Keresés

Részletes keresés

11_11 Creative Commons License 2022.07.06 -1 0 205

A Biblia  az egyetlen könyv

amelynek írója mindig jelen van  !!!

  János evangéliuma   3. fejezet: 16.

 

 

16 Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta oda, hogy aki hisz benne, az el ne vesszen, hanem örökké éljen . (Róm 5,8; 8,32. 1Ján;4,9 )

Előzmény: 11_11 (204)
11_11 Creative Commons License 2022.07.06 -1 0 204

 

Azért csak megkérdezném helyedbe az Orosz Ukrán háború befejezésének a dátumát...

Mibe tart neki ideírni, nem?

Zellem Estelen ? Mustkeatly Szeretnéd tudni,  kérdezd   meg  az isten tagadóktól .

Vagy  a   Sátánt !

 

  5 A világosság világít a sötétségben, de a sötétség nem fogta fel.   

 

     

 

 

 

 Én a világosságot   befogadtam !   És   Ti ???

 

Mustkeatly Creative Commons License 2022.07.05 0 0 203

"gentilis"  

"ethnicus"

 

Mit is jelenthetnek?

Kitől ragadhatott meg benned????

:-O:-P

Előzmény: ketni (202)
ketni Creative Commons License 2022.07.04 0 0 202

Akár a manicheizmusra, aminek egy változata elég elterjedt volt a magyarság körében.

Valójában ez szkíta kereszténység. Szent Gellért eléggé epésen ki is kelt ellene.

Ez a "Scythicus gentilis et ethnicus ritus" aminek a gyakorlatát I. András is megpróbálta betiltani.

Előzmény: ohlulu2 (196)
11_11 Creative Commons License 2022.07.04 -1 0 201

 

 

Eljön az idő, nem lesz semmi ,amit kidobjanak  a kukába !

 

 

ÁMEN

Előzmény: elterito (199)
rhemaáb Creative Commons License 2022.07.04 0 2 200

Laura Schessinger  amerikai rádiós műsorvezető, aki  lelki tanácsadó műsort vezet.

Nemrég, mint buzgó keresztény azt mondta, hogy a homoszexualitás megbocsáthatatlan bűn, mert  Mózes harmadik könyve 18:22 szerint utálatos az.
Ezen felbuzdulva ragadott tollat egy Jake nevű hallgatója:
"Kedves  doktor,
Sokat tanultam a műsoraiból, és megpróbálom ezt a tudást minél több emberrel megosztani. Ha például valaki megpróbálja homoszexuális életvitelét előttem megvédeni, egyszerűen emlékeztetem Lev. 18:22-re, ahol világosan le van írva, hogy ez bűn, és ezzel véget is vetek a vitának.
Mindazonáltal néhány törvény értelmezésében szükségem lenne a tanácsára.
A) Ha az áldozóoltárnál bikát áldozok, tudom (Lev. 1:9, illetve Lev 1:3,17), hogy az Úrnak kedves illatú az. A problémát a szomszédaim jelentik, akiknek ez az illat egyáltalán nem kedves. Leölhetem-e őket?
B) Szeretném a lányomat eladni rabszolgának, amint ezt Exodus 21:7 megengedi. Ön szerint mi lenne a méltányos ár érte manapság?
C) Tudom, hogy nem szabad olyan nővel kapcsolatot teremtenem, aki a havibaj tisztátalan állapotában van. (Lev. 15:19-24). A probléma csak az, hogy miből lehet ezt tudni? Megpróbáltam megkérdezni, de a legtöbb nő nagyon pikírten reagált a kérdésre.
D) Lev. 25:44 kijelenti, hogy szomszédos nemzetségek fiai és lányai közül vehetek magamnak rabszolgákat. Az egyik barátom szerint ez a törvény a mexikóiakra érvényes, de a kanadaiakra nem. Meg tudná magyarázni, hogy miért ne lehetnének nekem kanadai rabszolgáim?
E) Az egyik szomszédom mindig szombaton dolgozik. Exodus 35:2 világosan kimondja, hogy az ilyet meg kell ölni. Erkölcsileg kötelezhető vagyok rá, hogy saját kezűleg öljem meg?
F) Az egyik barátom szerint az úszószárny és pikkely nélküli vízi állatok (pl. kagylók vagy homár) fogyasztásának bűne (Lev. 11:10), nem olyan utálatos, mint a homoszexualitás bűne. Én ezzel nem értek egyet. Állást foglalna ebben a kérdésben?
G) Lev. 21:20 szerint ha szembetegségem van, az Úr oltárát nem közelíthetem meg. Be kell vallanom, hogy olvasószemüveget használok. Teljesen élesnek kell lennie a látásomnak, vagy itt van azért egy kis játéktér?
H) A legtöbb barátom vágatja a haját, illetve borotválja a szakállát, beleértve a pajeszát is, holott ez Lev. 19:27 szerint egyértelműen tilos. Milyen halálnemet javasol nekik?
I) Lev. 11:8-bol tudom, hogy ha döglött disznó bőrét illetem, tisztátalan leszek. A kérdésem, hogy szabad-e futballoznom, ha cérnakesztyűt húzok?
J) A nagybátyámnak van egy kis háztájija. Megsérti Lev. 19:19-et, mert földjébe kétféle magot vet. Ezenkívül a felesége olyan ruhát hord, ami kétféle anyagból (pamut/poliészter) készült. Most tényleg össze kell hívnom az egész gyülekezetet (Lev. 24:16), hogy megkövezzük őket, vagy pedig elég, ha egy meghitt családi körben lefolytatott ceremónia keretében megégetjük őket, amint ez azok esetében megengedett, akik az anyósukkal hálnak (Lev. 20:14)?
Tudom, hogy Ön ezeknek a törvényeknek nagy ismerője lévén biztosan utat tud mutatni ezekben a kérdésekben.
Az Ön odaadó rajongója:
Jake"

