Keresés

Részletes keresés

polária Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92

Kegyelem: görögül kharisz,

az  Újszövetség egyik  középponti fogalma.

Bár emberek kegyelmére is vonatkozhat,  többségben Isten kegyelmével kapcsolatban fordul elő. A kharisz jelentéstartománya azonban jelentősen eltér a magyar kegyelem szóétól. Míg az utóbbi inkább csak a bűnei miatt elítélt ember jogi értelemben való felmentésére utal, addig a kharisz erőteljesen tartalmazza az öröm, jókedv jelentését is, hiszen a khara szó, amelyből származik, örömöt jelent. Szemben a magyarral, tehát nem egyszerűen csak egy jogi aktust jelent („a köztársasági elnök kegyelmet adott X. Y. elítéltnek”), hanem hangsúlyozottan örömből, jókedvből fakadó, vidámságtól motivált megkegyelmezést, megbocsátást, ajándékozást, adakozást vagy más pozitív cselekedetet: mint amikor valamilyen bennünket ért nagy örömtől indíttatva valami jót teszünk mással (ajándékot veszünk, megbocsátunk neki stb.), anélkül hogy erre ő okot adott volna. A kharisz az öröm kifejezése tehát. Isten kegyelmének lényege – mint azt a teológusok hangsúlyozzák is –, hogy indokolatlanul, ingyen éri az embert a bűnbocsánat, a megigazulás és különböző áldások, ajándékok átadásával, és az ember semmit sem tehet érte: nem az ember cselekedeteire adott válaszként jön, hanem teljes mértékben Isten döntésétől függ. Ugyanakkor ehhez hozzá kell tenni, hogy Isten örömét, boldogságát fejezi ki és közvetíti, nem pusztán jogi jellegű, hanem sokkal inkább személyes, „baráti” közeledésre utal. Megjelenése az ember életében is örömöt és boldogságot eredményez, valamint olyan „atmoszférát”, amelyet a kharisz szó többi jelentése is jól kifejez: kellemesség, gyönyörűség, öröm, kedvesség, kedvezés, szívesség, jóindulat, jótett, hála, elismerés, köszönet, viszonzás. Hasonlóképp a görög szó kedveltséget, tekintélyt, tiszteletet, sikerességet is jelent, amelyek szintén megjelennek, ha valakin „kharisz van” (innen ered karizmatikus szavunk is: „különleges, megtanulhatatlan képességekkel, tehetségekkel megáldott, kiemelkedően sikeres, népszerű ember”). Az Újszövetség egyik legalapvetőbb tanítása szerint az ember kizárólag Isten khariszából kaphat bűnbocsánatot és válhat igaz emberré, azaz kizárólag így képes üdvözülni, örök életet kapni.

Micsigeni Nagyfiú Creative Commons License 2021.11.29 -1 0 91

Poénkodtam............ nem gúny volt...... 

Előzmény: 11_11 (88)
elterito Creative Commons License 2021.11.29 0 0 90

A topikrombolás nem jó szórakozás. 

Régebben telefonbetyár voltál?

Előzmény: 11_11 (89)
11_11 Creative Commons License 2021.11.29 0 0 89

 

JÓ  SZÓRAKOZÁST !!!! Ámen.

 

 

Előzmény: 11_11 (88)
11_11 Creative Commons License 2021.11.29 0 0 88

 

Bölcsesség könyve: 5: fejezet: 1-23. versek 

 

1 Akkor az igaz teljes biztonsággal áll szemben azokkal, akik sanyargatták, és lebecsülték a fáradozását.

 2 Amikor ezt látják, iszonyú félelem fogja el őket, és nem tudnak hová lenni; annak nem várt üdvössége miatt. 3 Bánkódva szólnak egymáshoz, és sóhajtoznak lelkük félelmében: 

4 „Ez az, akit egykor kinevettünk és akiből gúnyt űztünk. Mi esztelenek! Életmódját őrültségnek tartottuk és halálát dicstelennek. 5 Hogy lehet az, hogy Isten fiai közé sorolták és a szentek között van az osztályrésze?

 

 

 6 Í gy hát mi letértünk az igazság útjáról, nekünk nem világított az igazságosság fénye, és számunkra nem kelt föl a nap. 7 A kimerülésig jártuk a bűn és a romlás ösvényeit, úttalan pusztaságokban kóboroltunk, az Úr útját azonban nem ismertük fel. 8 Mi hasznát láttuk a gőgnek és mit nyertünk gazdagságunkkal és nagyzásunkkal? 

Előzmény: Micsigeni Nagyfiú (87)
Micsigeni Nagyfiú Creative Commons License 2021.11.28 -1 0 87

Úgy is mondhatnók, hogy elterito széke egy sátánista gyerek széke lett. blagié meg a texasi láncfűrészesé

 

Kimentek a szolgák az utakra, összeszedtek mindenkit, akit csak találtak, gonoszokat és jókat egyaránt, és megtelt a lakodalmas ház vendégekkel.

Előzmény: Micsigeni Nagyfiú (86)
Micsigeni Nagyfiú Creative Commons License 2021.11.28 -1 0 86

A király a Krisztus, a mennyegző mikor Krisztus és az Egyház "közösül". 

 

Ja izé elb@sztam.... a király az Isten, aki a fiának tart mennyegzőt.

 

Ha nagyon csavarosan értelmezem akkor csak keresztények nem mennek Krisztushoz :D

 

"Menjetek tehát a keresztutakra, és akit csak találtok, hívjátok el a menyegzőre."

Előzmény: Törölt nick (62)
Micsigeni Nagyfiú Creative Commons License 2021.11.28 -1 0 85

2020 akkor ütköztél Bélával és téged kivágtak a felhős nickeden őt meg nem. Úgy cseteltetek a hágyés topicba, mint csajok a kozmetikusnál. Amúgy érdeches volt a kapcsolatod vele, 1x daráltad 1x benyaltál neki. Furchák wagytok az már biztos, tuti ikertestvéred. Mindketten trolloztok,akkor épp egymást és mindketten vitaképtelenek vagytok...........

Előzmény: elterito (84)
elterito Creative Commons License 2021.11.28 0 0 84

Most kétszer hazudtál gyors egymásutánban.

Előzmény: Micsigeni Nagyfiú (83)
Micsigeni Nagyfiú Creative Commons License 2021.11.28 -1 0 83

A másik meg lehet 2019, a Béladolog

Előzmény: Micsigeni Nagyfiú (82)
Micsigeni Nagyfiú Creative Commons License 2021.11.28 -1 0 82

Akkor nem Béla darálása miatt ment a hiszti, hanem hogy az orrod elől vitték el az utolsó Kiskegyedet

Előzmény: elterito (80)
12 voltos Creative Commons License 2021.11.28 -1 0 81

TE HÜJE!

elterito Creative Commons License 2021.11.28 0 0 80

2020-ban volt a telefon, ez igaz, az összes többi szöveged hazugság, troll.

Előzmény: Micsigeni Nagyfiú (79)
Micsigeni Nagyfiú Creative Commons License 2021.11.28 -1 0 79

Krisztus a tanúm, hogy bőgtél telóba Béla miatt. 75% hogy 2020-ba volt, legkorábban 2019 - de szerintem 2020. Te még mindig fórumos imázson izzac, chak azt nem értem mér

Előzmény: elterito (78)
elterito Creative Commons License 2021.11.28 0 0 78

Ne hazudozz átkozódó, nem úgy volt ahogy hazudod. Rusnya troll.

Előzmény: Micsigeni Nagyfiú (76)
Micsigeni Nagyfiú Creative Commons License 2021.11.28 -1 0 76

Wigyázz mit írsz, mer tavaly Bélával egymást ették és bőgött a telefonba - alig tuttam lehűteni -, holott Béla pont azt csinálta vele, mit ő szokott másokkal, mindenkivel. A malacoknál úgy működik, hogy ők személyeskedhetnek bárkivel, meg csócsálhatnak bárkit, csak velük ne tegye senki. S lám a lényeget pont úgy kerüli mint béla

Előzmény: Törölt nick (69)
Micsigeni Nagyfiú Creative Commons License 2021.11.28 -1 1 75

Leírta és én wálaszoltam rá

 

Mindig próbáld meg értelmezni amit olvasol

Előzmény: elterito (70)
elterito Creative Commons License 2021.11.28 0 0 73

Az  nem  kérdés hanem csicskáztatás,  kirúgáshoz közelálló troll.

Kérdésre szoktam válaszolni, csicskáztatásra nem reagálok, troll.

Előzmény: Törölt nick (71)
elterito Creative Commons License 2021.11.28 0 0 72

"nem mondtam el, vagy nem tudsz olvasni?"

 

Nem mondtad el és tudok olvasni.

Így ez a kettő együtt.

Előzmény: Törölt nick (71)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.28 -1 0 71

62 

nem mondtam el, vagy nem tudsz olvasni?

