Keresés

Részletes keresés

Spy der Man Creative Commons License 2023.01.17 -1 2 2240

https://index.hu/velemeny/2023/01/17/denes-ferenc-visszalepes-kezilabda-eropa-bajnoksag-rendezes/

 

  • „A kézilabda-Eb ezekben az időkben luxuscikk” – nyilatkozta a minap Kocsis Máté, a Magyar Kézilabda-szövetség elnöke. Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter aztán meg is erősítette: Magyarország a magas költségek miatt valószínűleg visszalép a rendezéstől, így Svájc és Ausztria lehet a házigazdája a 2024. évi tornának. Meglepő és mulatságos – ötlik fel egy valaha népszerű műsor címe. De nem hiszem, hogy van kedvünk nevetni.

 

 

Maradnak a szervezési költségek, ahol ráadásul csak társszervezők vagyunk, amire azt mondja most a kormány, erre nincs pénz. Különösen figyelemre méltó Kocsis Máté szóhasználata: a kézilabda-Eb mint luxuscikk. 

Akkor mi volt a 2022. évi szlovák–magyar kézilabda-Eb-rendezés? És az elmúlt tucat év többi nagy hazai rendezésű világeseménye? Azok is luxuscikkek voltak? És hogyhogy most hirtelenjében számít a pénz? Eddig arról volt szó, hogy a nemzeti ügyeket – élükön a nagy sporteseményekkel – nem pénzben mérjük. Ha mégis, akkor ott vannak a gazdaságélénkítő hatások. Meg az országimázs. Akkor már ez sem igaz?

RnD Creative Commons License 2022.01.30 -4 2 2237

"....a Videoton is tartalékosan menetelt, és még a Realt is megverte..."

 

A döntő visszavágóján, aminek már nem volt tétje (mert az első meccsen nálunk a Real bebiztosította magának a kupagyőzelmet).

Előzmény: objektív3 (2224)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.01.30 -1 1 2236
birka_zoli Creative Commons License 2022.01.30 0 0 2235

Hát itt! 

Előzmény: Bamberg58 (2234)
Bamberg58 Creative Commons License 2022.01.30 0 0 2234

”Látom, megy a relativizálás, meg a múltbarévedés, nembaj, minden csoda három napig tart,”

 

Hol? Kocsis kiakadása nem erre mutat. Kétlem, hogy ezt most benyelné a politika.

Előzmény: birka_zoli (2231)
Darhon Creative Commons License 2022.01.30 0 0 2233

Igen, őket kifelejtettem.

Előzmény: Tonio 2.0 (2229)
Gozo Creative Commons License 2022.01.30 -1 1 2232

Én viszont nem ismerek olyan szabályt hogy ha valakinek elfogyott a lépése akkor szabadon faultolható büntetlenül.

Beállóknál már egész szépen alkalmazzák, hogy hiába engedi el őket az utolsó pillanatban a védő mégis befújják a hetest ha a befordulásnál bántották őket. Teljes joggal, mert nem tud olyan mozgást végrehajtani már mint ha nem bántották volna, hiába látszik úgy mintha akkor már szabadon lőhetne.

Előzmény: Fradista Utazó (2230)
birka_zoli Creative Commons License 2022.01.30 0 2 2231

Látom, megy a relativizálás, meg a múltbarévedés, nembaj, minden csoda három napig tart, a hírtelenharagúak majd lenyugszanak, lesz egy kis ejnyebejnye, talán Gulyás elviszi a balhét, de a lényeg, hogy a struktúra maradjon, mert errefelé szarnak-bajnak nincs gazdája, de, ha az sem volt, akkor meg... 

Fradista Utazó Creative Commons License 2022.01.30 0 1 2230

A kézilabdázás egyik alapszabálya: amíg a bíró nem sípolt, számolj azzal, hogy nem is fog. Persze Canellasnak akkor itt már nem sok lehetősége volt, a lépései elfogytak és ott állt helyzetben a hatoson. Ezzel együtt, ha nem pár másodperccel a vége előtt történik, senkinek fel se tűnt volna. És továbbra is azt gondolom, jogosan ítéltek előnyszabályt. 

 

És ezzel nem akarom azt mondani, hogy jól vezették a meccset, mert nem. Csak azt, hogy az utolsó két ítéletről azt gondolom, jók voltak. 

 

A legjobb négybe minket senki nem várt volna, ha nem Budapesten játszunk. Így azt gondolták, a továbbjutás és a középdöntős csoportban a 4. hely kb. reális (annak tűnt), és a hazai pálya előnye ebből kihozhat még egy meglepetés-győzelmet pluszban, amivel lehetünk elődöntősök. És ezt nem magyar szakértők látták így, hanem külföldiek. Aztán valójában a hazai pálya előnyéből nem valósult meg semmi, plusz a legjobb játékosunk kidőlt az első meccs elején. 

Előzmény: videkiman (2209)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.01.30 0 0 2229

Norvégok is top csapat, még ha az utóbbi 2-3 tornájukat el is szúrták.

Előzmény: Darhon (2228)
Darhon Creative Commons License 2022.01.30 0 1 2228

Tudod ha-val kezdődő mondat....Amúgy én úgy látom hogy ez a svéd-spanyol-francia-dán egy külön szint ,utánuk meg van sok jó csapat és ide sorolom magunkat is. Itt bárki bárkit megverhet bármikor.

Előzmény: objektív3 (2215)
Rebounding Delp Creative Commons License 2022.01.30 0 0 2227

Azért ott volt még a franciák elleni meccsünk is. Nagyon jól játszottunk. 

Az igaz, hogy a vb-n nagyobb eséllyel tudunk a 10 közé kerülni. Itthon bíztam a hazai pályában, de részben az lett a vesztünk.

Összességében olyan csapatunk van, amely képes egy viszonylag szép eredményt hozni, de el is tudunk veszni. Ha szerencsénk van, erős támogatást kap a csapat az edzőtől, és mindenki éles, akkor az előbbi. Egyébként ahogy írod: nem mély a keretünk, így nem széles a repertoárunk, emiatt ha a fentiek nincsenek meg, akkor a 13-16. helyet tudjuk csak hozni.

Tartosan TOP8 helyezést nem lehet elvárni. Itt az EB-n azt gondoltam, hogy a nézők tudnak pluszt adni (de tudjuk mi lett).

Előzmény: Tonio 2.0 (2221)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.01.30 0 0 2226

Egy-egy nagy skalp bennünk van, folyamatos kiegyensúlyozott, jó teljesítmény egyelőre nincs.

Ez meg mikor mire elég 5-15. helyig, az éremhez azért több kell, nem is értettem ezeket az Eb-döntős tippeket, amik az Eb előtt külföldi szakértőktől jöttek.

Rasmus Boysen ezüst-tippjét pl a Nemzeti Sport címlapon hozta. Úgy, hogy előtte szerintem sosem idéztek semmit ettől a szakértőtől, de mivel döntőbe prognosztizált minket, hirtelen mérvadó lett a véleménye az NS számára. :-D

Előzmény: objektív3 (2225)
objektív3 Creative Commons License 2022.01.30 -1 0 2225

A korábbi EB-n is szereztünk skalpokat, amíg nem lett nagy a tét...

Előzmény: Tonio 2.0 (2221)
objektív3 Creative Commons License 2022.01.30 -1 0 2224

Az elődöntőben már más a helyzet, pl. a Videoton is tartalékosan menetelt, és még a Realt is megverte...

Előzmény: videkiman (2220)
objektív3 Creative Commons License 2022.01.30 -1 0 2223

Az Izland elleni ki-ki meccs nem azt mutatta, hogy messze voltunk, én inkább azt mondanám, hogy elbasztuk ezt az EB-t, de azt remélem, hogy senkit nem kergetnek el, esetleg egy-két ember kiszorul...

Előzmény: Omega12 (2218)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.01.30 0 0 2222

Mármint Eb-15. hely.

Előzmény: Tonio 2.0 (2221)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.01.30 0 0 2221

Azért az a vb-5. hely egy jó sorsolással, meg egy tartalékos németek elleni győzelemmel jött össze (ezen kívül a korábbiakhoz képest gyenge lengyeleket, a brazilokat, Uruguay-t meg a Zöld-foki Szigeteket vertük). Csalóka volt, sajnos.

Eb-n nincs gyenge ellenfél, nekünk meg sosem volt erősségünk, hogy sorozatban folyamatosan hozzuk magunkat, ennek főleg fizikai korlátai vannak szerintem + a nem elég mély keretünk.

A mostani vb-15. hely meg a másik véglet, reálisan valahol a kettő között vagyunk, aktuális formától, sorsolástól és attól függően, van -e hiányzó kulcsemberünk...

Előzmény: Omega12 (2218)
videkiman Creative Commons License 2022.01.30 -1 0 2220

Valaki belinkelt egy képet, amin talán ehf szagértők tippjei voltak. Azon többen raktak minket érmes helyre, mint pl. a norvegokat.

Egy-egy meccsen nyilván van esélyünk, de ezt írtam az eb előtt is: annyira egysoros a csapatunk, hogy ha vki kiesik, vagy szimplán nem megy neki, nagy bajban vagyunk (slusszpoen, hogy az egyetlen győzelmet Bánhidi nélkül szereztük). Közben meg pl. a svedeknel volt az elődöntőben, hogy kiesett 2 játékos covid miatt es a Montpellierbol meg a Nantesbol hivtak be játékost... 

Előzmény: objektív3 (2215)
Süni2 Creative Commons License 2022.01.30 -1 2 2219

"Remélem nem kergetnek szét mindenkit,"

 

Csatlakozom. Az idén elkövetett hibákat kellene feltárni és javítani tavalyhoz képest.

 

 

Előzmény: Omega12 (2218)
Omega12 Creative Commons License 2022.01.30 -1 1 2218

Ezen az EB-n messze voltunk. Sajnos az összes meccsünk alatt azt lehetett érezni, most valami nem állt össze. Ezzel együtt nem török pálcát a magyar csapat felett, a következő tornán lehet javítani. Remélem nem kergetnek szét mindenkit, mert az előző két világverseny azt mutatta jó úton haladunk.

Előzmény: objektív3 (2215)
Süni2 Creative Commons License 2022.01.30 0 0 2217

Azért egy második sor nem ártana nálunk. Egy évünk van összerakni, mert a VB jövőre nár kvalis lesz.

Előzmény: objektív3 (2215)
videkiman Creative Commons License 2022.01.30 0 0 2216

Ja, vegulis a mindent elődöntő hetest értékesítő Ekberg a harmadik számú jobbszelsojuk.

Nemtom mit toltak, de én is kérek belőle. 

Előzmény: Süni2 (2201)
objektív3 Creative Commons License 2022.01.30 -1 0 2215

Hol messze vagyunk, hol közel...

Szerintem ha Bánhidi nem sérül meg és valahogy továbbjutunk, egy más csapat lett volna a miénk is, felszabadultabb és jobb, korábban is vertünk meg nagy csapatokat, ezek a mostani csapatok nem tűntek legyőzhetetlennek, mint pl. korábban a franciák. (kérek mindenkit, mellőzze a "sportban nincs ha" közhelyet...)

Speciel én nem vártam négy közé kerülést, emlékeim szerint szakértők sem, a tippoldalak talán hetediknek soroltak.

 

Előzmény: videkiman (2209)
Omega12 Creative Commons License 2022.01.30 0 1 2214

Nekem a franciákkal sem volt gondom. Nem ők tehettek róla, hogy a dánok nem igazán vették ellenük komolyan a meccset a középdöntőben.  Csak jobb, mikor egymás után nem ugyanaz a csapat nyer két világversenyt. Mármint nekünk semleges szurkolóknak jobb. Mondjuk az ellen sosem volt kifogásom, ha a magyar vízilabda válogatott nyert egymás után két világversenyt.

Előzmény: Süni2 (2213)
Süni2 Creative Commons License 2022.01.30 0 0 2213

A két legszimpatikusabb ellenben döntőt játszott.

Előzmény: Tonio 2.0 (2208)
videkiman Creative Commons License 2022.01.30 0 0 2212

Annak azért sztem nagyobb a realitása. Még ha a torna előtt abban reménykedtem, hogy utánunk végeznek. Ez mondjuk bejott. :) 

Előzmény: Tonio 2.0 (2210)
Isthy1 Creative Commons License 2022.01.30 0 0 2211

Így van, pont ugyanezt beszéltük a szurkolótársakkal. Ezért is szurkoltam a svédeknek.

Előzmény: Gozo (2200)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.01.30 0 0 2210

Én a szlovénokat tippeltem 4-be, hasonlóan remek találat volt. :)

Előzmény: videkiman (2209)
videkiman Creative Commons License 2022.01.30 0 1 2209

Kanalas sztem azt hitte lefujjak az egyik faltot amit kapott, azer dobta el. Nem kellett volna. A hetes az egyértelmű volt, Lagergren végre nem befele vitte a sűrűbe.

 

Látva az utolsó 4 meccset, nemtom mit gondoltak azok a szakértők, akik 4be vártak minket. Messze vagyunk ezektől a csapatoktol es ezt nem a 15. hely mondatja velem. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!