elterito Creative Commons License 2022.07.04 0 0 199

Énok könyveket , Bibliát,   veszek !

Czeglédy-Hamar:Sylvester Biblia Lexikonom van  azt olvasom !

Nagyon jó ! Csak  szent könyvek érdekelnek. 

Tudomány  és a  többi  kuka !   Soknak a pénz  az Istenük !

Sírba nem vihetik.

 

ÁMEN.

 

 

 

Krumplit, hagymát,  káposztát veszek !

Lecsóhoz való paprika, paradicsom van  azt eszem !

Nagyon jó ! Csak belet tisztító zöldségek érdekelnek.

Brokkoli  és a  többi  kuka !   Soknak a virsli, sonka az Istenük !

Sírba viheti őket

 

ÁMEN.

 

Előzmény: 11_11 (197)
Zellem Estelen Creative Commons License 2022.07.04 0 0 198

Majd utána olvasok.

De ez itt ejtve, mert nem társadalom kritika a téma.

 

Előzmény: ketni (192)
11_11 Creative Commons License 2022.07.04 -1 0 197

Énok könyveket , Bibliát,   veszek !

 

Czeglédy-Hamar:Sylvester Biblia Lexikonom van  azt olvasom !

 

 

Nagyon jó ! Csak  szent könyvek érdekelnek. 

 

 

Tudomány  és a  többi  kuka !   Soknak a pénz  az Istenük !

 

Sírba nem vihetik.

 

ÁMEN.

 

 

 

ohlulu2 Creative Commons License 2022.07.04 0 0 196

Voltak keletebbre jobbak is, amik közelebb álltak a jézusi tanításhoz, a szeretet valláshoz.

 

milyen vallásokra gondolsz?

Előzmény: ketni (195)
ketni Creative Commons License 2022.07.04 0 0 195

"rengeteg vallásos kultúra összeomlott már, kicsik, nagyok, anélkül, hogy a tömegtársadalmakra szerinted jellemző erkölcsi romlás eluralkodott volna rajtuk."

 

És, erre pont Rómát hozod fel példának?

Éppen, hogy a kereszténység által volt képes a római tömeg megújulni és új erkölcsöket kifejleszteni, hosszú nyűglődés és romlás után.

Teljesen más kérdés, hogy nem a római, judeo alapú kereszténység volt a legjobb "választás".

Voltak keletebbre jobbak is, amik közelebb álltak a jézusi tanításhoz, a szeretet valláshoz.

Az erkölcsi romlás az eszmények elvesztésével kezdődik. Ezeket az eszményeket a vallások testesítik meg, tehát ezek romlanak el, sőt rombolják le őket legelőször.

A forradalmak is mindig ezzel kezdik. Célpontjuk rögtön az elején a vallási vezetők, a társadalom szellemi vezetői és a vallási jelképek.

