Keresés

Részletes keresés

dojcstomi Creative Commons License 2024.10.01 0 0 81

Mai világban nem értem ezt a károgást, miért nem vetted fel? A VHS korszak óta létezik felvételi lehetőség. Kb. 15 évente megjelentek új eszközök, amikkel szintén lehet(ett) felvenni, most is van millió lehetőség: set-top box, szolgáltatói box, PVR-os TV stb.

 

Közben az adathordozók is cserélődtek (VHS kazetta, DVD lemez, HDD, SSD), de a lényeg maradt: fel tudod venni, sokféleképpen.

Előzmény: Böszőke13 (80)
Böszőke13 Creative Commons License 2024.10.01 0 0 80

Milyen kár,hogy nem éjjel egy órára tették az egyetlen értelmes műsort,akkor biztosan még többen néznék !

Ubaydulloyev Creative Commons License 2024.09.01 -1 0 79

Kité reekel a helyesirás a zinterneten? XD Áltabaán túlgyorsan gépelek, de akkkor most joban odafigyelek. Vagynem.... XD

 

Egyébkéntmeg aztá semilyen rosszindulat nincs abban, amit írtam, ez az én elsőkézből szerzett véleményem. Nagyjbáól minden részt láttam a GÉniuszból (korábban az 500-at is néteM), én úgy gondolom (amivel senkinek nem kell egyetértenie), hogy Tibának sokszor lejtett a pálya meg ordasnagy malaca is volt. Ezvan, utóbbi a játékrésze, előbbi meg a kertévé sajátja. Egy "kvízmestert" (XD XD) érdeksebb eladni mint egy 12 egytucat Mancikát.

 

Nemvagyok a (fulbelterjes) "magyar kvízes élet" része, de mivel volt szerencsétlenségem élőben is résztvenni az "úr" 1-2 kvízén, számomraúgy jöttle (megincsak a saját véleményem, ami nemkell hogy azonos legyen a tiéddel kedves aranyujú töltény), hogy ő ful beleszarik ezekbe..... A játék egyik felén az utcán bagózott másik felén meg vedelte a söröket..... Ha meg valaki egy kérséd kapcsán reklamált, azt meg elküldte az annyába....

 

Azmeg hogy egyébkéntmeg lopta azegész játékmenetett, nyílt tény....

Előzmény: Goldfinger bullet (78)
Goldfinger bullet Creative Commons License 2024.09.01 0 1 78

Bocsánat de a helyesírásod alapján nehéz elképzelni, hogy milyen kvízes életben vagy te benne.

Szerintem simán egy rosszindulatú ember vagy aki valamiért nem bírja a Tiba Imrét.

Előzmény: Ubaydulloyev (76)
dojcstomi Creative Commons License 2024.08.15 0 0 77

Szerintem rohadt nehéz, nemcsak kérdések vannak benne, hanem kvázi feladatok is.

Előzmény: Ubaydulloyev (76)
Ubaydulloyev Creative Commons License 2024.08.15 0 0 76

Nyilvn fogalmam sincs hogy mitcsináál napközben, de ha ténylegg olvasna / elmélyedne, akkor mondjuk a Kovács Doktor 2 lenne, és nem válaszolt volna néha olyan bődületes hlyeségeekt XD. Nemvágom a könyvét, van neki??? :DD Miért brutál? Olyan szar, vagy olyan nehéz?? :DD

 

A rohadtidegesítő motyoága (többév kvíztartás után is :DDD ) melett az idegen nyelvű kiejtése borzasztó, az akvízén is feltünt, mert az okké, hogy mondjuk franciát nem beszéli, dehogy az angolt sem :DDD namindegy, nekem nagycsalódás a pali, pedig nemismerem annyira (amiket leírttam azok a "kvízes pletykák" :DD ). Csak annyira nyomattja az ATV, meg a sok vénaszonny ott ájulgatott tőle Faszbukon, élőben meg eléggáz a csávó.

Előzmény: dojcstomi (74)
dojcstomi Creative Commons License 2024.08.15 0 0 75

De kicsit ellentmondásos, amit írsz. Ha azt állítod, hogy munkanélküliként sok ideje van, akkor azt miért ne lehetne elképzelni, hogy ezt kihasználja és olvasgat, elmélyed témákban?

 

Lehet, hogy a kvízek lebonyolítására már nincs annyi energiája vagy nem tudom. OK nem akarom védeni, te láttad hogyan viselkedik. Amit a nézők láttak, az szinte semmi.

Előzmény: Ubaydulloyev (71)
dojcstomi Creative Commons License 2024.08.15 0 0 74

Az egyébként félig-meddig a játékból is kiderült, hogy beszélni nem tud. A válaszokat úgy motyogta az orra alatt. Dünnyögött valamit és akkor elfogadjuk. Egyébként ebből a szempontból csomó embernek vagy logopédusra vagy beszédtechnika-tanárra lenne szüksége.

