Keresés

Részletes keresés

megré felügyelő Creative Commons License 2021.11.27 0 0 22

megvan, megugrottam az elsőt!

mármint megkaptam a vakcinát. vakcina , vagina hmmm.

vásárolni indultam bringával, és mondom elnézek az oltópontra , hátha nem lesz sor, mert ha lesz tűzök onnan a 'csába.

szerencsére nem volt, és kb. negyed óra alatt végeztem is.

igazuk volt, a szuriból alig éreztem valamit, egy jó pont.

 

megré felügyelő Creative Commons License 2021.11.21 0 0 21

autós picha a járda/kerékpárutat teljes szélességében elfoglalta keresztben a tragacsával, kiszállt belőle.

bringával mentem, mondom neki - hát ezt meg hogy?  válasz- valahogy meg kell állnom. sikerült, bazmeg!

 briliáns helyzetmegoldó képességemnek hála, a járgány mögött még eltudtam slisszolni.

 

megré felügyelő Creative Commons License 2021.11.21 0 0 20

végül ,nem vettem másik bovdenes zárat , ahogy néztem azon is a pilinga műanyag tokok vannak a kulcsokon.

a meglevőnek a műanyag tokjait tákoltam meg pillanatragasztóval.

egyelőre fogja, már többször használtam.

arra kell figyelni csak, hogy túl nagy feszítő erőt ne fejtsek ki ahogy elfordítom a zárban.

Előzmény: megré felügyelő (18)
CBI Califorgia Creative Commons License 2021.11.11 0 0 19

Kryptonite, Abus általában tud küldeni utólag is pótkulcsot.

Előzmény: megré felügyelő (18)
megré felügyelő Creative Commons License 2021.11.11 0 0 18

nem is tudom miért lepődök meg ezen!

olcsó foschnak híg a leve.

mindenhol csak a távol-keleti szart lehet kapni.

kulcson lévő műanyag tok elfáradt, elrepedt , eltört,egyszerűen szétporlad, pár évet bírt ki.

csak a szárával elég körülményes kinyitni , elfordítani a zárat.

jobb lett volna, ha az egész kulcs fémből készült volna , mint a képen

 megtákolni megtudnám, de sajnos nincs lehetőségem rá.

esetleg műgyantával, epoxival csinálni neki tokot, de az meg aranyárban van, annyiért már veszek új zárat.

 

XNC Creative Commons License 2021.11.06 0 0 17

Hát ha tönkre megy a külső, akkor cserélem.....

Előzmény: megré felügyelő (16)
megré felügyelő Creative Commons License 2021.11.06 0 0 16

azért az ilyen vasalás nem ajánlott!

kiszakadhat a belső nagy területen, a külső gumi olyan mértékben deformálódhat, hogy később ütni fog.

+ a felni is kap rendesen.

tudom, ha útközben jön a baj, soxor improvizálni kell , egy egész alkatrész arzenált nem hordozhat magával az ember.

persze, megelőző karbantartással, koros alkatrészek újra cserélésével, csökkenthető a meghibásodási kockázat, de úgy meg tetemes összeget

lehet rálocsolni, és azok sem húzzák sokáig.

 

Előzmény: XNC (15)
XNC Creative Commons License 2021.11.06 0 0 15

Hát én ha defekt van, nem szoktam vacakolni út közben a gumikkal: akkor lapos kerekekkel megyek hazáig. 1 kicsit sok lesz a gördülési ellenállás, de azért simán kibírja.

Előzmény: megré felügyelő (14)
megré felügyelő Creative Commons License 2021.11.06 0 0 14

a nemjóját!