Kivéve, amikor ellenforradalom tör ki, mint pl. ami Iránban történt.

Előzmény: ohlulu2 (173)
ketni Creative Commons License 2022.07.04 0 0 194

"Rend, diktatúra árán?"

Melegen ajánlom Szathmári Sándor "Hiába" és "Kazohinia" c. művét.

Ez ugyan csak irodalom, de kitűnően rávilágít arra, hogy ma semmilyen társadalom sem képes tartósan, egészségesen működni.

Nem is működik, hanem hánykolódik az anarchia és a fasizmus-kommunizmus végletei között.

Előzmény: Mustkeatly (169)
11_11 Creative Commons License 2022.07.04 -1 0 193

A Tőrvényt   és parancsokat, Teremtő Isten adta  nem  az Ember !!! (Α - Ω)

Isten tőrvényének megszegése bűn.! !  

 

10. Parancs !

 

 

 

ketni Creative Commons License 2022.07.04 0 0 192

"Az erkölcs az korfüggő."

 

Részben.

Mondhattad volna azt is, hogy kultúra függő, de ez is csak részben igaz.

Vannak alappillérei az erkölcsnek, amik mindenhol ugyan azoknak kell lenniük, mert ha nem, akkor olyan mértékben eltorzul a társadalom, hogy megsemmisül.

Az ember a csoport által vált emberré és ennek vannak bizonyos áthághatatlan szabályai.

Ilyen pl. a hűség, az önfeláldozás, a csoport értékeinek feltétlen elfogadása stb. Ezek humán etológiai alapvetések, lásd: Csányi Vilmos

Lényegében a becsület szóban lehetne mindezt összefoglalni.

 

"Az ember élete meg sosem volt akkora "érték", mint korunkban."

 

Ha csak a puszta létezésre gondolsz, ez akkor sem állja meg a helyét a harmadik világban.

Nyugaton talán. Viszont itt is csak mint fogyasztó és droid értelemben van értéke. A többi csak mese.

 

"Korunkban az "egyén érdeke" alá van rendelve a köz és a törvényiesség érdekének.

De erről győzködnöm téged, nem a topik témája."

 

Szavakban ennek az ellenkezőjét halljuk. Az egyént dicsőíti a mi társadalmunk, a különcséget értékeli.

A valóságban viszont az egyén elidegenedett a többiektől, és marionett figuraként báboznak vele.

Nincs alárendelve a társadalomnak, mert társadalom nem is létezik, csak felülről vezérelt tömeg.

A törvények az uralkodó osztályokat védik, nem a közérdeket.

Zavarosak a viszonyok, maradjunk ennyiben!

(Ortega i Gasset: A tömegek Lázadás c. könyvét érdemes elolvasni, ha nem is egy tudományos munka ebben a témában.)

https://mtda.hu/books_kulf/ortega_y_gasset_jose_a_tomegek_lazadasa.pdf

 

 

Előzmény: Mustkeatly (167)
elterito Creative Commons License 2022.07.04 0 1 191

isten mindenkor szavai igazol láthadod Ó és újszövecség tudás van?

Hatalmat átadott próféták szentség szövegek áldozatokkal követik .

Márk evangéliumában nézd, olvasd, minden az Úr igéje, olvasd, nézd

Előzmény: 11_11 (190)
11_11 Creative Commons License 2022.07.04 -1 0 190

 

A  Biblia.

Dániel  2015  és   Máté 2022.= Igaz

 

Máté és Dániel is.  2022. szöveg igazolva ! 

Előzmény: fhrfl (188)
elterito Creative Commons License 2022.07.04 0 0 189

Durva. Te azt hiszed, információt ad át? Pusztán betyárbecsületből, mert te is hívő vagy, ő is?

Hogy vagy képes ezt komolyan venni?

Előzmény: fhrfl (188)
fhrfl Creative Commons License 2022.07.04 0 0 188

4355 lap? 

Pontosabban, oké?

Mit keressek? 

Előzmény: 11_11 (185)
elterito Creative Commons License 2022.07.04 0 0 187

11_11!

 

Ebben a pillanatban zárd be a nyisd ki

Előzmény: 11_11 (185)
elterito Creative Commons License 2022.07.04 0 0 186

"Teremtő, Jézus kővetői   sok és rendes Emberek  vannak !