(Tudtommal a logopédus nemcsak abban tudna segíteni, hogyha valaki selypít, raccsol, rosszul ejt mássalhangzókat, hanem állítólag a hangerőben, a hangmagasságban, artikulációban is tud. Vagy ott van pl. Bagdy Emőke, olyan idegesítő téi vannak, mintha már félig csét mondana.)

 

Kedvencem az volt tőle: Nem tudta, hogy a Bud Spencer szobornak mi van a vállán, pedig saját bevallása szerint ott megy el mindennap mellette. Ezek szerint a 8. kerületben lakik.

Bár mentségére legyen mondva, nem lehet kinézni, hogy az nem egy táska, hanem egy nyereg, amíg nem közelíted meg 1 méternyire a szobrot. Bár ha egy ikonikus filmjelenet alapján készült a szobor, akkor azért ettől függetlenül is tudhatta volna.

 

A könyve véletlenül megvan (ajándékba kaptam).. brutál kérdések vannak. :D

Előzmény: Ubaydulloyev (73)
Ubaydulloyev Creative Commons License 2024.08.13 -2 0 73

Mondjuk úgy, hogy én is benne vagyok a "magyar kvízes életben" (fúdeszar), najó nem, de talán 2 kvízén valobanvoltam. beszélni alug tud...... meg full arogáns, ha ép nem azutcán bagózott (a kvíz alatt persze)

 

Imre legalább 7-8 éve nem dolgozik / nincs bejelentett munkahelye, tökmindegy, munkanélküli, ami serintam gáz 40 évesne. Ez persez az ő dolga, de pld. a Kovid alatt ment a hisztike, hogy utaljanak neki a kvízre járók, mert akkor is lusta volt elmenni dolgozni, pénze meg nem volt.

 

De lehet azt sem tudod, hogy páréve átverte a kvízes partnerét (Blanka vagy Bea aszem, mind1 egy dagi nő), ellopta tőle a teljes játékmenetet meg elvite a játékosok nagyrészét. és akkor Imre a nagy KVÍZMESTER :D :D , a "szerény tisztelettudóember" :DDD aztán pár száz forintos jatokon képes volt biciklisfutár Faszbuk csoportokban rendszeresen háborogni.

 

Ennek az embernek azz egész élete kamu. A rendőrségi sztorijairól (meg hogy miért hagyta ott őekt) már inkább nem is irok.

dojcstomi Creative Commons License 2024.08.12 0 0 72

Munkanélküliként? :DD Honnan származik ez az információ? :D

Előzmény: Ubaydulloyev (71)
Ubaydulloyev Creative Commons License 2024.08.06 -3 1 71

Sajnos ebben a fórumban inkább a gagyi celebműsorok pörögnek, ezért esett erről kevés szó.

 

A hozzászólásodra reagálva: nagy mázlista az a Tiba gyerek, messze túlteljesíti azt a szintet, ami a tudása alapján várható lenne. Pedig lényegében munkanélküliként még ideje is lenne készülni az ilyen műsorokra, de finoman szólva is egy lusta bivaly a csávó.

Előzmény: d333 (65)
dojcstomi Creative Commons License 2023.12.04 0 0 70

Az elsőnél még közben került fel. Akkor mindegy volt? Csak most kell kivárni az egyes évadok végét?

Előzmény: bm613 (69)
bm613 Creative Commons License 2023.12.02 0 0 69

Valószínűleg utólag teszik majd föl, ahogy az előző szezon után is.

Előzmény: dojcstomi (68)
dojcstomi Creative Commons License 2023.12.02 0 0 68

Nem csipkedik magukat a Youtube-ra felrakással. :D

 

Minek is azt, még a végén azokhoz is eljut a műveltség, akik a műsor létezéséről sem tudnak.

bm613 Creative Commons License 2023.11.11 0 0 67

Ott mindenképp érdemes próbálkozni, hátha bejön :-) nagyon gyakran az a válasz, ami elsőként eszébe juthat az embernek. 

Előzmény: dojcstomi (66)
dojcstomi Creative Commons License 2023.11.11 0 0 66

Én egyelőre még csak Rajnai Gergely - Hacsek Gábor párbajáig jutotttam és hát azt kell mondjam, hogy fura ez a Rajnai Gergely abból a szempontból, hogy olyan, mintha néha bealudna és akkor zsinórban egy kérdésre se nyom gombot vagy rosszul válaszol, a rablásos játékmódnál pedig sokszor kamuzott hülyeségeket, hátha bejön a tippje.

Előzmény: d333 (65)
d333 Creative Commons License 2023.11.07 0 0 65

Megy az új széria és senki nem ír róla?

 

Tiba Imre tegnap még Körmend folyóját is Dunára tippelte és még volt néhány ilyen "dobása", nem csoda, hogy vesztett.

 

Gundel Takács pedig "ahsóka tánó"-nak ejtette [a:so:ka tano:]-t, tehát ahszóka,,, a helyes kiejtés.

Tibbe Creative Commons License 2022.04.25 0 1 64

Nekem mondod a hagyományokat? 2000 óta itt vagyok. :)

Sok mindent megéltem itt azóta.

