Rendben, legyen feudalizmus, vármegye, ispánok, esetleg csendőrség, de akkor a deviáns elemek ugyanúgy legyenek megrendszabályozva, mint a Horthy-korszakban.
Persze ők nem égettek meg senkit ugyebár. Nem volt élet és halál ura senki. Már akkor is népszavazással döntöttek a főbb ügyekben?? Amúgy jól vagy????????
A kantonoknak mondjuk semmi koze a feudalizmushoz, - Ember 1300-ban amikor elnevezték akkor még feudalizmus volt. Az a szerencséje a Svájciaknak, hogy oda már nem ért el a valahanyadik Ukrán Front, az oroszok nem szabadították fel őket és nem vezették be torz társadalmi rendszerüket. Így nem nevezték át a kantonokat.
Eszerint Szolgabírók nem lesznek csak és csakis főszolgabírók ? És ez,t itt és most valami kérlelhetetlen
daccal jelented ki (Márpedig).
Úgy tisztában vagy azzal, hogy a megye-, és vármegye-rendszerben valójában mi is volt a Főszolgabírói, Szolgabírói hivatásból következő munkájuk lényege ? Kik felett gyakorolták a hatalmat és milyen módon, jogosítványokkal, milyen eszközökkel ? Mert ezek elnevezése már önmagában is sokatnmondó, de nem
biztos, hogy neked és sok-mindenkinek, aki lelkesen támogatná ezt a régi intézmény-rendszert, ennek restaurálását van valódi fogalma tudása van erről.
Talán nem vagy tisztában a ténnyel, de amikor 1945-ben lezárult egy történelmi korszak az országban, a
talán egyik első közigazgatási intézkedése az akkori adminisztrációnak az volt, hogy mivel még létezett a Dunántúlon, a Pusztaszabolcs-Sárbogárd között kiépített vasútvonal mellett egy Szolgaegyháza nevezetű község, szinte azonnal eltörölték a régi nevét és új nevet kapott a falu, méghozzá Szabadegyháza néven. Nyilván nem véletlen gesztus volt ez, de a fentiek alapján feltételezhető, hogy támogatnád a falu eredeti
Svájc: "A népszavazás mindig érvényes és az eredménye kötelező." (A történelem során egyedül a franciák nem tartották tiszteletben Svájc függetlenségét, mindenkit kardélre hánytak, aki ellenállt.)
Ugye megmondtam mar tegnap is hogya magyar jobbágynép a feudalizmus tetszik neki. - A svájciaknak is nagyon teszik a feudalizmus és a fórumtárs elnevezését használom: jobbágynép. 1300-as évek óta léteznek kantonok Svájcban.
Csak ott nem volt szovjet mintájú szocializmus, nem akarták a múltat végképp eltörölni ahogyan nálunk
A képviseleti demokrácia híve vagyok: ha rajtam múlna, Magyarországon parlamentáris köztársaság és liberális jogállam uralkodna – be kell látnom ugyanakkor, hogy ennek nem adottak a feltételei sem a magyarságban, sem annak elitjében, az igazságérzetem pedig azt diktálja, hogy ha a magyarok feudális abszolutizmusban akarnak élni, amihez joguk is van, akkor ahhoz a magyar állam igenis a tradíciónak megfelelő monarchikus államformát rendeljen.
Kétségem sincs afelől, hogy a feudális abszolutizmus legitim berendezkedés volna Magyarországon, és ha Orbán Viktor személyesen nem is ambicionálja, hogy minden magyarok királyává váljon, az ezeréves múlt őt és a magyarságot egyaránt erre szólítja. Ha Magyarország népe feudalizmusban akar élni,akkor nem szabad meghajolnia a népfelség nyugatról importált gyakorlata előtt, hanem minden részletében restaurálnia kell a hűbéri rendet. Magyarország nem korszerű, hanem tradicionális állam. Legyen hát az. Éljen a király!
Ehh. Mer' - mondjuk - a Gránit Bank korábbi tulajdonosa nem adott munkát az alkalmazottainak? Csak azóta van munkájuk, amióta felvásárolták őket? S ezernyi és ezernyi ugyanilyen példa van még.