 

   Hanem Teremtő Isten és  a te  hited, cselekedeted és szíved,

 

    a Fény   az örök élet!   Ámen!"

 

 

Mindenható Isten általi boldogságok sokat, mindenkor kiárasztja

 

Viszont mikor Isten által áldások hittel a remények lelkünk Üdvösség, Örök imádaTOK

Előzmény: 11_11 (182)
11_11 Creative Commons License 2022.07.04 -1 0 185

                        fhrfl Most olvasd el A Bibliát  GYORSAN  .4355 LAP.

fhrfl Creative Commons License 2022.07.04 0 0 184

Felmerült bennem a kérdés: te honnan veszed, hogy én ilyesmiket írtam? 

Előzmény: ohlulu2 (172)
11_11 Creative Commons License 2022.07.04 -1 0 183

  A Teremtő Isten és Jézus  Mindenkit  számon kér.!!!!

Előzmény: 11_11 (182)
11_11 Creative Commons License 2022.07.04 -1 0 182

    Nem az Egyház  és a  Tudomány dönti el  az örök életet  Sötétségben nincs fény !

  Az Embereket becsapták!  Egyház és Szekta nélkül is.

 

    Teremtő, Jézus kővetői   sok és rendes Emberek  vannak !

   Hanem Teremtő Isten és  a te  hited, cselekedeted és szíved,

 

    a Fény   az örök élet!   Ámen!

Előzmény: Zellem Estelen (181)
Zellem Estelen Creative Commons License 2022.07.04 0 1 181

Ha folytatod a flood-olást, mederációt kapsz!

Előzmény: 11_11 (180)
11_11 Creative Commons License 2022.07.04 0 0 180

    2022. 7. 4.

Galatáknak írt levél 4. fejezet:1-31

( 1-11,  16- 20,   22, versek )

Isten gyermekei vagyunk.

1 Azzal folytatom, hogy amíg az örökös kiskorú, semmiben sem különbözik a szolgától, jóllehet mindennek ura. 2 Gyámok és gondviselők felügyelete alatt áll, apjától meghatározott ideig. 3 Így mi is, amíg kiskorúak voltunk, a világ elemeinek szolgálatában álltunk. 4 De amikor elérkezett az idők teljessége, az Isten elküldte Fiát, aki asszonytól született, és ő alávetette magát a törvénynek, 5 hogy kiváltson minket a törvény szolgaságából, hogy a fogadott fiúságot elnyerjük. 6 Mivel az Isten fiai vagytok, a Fia Lelkét árasztotta szívünkbe az Isten, aki kiáltja: Abba, Atya! 7 Tehát nem vagy többé szolga, hanem fiú, s ha fiú, akkor Isten kegyelméből örökös is. 8 Azelőtt nem ismertétek az Istent, és olyan isteneknek szolgáltatok, akik valójában nem azok. 9 Most azonban, amikor ismeritek az Istent, sőt az Isten is ismer titeket, hogyan térhettek vissza az erőtlen és esendő elemekhez, ismét szolgálni akarván nekik, mint korábban? 10 Napokat és hónapokat, ünnepi időket és esztendőket tartotok meg gondosan. 11 Aggódom, hogy talán hiába fáradtam értetek.

 16 Vajon ellenségetek lettem azzal, hogy igazat mondtam nektek? 17 Némelyek nem jó szándékkal buzgólkodnak köztetek, el akarnak fordítani benneteket tőlem, hogy velük tartsatok. 18 Szép dolog, ha a jó ügyért lelkesedtek, nemcsak akkor, amikor körötökben vagyok. 19 Fiaim, újra a szülés fájdalmait szenvedem értetek, amíg Krisztus ki nem alakul bennetek. 20 Szeretném, ha ott lehetnék, és más hangon beszélhetnék, mert aggódom értetek.

A két szövetség szembeállítása.

