License 2022.06.28 0 0 188

"Sok minden függ attól, hogy te mit vársz el a hazától és a haza mit vár el tőled."

---
En nem varok el semmit a hazamtol es a hazam se varjon el tolem semmit. A haza nem jog es kotelesseg kerdese, de meg csak nem is politikai fogalom, a haza teljesen mas. Lehet peldaul egy foldrajzi hely, ahonnan az ember szarmazik.

Előzmény: TapssyHapssy (184)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.06.28 -5 0 187

Nyilván ezzel semmi gond. Nem tetszik a hazád, újat keresel magadnak. Csak ez a legritkább esetben szokott sikeres lenni.

Előzmény: Desert Rat (180)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.06.28 -3 0 186

Jó, hogy kezdesz ismerkedni a magyar nyelvvel. 

Előzmény: pk1 (181)
felsoalsovaros Creative Commons License 2022.06.28 0 0 185

"van is egy mondás hogy bármit elérhetsz az életben ha hajlandó vagy minden másról lemondani miatta."

---
Mondd azt egy suket nemanak, hogy lehet belole opera enekes, vagy egy benanak, hogy lehet meg belole balett tancos, csak lemondas es akarat kerdese az egesz. :))))
Vagy egy ittas vezetesert eliteltnek, hogy letelepedhet az USA-ban vagy Kanadaban. :)
Be sem engedik, hiaba mondja, hogy mar leszokott a piarol. :)
A lenyeg az, hogy vigyazzunk a mondasokra, nem minden papsajt, ami fenylik. :)

Előzmény: Desert Rat (183)
TapssyHapssy Creative Commons License 2022.06.28 0 0 184

Sok minden függ attól, hogy te mit vársz el a hazától és a haza mit vár el tőled. Ha valaki telál magának így hazát, akkor lesz neki másik. Ha nem, akkor is dönthet, hogy marad vagy tovább áll.

 

Én éltem pár évet külhonban. Nem a hazaszeretet hozott haza, hanem a család.

Előzmény: felsoalsovaros (182)
Desert Rat Creative Commons License 2022.06.28 0 0 183

Sőt, nagyon sok lemondással jár, ebben biztos vagyok. Viszont az élet nem egy habostorta, van is egy mondás hogy bármit elérhetsz az életben ha hajlandó vagy minden másról lemondani miatta.

 

Előzmény: felsoalsovaros (182)
felsoalsovaros Creative Commons License 2022.06.28 0 0 182

"de szerencsére van sok más jó hely is tengerparttal, napsütéssel és kedves emberekkel."
---
Bizony van sok mas jo hely is, csak az a kerdes, hogy azok az orszagok is szeretnek e, hogy ott elj. Az az beengednek e hosszabb idore, netalan engedik e, hogy letelepedj ott. Peldaul sokak vagya Florida, Kalifornia, esetleg Mexiko, stb., de letelepedni ott nem egy konnyu dolog. Az Unioban is vannak ilyen helyek, de hosszab tavon elni, esetleg le is telepedni sok lemondassal jarhat. Gondolok itt a nyelvismeretre, munkalehetosegre, helyi szokasokra, torvenyekre, stb.

Előzmény: Desert Rat (180)
pk1 Creative Commons License 2022.06.28 0 0 181

A föld szül, a gazda mez, a tök süt.

Előzmény: max val bircaman szeredőc (179)
Desert Rat Creative Commons License 2022.06.28 0 1 180

Az még csak nem is kozmopolitizmus ha valaki más országban találja meg azt a helyet ahol szeretne élni - van is egy olyan unokám akinek Görögország a szülőföldje, de egyelőre máshol akar élni és egyelőre nem mondanám hogy kozmopolita. Az inkább kozmopolitizmus ha valaki sok helyen otthon érzi magát, ami nem akaratlagos hanem egy  magától belülről jövő érzés, hogy mintha mindig itt éltem volna és nagyon élhető barátságos hely - ez nálam tipikusan 2 hét után kezd kialakulni. Eddig  csak Belgiummal voltam csak úgy hogy ott nem tudnék élni mert hát autóval mentem keresztül át rajta, hosszú ronda és unalmas, de belátom jobban meg kéne ismerni, lehet hogy megszeretném, de szerencsére van sok más jó hely is tengerparttal, napsütéssel és kedves emberekkel. Szerintem nagyon sokat nyom a latba, hogy egy földrajzi helyen vagy egy kultúrában mi az amit szeretünk, és ez egyáltalán nem ugyanaz minden embernél, bár az iskolai/társadalmi idomítás mindent megtesz azért hogy egyenszabásúakat alakítson ki.

Előzmény: max val bircaman szeredőc (179)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.06.28 -4 0 179

A föld szül.

 

S nem, az átlagember nem kozmopolita.

Előzmény: Törölt nick (178)
Törölt nick Creative Commons License 2022.06.28 -1 2 178

Szülöföld?

A föld nem szül. ;-)

 

Ugyan már, mit tehet arról az a csecsemö, hogy oda született ahova.

A haza ott van ahol elérheted a vágyaidat, tanulhatsz, érvényesülhetsz, jól és szabadon élhetsz...

Előzmény: max val bircaman szeredőc (177)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.06.27 -3 0 177

Nem könnyű elhagyni a szülőföldet.

Előzmény: pici mici a pók (176)
pici mici a pók Creative Commons License 2022.06.27 0 0 176

Akkor meg van a válaszod. De akkor MIERT élnek ott es nem Magyarországon?

Előzmény: max val bircaman szeredőc (175)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.06.27 -3 0 175

Minek kellene Ukrajnáért harcolni?

Előzmény: pici mici a pók (172)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.06.27 -3 0 174

Igen, a KISZ megbízta Kövért, elapítson a KISZ ellen ifjúsági szervezetet, ugye?

Előzmény: vonakodó (170)
pici mici a pók Creative Commons License 2022.06.27 0 1 172

Kérdezd csak meg nyíltan.

 

(ugyanez lehet Románia es Erdély eseteben is)

 

Áttelepülni nem akarnak, de az ukrán behívót se akarjak de a KAP az kell, jo az EU-s utazáshoz.

Előzmény: Törölt nick (1)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!