Keresés

Részletes keresés

andreyo Creative Commons License 2023.05.20 0 2 31

Vajon kinek dolgozik? 

 

D-ISAV

 

 

 

Rysher Creative Commons License 2023.05.10 0 0 30

Ok vajon milyen feladatot hajtanak vegre epp? Az ott egy eleg massziv sullyedes volt. Zero-G gyakorlat tan? :) 

 

Atomcsapássy Edömér Creative Commons License 2023.02.07 0 0 29

Itt most vagy valami vagy ment valahová vagy leesett vagy fölesett vagy ki tudja, de jó nagyot szólt:

 

https://444.hu/2023/02/07/valami-oriasit-robbant-heves-megyeben

Atomcsapássy Edömér Creative Commons License 2023.02.03 0 0 28
Rysher Creative Commons License 2023.02.01 0 0 27

Ezt szerintem erdemes meghagyni az utokornak. Az utolso legyartott 747-es "muve" Washington allam egboltjan. :) Csodalatos gesztus egy csodalatos repulogepnek es korszaknak.  

 

Rysher Creative Commons License 2022.10.13 0 0 25

A kép meg jól lemaradt... :) Szóval Ő:

 

Előzmény: Rysher (24)
Rysher Creative Commons License 2022.10.13 0 0 24

Valami ötlet, ki, vagy mi lehet Ő? A US Army kötelékébe tartozik a lajstromjele (N35GA) alapján.. Talán valami kísérleti cucc? Guardrail, vagy BuckEye esetleg? Csak mert nem hinném, hogy sima "fényképész".

homerx Creative Commons License 2022.05.18 0 0 23

koszi, ez tok jo info volt. elsore azt hittem, hogy a klasszikus, a tv-ben lathato a kornyeket madartavlatbol bemutato geprol van szo.

jo munkat! :)

Előzmény: RBAR (22)
RBAR Creative Commons License 2022.05.16 0 0 22

Ő viszi a magasban a Tour rádióinak átjátszó állomását, hogy a hasonló versenyek alatt semmilyen körülmények között ne legyen rádiócsend, pl a dimbek/dombok, hegyek/völgyek között. Óriási segítség, hogy a biztosítási feladatokat maradéktalanul és esemény nélkül ellássuk.

Üdv Moto12

 

Előzmény: Rysher (17)
homerx Creative Commons License 2022.05.13 0 0 21

na, ennyire erdekel minket a magyarorszagi turizmusert kinevezett miniszter altal szervezett bili :)

Előzmény: manao (19)
Rysher Creative Commons License 2022.05.12 0 0 20

Ohh, es valoban, koszi. :)

Előzmény: manao (19)
manao Creative Commons License 2022.05.12 0 1 19

Előzmény: Rysher (17)
homerx Creative Commons License 2022.05.12 0 0 18

azt nem tudom, de korbespiralozta a nemzeti parkot, majd visszament ahonnan jott.

Előzmény: Rysher (17)
Rysher Creative Commons License 2022.05.12 0 0 17

 

Ez a gep vajon himezni keszul, vagy kalibral valamit? Fotoz? Ilyen koroket megvallom, meg nem lattam, mindezt FL270 magassagban teszi.

Tudja valaki, hogy valojaban mit csinalhat?

 

 

ZöPö Creative Commons License 2022.02.15 0 0 15

Nem vagyok én olyan szőrszálhasogató. :-))

Előzmény: Törölt nick (14)
ZöPö Creative Commons License 2022.02.14 0 0 13

No, itt a Concorde-SR71 sztori.

 

Előzmény: ZöPö (8)
ZöPö Creative Commons License 2022.02.14 0 0 9

Bocs, az előbb nem mondtam, de én is csak laikus és dilettáns vagyok. Csak a jegyzőkönyv kedvéért. :-)

Előzmény: Törölt nick (7)
ZöPö Creative Commons License 2022.02.14 0 0 8

Egy légtér van, nincs külön "polgári" meg "katonai". Zajcsökkentő hatása van, hogy amennyiben a feladat nem kívánja meg a "lopakodást", a katonai gépek is bejelentkezzenek a polgári légiirányításhoz.

 

Tele van a net olyan sztorikkal, amikor az SR-71 Blackbird bejelentkezik a polgári irányításhoz, nagyon vicces párbeszédek szoktak néha kialakulni. Pl.:

 

[SR-71] - Kérek engedélyt (bazimagas)ra!

[irányítás] nem ismeri fel, hogy kivel beszél, gondolja magában rendben, úgysincs ott senki, hülyegyerek, ha fel tudsz oda mászni, tőlem mehetsz - Engedély (bazimagas)ra.

[SR-71] - Köszönöm, akkor ereszkedek (bazimagas)ra. :-)))))

 

Ezt konkrétan fél órája olvastam: a Concorde is általában ká magasan repült az óceán felett, a normál forgalom felett. Az irányítás meg aggódott, hogy konfliktolni fog egy SR-71-gyel, de semmi módon nem tudta kiszedni belőle, hogy az milyen magasan van (naná). Végül azt kérdezte: jó, a Concorde x magasságon repül, y láb függőleges elkülönítés van előírva, az megvan? Mire a Blackbird: biztos lehetsz benne. :-))))

Előzmény: Törölt nick (-)
MasterMC Creative Commons License 2022.02.12 -1 0 6

ne okoskodjál már, unjuk már ezeket a mindenkit überelni próbáló aranyköpéseidet

Előzmény: Creativus (1)
lxt Creative Commons License 2022.02.12 0 1 5

Megpróbálom kitalálni – mert (valamiért) engem se informáltak

A polgári jelzést küldő, egyébiránt a polgárok számára is azonosíthatóan katonai repülőgépek talán azért azonosítják ekként magukat e vészterhes időszakban és helyszíneken, mert nem akarják eszkalálni a feszültséget – mindazonáltal, már csak a jelenlétükkel is demonstrálják az egyet vagy egyet nem értésüket a közelgő invázióval.

Másrészt: érdemes dokumentálni az első lépéseket; mármint annak tényét, hogy melyik fél, mikor és miként indítja el a (nem belátható következményekkel járó) háborús cselekménysorozatot.

Creativus Creative Commons License 2022.02.12 0 0 3

Ilyen korban élünk!

 

"Amióta az emberek nem hisznek, azóta minden hülyeséget elhisznek."

 

Előzmény: Törölt nick (2)
Creativus Creative Commons License 2022.02.12 -2 0 1

Egyébként tényleg erről van szó, pontosabban a hosszú távú mellékhatásáról.

 

Ugyanis egy ilyen világmizéria (amely sokszor volt az elmúlt korokban), az emberekben - a kiváltott félelemérzet miatt - pszichés zavarokat okoz (súlyos állapotban PTSD, illetve tartósan: C-PTSD). Ennek a zavarnak az egyik jellemzője a paranoid gondolatok megjelenése. Ilyen esetben a bennünk feltámadó félelemérzetre mindenképpen valamilyen magyarázatot próbálunk keresni, és többnyire találunk is valamiben, amellyel éppen foglalkozunk.

 

Előzmény: Liberius (0)
Liberius Creative Commons License 2022.02.12 -2 0 0

Nem folyik, hanem szállong, és nagyon gyorsan terjed, és a neve a görög ABC egyik betűje, amely hasonló ahhoz a számjegyhez, hogy NULLA: 0

 

Ez a betű egy rövid "o" betű, ellentétben a hosszú változatával (amely O-mega lenne).

 

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.12 0 0 topiknyitó

Segítsetek ezt megérteni, mert nekem nem megy!

Vannak olyan oldalak, mint a fr24.com, adsbexchange stb., ahol a transzponder adatok alapján lehet követni a repülőgépek egy részét, utóbbin van kifejezetten katonai célú gép is, előbbiről úgy tudom, csak polgári gépeket mutat.

Mostanában tűnt fel, hogy kifejezetten katonai célú gépek is megjelennek az elsőn és ugyanezek, ha egyáltalán látszanak, polgáriként tűnnek fel az adsbexchange-en.

 

Pl KC135 felderítő/zavaró gép, Global Hawk drón, de igaz, adsb-n már katonaiként látható sok F15, Eurofighter stb is.

 

A felderítők egyértelműen az ukrán-orosz határt kóstolgatják. De miért hirdetik magukat??  Ez valami erődemonstráció-féleség? Ha ráküldenek egy Gripen párt balami légtérsértő Cessnára, akkor csak a Cessna látszik ezeken az oldalakon. Akkor ezekkel a gépekkel most mi van?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!