26-os montimnak a hátsó kerekét cserélnem kellett, egy új fűzött kerékre ,mert elrepedt az alu felnije több helyen.

a bal oldalán egy részen már annyira kidülledt , hogy bele-bele karistolt a fékpofába.

ez nem tűrhet halasztást, uzsgyi a bicó boltba.szerencsére volt belőle,  tudtam kb. mennyibe kerül, annyi volt.

csak külön felnit nem akartam , mert nincs lehetőségem szét meg összeszerelni.

amúgy is, a régi kerék már úgy lett összetákolva , mert az agy szétfosta magát.

nem is volt tökéletes, ütött, néha-néha egy-egy küllő kitört.

ja, meg régebben a felni már kapott az élettől, mert defektem volt, és már a tartalék belső guminak a tartalékja is megadta magát.

jobb híján mert siettem, leszedtem a gumikat a felniről, és felnin mentem a bitumenen kb.10 km -ert. kicsit megsmirglizte de használható maradt.

több gumit kiszolgált.

visszatérve az új kerékre, átcseréltem és egyből feltűnt a sima futása.

az első kereket pár éve cseréltem azzal nincs gond, most az új hátsóval egészen komfortos lett a bringa, szinte úszik az úton.

megré felügyelő Creative Commons License 2021.10.15 0 0 13

na bassza meg!

hamar sötétedik lámpát is kéne gyújtani a bringán.

hátizsákban ott volt az első+ hátsó, tavasz óta nem használtam, persze, nem működtek.

jól van, legrövidebb , kis forgalmú úton uzsgyi.

a hátsóban gombelemet cseréltem, úgy világít mint új korában.

az elsőnél kissé elvoltak oxidálódva az érintkezők, csavarhúzóval kaparászás után a benne levő elemekkel már működik is.

eléggé erősen világít, persze új elemmel lenne az igazi, csak hát abból is ami tovább húzza már fáj megvenni.

mindegy, talán a szezont kibírja.

 

megré felügyelő Creative Commons License 2021.10.15 0 0 12

marha nagy nehezen sikerült felhajtani új külső gumikat, a montira.

a 26 x1.95-ös megszokott slick-ek nincsenek, de talán jobb is mert az utolsó garnitúrából az első keréken levő már 2 hónapja cserés lett, szétrepedt.

a hátsó még bírja , de hajszál repedések az oldalán már vannak.

az első kerékre egy régebbi terepmintás került fel, mondanom sem kell sokkal nehezebb hajtani.

így hát jobb híján 26x 1.75 -ös kevésbé rücsis , mert ezt lehetett kapni, lett a szerzemény.

ilyenem még nem volt, csak 1.95-ösök, 2.125-ös.

ez ugye keskenyebb, 47 mm szélességű, faszán fel is ment a felnire, belső is elhelyezkedett benne.

az első tapasztalatok, azt a marha könnyű tekerést, gördülést még nem éreztem annyira, bár elvoltam már fáradva.

az első -hátsó fékpofákat is muszáj volt kicserélni mert elég gatyául fogtak.

szerencsére a berohadt csavarokkal viszonylag könnyen elbántam.

az eredmény:javult a fékhatás, de némelyik fékkonzolnál van vetemedés, görbülés, mert a fékpofa nem teljes felületével érintkezik a felnivel. 

mindegy , ez egyelőre elég volt mára.

megré felügyelő Creative Commons License 2021.10.15 0 0 11

jé, meseautót is lehet látni!

nem történt semmi, csak olyan peckesen hajtottak el előttem

na mondom , ha kellenének valami miatt, akkor bezzeg nincsenek kéznél.

megré felügyelő Creative Commons License 2021.10.14 0 0 10

belvárosi részen, bekerített de nem lakott telken , egy  lime e-roller feküdt a gazban.

látszott , hogy valaki úgy baxta át ,mint xart a palánkon :)

Biciklis Józsi Creative Commons License 2021.10.10 0 0 9

A közlekedés veszélyes üzem... Szerintem a biciklis kalandok itt kezdődnek: https://youtu.be/xiqPHvCbBQQ

Hajrá!

Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.10 -1 0 7

Nem a nyikhajok autoja.

Előzmény: megré felügyelő (6)
megré felügyelő Creative Commons License 2021.10.08 0 0 6

kedillekes nem sietett!

elég nagy forgalom volt délután,a szokásos pénteki krézi drájv.

zebránál álltam bringával, vártam a ző'dre.

ző'd lett elindultam, szemből az útról egy cadillac seville fordult volna be jobbra kis ívben.

elég széles ott az út, a zebra is viszonylag hosszú, még igencsak innen voltam, de a kedillekes nem vágott be elém, illemtudóan megállt és türelmesen 

megvárta míg átkerekezek a zebrán, pedig bőven elslisszolhatott volna előttem.

