A mobiltelefonok sok kérdést vetnek fel, kezdőknek, haladóknak egyaránt. A fórumon sok topikot látok, de azok többsége vagy egy-egy típusra vonatkozik. vagy egy-egy részproblémára keres megoldást. és szinte mindegyik évekkel ezelőtt elhalt.
Bízom benne, hogy itt fel tudjuk vetni az Androiddal kapcsolatos panaszainkat, észrevételeinket, és lesznek majd akik megoldást is tudnak ajánlani egyikre, másikra.
A Xiaomi 10S telefonomon, egyik napról a másikra, elment a mikrofon, se videonál, se hangrögzítőnèl nem működik, olyan mintha mind2 mikrofon egyszerre lenne rossz. 3,5mm jack-es Headset-el, működik. Amugy is kopott volt az USB-C rajta ezèrt telefon tipusszam alapjan rendeltem komplett panelt, már 3db-ot... A hibajelensèg nem, hogy megszűnt volna, az uj panellal (mindegyikkel) mèg a jack sem megy, nem èrzèkeli, hogy bevan dugva, (hang nem valt at a telefonrol) viszont emellett a bal oldali fülesbe "oszcillaló" hangot ad... Mi lehet a problèma???
A Xiaomi Redmi Note 11-es telefonom újabb meglepetése: Egy ideje azt játssza, hogy az ikonjaim egy részét - talán a gyakran használtakat - összegyűjti egy kis csoportba, a többi meg nem elérhető.
Eddig 1 kattintással át tudtam térni a megszokott képernyőre, de ma valahogy nem sikerült, csak sokadszori próbálkozásra.
A Xiaomi Redmi Note 11-es telefonom mostanában rendszeresen elveszíti a wi-fi kapcsolatot. Látszólag minden rendben van,
a router és az előfizetéses internet is, de mégsem tud böngészni. Azt írja, hogy a webhely nem érhető el. Ha úton vagyok, akkor előfordul, hogy a Mobiladat ki- és bekapcsolásával rendbejön, de az esetek többségében csak újraindítással lehet elérni.
Megnéztem a beállításokban a rendszeralkalmazás-frissítést, de azt írja, hogy Minden rendszeralkalmazás naprakész. A készüléket két éve vettem újonnan.
Segítséget kérnék android guruktól ... a telefon egy Redmi Note 11S. az előlapi kamera nem akar selfie-t készíteni, fényképezni. Azaz a képet megcsinálja, és a baloldali apró prewiew ablakban látom is a képet, de ha rábökök, hogy meg is nézzem egy pillanatra megmutatja majd egy "nem támogatott formátu, vagy a file sérült" hibaüzenetet ad. Videók készít, illetve fotót is ha közvetlenül pl messengerbe készítem a képet, ergo a kamera maga rendben van. Azt kb 2 hete csinálja, beállítások alaphelyzetbe hozása, telefon újraindítása nem segit :( Valakinek valami ötlete?
Mindenhonnan törlődött gyakorlatilag azonnali jelleggel és kérdés nélkül.
Azonban sikerült beszélnem egy ismerősömmel aki kb 2 hónapja ugyanígy járt és nem volt rá magyarázat...
Azonban ő adott egy jó tippet, amit megosztok itt is, hátha másnak is jól jöhet még.
Szóval az Android alap beállítás szerint a NÉVJEGYEK-ben rendelkezik egy KUKA funkcióval, ahova 30 napra bekerül minden törölt névjegy, függetlenül attól, hogy miért és hogyan törlődött. Itt van lehetőség a SZEKESZTÉS menüpont alatt kijelölni a visszaállítani kívánt névjegyeket, esetemben 570db-ot... ;)
Tanultam belőle, visszállítás után azonnal készítettem egy biztonsági mentést, mert eddig kellően elegendőnek gondoltam, ha Google névjegyekben megvan minden...
Szia, bár ötletem nincs sem a hiba okára, sem a megoldásra (bár 10 éve volt egy Lenovo telefonom, amelyik a szinkronizálást úgy értelmezte, hogy elkezdte törölgetni az általa feleslegesnek tekintett névjegyeimet. Amit aztán gyorsan letiltottam.).
Viszont rákerestem a gugliban ilyen kulcsszavakra, és jöttek javaslatok:
Nem ismerem őket, nem próbáltam, de hátha találsz köztük valóban használhatót. Talán például a Google Help alattiak.
Egyébként - bár erre utaltál - tényleg innen is törlődött minden?
Mert akkor valami nagyon komoly tisztogatás történhetett.
Segítséget szeretnék kérni, hátha esetleg járt már valaki más is ebben a cipőben... A történet röviden: Andoriod-os telefon (Samsung A12) amit már pár hónapja használok az autóban található, szintén Androidos fejegységgel. Egészen eddig problémamentesen és elégedetten. A tegnapi nap folyamán valami miatt telefonhasználat közben (Bluetooth-on keresztül kihangosítva és összepárosítva), lementette a a kontaktokat A-tól Z-ig a telefonomról úgy, hogy azokat arról le is törölte (nem, nem kérdezett semmit) melyek eddig a Google-ben voltak tárolva és párszor már letöltöttem őket onnan a telefonjaimra amikor cserélve lettek.