Előzmény: elterito (70)
elterito Creative Commons License 2021.11.28 0 0 70

Az a kisebbik baj hogy a szar szemét trollnickedet ki fogják dobni mint macskát szarni, a nagyobb baj az hogy nem mondtad el, mire válaszoljak, mert állítólag nem tudok.

Előzmény: Törölt nick (68)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.28 -1 0 67

Az fix, hogy tanítványokhoz szól és az is tuti, hogy két halmaz van a tanítványok között. Okos és bolond. Nade ugye mitől okos egyik és mitől buta másik?

 

hát ja, mond valamit, de mégsem mond semmit.  a bolond azt hiszi mondott valamit, az okos meg nem tanítvány. 

Előzmény: Micsigeni Nagyfiú (66)
Micsigeni Nagyfiú Creative Commons License 2021.11.28 -1 0 66

A Máté 24,3

 

3. Mikor pedig az olajfák hegyén ül vala, hozzá menének a tanítványok magukban mondván

 

szerint a hülye tanítványainak mondta. Tehát a példázat a hülye tanítványokról szól, akik között azé van okos is.

 

Máté 25-ben meg

13. Vigyázzatok azért, mert sem a napot, sem az órát nem tudjátok, amelyen az embernek Fia eljő.

 

Magyarul észnél kell lenni. Aggyal kell keresztényeskedni és nem agy nélkül

 

Az fix, hogy tanítványokhoz szól és az is tuti, hogy két halmaz van a tanítványok között. Okos és bolond. Nade ugye mitől okos egyik és mitől buta másik?

Előzmény: Törölt nick (65)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.28 -1 0 65

Úgy is magyarázható a példázatod, hogy ....

persze sokféleképp magyarázható, egymásnak ellentmondó módon is. erről beszélek. de hogy van-e helyes magyarázat, azt mindenki tudja: az, amelyik neki tetszik.

Előzmény: Micsigeni Nagyfiú (64)
Micsigeni Nagyfiú Creative Commons License 2021.11.28 -1 0 64

Úgy is magyarázható a példázatod, hogy okos keresztény és buta keresztény.

 

Az okos keresztény amikor csak tud evangélizál, a buta meg tévét néz vagy netet.

Az okos keresztény beszáll szolgálatokba, a buta meg próbál nyerni milliót a lottón, vagy meleg helyekre jár ismerkedni

Előzmény: Törölt nick (62)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.28 -1 0 63

a felszínes az, aki azt hiszi érti, mert soha nem elemezte ki, hogy tényleg azt érti-e, ami oda van íva, vagy azt, amit érteni akar. mert ez utóbbinak nem sok köze van a bibliához. 

Előzmény: elterito (61)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.28 -1 0 62

aha, akkor megmagyaráznád nekem minden tekintetben elfogadható érveléssel, hogy mi pontosan a királyi menyegző példázata? 

https://www.biblegateway.com/passage/?search=M%C3%A1t%C3%A9+22&version=NT-HU

vagy az okos szüzek bolond szüzek? de hozhatok még millió példázatot, ami nagyon gáz.

 

ess neki nyugodtan, menj át egy példázatos topikba, és ott beszéljük ezt meg....

Előzmény: elterito (61)
elterito Creative Commons License 2021.11.28 -1 0 61

"ezerszer elmondtam, hogy a biblia érthetetlen és értelmetlen."

 

Neked az, a felszínesség miatt. Aki nem felszínes, annak nem értelmetlen és nem érthetetlen hanem megfordítva van: értelmes és érthető.

Előzmény: Törölt nick (60)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.28 -1 0 60

ezerszer elmondtam, hogy a biblia érthetetlen és értelmetlen. persze vannak részek, amik úgy néznek ki, mintha lenne értelmük, de ha megpróbálod felfogni az összefüggéseket, akkor kiderül, hogy baromság. a papoktól még egy értelmes prédikációt nem hallottam, pedig nekik aztán tudni kéne mit jelent a biblia. szánalmas. 

 

hát pont nem fogok ilyenekre se pénzt bízni, se embert. akik egy életen keresztül hazudnak, hogy értenek valamit, pedig nem. 

Előzmény: Micsigeni Nagyfiú (59)
Micsigeni Nagyfiú Creative Commons License 2021.11.28 -1 0 59

Két opció van.

 

1. te wagy nem olwastad az ewangéliumokat

 

2. ollvastad de nem érted

 

Ő pedig felelvén, monda nékik: Akinek két köntöse van, egyiket adja annak, akinek nincs; és akinek van eledele, hasonlókép cselekedjék.

Lukács 3,11

 

De van fojtatása is és még vagy 100 igehely mely ezzel foglalkozik.

Előzmény: Törölt nick (58)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!