így is lehet, respekt neki. 

  aki nem tudná, ilyen kocsi. ez nem hülyegyerek autója, már elég régi , általában megfontoltabb emberek vezetik.

a kövér gázadást meg kerülni kell vele, ha nem akarja hogy egekbe szökjön a fogyasztása.

megré felügyelő Creative Commons License 2021.10.06 0 0 5

bár , országos , kiadós esőt prognosztizáltak mára, szerencsére megúsztam némi csepegéssel , szemerkéléssel.

a lényeg , hogy fontos utam során nem áztam el.

úgy voltam vele, mivel kora reggel kellett indulnom, hogy majd meglátom , és ha nagyon tocsogós lesz , inkább hanyagolom a bringát.

nem vagyok cukorból, egy kis víztől nem ijedek meg, de ha már indulásnál látszik, hogy ebből bőrig ázás lenne, akkor újratervezek.:O

XNC Creative Commons License 2021.10.03 -1 1 4

Van már 1 csomó hasonló topik, kár volt ezért nyitni mégegyet.

De nem baj, legalább ide is írhatunk....

megré felügyelő Creative Commons License 2021.10.03 0 0 3

margit!

Előzmény: pk1 (2)
pk1 Creative Commons License 2021.10.03 -2 0 2

Máskor ne az úton posztolj, nem esel önnullázás bűnébe!

Előzmény: megré felügyelő (0)
seymour_ Creative Commons License 2021.10.03 0 0 1

"nem hittem a szememnek, megállt a körforgóban és intett hogy mehetek , indulhatok."

 

Bocsi, de ez népbetegség. Ez ilyen inverz-agresszió, hogy hülyegyerekek MINDEN helyzetben előre akarnak engedni, akkor is ha akadályoz, akkor is ha balesetveszélyes, nem, a barom megáll AZ ÚT KÖZEPÉN és integet, hogy menjél, közben neki van elsőbbsége. Mindenhol ez van.

megré felügyelő Creative Commons License 2021.10.03 -2 1 0

Utam során bringával körforgalomhoz érkeztem , balra néztem, jött egy autó már bent volt a körforgóban , természetesen lassítottam , majd 

meg is álltam , mert láttam hogy mögötte jön még másik is.

Ez a másik , nem hittem a szememnek, megállt a körforgóban és intett hogy mehetek , indulhatok.

Ahogy láttam egy fiatalabb pacák volt a sofőr, visszaintettem neki , hogy menjél bazdmeg, neked van elsőbbséged.

Méltatlankodva csóváltam a fejem, ilyen bazmeg nincs, és mégis van!

Ez van amikor nem ismerik a kreszt, az ilyenek miatt nem halad a sor , stb.

Haladok tovább az út melletti , útburkolati jellel elválasztott kerékpársávon.

Egy autó úgy állt rajta, hogy a jobb oldalával a szegéllyel elválasztott járdán, a bal oldalával belelógott a kerékpársávba, ráadásul a baloldali vezető

felőli ajtó tárva nyitva volt. Elállta teljesen a kerékpársávot.

Közelebb érve láttam, hallottam , hogy egy vén boszorkány pofázott át belőle az út túloldalán levő álló másik boszorkánynak.

Természetesen, csak az autó forgalom elé kihajtva tudtam kikerülni , elmentek tik a rohadt picsába, az út közepén pletykáztok , bazmeg!

Aztán, a kerékpársávon volt még majrém is, belefutottam egy üvegszilánkos szakaszba, szerintem korábban ütközés lehetett ott , csak basztak

renden feltakarítani az burkolatot. A szikrázó napsütésben csak úgy csillámlottak az üvegdarabok.

De mivel közel van a járdához, belüket hazafelé húzó részegek is előszeretettel ott szoktak megszabadulni kizabrázott göngyölegüktől,

és azon törik össze.

Szívlapáttal basznám szét a hülye fejüket!

 

Előzmény: megré felügyelő (-)
megré felügyelő Creative Commons License 2021.10.03 -1 0 topiknyitó

A mai napi kerékpározás termése, anyázással vegyítve.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!