Tehát úgy ahogy voltak, ezek mind elszálltak. Nincsenek meg sem a telefonon, sem Google-ben, sem fejegységen... :( Azonban ha összecsatlakozik a telefon a fejegységgel Bluetooth-on keresztül, akkor a fejegységen a névjegyek láthatóvá válnak, ellenben menteni nem tudom őket, vagy telefonra visszaállítani... Kérdésem az lenne, hogy lát-e bárki, bármiféle megoldást, javaslatot a probléma megoldására, mert sajnos nincsenek meg sehol sem a névjegyek. Azt, hogy mit hogyan kellett volna, azt már nagyjából én is tudom, tehát nem ilyen jellegűek érdekelnének, hanem inkább olyanok, hogy miként és hogyan találhatok esetleg rá a fejegységen a névjegyekre az Andorid fájlrendszerében például... hogyan nyerhetem ki onnan őket... stb
Annyi változott, hogy be tudtam állítani a VoWIFI nevű Wi-Fi hívásos megoldást. Majd holnap talán kiderül, hogy tényleg javul-e a hangminőség a telefonomról. De azért a jel erősítés lehetősége továbbra is érdekel.
Ma délután egy telefonos beszélgetésben hangprobléma volt, nem hallatszott rendesen a hangom.
Aztán megnéztem, és kiderült, hogy térerő probléma lehet, mert a térerőt jelző 5 pöcök helyett hol három, hol csak kettő látszik. Letöltöttem a telefonra egy Signal Strength nevű alkalmazást., és a lakásban folyamatosan alacsony értéket jelez. Mivel földszinten lakom, megnéztem, mi a helyzet az udvaron. Ott a térerő az OK és a jó tartományban van.
Az interneten nézegetve látom, hogy létezik olyan, hogy Wi-Fi hívás beállítás, de az én Xiaomi Redmi Note 11-es készülékemen ilyet nem találok. Olvasok jelerősítőkről is, de tekintve, hogy a témában teljesen járatlan vagyok, tud-e valaki tanácsot adni, mit tegyek, ha ez az állapot így marad?
Sziasztok!Az szeretném kérdezni, hogy az androidos telefonon (Nothing phone 2) beállítható-e az a képernyő funkció, hogy csak akkor "ébredjen" fel, mutasson bármit is a kijelző, ha a bekapcsoló gombot használom. Tehát a képernyő, érintésre ne reagáljon.
"azt írta ki a google pay, hogy: a telefon rootolva lett". Jogos, ez a gyári beállításokkal nem vonható vissza. Van rá megoldás, kérdezd meg a Windowsos gurukat itt: https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9157541
Olyan problémám van, hogy működő, több alkalommal használt nfc-s fizetést követően, egyszer telepítettem egy programot, mely a hirdetéseket letiltja, de nem működött megfelelően, ezért letöröltem. azóta nem működik a fizetés a mobillal.
A szolgáltató bankkal alaphelyzetbe helyeztettem a bankkártyát, majd mikor elektronikus fizetéshez élesíteni szerettem volna, az írta ki a google pay, hogy: a telefon rootolva lett, vagy tanúsítvánnyal nem rendelkező program fut rajta.
saját eszemtől visszaállítottam az eredeti gyári beállításokat.
Sziasztok! Nekem az a problémám, hogy hangfelvételt csináltam az androidos telefonommal, majd a szokásos módon mentettem. Aztán nézem a listát, hogy visszahallgassam, de a felvétel sehol. Igaz, hogy kevés hely volt már a telefonon, de néhány MG-os fájl még bőven ráfért volna. 93% szabad terület volt még rajta, szóval egy pár GB-t.
Gondolkodtam rajta, de abban biztos vagyok, hogy a mentésre kattintottam.
Egyszer volt már így, hogy nem jelent meg a listában, de aztán nemsokára, igen. De most egyáltalán nem jelenik meg. Mi lehet vagy lehetett a gond szerintetek, és van-e még visszaút, kereshetem-e még a telefonon. A belső tárhelyet már átnéztem.
Nagyon- nagyon fontos lett volna ez a felvétel nekem, másik ilyet már nem tudok csinálni!
A xiaomi telefonomon nem tudom elérni a Beállítások->Adatvédelem és biztonság menüpontot. Igazából a Webhelybeállítások menüont kellene, ami ez alatt van, és korábban használtam.
Csak a Beállítások->Adatvédelem menüpont található. Hol nyúlhattam mellé valaminek, és hogy tudnám visszaállítani?
Sziasztok, egy olyan bosszantó problémám van a Redmi 9 Note Pro telefonommal, hogy ha egyszer (nem ötször) hibásan írom be a kódot a képernyőzáron, akkor 30 másodpercre letilt. Át tudom ezt állítani egy magasabb értékre?