 

22 Az Írásban ugyanis az áll, hogy Ábrahámnak két fia volt, az egyik a szolgálótól, a másik a szabad asszonytól.

Előzmény: 11_11 (175)
11_11 Creative Commons License 2022.07.04 0 0 179

   Rómaiaknak írt levél  3. fejezet: 1-31

       ( 1-6, 12-18, 21-22, 25-26, 29-30,versek )  

 

1 Mi előnye van tehát a zsidóknak? S mi haszna a körülmetélésnek? 2 Minden tekintetben sok. Először is, az Isten rájuk bízta tanítását. 3 De hogyan ? Ha vannak, akik hűtlenek lettek, vajon nem teszi hitetlenségük Isten hűségét hatástalanná? 4 Egyáltalán nem, ellenkezőleg: Isten igaz, még ha minden ember hazug is. Amint az Írás mondja: Hogy igaznak bizonyulj szavadban, s győzz, mikor pörölnek veled. 5 De mit szóljunk ahhoz, hogy gonoszságunk teszi nyilvánvalóvá Isten igazságát? Mert emberileg szólva nem igazságtalan az Isten, amikor haragjával sújt? 6 Egyáltalán nem. Különben mi címen ítélkeznék Isten a világ fölött?

 

A zsidók és a pogányok egyformán bűnösök.

12 Mind letértek az útról, elfajzottak, nincs, aki jót tenne, nincs egy sem. 13 Tátongó sír a torkuk, nyelvük csalárdságot beszél, kígyók mérge van ajkukon. 14 Szájuk telve átokkal és keserűséggel, 15 lábuk gyors a vérontásra. 16 Ösvényeiken baj és nyomor, 17 a béke útját nem ismerik, 18 Isten félelme nincs szemük előtt.

 

Megigazulás a Jézus Krisztusba vetett hitből.

 

21 Most azonban az Isten előtti megigazulás a törvénytől függetlenül lett nyilvánvalóvá, amint a törvény és a próféták is tanúsítják: 22 az  Isten előtti megigazulás, amely a Jézus Krisztusban való hitből ered, és amely minden hívőnek szól. Ebben nincs különbség. 25 Őt adta oda Isten véres engesztelő áldozatul a hitben, hogy kimutassa igazságosságát. Isten végtelen türelmében elnézte a korábban elkövetett vétkeket, 26 hogy igazságosságát most kimutassa. Mert amint ő igaz, úgy akar igazzá tenni mindenkit, aki Jézusban hisz . 29 Vajon csak a zsidóké az Isten, s nem a pogányoké is? Bizony a pogányoké is. 30 Ugyanaz az Isten teszi megigazulttá a hitből a körülmetéltet éppúgy, mint hite által a körülmetéletlent. 

 

 

11_11 Creative Commons License 2022.07.04 0 0 178

 

  Korintusiaknak írt I. levél   10. fejezet:

 

9 Ne kísértsük az Urat, mint néhányan kísértették, ezért kígyók pusztították el őket. (4Móz 21,5.6)

10  Ne is zúgolódjatok, mint néhányan zúgolódtak, ezért lesújtott rájuk a pusztító angyal. (4Móz 14,2.8.29.36; Zsid 3,11.17)

 11  Mindez előkép a számunkra, a mi okulásunkra írták meg, akik a végső időkben élünk. (Róm 4,25)

 

12 Aki azt hiszi, hogy áll, ügyeljen, nehogy elessék. Róm 11,20-22)

Előzmény: Mustkeatly (176)
ohlulu2 Creative Commons License 2022.07.04 0 0 177

Még azt is hiszi, hogy meggyőz?

Az a mitológiai mű hősébe vetett hiténél is meredekebb tett;-)

 

nehéz meggyőzni itt bárkit bármiről...

bár engem ma meggyőztetek arról, hogy az euler-diderot sztori csak egy 1872-ben kelt urban legend. 

Előzmény: Mustkeatly (176)
Mustkeatly Creative Commons License 2022.07.03 0 0 176

Ide vezet ha valaki befolyásolt.

Túlcsorduló érzelmei mentén, azt hiszi, ő különb, és kiválasztott.

Ha meg valaki ütközteti vele, hogy egy ókori kitaláció rabja, azt erkölcstelennek véli.

Istenét is védi, amivel ledegradálja, mert miféle Isten, ami az kis esze szerinti védelemre szorul?

Én nem is vitázom vele, mert ezen a szinten értelmetlen minden betű leütése.

Különben is!

Ő kedves gyermeke istenének, igyexik a kedvében járni, fohászkodik felé, keresi az útját felé...

Akkor meg mit ácsingózik itt, engem számon kérve, akinek csak egy mitológiai mű rabja?

Még azt is hiszi, hogy meggyőz?

Az a mitológiai mű hősébe vetett hiténél is meredekebb tett;-)

Előzmény: ohlulu2 (172)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!