 

Előzmény: MasterMC (63)
MasterMC Creative Commons License 2022.04.25 -1 0 63

Az index fórumnak (mint minden rendes fórumnak) megvan az a hagyománya, hogy nem csak úgy össze-vissza, hanem egy topikban csak egy témáról lehet társalogni.

Jó ötletnek tartom, nem szívesen térek ettől el...

Előzmény: Tibbe (62)
Tibbe Creative Commons License 2022.04.24 0 0 62

Hát én nem gondoltam kötőjelre a keresésnél, legalább szóköz lenne előtte.

 

De szerintem azt a keveset itt is meg lehet beszélni az 500 -ról, amennyiben érdekli a fórumozókat. A topic címében és fel lehetne tüntetni a Géniusz után.

 

Mostanában nincs sehol olyan műsor vagy sorozat vagy valóságshow, ami érdekelne ezen kívül. Lesz ismét valami főzőcskés műsor az RTL-en, de már herótom van a főzőcskés műsoroktól.

Előzmény: MasterMC (61)
MasterMC Creative Commons License 2022.04.21 0 0 61

sajnos egyesek nem figyelnek a kötőjelezésre, így lesz a topik megtalálhatatlan a kereső számára  :((

Előzmény: Tibbe (60)
Tibbe Creative Commons License 2022.04.21 0 0 60

Nem találtam, pedig kerestem :(

Előzmény: bm613 (58)
Tibbe Creative Commons License 2022.04.21 0 0 59

A 10 mp a nézőknek már unalmas lenne.

Jól van ez így.

Előzmény: MasterMC (56)
bm613 Creative Commons License 2022.04.21 0 0 58
Előzmény: Tibbe (53)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.04.21 0 0 57

az érettségizőknek a legszélesebb spektrumú a tudása. utána már csak felejtünk :), kivéve 1-2 szakterületen, vagy érdeklődési területen, ahol elmélyültebb lehet a tudásunk.

ki a franc emlékszik pl az irodalmárokon és színi kritikusokon kívül Az ember tragédiája minden történelmi színére. nyilván néhány beugrik, de valószínűleg nem az összes, a srác meg még arra is emlékezett, hogy a prágai színek hanyadikok. :-D

most ez csak egy példa.

az is igaz, hogy bizonyos kérdésekhez viszont kell tapasztalat, emlékezet. nem valószínű, hogy egy mai 20 éves emlékszik Koltai Róbert filmjeire, vagy ismeri Gálvölgyi János vagy Dés László életművét...

viszont a reakciósebesség, gyorsaság esetén megint csak a fiatalabb van előnyben, meg az aktualitások terén is.

és előnyben van, aki rendszeresen részt vesz kvízesteken. egyrészt szokja a szereplést, és talán kevésbé izgul, másrészt vannak visszatérő kérdések.

MasterMC Creative Commons License 2022.04.21 0 0 56

a Géniusznál is 5 mp-en belül kell, ez az igazán nehéz, legalább lenne 10 mp, az inkább fair volna

Előzmény: Tibbe (55)
Tibbe Creative Commons License 2022.04.21 0 0 55

kedd-szerda-csütörtökön van ez is, mint a Géniusz volt, ma lesz a harmadik adás. A 22 éves egyetemista srác tarolt eddig.

 

Voltak könnyebb, számomra egyértelmű kérdések is, de 5 másodpercen belül válaszolni stresszhelyzetben nem könnyű.

Előzmény: MasterMC (54)
MasterMC Creative Commons License 2022.04.21 0 0 54

első adást láttam nagyrészt, elég nehéz kérdések voltak

Előzmény: Tibbe (53)
Tibbe Creative Commons License 2022.04.20 0 0 53

Nézitek az ATV-n a tegnap kezdődött 500 című kvízműsort Rónai Egon vezetésével?

 

Nekem nagyon tetszik.

Az elsőt 2019-ben sajnos nem láttam, de most a tavalyi Géniusz után  alig vártam ezt a kvízműsort és nézni fogom, örülök, hogy van.

dojcstomi Creative Commons License 2022.02.09 0 1 52

És tényleg! LOL Az IC az nem érvényes. Nem követi a bontás rendszerét, mert a rómaiak szerint a 49 nem 50-1, hanem 40+9. Lásd az alábbi példákat:

 

30+9 = XXX + IX = XXXIX

40+9 = (mivel 4 db X-et már nem írnak ki 50-ből vesznek el 10-et) XL + IX = XLIX

80+9 = LXXX + IX = LXXXIX

90+9 = (ide se a 4 db X jön, hanem a következő felfelé kerekített érték, aminek van önálló betűjele, azaz 100-10) XC + IX = XCIX

 

És akkor kb. ebből következően meg is lehet határozni, hogy milyen "kivonások" lehetségesek egyáltalán.

 

Ugye a nevezetes számok:

I = 1, V = 5, X = 10, L = 50, C = 100, D = 500, M = 1000

 

5-1 = 4 IV

10-1 = 9 IX

50-10 = 40 XL

100-10 = 90 XC

500-100 = 400 CD

1000-100 = 900 CM

Előzmény: Dead Soul Tribe (51)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!