Most megnéztem a galaxy a21-es telefonon, amit egyébként ritkábban használok, és ezen most tudok írni. Tehát a probléma kifejezetten csak a xiaomi készüléken jelentkezik.
Újkeletű problémám a Xiaomi Redmi Note 11-es telefonomon, hogy a fórumon nem tudok a telefonról hozzászólást írni. Egyszerűen nem nyílik meg a szövegbevitali ablak, Az, amelyiken most éppen a tabletemen írok. Hanem csak a képfeltöltő lap jelenik meg:
Mi történhetett, és hogy tudnám helyrehozni? Próbáltam kilépni, és újra bejelentkezni, de nem segített.
"A telefonon és az órán is manuálisan kapcsoltam be a ne zavarjanak üzemmódot, ennek ellenére az ébresztőnek volt hangja"
Elég baj lenne, ha nem szólna. Az a lényeg, hogy ha alszol, akkor ne pittyegjen, ha levél jön, ne kapjál hívásokat stb, de azért reggel ébresszen. Talán a repülő üzemmóddal próbáld letilteni az ébresztést.
Okosórát nem használok, de a telefonon nézd meg, hogy az alkalmazások listájában nem szerepel-e egy olyan óra funkció, amit nem akarsz használni, de azért ott van.
majd holnap megpróbálom megfigyelni amikor megint ébreszteni fog.
Eddig nem figyeltem annyira oda a képernyőre, hogy mit mutat.
Amire a ma reggeli ébresztésből emlékszek, az az hogy kérdezi az ébresztő hogy vagy kikapcsolom vagy elhalasztom 10 perccel.
És kipróbáltam valamit még ezzel kapcsolatban
Az éjszakára automatikusan bekapcsoló ne zavarjanak üzemmód időpontját átállítottam este 22 és reggel 6:00 intervallumról este 22 és reggel 8:00-ra a telefonon.
Így ma reggel a telefonon nem szólalt meg az ébresztő, azaz nem volt hangja, csak az órán.
és most, miközben írom ezt az üzenetet: kipróbáltam még egy dolgot
A telefonon beállítottam most szándékosan egy ébresztőt és az ébresztés időpontjában nem ugyanazt a képet / megjelenést látom, mint az órán az ébresztés időpontjában, mint ami reggel ébreszt.
A szándékosan beállított ébresztő esetén most egy szép színes megjelenést látok az órán.
A nem kívánt ébresztő esetén egy mondhatni régi fekete-fehér DOS-os, karakteres rendszerhez hasonló kép fogadott. már amennyire emlékszek rá...
És még valami: a most szándékosan beállított ébresztő a "ne zavarjanak" üzemmód ellenére is megszólal az órán és a telefonon is, addig a reggeli rossz ébresztő ma a telefonon nem, csak az órán volt "hangos".
Mivel úgyse tudom hogy lehet kikapcsolni, így lesz időm megfigyelni a most felmerült kérdéseket.
1. megnézem pontosan mit látok a kijelzőn reggel 6:45-kor
2. bekapcsolom az órán is külön / manuálisan a "ne zavarjanak" üzemmódot és megnézem megszólal-e úgy a nem kívánt ébresztő reggel.
3. a harmadik reggeli ébresztő előtt lehet leválasztom és visszaállítom az okosórát alaphelyzetbe, majd újra párosítom, ez nem olyan vészes feladat, és megnézem mit változtat a helyzeten.
alvásfigyelő vagy egyéb hasonló program pedig nincs aktív használat alatt, így nem egy ilyen program indítja el az ébresztést
egy ébresztőóra beállítással, vagy azzal kapcsolatos komoly problémában szeretnék segítséget kérni.
Egy számomra teljesen ismeretlen, megmagyarázhatatlan problémával állok szemben.
A hét minden napján reggel 6:45-kor megszólal az ébresztő a telefonon és a hozzá kapcsolt okosórán is.
Már nem tudom pontosan ez mikor is kezdődött 1/2/3 hete, de idegesít egy jó ideje, ezért is fordultam hozzátok.
kb. 2 hónappal ezelőtt volt erre az időpontra beállított ébresztőm a telefonon, de az már régen törölve lett.
Hogy mi ezzel a probléma? Az hogy nincs a rendszerben beállítva, és nem látható sehol sem ! Se a telefonon, se a régi se az új órán, se az asztali órán, sehol!
Az okosotthon is azt mondja, hogy nincsen beállítva ébresztő
Mit tudok tenni, hogy végleg megszűntessem ezt az ébresztési beállítást?
Telefon teljes alaphelyzetbe visszaállítás vagy törlés nélkül, hisz lehet nem is a telefonban van a probléma
segítség a rendszer megismeréséhez, pár információ:
telefon: poco f5 pro
okosóra: xiaomi watch 2 pro
korábbi okosóra: samsung galaxy watch sm-r800 (még működőképes és párosítva van a telefonnal, de nem használom, mert a szenzorjai közül néhány nem működik már, és az aksija sem bírja már a strapát.)
és a telefonról vezérelhető az okos otthon rendszer is, ami sok részből áll, pl.: